زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و همفکری درباره آخرین موضوعات در حوزه داده کاوی

ارسال: #۱۶
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲ ب.ظ، توسط Lonely Palm.)
RE: بحث و همفکری درباره آخرین موضوعات در حوزه داده کاوی
(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۵۱ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  معیارهای ارزیابی توسط شخص خبره تعیین و توسط داده کاو فرموله می شوند. پایگاه داده یا همون dataset مشکل اصلی که چه جوری گیر بیان. حالا بعد نیست من اینو مطرح کنم که من می خوام در هفتمین کنفرانس داده کاوی که تو دانشگاه امیرکبیر برگزار میشه مقاله بدم الگه کسی یا کسانی هستن بگن که هم گروهی انجام بشه هم هزینه های کنفرانس تقسیم بر تعداد بشه من خوشحال میشم کسی اگه بخواد.
البته یه نحو ارزیابی میشه مقایسه با نتایجی که توسط محققان قبلی تولید شده، که اگر روش ما نتایج بهینه تری تولید کرده باشه اثبات کنه روش ما بهتره، معیار ارزیابی هم قطعا بر اساس تابع برازشی خواهد بود که بصورت استاندارد در مقاله های مختلف مورد استفاده قرار گرفته
در مورد اون پستی که فرمودین الگوریتم های داده کاوی دو دسته هستن، من حدس می زنم دسته بندی رو نشه یک روش کلی در نظر گرفت، در واقع دسته بندی خودش یک جزء کوچک تر از دسته الگوریتم های پیش بینی هستش، که الگوریتم های پیش بینی علاوه بر دسته بندی شامل "رگرسیون" و "تشخیص انحراف" هم میشه، که به این روش های پیش بینی تو بعضی مراجع " یادگیری با نظارت" یا در اصطلاح لاتین Supervised learning میگن
این کنفرانسی که می فرمایین تاریخش کی هست؟ من با کمال میل حاضرم برام باعث افتخاره اگر صلاح بدونید

The best defense against logic is ignorance
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: banou , AmiriManesh
ارسال: #۱۷
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ ب.ظ
(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۵۱ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  حالا بعد نیست من اینو مطرح کنم که من می خوام در هفتمین کنفرانس داده کاوی که تو دانشگاه امیرکبیر برگزار میشه مقاله بدم الگه کسی یا کسانی هستن بگن که هم گروهی انجام بشه هم هزینه های کنفرانس تقسیم بر تعداد بشه من خوشحال میشم کسی اگه بخواد.
اگر براتون ممکنه بگید درباره چه موضوعی دارید کار می کنید؟و چطوری تقسیم کار می کنید؟

(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  در واقع دسته بندی خودش یک جزء کوچک تر از دسته الگوریتم های پیش بینی هستش، که الگوریتم های پیش بینی علاوه بر دسته بندی شامل "رگرسیون" و "تشخیص انحراف" هم میشه، که به این روش های پیش بینی تو بعضی مراجع " یادگیری با نظارت" یا در اصطلاح لاتین Supervised learning میگن
من هم با شما موافقم.چون در بیشتر جاهایی که خوندم همینطور ذکر شده بود.

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm
ارسال: #۱۸
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
من می خوام روشی ارائه بدم که ابتدا قوانین وابستگی رو از داده های مربوط به بیماری سرطان استخراج و ۱۰۰ تای اول رو به الگوریتم تکاملی بدم و نتیجه رو با تابع های فیتنس مختلف بدست آورده و مقایسته کنم.

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , AmiriManesh
ارسال: #۱۹
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ ب.ظ
یکسری مخازن داده هست که آدرسهاشونو می نویسم.لطفا نظراتتون رو راجع بهشون بگید.آیا میشه از آنها استفاده کرد؟

۱-http://www.ics.uci.edu/mlearn/mlrepository.html
۲-http://www.istat.it
۳-http://www.personal.buseco.monash.edu.au/hyndman/tsdl
۴-http://lib.stat.cmu.edu/datasets
۵-http://www.cs.toronto.edu/delve/data/datasets.html

لطفا اگه کسی با آنها کار کرده و به مزایا و معایب آنها آشناست برای ما توضیح دهد.متشکرم

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
ارسال: #۲۰
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۲ ب.ظ
برای چه کاری؟ مقاله؟ یا کار خودتون. من برای مقاله از بیمارستان های مختلف داده جمع می کنم که جمع آوری شون یکم سخته ولی ارزشمنده

ارسال: #۲۱
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۲ ب.ظ
(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۷ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  من می خوام روشی ارائه بدم که ابتدا قوانین وابستگی رو از داده های مربوط به بیماری سرطان استخراج و ۱۰۰ تای اول رو به الگوریتم تکاملی بدم و نتیجه رو با تابع های فیتنس مختلف بدست آورده و مقایسته کنم.
۱- قوانین چطوری تولید می شوند؟
۲- تابع های فیتنس چی هستند؟چطوری استفاده می شوند؟

ارسال: #۲۲
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۴ ب.ظ
(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ)banou نوشته شده توسط:  
(22 خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۷ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  من می خوام روشی ارائه بدم که ابتدا قوانین وابستگی رو از داده های مربوط به بیماری سرطان استخراج و ۱۰۰ تای اول رو به الگوریتم تکاملی بدم و نتیجه رو با تابع های فیتنس مختلف بدست آورده و مقایسته کنم.
۱- قوانین چطوری تولید می شوند؟
۲- تابع های فیتنس چی هستند؟چطوری استفاده می شوند؟
Big GrinBig Grin ایشالا مقاله اش آماده شد تو مانشت میزارم

ارسال: #۲۳
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۴ ب.ظ
(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  برای چه کاری؟ مقاله؟ یا کار خودتون. من برای مقاله از بیمارستان های مختلف داده جمع می کنم که جمع آوری شون یکم سخته ولی ارزشمنده
برای پایان نامه ام میخوام.

ارسال: #۲۴
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۵ ب.ظ
پیشنهاد میکنم با داده های داخلی کار کنید مربوط به ایران

سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh
ارسال: #۲۵
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۲۰ ب.ظ، توسط banou.)
(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۴ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  ایشالا مقاله اش آماده شد تو مانشت میزارم
SmileSmileSmile

(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  البته یه نحو ارزیابی میشه مقایسه با نتایجی که توسط محققان قبلی تولید شده، که اگر روش ما نتایج بهینه تری تولید کرده باشه اثبات کنه روش ما بهتره، معیار ارزیابی هم قطعا بر اساس تابع برازشی خواهد بود که بصورت استاندارد در مقاله های مختلف مورد استفاده قرار گرفته
تابع برازش چیه؟

ارسال: #۲۶
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ ق.ظ
تابع برازش یا fitness function در واقع همون تابعی هست که هزینه یا سود ما برای رسیدن به حالت هدف رو تعیین می کنه، یعنی تخمینی که ما توسط روش heuristic مورد نظرمون زدیم چه جوری برآورد میشه؟ اگر مسئله مینیمم سازی باشه اسم این تابع میشه تابع هزینه یا Cost function، اگر مسئله ماکزیمم سازی باشه اسمش میشه Profit function
هر مسئله بهینه سازی ای یا مینیمم سازیه یا ماکزیمم سازی، بنابراین برای ارزیابیش، از یک تابع هزینه یا سود به تناسب مسئله استفاده میشه
این تابع برای مسئله های مختلف فرق می کنه و با توجه به پارامترهای تاثیرگذار تو اون مسئله شکل میگیره

سپاس‌گزاری شده توسط: ghaderiyaser , banou , raaheee , AmiriManesh , mina_com
ارسال: #۲۷
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ ب.ظ
یه ایده بدید برای پایان نامه.

ارسال: #۲۸
۲۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۷ ق.ظ
دوستان کسی مفهوم اصطلاح granularity of representation رو توی داده کاوی، می تونه برای من تشریح کنه؟
ممنون میشم

ارسال: #۲۹
۰۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۱ ب.ظ
سلام دوستان
میخوام برای پایان نامه ارشدم موضوع انتخاب کنم. به زمینه داده کاوی علاقه دارم Blushولی نمی دونم کدوم فیلدش رو انتخاب کنم که خیلیییییی سخت نباشه و بتوتنم از پسش بر بیام Rolleyes
اگه راهنماییم کنید خیلییی ممنون میشمAngel
ارسال: #۳۰
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۷ ق.ظ
سلام.
recomend systems خوبه.

سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh , kimiya_496

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۰۰ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۰ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۸۸ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۸۸۴ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۲۹۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  موضوعات پایان نامه ارشد IT و کامپیوتر αɾια ۳ ۱۵,۲۷۳ ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۸۲ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۳۹۲ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۳۵ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۸۸۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close