زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تغییر رشته ارشد به دلیل نبود موقعیت شغلی مناسب. بله یا خیر؟

ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۲۴ ب.ظ
سلام به همه پرتلاش مانشست
با توجه به بازار کار حال حاضر رشته کامپیوتر و مقایسه این رشته با رشته های دیگه مهندسی، به فکر تغییر رشته ارشد از کامپیوتر به یه رشته دیگه افتادم، میخواستم هر کس نظرش رو با دلیل بیان کنه تا دید ناکامل من نسبت به این موضوع کامل بشه.

فقط یه توضیحی بدم قبلش:
من برنامه نویسی کار کردم. ASP،c#،sql server رو در سطح مطلوبی بلد هستم. javascript-Jquery-ajax-Mvc رو هم تا حدودی کار کردم ولی هر جا میرم واسه کار همه این فیلدها+ توانایی های متعدد دیگه رو میخوان و در عوض یه حقوق ساعتی با ساعت کار زیاد که آخر ماه اگری ۳۰۰-۳۵۰ دستت رو بگیره. تا ۵-۶ ماه هم از بیمه خبری نیست و هزار یک قانونی که گفتن نداره. با این شرایط کاری تصمیم به تغییر رشته در سطح ارشد گرفتم.

از اون جایی که موقع ورود به دانشگاه کسی نبود راهنماییمون کنه که کدوم رشته رو بخونیم و شرایط ما این شد، نمیخوام یه تصمیم اشتباه دیگه شرایط مشابه الان رو برای ۲-۳ سال آیندم به وجود بیاره.

آیا تغییر رشته در سطح ارشد به منظور کسب درآمد بهتر صحیح هست یا نه؟؟؟ اگر بله کدوم رشته؟؟؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۳۳ ب.ظ
تازه این رو هم اضافه کن باید هر سال یا لااقل هر دوسال خودت رو اپدیت کنی و فرسوده نشی و گرنه سوادت به اندازه همون هم ارزش نخواهد داشت...
بله ۱۰۰ درصد تو ارشد هوشمندانه انتخاب کنید و البته واقع بینانه
۱
۰
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ ب.ظ
کسی دیگه نظری نداره؟؟؟ میشه کمک کنید؟؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۷ ب.ظ
بنظرم

توی کامپیوتر نتونی کار ایده آل گیر بیاری دیگه درس نخون!
برو بزن توی کار آزاد و دلالی!
کدوم رشته اندازه کامپیوتر بازار داره آخه!؟

خود من هم اندازه شما توانایی دارم و شاید کمتر! اما بعلت اینکه فقط توی ارگانها و شرکتهای خاص بعلت محیط اجتماعی مطلوبتر دنبال کار گشتم و همچنین بعنوان مادر نمیتونم خیلی دخترم رو تنها بذارم نتونستم به اونجایی که میخوام برسم.
موقعیتهای عالی که فقط با تلاش خودم و نه پارتی بازی و با وجود داشتن انگیزه و هوش بالا برام بدست اومد رو کنار گذاشتم فقط بخاطر اینکه مادرم و نمیشد مسئولیت کاری زیادی رو قبول کنم وگرنه حقوق عالی تا دو و سه برابر حقوق فعلیم رو بهم پیشنهاد دادن که الان میتونستم داشته باشم. اما باز هم با وجود کار پاره وقت، بیمه و حقوق خیلی بیشتر نسبت به اینی که شما میگی دارم.

مطمئن باش مشکل از کم تلاش کردن خودته و یا ضعف علمی و نداشتن مدرک معتبر و یا خیلی نکات ریز دیگه! بگرد ببین مشکلت چیه و استعدادت کجاست و کجای راه رو بیراهه رفتی! کسی نمیتونه مثل خودت بهت کمک کنه.

اگر عقیده مخالف شما را عصبانی میکند،
نشانه آن است که شما ناخودآگاه میدانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر میکنید ندارید، اگر کسی مدعی باشد ۲+۲ میشود ۵، یا اینکه آلمان روی خط استوا قرار دارد، شما بجای عصبانی شدن، احساس دلسوزی میکنید!
Rolleyes
۶
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana_12345 , samaneh_aftab
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۲ ب.ظ
واقعیت اینه که همه رشته ها الان اشباع شدن رشته های دیگه هم این بدبختی رو دارند و تا زمانی که تعداد جمعیت جامعه کم نشه و به تعادل نرسه همین بدبختی وجود داره اونایی هم که می بینید به جایی رسیدن یا قدیمی تر از ما هستند یا در کنار شغل خودشون دارن کارهای دیگه ای هم انجام میدن توصیه می کنم برید توی کار بساز بفروش چون سود بسیاری داره در شرایط فعلی جامعه ما !

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۳
۰
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۳۷ ب.ظ
RE: تغییر رشته ارشد به دلیل نبود موقعیت شغلی مناسب. بله یا خیر؟
الان همه رشته ها همینن، دیگه بدترینشون مدیریت و عمران و حقوقه که ساعتی دارن دکتر میدن بیرون

۱-منتهی کامپیوتر(به جز سخت افزار ) چون امکانات سخت افزاری پرخرجی نمیخواد برخلاف رشته های دیگه مثل مکانیک و ..... اگه قرار باشه اوضاع مملکت بهتر بشه نسبت به رشته های دیگه بیشتر پیشرفت میکنه

۲-نسبت به بقیه رشته ها تو کل دنیا هم بیشتر پیشرفت میکنه و هر روز نیاز بیشتری احساس میشه
یه نگاه به گذشته صنایع دیگه بندازید
کامپیوتر سر ۶۰ سال به اینجا رسید
ساخت و ساز و عمران سر چند هزار سال
ماشین سر کمتر از دو قرن به اینجا رسید
و........

این حقوقی که شما گفتید حتما مال یه شرکت کوچیک هست
من پیشنهاد میکنم فعلا با همون حقوق اونجا شروع به کار کنید (از بیکار بودن بهتره)
بعد از کسب تجربه میتونید تو شرکتهای بزرگ تر استخدام بشید
اونا حقوق بیشتری میدن و جای پیشرفت بیشتری دارن
در ضمن اگه میخواهید تو شرکتهای کوچک کار کنید حتما سعی کنید که چیزی به عنوان ضمانت بهشون ندید
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidManesht2012 , ana_12345 , samaneh_aftab
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۱۴ ب.ظ
در نظر داشته باش که بیکاری فقط مال بچه های کامپیوتر نیست در کل مال اکثر فارغ التحصیلاست (رشته های مهندسی)!
شما ارشد کامپیوتر ادامه بده، یکی از اساتید ما میگفت: تفاوت بین فوق لیسانس کامپیوتر با لیسانسش خیلی زیاده، همین الانش اگر نگاه کنی ظرفیت ها تو ارشد کامپیوتر(سراسری روزانه و شبانه) خیلی کمتر از بقیه رشته هاست- ضمن اینکه همین دانش برنامه نویسی که داری رو اگر بازاریابی درست حسابی کنی میتونی بشینی تو خونت با خیال راحت کار کنی و پول بیشتر از ۳۰۰ که گفتی در بیاری! خیلی از کامپیوتری ها اصلا نمیدونن sql server چیه!!! C# و asp هم که قربونش برم تو اکثر پروژه های نرم افزاری استفاده میشن.
هر چند که آمار بیکاری فارغ التحصیلان کامپیوتری ۳۰ درصده و هر چند که قبول شدن تو ارشد کامپیوتر سختی های خودش رو داره ولی من با تجربه کوچولوی دو ساله تو کار و خرج خودم رو درآوردن به این نتیجه رسیدم که بازار کامپیوتر و جذابیت کارهای مرتبط با کامپیوتر داغ تر از این حرفاست.(تازه اونم تو محیط کوچولویی که من توشم)

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana_12345 , fatima.sr68
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۴۱ ب.ظ، توسط kevin.)
اگر برای کار میخوای مدرک بگیری وضع بقیه رشته ها بد تر نباشه بهترم نیست همین الان همسایمون لیسانس برق داره اونم بیکاره ولی اگر میخوای بری یه رشته ای که اسون باشه و تا دکتری بتونی یه کله ادامه بدی و امید به تدریس تو دانشگاه داشته باشی پیشنهاد میکنم بری سمت رشته های علوم انسانی باور کن اوضاع اونها از ما الان خیلی بهتره الان یکی از دوستام دانشجوی فوق لیسانس تربیت بدنی هست چندین واحد دانشگاه علمی کاربردی درس تربیت بدنی عمومی تدریس میکنه و توی پیام نورم درسای تیوری رشته تربیت بدنی رو تدریس میده تازه هنوز دانشجوی فوقه خودش میگه دکتری قبول شه هییت علمی میشه همون سال اول به نظرم الان این جور رشته ها اوضاعشون از فنی مهندسی ها بهتره و دانشگاه ها توی این رشته ها هنوز کمبود نیرو دارن(برعکس بیشتر رشته های فنی مهندسی و علوم پایه) البته تربیت بدنی یه مثال بود ببین رشته ها انسانی کدومش اسون تره قبولیش و بهش علاقه داری اونو یه کله تا دکتری برو.من اگر یک بار دیگه بر میگشتم به دوران دبیرستان میرفتم رشته تجربی و سعی میکردم یکی از رشته های مربوط به پزشکی قبول شم و در کنارش دوره های برنامه نویسی و شبکه و ... رو جداگانه میگذروندم بعدا که اومدیم دانشگاه دیدیم چیزایی از کامپیوتر که من بهش علاقه داشتم و به خاطرش اومدم این رشته اصلا تو دانشگاه بهش پرداخته نمیشه و یا در حد بسیار جزیی بهش فقط اشاره میشه و بیشتر کله گنده ها و نام اشناهایی که تو زمینه شبکه و برنامه نویس کار میکنن اصلا رشتشون کامپیوتر نبوده
۱
۰
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۴۹ ب.ظ
بچه ها شما اگه دو تا گزینه پیش رو داشتین کدومو انتخاب میکردین؟
رفتن سر کار با تعهد دادن چند ساله و حقوق نسبتا خوب
یا
خوندن برای ارشد و قید کار رو زدن؟

واقعا موندم
شماها بودین چیکار میکردین؟
من خیلی عشق ارشد دارم
از طرفی هم همه میپرسن چرا یکساله درست تموم شده ولی تو سرکار نمیری
خودم کار کردن رو دوست دارم ولی ارشد یه چیز دیگس
نظرتون چیه؟
!!!

بدو جا نمونی...
۱
۱
ارسال: #۱۰
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۱۵ ب.ظ
شغل فعلی با کنکور توی رشته ای که تخصص کمی توش دارید هرچی نباشه بهتره که وارد رشته جدیدی بشید و اونجا تازه از صفر شروع کنید !
به نظر منم نمیارزه وقت و هزینه تلف میشه

(۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ)mahkaameh نوشته شده توسط:  بچه ها شما اگه دو تا گزینه پیش رو داشتین کدومو انتخاب میکردین؟
یا
!!!

من جای شما برنامه ریزی میکنم که به هر دو برسم , بالاخره بدون درآمد نمیشه زندگی کرد و علم هم که دوست دارید هم میشه بهش رسید فقط نیاز به برنامه ریزی خیلی دقیق دارید و پشتکار فراوان

هر که به من می رسد بوی قفس می دهد،

جز تو که پر میدهی تا بپرانی مرا ..
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۸ ب.ظ، توسط MajidManesht2012.)
شغل فعلی با کنکور توی رشته ای که تخصص کمی توش دارید هرچی نباشه بهتره که وارد رشته جدیدی بشید و اونجا تازه از صفر شروع کنید !
به نظر منم نمیارزه وقت و هزینه تلف میشه
---------
سلام، عذر میخام میشه راجع به امضاتون یه توضیحی بدین؟
((اگر هدفت ماه باشد، حتی اگر به آن نرسی؛
جایگاهت در میان ستارگان خواهد بود ... ))
مگه فاصله ما تا ستاره ها بیشتر نیست تا ماه! معمولا" میگن به سکوی اول المپیک فکر کن تا لااقل دوم بشی
شایدم اینجا منظورش ارزشمند بودن هدفه که حتی با نرسیدن به هدف، هیچی از ارزش های آدمی کم نمیشه بلکه اضافه هم میشه
برداشتم درست بود؟

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۳ ب.ظ
سلام دوستان منم قصد تغییر رشته دارم از نرم افزار به صنایع نظر شما چیه؟اگر دکتری نرم افزار بگیری ایا امکان داره بتونی عضو هیت علمی بشی ؟

پیروزی ازان کسی است که بیش از دیگران پشتکار دارد.((ناپلئون))
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۶ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ ب.ظ)MajidManesht2012 نوشته شده توسط:  سلام، عذر میخام میشه راجع به امضاتون یه توضیحی بدین؟
((اگر هدفت ماه باشد، حتی اگر به آن نرسی؛
جایگاهت در میان ستارگان خواهد بود ... ))
مگه فاصله ما تا ستاره ها بیشتر نیست تا ماه! معمولا" میگن به سکوی اول المپیک فکر کن تا لااقل دوم بشی
شایدم اینجا منظورش ارزشمند بودن هدفه که حتی با نرسیدن به هدف، هیچی از ارزش های آدمی کم نمیشه بلکه اضافه هم میشه
برداشتم درست بود؟

خب واضحه درسته فاصله ستاره نسبت به زمین بیشتر از ماه هست اما از دید ما ماه زیباتر و بزرگتره و این تعبیر براش صادقه که به ۱۰۰ فکر کن حالا اگه ۹۰ هم شدی باز جای شکرش باقیه

هر که به من می رسد بوی قفس می دهد،

جز تو که پر میدهی تا بپرانی مرا ..
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidManesht2012
ارسال: #۱۴
۲۷ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ق.ظ، توسط ana_12345.)
(۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ)mahkaameh نوشته شده توسط:  بچه ها شما اگه دو تا گزینه پیش رو داشتین کدومو انتخاب میکردین؟
یا

واقعا موندم
شماها بودین چیکار میکردین؟
من خیلی عشق ارشد دارم
از طرفی هم همه میپرسن چرا یکساله درست تموم شده ولی تو سرکار نمیری
خودم کار کردن رو دوست دارم ولی ارشد یه چیز دیگس
نظرتون چیه؟
!!!

ُسلام . شاید نباید سوالتونو اینجا می پرسیدین . با عذر خواهی از saba من نظرمو می گم .
بستگی به شرایط و علاقتون داره . اگه شرایط مالی فعلی تون تا حدودی مساعد هست و می دونین علاقه تحصیلی دارین و با هدف علم می خواین ارشد رو ادامه بدین . " نه مثل بعضی ها به دلیل اینکه الان کار پیدا نمی کنن یا می خوان در اینده با مدرک ارشد کار پیدا کنن " برین دنبال ارشد و ۱ سال همه زندگی و تمرگزتون رو روی کنکور بزارین .

در غیر اینصورت : برید دنبال کار . شروع کنین از یه جا ، اول کار شرایط عالی مطمئنن پیدا نمی کنین اما اگه خودتون بخواین در مدت کم می تونین پیشرفت کنین . حتی به نظر من توی کار خودتون و علاقتون رو بهتر کشف می کنین .

ببخشید یه نظر هم درباره امضاتون : نوشتین "بدو جا نمونی" . اخه از چی ؟ از کی ؟مگه چه خبره ؟ زندگی و موفقیت نقطه پایان نیستا . هدفتون رو براساس علایق و شرایط خودتون انتخاب کنین نه بقیه. بهتر با خودت رقابت کنی .

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۷ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۹ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ)mahkaameh نوشته شده توسط:  من خیلی عشق ارشد دارم
برو دنبال عشقت، من بعد چند سال دقیقا همین انتخاب رو کردم. یه وقتی میرسه ۱۰-۲۰ سال دیگه، میگی هی هی به اون چیزی که آرزوش رو داشتم نرسیدم! ببین اگه استعداد داری برو دنبال درس، وگرنه برو پی کار! قید ارشد رو هم بزن و الکی عاشقش نمون!!

اگر عقیده مخالف شما را عصبانی میکند،
نشانه آن است که شما ناخودآگاه میدانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر میکنید ندارید، اگر کسی مدعی باشد ۲+۲ میشود ۵، یا اینکه آلمان روی خط استوا قرار دارد، شما بجای عصبانی شدن، احساس دلسوزی میکنید!
Rolleyes
۱
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۶۰۶ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۰۵ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۵۴۷ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۳۱ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۶۶ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۲۲ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۸۶۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۶۳۲ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۴۳۴ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  #طرح_رایانه_برای_همه (خیریه آموزشی) sss ۰ ۱,۶۸۸ ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sss

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close