زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بنظر شما چرا تعداد مهندسین کامپیوتر بیکار یا دارای درآمد کم در حال زیاد شدن هست؟

ارسال: #۶۱
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۰ ب.ظ
RE: بنظر شما چرا تعداد مهندسین کامپیوتر بیکار یا دارای درآمد کم در حال زیاد شدن هست؟
خیلی از افراد ایده های خوبی دارن ولی مهارت پیاده سازیش رو ندارن. بنظر من الان بهترین راه اینه که ایده بدیم و ایده ی خودمون رو پیاده سازی کنیم..یکی از ویژگی های خوب رشته ی ما اینه که محدودیت جغرافیایی نداریم.
یه نگاهی به تاریخ بندازیم..
استیو جابز
بیل گیتس
گوگل
فیسبوک
و....
اینا بزرگترین افراد و پروژه ها تو کامپیوتر بودن. ولی خیلی از اینا با ایده های دانشجوها ساخته شده. دانشجوهایی که میلیاردر نبودن ولی میلیاردر شدن.
اگه میخواین با بقیه متفاوت باشید باید متفاوت فکر کنید.
اگه میخواین مثه عموم مردم فکر کنید باید به درآمد کارمندی راضی یاشین.
من یه ایده دارم .. ولی مهارت کافی ندارم
تو زمینه ی signal processing ..
میدونم اگه پیاده سازی بشه چند میلیاردی میشه ازش درآمد ایجاد کرد. ولی اینم میدونم که با یه تیم خوب حداقل ۲ یا ۳ سال طول میکشه.Undecided
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran
ارسال: #۶۲
۲۳ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۲۶ ب.ظ
RE: بنظر شما چرا تعداد مهندسین کامپیوتر بیکار یا دارای درآمد کم در حال زیاد شدن هست؟
(۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۹ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  من فکر میکنم که اولا این مختص به کامپیوتر نیست و تمامی رشته ها بازار خرابی دارن حتی بعضی رشته ها که از کامپیوتر سخت تره بازار بدتری دارد

اما به نظر من بازار خراب کامپیوتر ۳ دلیل بیشتر نداره:

۱-اول اوضاع بعد مدیریت تو این ( که این دلیل دو دلیل دیگه هم دربر میگیره)
۲-نزدیک به ۸۰% فارغ التحصیلای این رشته هم چیزه خواصی بلد نیستن و چیزای که تو دانشگاه یاد گرفتن تو بازار منسوخه
۳-حجم زیاد بچه های این رشته

منظور شما خاص هستش؟!
بله، واقعا چیز خاصی! بلدنیستن!!!!

کوچکترین محبت ها از ضعیف ترین حافظه ها از بین نمی رود.
۰
۰
ارسال: #۶۳
۲۴ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۵۰ ب.ظ
بنظر شما چرا تعداد مهندسین کامپیوتر بیکار یا دارای درآمد کم در حال زیاد شدن هست؟
چون تو این رشته ما چیزی تو ایران نداریم فقط داریم وصله پینه ای کار میکنیم مثلا شرکت هایی مثل گوگل و مایکروسافت و هزار تای دیگه مثل اونا هستن که این رشته رو رونق میدن و نیرو مهندسی میخوان ولی اینجا مثلما یه برنامه نویس و .... مگه چقد میخوایم اصلا مگه چقدر نیاز هست اینا میشه جز شغلهای دم دمی مزاجی که میاد و میره ..............

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۱۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۹۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۰۷۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۱۲ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۳۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۶۸۲ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۰۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  تعداد جواب mostafaheydar1370 ۲۱ ۱۷,۱۹۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: miinaa
Question کسب درآمد با کامپیوتر در منزل hope_ ۱۶ ۱۴,۹۳۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamet
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۶۷ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close