زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

داستان شگفت انگیز رتبه ۱۴۹ گرایش معماری

ارسال: #۶۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ق.ظ، توسط asmajooni.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۳۲ ب.ظ)mahkaameh نوشته شده توسط:  ولی تا آخر عمرش مدیونه... مدیون اونی که بهترین شبای جوونیشو روی کتاب به صبح رسوند و الانم معلوم نیس کدوم گوشه دنیا کِز کرده و تو کار خدا مونده
پس باید اگه به جایی رسید خدمت به هم نوعشو فراموش نکنه
یعنی چی این حرفا!!!
نکنه فکر کردی همه ی زندگی آدم رفتن به دانشگاه و خوندن واسه ارشده و اگه کسی قبول نشد دیگه باید تو کار خدا شک کنه!!!
نه ، این حرفا نیست، شاید اونیکه اینهمه درس خونده و قبول نشده یه موقعیت دیگه ای مثلا یه موقعیت کاری واسش پیش بیاد که براش خیلی بهتر از دانشگاه رفتن بوده...
بعضی وقتا ما آدما حکمت بعضی کارای خدا رو نمیدونیم و نشستیم بیرون دایره و هر چی به نظر خودمون پیش نره فکر میکنیم یا بدشانسیم یا حکمت خدا پس کجا رفته!!!

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۲۰ ق.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  من اگه بودم به نظرم میاد اگه انتخاب رشته نمیکردم ولی آرامش بیشتری داشتم ولی از این اتفاق استفاده میکردم که محکم واسه کنکور بخونم و اعتقاد راسخ داشتم خدا به خاطر اینکه چیزی که حقم نبوده ولی بهش دسترسی داشتم و مهم تر اینکه ازش گذشتم بهترین راههارو جلوی پام میذاره و به نظرم توی زندگیش موفق میشه.من اگه بودم این کار ومیکردم "
حاضرم شرط ببندم این کارو نمی کردی Big Grin
چون تو شرایطش نیستی میگی
۸
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: slinda , white bird , TnT , mohammad.ardeshiri , milad.fashi@gmail.com , Sector
ارسال: #۶۲
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ق.ظ
واقعا هیچی نمیتونم بگم
فقط از دوستان خواهش میکنم ب نظر هم احترام بذاریم، ما قشر تحصیل کرده حساب میشیم پس در شان خودمون رفتار کنیم هرچند نظرهامون مخالفه هم باشه/ و اینکه خیلی بچشمم اومد هرکسی از منظر خودش خدا رو میبینه و تعبیرش متناسب با اونه

دورها آوایی است ک مرا می خواند
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SHF , soha2009
ارسال: #۶۳
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۱۸ ق.ظ، توسط mahdiii.)
RE: داستان شگفت انگیز رتبه ۱۴۹ گرایش معماری
من باور نمی کنم شانسی کسی بتونه بشه ۵۰ که دوستمون گفتن یا ۱۵۰ ارشد
واقعا با عقل جور درنمیاد
به قول دوستان یا حکمتی بوده
یا تقلب کرده که این دومی بیشتر جور درمیاد
از بغل دستی تقلب کرده و این چیزا احتمالشم کم نیس
حالا من نمی خوام بگم حتما تقلبی صورت گرفته ولی من زیاد شانسو اونم به این صورت قبول ندارم

انتخاب رشته بکنه اگه واقعا درسو دوست داره به قول دوستان با این رتبه جای خوب قبول میشه که حتما ازش کار می خوان
پس یا باید خوب درس بخونه یا اینکه بعد چندترم با معدل پایین مشروط بشه و بعدشم ...

اگه شانسی زده که نوش جونش رتبش و بره انتخاب رشته کنه. مدیون بودن چه صیغه ایه این آقا کار اشتباهی نکرده شانسی زده. مقصر سنجشه با این سوالای چهار گزینه اش.
اما اگه تقلب کرده کار اشتباهی کرده

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۲۱ ب.ظ)چـکاوک نوشته شده توسط:  
نقل قول: انصافا اگه خودشون بودن با این رتبه به همین راحتی میگذشتن؟

حالا شما خودتونو بزارید جای کسی که مثلا رتبش ۱۵۵ شده و چند ماه درس خونده و برای زندگیش برنامه ریزی کرده ، میدونید که ظرفیت دانشگاه ها برای ارشد کمه

اگه همچین آدمی که صاحب تاپیک در موردش گفتن و کلا شانسی زده قبول بشه و اون کسی که مثلا ۱۵۵ گرفته نتونه قبول بشه

شما واقعا فکر میکنین خدا راضیه و این حکمتشه که حق بندش اینطوری ضایع بشه؟!

ما حق همو ضایع میکنیم و به پای حکمت خدا مینویسم !

از اون بدتر اینه که وقتی کسی میاد و راهنمایی میخواد دیگران به جای اینکه کمک کنن "حق" به "حقدار " برسه برعکس عمل میکنن و تشویق میکنن به ضایع کردن حقی ! واقعا اگه خودشون جای اون کسی بودن که مثلا رتبش ۱۵۵ بود باز اینطور نظر میدادن؟

من این حرفا رو برای خودم نمیزنم چون خودم تا حالا قسمت نشده بشینم برای ارشد درست درس بخونم و منتظر نتیجش باشم ولی دلم میسوزه برای کسی که منتظر نتیجه زحمتشو ببینه

این دقیقا مثل این میمونه یه پول زیادی که مال ما نیست پیدا کنیم و دلمون نیاد از دست بدیم و بگیم شانسمون بوده ، خدا خواسته ، روزیمون بوده و .....

مطمئن باشید کسی که اینطوری به نتیجه برسه جایی حق خودش ضایع میشه چون چوب همون خدا صدا نداره !

امام علی (ع ) می فرمایند هر چه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسندو هر چه را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند .
ببخشیدا ولی خیلی خنده داره. حتما شما اگه جای ایشون بودی اصلا انتخاب رشته نمی کردی. آدم بهتره یکم جوگیر نشه و با منطق حرف بزنه و خودشو جای هردونفر بزاره نه اینکه حالا خودش زخم خورده هی بگه ایشون حق دیگرانو دارن می خورن.
آقا شانس داشته مشکلیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو شرط بندیم یکی شانس میاره همه رو می بره یکی همه رو می بازه
تقصیرکار سنجش هست که سوالا رو چهارگزینه ای درمیاره. اما من گفتم امکانش صفره یکی شانسی بزنه بشه ۱۵۰ شاید تقلبب....
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SHF , white bird , asmajooni , Maral , Sector
ارسال: #۶۴
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۴۴ ق.ظ
به نظر من انتخاب رشته کنه.یه موقعیتی براش پیش اومده ازش استفاده کنه.
با منم هماهنگ کنه آزمون دکترا کنار هم باشیم :دی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SHF , TnT , zibaziba , Sector
ارسال: #۶۵
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۵ ق.ظ
نه قصدم جسارته و نه قصدم توهینه چون فرد اصلی مورد بحث اینجا رو نمی خونه می نویسم : به نظر من احتمالش هست تقلب کرده باشه اما روش نمیشه که بگه و با وسط کشیدن بحث شانسی زدن می خواد تصمیم خودش رو در وضعیت واقعی که براش رخ داده ( تقلب و آوردن رتبه خوب) بررسی کنه...شما مطئن شید اگر بحث تقلب و اینا نبوده احتمالا اعتماد به نفس ایشون پایینه باهاش حرف بزنید تا این موضوع هم براتون روشن بشه..اگر مشکل از سمت اعتماد به تفس و این ها هم نبود و واقعا شانسی بود من اگر جای ایشون بودم قطعا نمی رفتم به نظرم میل خودشون هم با نرفتنه و البته تصمیم درست هم همینه ...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SHF
ارسال: #۶۶
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۵۶ ق.ظ، توسط soha2009.)
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۶:۲۳ ق.ظ)SHF نوشته شده توسط:  یک ماجرا:
در دانشگاه غیر انتفاعی درس میدهم و سطح معلومات بچه ها به نسبت متوسطه و معلومه خیلی فعال نیستند (البته به بچه های غیر انتفاعی بر نخوره ! پارسال دوست خودم که غیر انتفاعی میخوند رتبه دو رقمی بدست آورد. پس من دارم کلی بحث می کنم.)
دیروز یدفعه یکی از دانشجویان اومد پیشم و به من گفت استاد من مجاز شدم واسه ارشد کمکم می کنید.
گفتم به به آفرین مبارکه بله که کمک می کنم و رتبه شو بهم نشون داد ۱۴۹ معماری
گفتم شاهکار کردی و ...
بعد گفتم خب به من می گی از روی چه کتابهایی خوندی؟؟؟
خیلی دوست داشتم این بنده خدا که چند ترم شاگردم بوده الان لیستی از کتب رو بیاره و بگه چقدر شب و روز درس خونده (دوستانیکه این رتبه رو آوردند میدونند چقدر زحمت کشیدند)
یه ذره مکث کرد و گفت استاد راستش رو بخواهید من اصلا خیلی نخوندم و همینطوری رفتم سر جلسه و حدسی سوالا رو جواب دادم.
بعد میگفت استاد به نظر شما انتخاب رشته بکنم یا اصلا نه!! گفتم چرا مرددی؟ گفت آخه یه عده زحمت کشیدند و من اصلا هیچی بلد نیستم ممکنه حق اونها ضایع بشه!!!
طفلی ، خیلی دلم بحالش می سوزه، میگفت استاد من هرجا قبول شم میدونم نمی تونم بکشم ...
حالا این چیه به نظر شما؟؟؟
بنده خودم معتقدم هیچ چیزی در این دنیا تصادفی نیست و اصلا هم به شانس اعتقادی ندارم.
یکی این وسط من رو راهنمایی کنه!!!

با سلام
من یه سوال از شما دارم و اون اینه که: آیا بنظر شما با این کنکور و این وضع اسف بار طراحی سوال ها که سال به سال لجام گسیخته تر از قبل میشه ،اعم از سوال های غلط، پاسخ های بی ربط و نادرست ، سوالات مبهم و ایهامی که در پاسخ اونا اتفاق نظر نیست، و در کل عدم رعایت پایینترین و حداقل استانداردهای آزمون گیری، باید انتظار این رو داشت که حق به حقدار برسه؟ باید انتظار داشت کسایی که تمام وقت و انرژی شونو صرف کردن برای کنکور، از دیدن سوالات صدتا یه غاز و غلط و پر ابهام شوکه و دستپاچه نشن و خودشونو نبازن و امتحانشونو خراب نکنن؟ خب پر واضحه که این روش ، ربطی به شایسته سالاری نداره،حتی ربط زیادی به درسخون مداری هم نداره، بیشتر بازی با احتمالات و شانس میشه تا رقابت معلومات. آخه با سوالایی که اون کسی که کتابا رو خورده نمیفهمه ، اون کسی هم که کم خونده کلا نمیره سراغش و اون کسی هم که کلا نخونده داره بازی تاس انجام میده سر امتحان و تست میزنه، دقیقا داره معلومات کجای کی سنجیده میشه؟؟؟؟بالاخره هر آزمونی یه استانداردی داره، یه سری سوال راحت، یه سری متوسط و یه سری سخت داده میشه تا افراد به نسبت آمادگی و معلوماتشون پاسخ بدن و سطح بندی بشن. اما آزمونی که من تجربه کردم، بیشتر شبیه به یک عقده گشایی بود تا آزمون! مشخصه وقتی حریف های اصلی رو ناجوانمردانه ناک اوت بکنی، کسایی که باقی میمونن در حد بازی گل کوجیک هم نیستن چه برسه به بازی دوستانه! و این حقیقتی است بسیار دردناک...
بله دوست عزیز، این حقیقت یقه ما رو هم گرفته. اگه وفت و انرژی نمیگذاشتم و نمی خوندم یا شانسی میزدم و این رتبه بدتر از پارسال رو می آوردم، شاید الان حس بهتری داشتم و انقدر احساس سرخوردگی نمیکردم.
درضمن اصرار بعضی افراد به انتساب این ماجرا به قسمت ،حکمت خدا و این دست حرفا رو درک نمیکنم . نمیفهمم چرا همه چیز رو با هم قاطی میکنیم. هر عملی تو این دنیا نتیجه ی خودش رو درپی داره. وقتی تستها با کلید مطابقت داره،نتیجه ش اینه که رتبه ی خوبی در راهه و وقتی با کلید ناهمخوانی زیادی داره هم نتیجه ش مشخصه. یعنی نمیشه گندم کاشته باشی و جو درو کنی. خدا نمیشینه اون بالا بگه حالا حکمت من اینه که تو رو قبول کنم تو کنکور، یا قسمت تو اینه که به هیچ جا نرسی. نه! خدا واسه این جهان یه قانونهایی گذاشته، و سیر جهان هم با این فوانین ادامه داره و ادامه پیدا میکنه تا وقتی که مقرره. اینکه کسی با نخوندن و شانس میتونه کلیدش رو همخوان با سنجش دربیاره نه از حکمت خداست و نه از بی عدالتی خدا. اشکال از بنده هاشه که سیستم ناقص و غلطی برای آزمودن دانش طراحی کردن. وگرنه خدا نه پاسخنامه ها رو با اجی مجی عوض میکنه و نه تو نتیجه ها اعمال قدرت میکنه! خدا تمام عدالتش به اینه که ناظر خوبیه و هیچ وقت زیر قواعد و قانونهای وضع شده ش نمیزنه. از قشر تحصیل کرده انتظار بیشتری میره که اظهارنظرهای عوامانه و سطحی و بدون فکر نکنن. اینکه عادت کردیم همه چیز رو پای خدا بنویسیم و تموم، نه منطقی هست و نه منصفانه. جفای ماست در حق خداوند..
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SHF , MS.rezvan , zahra_ce87
ارسال: #۶۷
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۴۹ ق.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۲۱ ب.ظ)چـکاوک نوشته شده توسط:  این دقیقا مثل این میمونه یه پول زیادی که مال ما نیست پیدا کنیم و دلمون نیاد از دست بدیم و بگیم شانسمون بوده ، خدا خواسته ، روزیمون بوده و .....
مثال جالبی بود مرسی

(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۰۵ ق.ظ)sina_oonline نوشته شده توسط:  نه قصدم جسارته و نه قصدم توهینه چون فرد اصلی مورد بحث اینجا رو نمی خونه می نویسم : به نظر من احتمالش هست تقلب کرده باشه اما روش نمیشه که بگه و با وسط کشیدن بحث شانسی زدن می خواد تصمیم خودش رو در وضعیت واقعی که براش رخ داده ( تقلب و آوردن رتبه خوب) بررسی کنه..
اتافاقا خودم هم همین فکر رو کردم.
مثلا زمان کنکور خودم یادمه یکی هی تند تند روی دستم نگاه می کرد و هی تست می زد و هی به بنده می گفت سوال فلان گزینه چند صحیحه و اینقدر تابلو تقلب می کرد که مراقبت یه اولتیماتوم اساسی بهش داد.
من هم فکر کنم تقلب کرده!!!
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۳۱ ق.ظ)soha2009 نوشته شده توسط:  درضمن اصرار بعضی افراد به انتساب این ماجرا به قسمت ،حکمت خدا و این دست حرفا رو درک نمیکنم . نمیفهمم چرا همه چیز رو با هم قاطی میکنیم. هر عملی تو این دنیا نتیجه ی خودش رو درپی داره. وقتی تستها با کلید مطابقت داره،نتیجه ش اینه که رتبه ی خوبی در راهه و وقتی با کلید ناهمخوانی زیادی داره هم نتیجه ش مشخصه. یعنی نمیشه گندم کاشته باشی و جو درو کنی. خدا نمیشینه اون بالا بگه حالا حکمت من اینه که تو رو قبول کنم تو کنکور، یا قسمت تو اینه که به هیچ جا نرسی. نه! خدا واسه این جهان یه قانونهایی گذاشته، و سیر جهان هم با این فوانین ادامه داره و ادامه پیدا میکنه تا وقتی که مقرره. اینکه کسی با نخوندن و شانس میتونه کلیدش رو همخوان با سنجش دربیاره نه از حکمت خداست و نه از بی عدالتی خدا. اشکال از بنده هاشه که سیستم ناقص و غلطی برای آزمودن دانش طراحی کردن. وگرنه خدا نه پاسخنامه ها رو با اجی مجی عوض میکنه و نه تو نتیجه ها اعمال قدرت میکنه! خدا تمام عدالتش به اینه که ناظر خوبیه و هیچ وقت زیر قواعد و قانونهای وضع شده ش نمیزنه. از قشر تحصیل کرده انتظار بیشتری میره که اظهارنظرهای عوامانه و سطحی و بدون فکر نکنن. اینکه عادت کردیم همه چیز رو پای خدا بنویسیم و تموم، نه منطقی هست و نه منصفانه. جفای ماست در حق خداوند..
مطالب جالبی رو مطرح کردید.
استفاده کردم
مرسی
۰
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: soha2009
ارسال: #۶۸
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۵۷ ب.ظ، توسط askary_amir69.)
خب حالا آقا یا خانومه استاد که شاگردتون اینو براتون تعریف کرد، نگفتید آخرش چی شد؟؟!! این همه ملتو اینجا سر کار گذاشتیدو و تضارب آراء ایجاد کردیدو پای خدا و حکمت و نمیدونم شانس و اینا رو وسط کشیدید، پس چرا نمیاید بگید آخرش چی شد؟ اصلا خود شما کارنامشو دیدید؟ انتخاب رشته کرد؟ پرفکت انتخاب رشته کرد یا به قول یکی ملایم؟ الان یارو عذاب وجدان گرفته یا با دمبش گردو میشکونه؟ بابا بیاید با جواب به این سوالا به این قائله خاتمه بدید دیگه. اهههههههههههه
۳
۱
ارسال: #۶۹
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ، توسط mahdiii.)
حالا ملت چقدر عصبانین!!!!!! Smile
یعنی انقدر مهمه ایشون چی کار کردن؟

راستی یه چیزم می خواستم بگم. کی راه دیگه ای داره برای انتخاب دانشجویان و قبولی در ارشد به جای طرح سوالات چهار گزینه ای؟؟ برام سواله
اینم قبول ندارم که کسایی که رتبشون خوب شده لایق نبودن و همه کسایی که رتبشون بد شده ضعیف بودن
اما خوب چه میشه کرد سیستم دیگه ای نیست باید با همین وضع کنار اومدSmile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , SHF
ارسال: #۷۰
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۱۳ ق.ظ، توسط Amir V.)
Re: داستان شگفت انگیز رتبه ۱۴۹ گرایش معماری
چه جوابای جالبی!! حالا یکی یه کاری کرده، بیخیال شین بابا.

انگار دارن پرتاب سفینه به ماه رو نقد و بررسی میکنن! یکی شانسی زده خب زده که زده. دیگه اینقدر بحث کردن نداره. بیخیال بابا.

Sent from my Google Galaxy Nexus using Tapatalk 2.4

There is no there there.
۱۲
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , SHF , pouya45 , Sector
ارسال: #۷۱
۰۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ ب.ظ، توسط pouya45.)
من و هم کلاسیام کلا امسال آزمایشی رفتیم سر کنکور و هیچی نخونده بودیم که تقریبا ۲۰ نفر میشدیم و تقریبا هممون شانسی تست زدیم البته من ۱۰ تاشو شانسی زدم ولی بقیه هم کلاسیام همشو شانسی زدن و بهترین رتبه رو توی این ۲۰ نفر من آوردم با ۱۲۰۰۰ و بقیه بالای ۲۰۰۰۰ بودن به هرحال این موضوع خیلی کم پیش میاد که شانسی بزنی و درست از آب دربیاد .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , سجاد۶۷

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۹ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۵ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۰۴ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۸۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۶۱۰ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  فراخوان داستان کوتاه fas ۱ ۲,۷۳۹ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mehrad1011
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۵۲۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close