زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر؟

ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۲۷ ب.ظ
بنظرتون گرایش علوم کامپیوتر بهتره یا مهندسی کامپیوتر کلا از همه نظر از نظر بازار کار؟سختی؟ و ...
مثلا من دیدم اکثر اساتید دانشگاه شریف علوم کامپیوتر خوندن ؟
اگه می شه کمی توضیح بدهید در مورد گرایش علوم کامپیوتر؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۰۱ ب.ظ
علوم کامپیوتر بیشتر ترکیب ریاضی و کامپیوتر هست،در این رشته شما بیشتر از اینکه ازمایشگاه داشته باشید دروس ریاضی دارید،برعکس مهندسی نرم افزار،از نظر سختی بستگی به خودتان دارد اگر ریاضی تان خوب هست و قوی هستید پس تو علوم کامپیوتر مشکلی ندارید ولی اگر مثل من ضعیف هستید سمت علوم نروید.
درباره بازار کار تو ایران به نظرم بازار کار مهندسی بیشتر هست،ولی علوم تو جهان جزو ۱۰ رشته پر درآمد دنیا است.

و نکته آخر اینکه وقتی لیسانس علوم بگیرید بهتون میگویند کارشناس علوم کامپیوتر،ولی به لیسانس مهندسی کامپیوتر می گویند مهندس :-)
۱
۰
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۱۵ ب.ظ
دانشگاه شیراز علوم کامپیوتر داره؟
۰
۰
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۴۵ ب.ظ
RE: علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر؟
(۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۲۷ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  بنظرتون گرایش علوم کامپیوتر بهتره یا مهندسی کامپیوتر کلا از همه نظر از نظر بازار کار؟سختی؟ و ...

علت این که اکثر استادا علوم کامپیوتر خوندن اینه که Computer Engineering توی دانشگاه‌های خارجی همون مهندسی سخت‌افزار (معماری کامپیوتر) خودمونه و تمام مباحثی که ما داریم می‌خونیم (از هوش مصنوعی گرفته تا حتی بعضی جاها خود مهندسی نرم و رباتیک و...) توی اکثر دانشگاه‌های خارجی جزو علوم کامپیوتر محسوب میشه! توی ایران فقط به خاطر این که اسم مهندس کلاس داره چندتا درس مهندسی به سیلابس اضافه کردن اسمشو گذاشتن مهندسی ;-)
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط SnowBlind.)
(۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  دانشگاه شیراز علوم کامپیوتر داره؟

نه نداره.

در ضمن الان، دیگه علوم سر فصلاش فکر کنم کلا عوض شده و دیگه سخت شده و خیلی ریاضی شده، فکر کنم از این به بعد بچه های ریاضی کنکور علوم رو بترکونند.
۰
۰
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۵۲ ق.ظ
RE: علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر؟
(۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۴۵ ب.ظ)azk84 نوشته شده توسط:  
(28 شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۲۷ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  بنظرتون گرایش علوم کامپیوتر بهتره یا مهندسی کامپیوتر کلا از همه نظر از نظر بازار کار؟سختی؟ و ...

علت این که اکثر استادا علوم کامپیوتر خوندن اینه که Computer Engineering توی دانشگاه‌های خارجی همون مهندسی سخت‌افزار (معماری کامپیوتر) خودمونه و تمام مباحثی که ما داریم می‌خونیم (از هوش مصنوعی گرفته تا حتی بعضی جاها خود مهندسی نرم و رباتیک و...) توی اکثر دانشگاه‌های خارجی جزو علوم کامپیوتر محسوب میشه! توی ایران فقط به خاطر این که اسم مهندس کلاس داره چندتا درس مهندسی به سیلابس اضافه کردن اسمشو گذاشتن مهندسی ;-)
یعنی چی؟
معماری کامپیوتر در ایران=>مهندسی کامپیوتر در خارج از ایران
مهندسی کامپیوتر در ایارن => علوم کامپیوتر در خارج از ایران
پس علوم کامپیوتر چی می شه؟Big Grin
یعنی واقعا این جوریه؟
۰
۰
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۴۱ ق.ظ، توسط haghighi_mahmood.)
دوستان درست میگن
توی علوم کامپیوتر تا دلتون میخواد ریاضی هست (جبر، منطق، جبرخطی عددی، آنالیز عددی و ...) Idea اما درس های سایر گرایش ها را هم داره! اما تقریبا آزمایشگاه و کارگاه نداره!
مثلا من توی لیسانس تمام درسای تئوری نرم افزار را پاس کردم!Smile اما از درس های آزمایشگاه، فقط آز پایگاه داده را پاس کردم!
جالبه که بدونید در کنار خوندن دروس ریاضی و نرم افزار دروس عجیب دیگه ای را هم پاس کردم مثل مبانی اقتصاد، برنامه ریزی خطی و شبکه، کنترل پروژه و ...Huh
الان هم دارم بدون هیچ مشکلی برای ارشد نرم افزار میخونم Smile
به شما هم توصیه میکنم اگر قراره ایران بمونی علوم نخون. چون هم دروسش سخت و پراکنده هست و هم بازار کارش خیلی کمهSad
۳
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۰۲ ب.ظ، توسط mehrdad_tclh.)
بستگی به خودت داره ...که چه مبحثی رو دوسداری...علوم کامپیوتر یه دریای وسیعیه که باید یه فیلدشو انتخاب کنی و ادامه بدی...تو بازار ایران بخصوص تو رشته کامپیوتر نمیگن عنوان مدرکت چیه..میگن چی بلدی؟!! من خودم تو تهران یه شرکت موفق نرم افزاری دیدم که هدش فوق دامداری داشته با کلی تسلط به مباحث مهندسی نرم افزار کارمنداش هم مهندس یا ارشد نرم افزار و فیزیک و...بوده...با پروژه های بزرگ. پس بیشتر به فکر مهارت باش نه عنوان رشتت که تو دانشکاه چیزی یادت نمیدن که تو کار به دردت بخوره...
در ضمن علوم کامپیوتر تو ایران چند گرایش داره
سیستم های کامپیوتری که خیلی شبیه به مهندسی نرم افزاره...سیستم های هوشمند خیلی نزدیک به رشته هوش مصنوعی و برق کنترل...نظریه محاسبه بیشتر تئوری نظریه محاسبات که ریاضی واره
بیوانفورماتیک که اطلاع چندانی ندارم ولی یحتمل جنبه تئوریش بیشتره...و مهندسی دانش و علوم تصمیم که رشته ای بین هوش مصنوعی و علوم کامپیوتره ...همون محاسبات نرم تو هوش مصنوعیه

I feel loneliness in my room
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۰۶ ب.ظ
تا ورودی ۸۸ که من بودم چارت درسیمون عین نرم افزاریا بود. یعنی رسمن هیچ فرقی نداشت بین درسای مهندسی کامپیوتر نرم افزار و علوم کامپیوتر . فقط اونا واسه همه درسا آزمایشگاه داشتن که ما به جاش دو سه تا درس ریاضی بیشتر پاس کردیم

از ۸۹ به این ور چارت درسی عوض شده و به طرز فجیعی ریاضی شده کلن. آنالیز ریاضی ۱ و ۲ اصلن ما نداشتیم یا منطق غیر کلاسیک و مباحثی در علوم کامپیوترو .....

واسه کنکور من خیلی راحت هم علوم امتحان دادم هم مهندسی نرم هم آی تی هم هوش (در دوسال چون ازموناش تو یه روزه)
ولی میدونم که بچه های سال پایین ترم با مشکل مواجه میشن چون غلظت درسای کامپیوتری که اونا پاس میکنن خیلی کم شده.
و کنکور ارشد به نفع بچه های رشته ریاضی شده

از نظر تفاوت درسا خلاصه بگم که بستگی به هیئت علمی داره که درس چی ارائه کنه.
مثلن هیئت علمی ما زیاد زیر بار این تغییر چارت نرفته و هنوز درسای کامپیوتری و به روال قبل ارائه میکنه. ولی بقیه دانشگاه ها رو نمیدونم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۵۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۰۹۳ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال ۱۴ علوم کامپیوتر ۹۶ ss311 ۴ ۳,۳۴۴ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ
  جایگشت( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۶۹۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۸۸۶ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
  سوال ۳ دکتری علوم کامپیوتر ۹۷ ss311 ۲ ۲,۵۹۲ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۴۵ ب.ظ
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۸۲۷ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۴۸۳ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close