زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۹۱ ارشد آزاد ۸۵ گرایش فناوری اطلاعات

ارسال:

سارا جواهری پرسیده:

سلام دوستان خسته نباشید . کسی می تونه جواب این سوالی که فرستادم رو برای من با توضیح کوتاهی بگه ؟ ممنون می شم ازتون Rolleyes

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

marjan2001 پاسخ داده:

سارا خانم اینجا فک کنم جای S و
SL
جابه جا شده
و جواب گزینه یک می شه

۰
ارسال:

ahmadi58 پاسخ داده:

جواب گزینه ۱ می شه

۰
ارسال:

سارا جواهری پاسخ داده:

RE: سوال ۹۱ ارشد آزاد ۸۵ گرایش فناوری اطلاعات

جای SوSL در داخل پرس و جو اشتباهه؟ به فرض اگر این طوری باشه میاد از جدول نمرات شماره دانشجویانی رو میده که نمره بیست ندارند و بعد این شماره را از شماره هایی که داریم در جدول دانشجو حذف می شوند برای این است که می گوییم حداقل یک نمره بیست داشته باشند درسته؟

۰
ارسال:

لهمشد پاسخ داده:

سوال شماصورتش همونطور که گفتند ایراد داره باید جای s و sl عوض بشه.تو این پست من گفتم گزینه ۱ ولی اشتباه کردم .و همون گزینه ۲ که گفتند در تاپیک ۶# درسته .

۰
ارسال:

**sara** پاسخ داده:

به نظر من گزینه دوم درسته. یعنی شماره دانشجویانی که تمام نمره های آنها ۲۰ است.

فرض می کنیم جای S , SL عوض شوند: چون عبارت سمت راست minus شماره دانشجویانی رو که نمره غیر ۲۰ دارند رو مشخص می کنه (چون ممکنه بعضی دانشجو‌ها هم نمره ۲۰ داشته باشند و هم نمره غیر ۲۰) و S منهای این شماره، دانشجویانی است که تمام نمره های آنها ۲۰ است.

دستور select s# from sl where grade <>20 می گه هر شماره دانشجویی رو که نمره اش مخالف ۲۰ هست رو انتخاب کن. حالا ممکنه این دانشجو نمره ۲۰ هم داشته باشه. منظورم اینه که دانشجویی که هم نمره ۲۰ داره و هم نمره غیر بیست توسط این دستور می تونه انتخاب بشه. می تونین با SQL SERVER اینو چک کنین تا مطمئن بشین.

۰
ارسال:

سارا جواهری پاسخ داده:

مرسی به این نظر **sara**خانوم . این هم یه حرف درسته . من اصلا این طوری فکر نکرده بودم .حالا اگه دانشگاه آزادی فکر کنیم کدوم می شود جواب درست ؟ کاشکی دانشگاه آزاد هم کلید سوالات رو منتشر می کرد که این قدر ما به درد سر نمی افتادیمUndecided

۰
ارسال:

لهمشد پاسخ داده:

همون گزینه ۲ یعنی شماره دانشجویانی که همه نمراتشون ۲۰ هستش . و همون گزینه ۲ درسته که دوستمون **sara** گفتند . کمی بی دقتی کردمSmile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۸ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۳ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۲۸۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۶۲۰ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close