زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیاده سازی پایگاه داده با مدل سلسله مراتبی

ارسال:

marjan2001 پرسیده:

پیاده سازی پایگاه داده با مدل سلسله مراتبی

کدام گزینه در مورد پیاده سازی پایگاه داده‌ها با استفاده از مدل سلسله مراتبی درست است؟
۱)روال بازیابی نامتقارن دارد
۲) ارتباط بین موجودیت‌ها می تواند به صورت چند به چند باشد
۳) دارای آنومالی در عمل حذف نیست
۴) دارای آنومالی در عمل اضافه کردن نیست

من می گم گزینه ۱ ولی مقسمی زده گزینه ۴

می شه لطفا یه نفر آنومالی را برام تعریف کنه مگه آنومالی همون ناهنجاری نیست
همینطور کلمه schema را
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

**sara** پاسخ داده:

RE: سوال پایگاه

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ)marjan2001 نوشته شده توسط:  من می گم گزینه ۱ ولی مقسمی زده گزینه ۴
من هم کتاب درس و کنکور مقسمی رو دارم و هم مجموعه سوالات دانشگاه آزادشو. جالبه توی کتاب درس و کنکورش گزینه ۱ رو انتخاب کرده و توی کتاب مجموعه سوالات گزینه ۴ رو.
همون گزینه یک جواب صحیح هست.

۰
ارسال:

marjan2001 پاسخ داده:

سوال پایگاه

مرسی سارا خانم
کاش نظرتون را در مورد این دو کلمه هم می گفتید:
آنومالی و فرقش با ناهنجاری
همینطور کلمه schema

۰
ارسال:

**sara** پاسخ داده:

RE: سوال پایگاه

SCHEMA: مفهوم شمای پایگاه داده را می توان از طریق مقایسه با برنامه ای که در یک زبان برنامه سازی نوشته می شود، درک کرد. شمای پایگاه داده متناظر با اعلان متغرها (به همراه تعریف نوع آنها) در برنامه است.
سیستم های پایگاه داده چندین شما دارند که بر اساس سطوح انتزاع تقسیم بندی می شوند. شمای فیزیکی، طراحی پایگاه داده را در سطح فیزیکی توصیف می کند، در حالیکه شمای منطقی، طراحی پایگاه داده را در سطح منطقی توصیف می کند.
آنومالی یعنی وجود دشواری در انجام یک عمل خاص و یا عدم امکان انجام عمل و یا بروز عوارض نامطلوب در پی انجام یک عمل خاص.
مدل سلسله مراتبی آنومالی دارد:
چون در هنگام اصلاح عمل بهنگام سازی باید منتشر شونده باشد.
چون هنگام درج باید رکورد پدر را داشته باشیم تا بتوانیم فرزند را درج کنیم.
چون در عمل حذف، ممکن است اطلاعات ناخواسته دیگری حذف گردد.

۰
ارسال:

marjan2001 پاسخ داده:

سوال پایگاه

ممنون سارا خانم
مثلا تعریف یک رابطه جدید در شما مثل تعریف یه متغیر در قسمت اعلان می مونه

و تهیه شما کار dba هست چون اون هست که به مسیر کلی پایگاه داده نظارت داره

و فک کنم آنومالی همون ناهنجاریه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۴۹۵ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۱۸۹ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۸ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۲۴۱ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  مدل پولیا حل مسأله arshia20 ۰ ۶۶۸ ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: arshia20
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۲۶ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۸۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  درخواست حل المسائل کتاب پایگاه داده پیشرفته سیلبرشاتس shahryar711 ۲ ۵,۷۶۹ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close