زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجربیات من نصب همزمان ۲ ویندوز ۷ و ۸ pro با کمی چاشنی !

ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۲ ب.ظ، توسط m@hboobe.)
سلام به مانشتی های گل
اینکه من این همه نوشتم واسه اینه که عبرتی بشم واسه سایرین تا اشتباهات منو تکرار نکنن! ضمنا مطالب مهم رو رنگی مشخص کردمShy

کلا قصه از اینجا شروع شد که نیت کردم لپ تاپ بخرم ایسوس سری k46
این مدل ویندوز نصب نداشت ولی درایورهایی که پشتیبانی میکرد واسه ویندوز ۸ بود . خب چون من قصد داشتم سریعا ازش استفاده کنم گفتم فقط ۷ نصب میکنم و تمام. برنامه های مورد نیازمم روش نصب کردم .

ممکنه بعضی جاهایی توضیح میدم ابتدایی باشند خواستم صحبت هام جامع (از تمام مهندسین فروم معذرت خواهی میکنم)

ویندوز ۷ نصب شد با داریورهاش البته ناگفته نمونه که واسه بعضی هاشون مجبور شدم از داریورهای سری قبلی k45 استفاده کنم.

از خود ویندوز پارتیشن بندی کردیم و انتی ویروس همیشگی نصب کردم که اینترنت سکوریتی کسپراسکای ۲۰۱۲ بود از اونجا که جدیدا کسپر پورتها رو نصفه نیمه بسته نتونستم آپدیت کنم (حدودا ۲۵۰M باید اپدیت کنه!) از PC کپی آپدیت هایی که همیشه ذخیره میکردم کپی کردم و کسپراسکای بقول گفتی اپدیت افلاین کردم!
یکی دو روز بعد متوجه شدم سرعت بالا اومدن ویندوز کند شد نمیدونستم مشکل از چه برنامه ای از اونجا که همیشه توی خونه ما بین کسپراسکای و نود۳۲ بحث هست {مشکلات زندگی کردن در محیط کامپیوتریBig Grin } منم پاکش کردم وبا کمال ناباوری دیدم تا مقداری درست شد!

تا اینجا خوب بود ؛ تصمیم گرفتم ویندوز ۸ هم نصب کنیم (بدون هیچ زمینه ای ! ) که شخصا توصیه میکنم اگر بار اولتونه که نصب میکنید و قبلش سر ماشین مجازی نصب امتحان نکردید موقع نصب دقت کنید که مثل من دچار مشکل نشید!

مراحل نصب ویندوز ۸ pro :
یکار اشتباه که کردم این بود باز ویندوز ۷ رو هم به پیشنهاد داداشم از نو نصب کردیم!! و بعد از اون رفتیم ویندوز ۸ نصب کردیم...

همون اول که به دستگاه گفتید از DVD بخونه (کلید F12 یا ESC برای لپ تاپ من ESC بود ) و صفحه انتخاب کشور و زبان و کیبرد اومد به هیچ وجه فارسی انتخاب نکنید چون بطور پیش فرض کیبرد و محیط ویندوز فارسی میشه دیگه!(اشتباه اول)

همه چیز خیلی ساده و شبیه ویندوز ۷ فقط تنها جایی مودم های Wi-fi رو میشناسه نباید مودم انتخاب کنید! باید از پایین صفحه گزینه network later رو بزنید نوشته کاملش یادم نیست!(اشتباه دوم)

صفحه Settings گزینه Use express settings انتخاب کنید.

صفحه Sign in to your PC لطفا جو گیر نشید Big Grin وارد کردن ایمیل اختیاری است اگر وارد کردید دیگه user شما به عنوان local نیست و حتی برای تعویض پسورد باید به نت وصل بشید! Next بزنید بره! (اشتباه سوم)

خب اینجا دیگه کار تمومه ازتون میخواد یه اسم برای یوزر ویندوزی تعریف کنید تنها اسم کافیه پسورد رو بعدا میتونید وارد کنید چون من میخواستم DVD درایور اتوماتیکش رو بزارم بار دوم دیگه پسورد نزدم چون مدام ریست میکرد و پسورد میخواست!(دیگه نمیشه اسم اینو اشتباه گذاشت! )

دیگه باید بریم کرک ر و اجرا (بعدش چک کنید از propertiesکلیک راست ایکن computer که ویندوز اکتیو شده باشه و product ID رو نشون میده) آپدیت ویندوز رو غیر فعال کنیم و و زبان فارسی اضافه کنیم.

واسه زبان فارسی هم مثل ۷ باید برید بخش کنترل پنل و زبان فارسی پرشین add کنید و واسه اینکه انگلیسی پیش فرض باشه باید اونو اولین زبان قرار بدید.
از سمت چپ پایین پنجره language قسمت گزینه location کلیک میکنیم و باید united state انتخاب باشه به تب administrative میریم بخش پایین language for non-Unicode باید Persian بریم انتخاب کنیم.

تمام شد/ از ویندوز ۸ لذت ببرید. Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

چاشنی ها:

برای نصب آنتی ویروس nod32 ورژن ۵ به بالا و استفاده از آپدیت افلاین:

میخواستم واسه ویندوز ۷ نصب کنم...و باید وارد دجیستری ویندوز ۷ میشدم...

برای اینکه گزینه edit در بخش update فعال بشه باید بریم safe mode و از رجیستری ( start>run>regedit ) و این جا رو پیدا کنیم...
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ESET\ESET Security\CurrentVersion\Info

و مقدار PackageFeatures را در نسخه ۵ روی ۱ بگذارید. در نسخه ۶ اسمارت عدد ۵۳ را به ۵۱ تغییر دهید. در نسخه ۶ آنتی ویروس عدد ۲۲ را به ۲۰ تغییر دهید. در نسخه ۷ اسمارت عدد ۵۳ را به ۵۴ تغییر دهید. در نسخه ۷ آنتی ویروس عدد ۲۲ را به ۲۴ تغییر دهید

کلا یه توصیه خواهرانه دارم به دوستانی که ممکنه مثل من کارشون فقط برای موارد کمی به safe mode بیفته و مایلن دوتا سیستم عامل رو باهم داشته باشن اینه که اگر میخوان از nod32 استفاده کنند بعد از راه اندازی ویندوز ۷ انتی ویروسشون هم نصب کنند { من میخواستم برای ۷ از smart security nod32 ورژن ۵ و برای ۸ از Internet Security Kaspersky ورژن ۲۰۱۳ استفاده کنم ولی تصمیم نهایی نگرفته بودم!} با همون F8 برن درستش کنن بعد برن ویندوز ۸ نصب کنند!

ولی من دوتا ویندوز رو نصب کرده بودم .... تا اومدم مانشت سوال بپرسم و جواب بگیرم... قبل جواب بچه ها یه کارایی کردم!

فهمیدم اون پایین صفحه ژیگول ورود به ویندوز ها گزینه داره مثل سایر تنظیمات که میشد وارد بشیم و ادامه بدیم...(والا اینجاشو داداشم نشسته بود هی گفت بیا تا رسیدم نمیدونم چی زده بود( یه پنجره که شبیه cmd بود باز شده بود) بعدش صفحه اومد که اسم یورز ویندوزی بود و نیاز به پسوردی که موقع نصب داده بودم رو داشت! (بار اول که ویندوز نصب کرده بودم) :| )

محیطی به اسم ریکاوری میاد میزنیم گزینه See advanced repair options کلیک میکنیم (اینجوری که دستمونو روی shiftبگیریم و مدام F8 بزنیم تا قبل اینکه ویندوز بخواد بیاد هم میتونیم دسترسی پیدا کنیم به این بخش)
در صفحه بعد Choose an option گزینه Troubleshoot انتخاب میکنیم
صفحه بعد Advanced Options
صفحه بعدی Startup Settings
حالا وارد صفحه ای میشیم که میگه اگر روی دکمه Restart کلیک کنید، با شروع به کار ویندوز گزینه های مختلفی از جمله Safe Mode فعال خواهند شد.

دکمه Restart کلیک میکنیم...

بعد از ریستارت شدن ویندوز، صفحه ای نشون داده میشه که لیستی از حالت های مختلف ویندوزه کلید F4 برای بوت به Safe Mode است.

ویندوز ۸ در حالت safe mode بالا میاد.

بعد از اینکه از safe mode ویندوز ۸ خارج شدم (کاری هم نتونستم کنم!) و ریست کردم دیدم صفحه انتخاب ویندوز محیط Dos شده و خیلی راحت میشد با F8 زدن به سیف مود ویندوز ۷ رفت (انتخاب سیستم عامل به طور پیش فرض ویندوز ۷ شده بود!)
و وقتی ویندوز ۸ میخواستیم بریم safe mode انتخابش میکنیم بدون اینتر زدن و کلید shift گرفته و مدام F8 میزنیم و دوباره همون محیط ریکاوری میاد.
یه سوال هم دارم من اینه چرا محیط انتخاب ویندوز اینجوری شده بود ؟؟!!

وقتی فهمیدم ویندوز ۸ که نصب کردم اشکال داشته چند ساعت بعد (!) دوباره DVD win 8 گذاشتم (پارتیشن ویندوز رو قبلش اینکه شروع به نصب کنید اسم بدید که اشتباهی نشه من همیشه اینکارو میکنم چون سیستم هام قبلا هم ایکس پی و ۷ با هم داشتن دیگه اینو یاد گرفتم Tongue )

خب دوباره نصب ویندوز ۸ شروع کردم بطور صحیح....

هفت خانی گذروندم تا به نقطه آسایش رسیدم!

*اینم یادم رفت بگم که اگر از دوستدارن اینترنت سکوریتی کسپر هستید (مثل خودم Big Grin ) ویندوز ۸ ورژن ۲۰۱۳ رو ساپورت میکنه.

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , - rasool - , hadirr , 8Operation , ♥h@d!3♥ , sepid
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۰۴ ب.ظ
چرا باید دو تا ویندوز در کنار هم نصب کرد؟
۰
۰
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۲۱ ب.ظ
RE: تجربیات من نصب همزمان ۲ ویندوز ۷ و ۸ pro با کمی چاشنی !
(۲۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چرا باید دو تا ویندوز در کنار هم نصب کرد؟
همیشه کاربرای یه سیستم عامل برای مهاجرت کردن به محیط جدید واهمه از اینو دارن که یه سری ویژگی ها و مکان برنامه هایی که مورد نیازشونه عوض شده باشه / من خیلی به این عقیده ندارم ولی چون میخواستم سریعا لپ تاپ راه اندازی کنم و میدونستم وین ۸ مستلزم کمی وقته تا بتونم بهش عادت کنم با شرایطی که داشتم و کارایی که بهشون نیاز داشتم رو پیدا کنم وگرنه که وین ۸ به تنهایی خودش کافی بود!

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ق.ظ
منم دقیقا همین مدل رو خریدم که همون جا برام ویندوز ۸ رو نصب کردن. برای شما نصب نکردن؟؟
اما نتونستم روی این ویندوز ، SQL SERVER نصب کنم.
خیلی عادی از منوی بوت سیستم ویندوز ۷ رو نصب کردم و بعد با نرم افزار EasyBCD منوی بوت رو درست کردم و هر دو ویندوز بدون مشکل کار می کنن!
۰
۰
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط m@hboobe.)
(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  منم دقیقا همین مدل رو خریدم که همون جا برام ویندوز ۸ رو نصب کردن. برای شما نصب نکردن؟؟

سلام من خریدی که کردم به عنوان همکار بود واسه همین دیگه ویندوز نصب نکرد!
خودم اول ویندوز ۷ نصب کردم بعد یه پارتیشن دیگه موقع نصب ساختم و ویندوز ۸ نصب کردم و بقیه پارتیشن ها رو بعدا از ویندوز ساختم...

(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  اما نتونستم روی این ویندوز ، SQL SERVER نصب کنم.
من این برنامه رو روی ویندوز ۷ نصب کردم و ویندوز ۸ رو برای کارهای روزمره ام گذاشته ام، نه کار تا بهش عادت کنم.
SQL SERVER چه ورژنی میخواستید نصب کنید؟
این مطلب شاید بدردتون بخوره

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Big Grin
۱
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۱۳ ب.ظ
من که یه لپتاپ lenovo z580 دارم روش ویندوز ۸و۷ رو باهم نصب کردم هیچ مشکلی نداره
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعریف ای پی استاتیک در ویندوز ۱۱ و مودم و دستگاه تردد babmelo ۰ ۴۴۰ ۰۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: babmelo
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۵۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  اجرای نرم افزار ویندوز در اندروید elecomco ۰ ۲,۷۸۷ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  آموزش آپدیت ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ elecomco ۰ ۲,۴۰۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۲۵۲ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question تجربیات شما از مصاحبه دکتری ۹۸ aliali256 ۲۷ ۱۷,۵۳۴ ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: nima178
  شرکت در آزمون دکتری در دو رشته همزمان امکانپذیر هست؟ saharomidi ۳ ۵,۴۲۶ ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: saharomidi
  پرینتر تک کارۀ لیزری اچ پی LaserJet Pro M12a dexter_sh ۱ ۱,۹۹۸ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bitaa00
  نصب یک دیتابیس در php mysql fas ۱ ۲,۲۹۸ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: iranforums
  Brightness (تنظیم روشنایی) ویندوز ۱۰ کار نمی کند Happiness.72 ۴ ۳,۸۷۰ ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close