زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه ریزی برای تابستان - نکات نهایی

ارسال: #۱۶
۱۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۱ ب.ظ، توسط jahani.)
RE: برنامه ریزی برای تابستان - نکات نهایی
(۱۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۵۳ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  اول این که نمیدونم با چه مبنایی با سه درس شروع به مطالعه کردی.وقتی گفتم شش درس برای مطالعه انتخاب کنید یکی از علتهایش این بود که مطالعه اون درسها حداقل یک و نیم ماه طول بکشه و شما با اون درسها به اصطلاح زندگی کنید. یعنی درسها یه جور تو ضمیر ناخوداگاهتون قرار بگیره. این طوری خوندن میشه مثل خوندن برای امتحان. بعد زود ممکنه یادتون بره. بعدم راجع به انتخاب درسها کلی صحبت کردم کلی معیار و پارامتر دادم و کلی راهنمایی کردم که مثلا دروس عزیز دردانه چیه، کدوما دوست داشتنی هستند، کدوما به اصطلاح پر توقع هستند، و با هر کدوم چطور برخورد کنیم. میتونی از اون نصایج استفاده کنیدSmile

ممنونم آقای جهانی
با توجه به توصیه تون تمرکزم روی نرم افزار میکنم و IT رو حذف میکنم.ولی نکته مهم اینه که برا تابستون چیکار کنم.حرص و ولع درس خوندن همیشه باهام هست.بسیار مشتافم پیشنهادتون رو برای سبک برنامه ریزی تابستان من (با شرایطی که قبلا گفتم) بدونم.
متشکر
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۲ ب.ظ، توسط jahani.)
(۱۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ)GOLMORAD57 نوشته شده توسط:  ممنونم آقای جهانی
با توجه به توصیه تون تمرکزم روی نرم افزار میکنم و IT رو حذف میکنم.ولی نکته مهم اینه که برا تابستون چیکار کنم.حرص و ولع درس خوندن همیشه باهام هست.بسیار مشتافم پیشنهادتون رو برای سبک برنامه ریزی تابستان من (با شرایطی که قبلا گفتم) بدونم.
متشکر
نظرم رو قبلا اعلام کردم. برنامه ات رو ادامه بده فقط درس شبکه رو با یه درس کامپیوتر جایگزین کن. همچنین به مرور تعداد درسهایی که در طول یه هفته مرور میکنی به شش افزایش بده.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۵۶ ب.ظ، توسط الی۲۱.)
نکاتتون خیلی عالی بود من که امیدم و از دست داده بودم ممنون از راهنماییتون....SmileSmileSmile

مرسی از راهنمایی تون من که دیگه نا امید شده بودم

مرسی از راهنمایی تون من که دیگه نا امید شده بودم

۱ راهنمایی هم من میخوام.
من امسال سال ۴ام آی تی دانشگاه پیام نورم... از منابع کنکور هوش و شبکه رو پاس نکردم برا همین اونارو میخوام طول ترم بخونم...من میتونم گسسته.داده.طراحی مدیریت.سیستم.معماری رو تابستون بخونم؟؟؟؟؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید حداقل شبانه قبول شم...... مرسی

۱ راهنمایی هم من میخوام.
من امسال سال ۴ام آی تی دانشگاه پیام نورم... از منابع کنکور هوش و شبکه رو پاس نکردم برا همین اونارو میخوام طول ترم بخونم...من میتونم گسسته.داده.طراحی مدیریت.سیستم.معماری رو تابستون بخونم؟؟؟؟؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید حداقل شبانه قبول شم...... مرسی
۰
۰
ارسال: #۱۹
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۲۶ ق.ظ
سلام دوستان
من تازه عضو سایت شدم اما تقریبا تمام مطالب سایت رو خوندم. تمام برنامه ریزی هایی که آقای جهانی زحمت کشیدن و گقتن، تمام منابعی که دوستان معرفی کردن و مصاحبه با افراد برتر . بگذریمSmile

آقای جهانی، چرا خواندن کتب مرجع رو برای کسی مثل من که برای بار اول میخوام کنکور بدم توصیه نمیکنید؟؟
من میخوام امسال تمام تلاشم بکنم، و اگر موفق نشدم دیگه فکر برای بار دوم خوندن رو نکنم و بیخیالش بشم پس میخوام حتما قبول بشم.
پایه خیلی قوی ندارم اما ضعیف هم نیستم، به نظرم خوندن کتب کنکوری همه چی رو فرمولی میگن و زود فراموش میشن چون مفهومی نیستن Sad
ممنون میشم در این باره راهنماییم کنید

انتخاب دروس من به این صورت هست:

عزیزدردانه----> منطقی- پایگاه- آمار

دوست داشتنی -----> سیستم - معماری

برنامه ریزی من برای شروع به این صورت هست:
آمار----->پارسه-ظورانی
گسسته---->گریمالدی جلد ۱ و۲ / پوران
سیستم------> حقیقت/ پوران (موسوی)
پایگاه------> جزوه استاد خودم و حل تمرین و تست

زبان روزی یک ساعت.

من چون پروژه لیسانسم هست و باید تا مهر تموم کنم۴ تا درس انتخاب کردم تا به اونم برسم.
بعد از تموم شدن گسسته، ساختمان داده (که اصلا این درس رو دوست ندارم اما مجبورم بخونمBig Grin) رو شروع میکنم، آخه تو این سایت نوشته بودن اول گسسته، بعد ساختمان

ب نظرتون این برنامه خوبه؟ یا به جای سیستم منطقی بذارم بهتره؟؟؟
در مورد نظرتون که دروس مرجع برای سال اولی ها مفید نیست ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.

موفق باشیدSmile
۴
۰
ارسال: #۲۰
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۶ ب.ظ، توسط morteza.)
سلام آقای جهانی من یک سری ابهاماتی دارم. من دوره لیسانس برا بیشتر درسا مرجع خوندم. یک بار هم سال ۸۹ کنکور آی تی دادم ولی به دلیل برنامه ریزی غلط رتبم خوب نشد. سالهای بعد هم همیشه کنکور دادم و از درس دور نبودم و مباحث رو یادم هست و فکر می کنم جزو اون دسته هستم که میتونم مرجع هم استفاده کنم فقط میخوام نحوه خوندن مرجع رو برای عزیز دردانه ها! بگید؟ قطعا که نباید همه شو خوند؟ درسته؟ آیا با کتاب کنکوری با هم بخونم یا اول کنکوری بعد مرجع؟ توی این مرحله تابستان آیا تستهای کتاب کنکوری رو هم بزنم یا فقط متن اون رو بعلاوه مرجع بخونم؟ یک سوال هم اینکه توی آی تی حداکثر چن تا عزیز دردانه پیشنهاد میکنید؟ من خودم ساختمان، نرم، پایگاه و سیستم رو انتخاب کردم آیا شبکه رو هم اضافه کنم؟ پایه درسیم توی همه شون خوبه. شرمنده سوال زیاد شد اگر ممکن باشه همه شو جواب بدید.
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۹ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ق.ظ
سلام
من تازه با مانشت آشنا شدم، خوشحالم واقعا بی نظیره.

ممنون آقای جهانی
من تاپیک های برنامه ریزی تابستان رو مطالعه کردم . خیلی به من انگیزه داد... بازم ازتون ممنونم

دسته بندی دروس:

عزیزدردانه ها:
۱) نظریه
۲)منطقی { وقتی تموم شد، ساختمان جایگزین بشه. چون ساختمان مقسمی رو پارسال مطالعه کردم و یاد گرفتم.}
۳) VLSI {وقتی تموم شد، انتقال داده جایگزین بشه. }

دوست داشتنی ها:
۱) معماری
۲) سیستم
۳) مدار الکتریکی

چیدمان دروس:

روزهای زوج: نظریه سیستم مدار الکتریکی
روزهای فرد:معماری VLSI ساختمان
هر شب ۱ ساعت زبان.

بعداً اضافه شود: گسسته و ریاضی مهندسی

آقای جهانی لطفاً نظرتون رو بفرمایید. متشکرم
۰
۰
ارسال: #۲۲
۱۹ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط Behzad TP.)
سلام خدمت آقای جهانی و سایر دوستان پرتلاش و امیدوار

من واقعا نمیتونم برای تشکر از شما فقط به گزینه سپاس بسنده کنم. خیلی خیلی از زحمتی که برای سلسله تاپیک های مشاوره کشیدین و از انرژی و حوصله ای که رو موضوع گذاشتین ممنونم

تاپیک های اول را که میخوندم نسبت به توصیه های شما خوش بین نبودم. فک می کردم برنامه خودم کامل تر و بی نقص تر از چیزیه که شما دارین پیشنهاد میدین. ولی به مرور واقع بین تر شدم و به سودمند بودن این پیشنهاد ها پی بردم و بخشی از پیشرفتی که از این به بعد بعد خواهم داشت را مدیون شما و زحماتتونم

براتون آرزوی توفیق دارم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال: #۲۳
۱۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ ق.ظ، توسط morteza.)
آقای جهانی شرمنده سوالهام زیاد شد. علاوه بر سوالهایی که دو تا پست قبل تر پرسیدم یک مساله هم خلاصه نویسی و کیفیت انجامش هستش اگر ممکنه در این باره هم کمی توضیح بدید. خیلی خیلی ممنونم.
۱
۰
ارسال: #۲۴
۱۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۰۲ ب.ظ، توسط jahani.)
(۱۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷ ق.ظ)behzadtp نوشته شده توسط:  سلام خدمت آقای جهانی و سایر دوستان پرتلاش و امیدوار

من واقعا نمیتونم برای تشکر از شما فقط به گزینه سپاس بسنده کنم. خیلی خیلی از زحمتی که برای سلسله تاپیک های مشاوره کشیدین و از انرژی و حوصله ای که رو موضوع گذاشتین ممنونم

تاپیک های اول را که میخوندم نسبت به توصیه های شما خوش بین نبودم. فک می کردم برنامه خودم کامل تر و بی نقص تر از چیزیه که شما دارین پیشنهاد میدین. ولی به مرور واقع بین تر شدم و به سودمند بودن این پیشنهاد ها پی بردم و بخشی از پیشرفتی که از این به بعد بعد خواهم داشت را مدیون شما و زحماتتونم

براتون آرزوی توفیق دارم
واقعا این چهار تا پست انرژی زمان و توان بالایی رو از من گرفت طوری که وقتی پست چهارم رو زدم میخواستم یه هفته دیگه مانشت نیام اصلاSmile)) ولی خوب هدفم از اول همین بوده. نذر کردم امسال تا جایی که در توانم هست به مانشتی ها بی منت کمک کنمSmile امیدوارم بتونم نذرم رو ادا کنمSmile باقی سوالات هم در اسرع وقت جواب میدمSmile

۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP , hamid88 , Somayeh-h , Mänu , my major , morteza , الی۲۱ , d_felfelak
ارسال: #۲۵
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۸ ب.ظ، توسط jahani.)
(۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۶ ق.ظ)konkoriFS نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من تازه عضو سایت شدم اما تقریبا تمام مطالب سایت رو خوندم. تمام برنامه ریزی هایی که آقای جهانی زحمت کشیدن و گقتن، تمام منابعی که دوستان معرفی کردن و مصاحبه با افراد برتر . بگذریمSmile

آقای جهانی، چرا خواندن کتب مرجع رو برای کسی مثل من که برای بار اول میخوام کنکور بدم توصیه نمیکنید؟؟
من میخوام امسال تمام تلاشم بکنم، و اگر موفق نشدم دیگه فکر برای بار دوم خوندن رو نکنم و بیخیالش بشم پس میخوام حتما قبول بشم.
پایه خیلی قوی ندارم اما ضعیف هم نیستم، به نظرم خوندن کتب کنکوری همه چی رو فرمولی میگن و زود فراموش میشن چون مفهومی نیستن Sad
ممنون میشم در این باره راهنماییم کنید

انتخاب دروس من به این صورت هست:

عزیزدردانه----> منطقی- پایگاه- آمار

دوست داشتنی -----> سیستم - معماری

برنامه ریزی من برای شروع به این صورت هست:
آمار----->پارسه-ظورانی
گسسته---->گریمالدی جلد ۱ و۲ / پوران
سیستم------> حقیقت/ پوران (موسوی)
پایگاه------> جزوه استاد خودم و حل تمرین و تست

زبان روزی یک ساعت.

من چون پروژه لیسانسم هست و باید تا مهر تموم کنم۴ تا درس انتخاب کردم تا به اونم برسم.
بعد از تموم شدن گسسته، ساختمان داده (که اصلا این درس رو دوست ندارم اما مجبورم بخونمBig Grin) رو شروع میکنم، آخه تو این سایت نوشته بودن اول گسسته، بعد ساختمان

ب نظرتون این برنامه خوبه؟ یا به جای سیستم منطقی بذارم بهتره؟؟؟
در مورد نظرتون که دروس مرجع برای سال اولی ها مفید نیست ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.

موفق باشیدSmile
اول این که این فکر از بیخ غلطه که امسال سال اخره که میخونم و اگر قبول نشدم بیخیال میشم چون هم استرس زیادی بهت وارد میکنه و باعث میشه فشار مضاعف روی شما بیاید و هم این که به فرض این که قبول نشدی. این همه تجربه رو میخواید بیخیال بشید؟ خیلی از افرادی که رتبه های خوب میارند سال دومی هست که تلاش میکنند. به قول سعدی میگه
مرد خرمند هنرپیشه را عمر دو بایست در این روزگار تا به یکی تجربه اموختن با دگری تجربه بردن به کار
خلاصه این که اگر هم خدای ناکرده امسال قبول نشدید به این فکر نباشید که بیخیال بشید.
در ارتباط با مرجع خوندن هم بگم که دلیل این که میگم سال اول سخته مرجع خوندن علتش اینه که حجم مطالب زیاد هست مرجع خوندن هم باعث نمیشه که کتاب کنکوری نخونی و بعد مرجع خوندن باز باید یه بار کتاب کنکوری بخونی و با توجه ب تعداد دروس و این که زمان هم محدوده به احتمال زیاد اگر بخواهی مرجع بخونی خیلی از درسها رو نرسی بخونی(اینو احتمالا ابان ماه میفهمی) برای همین از الان میگم که به فکر چاره باشید. باز حالا خود دانید.

(۱۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۱ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  سلام آقای جهانی من یک سری ابهاماتی دارم. من دوره لیسانس برا بیشتر درسا مرجع خوندم. یک بار هم سال ۸۹ کنکور آی تی دادم ولی به دلیل برنامه ریزی غلط رتبم خوب نشد. سالهای بعد هم همیشه کنکور دادم و از درس دور نبودم و مباحث رو یادم هست و فکر می کنم جزو اون دسته هستم که میتونم مرجع هم استفاده کنم فقط میخوام نحوه خوندن مرجع رو برای عزیز دردانه ها! بگید؟ قطعا که نباید همه شو خوند؟ درسته؟ آیا با کتاب کنکوری با هم بخونم یا اول کنکوری بعد مرجع؟ توی این مرحله تابستان آیا تستهای کتاب کنکوری رو هم بزنم یا فقط متن اون رو بعلاوه مرجع بخونم؟ یک سوال هم اینکه توی آی تی حداکثر چن تا عزیز دردانه پیشنهاد میکنید؟ من خودم ساختمان، نرم، پایگاه و سیستم رو انتخاب کردم آیا شبکه رو هم اضافه کنم؟ پایه درسیم توی همه شون خوبه. شرمنده سوال زیاد شد اگر ممکن باشه همه شو جواب بدید.
اگر همه تاپیک ها را با دقت میخواندید من فکرکنم تقریبا به همه سوالات شما پاسخ داده باشم. راجع به سوال اول این که نحوه مطالعه از مرجع بارها اعلام داشتم که بهتره کتاب کنکوری خوب بخونید و در جاهایی که احساس میکنید توضیحات کتاب ناقص هست به کتاب مرجع مراجعه کنید. (برای فهم بهتر)
دوم اینکه کتاب مرجع خوندن باعث نمیشه کتاب کنکوری رو بیخیال بشید. تحت هر شرایطی باید کتاب کنکوری خوب را بخونید. (فقط اول مرجع خوندن شاید بتونه مطالعه کتاب کنکوری رو تسریع کنه)
سوم این که راجع به تست زنی به زودی صحبت میکنم
چهارم این که راجع به تعداد عزیز دردانه ها پیشتر صحبت کردم. هر کس باتوجه به توان خودش. بیشتر از چهار عزیز دردانه داشتن معمولا توصیه نمیکنم. چون سخت میشه کارتون

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۴۴۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۱,۷۵۶ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۱۸ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۲۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۱۱ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۴۲۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۹۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۵۰۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۳۴ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۴ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close