زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارشد

ارسال:
۰۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳ ق.ظ، توسط ubc.)
ارشد
سلام
عید همه دوستان مبارک باشه امیدوارم سال خوبی رو همه دوستان پیش رو داشته باشن.

مدتی هست که گیج هستم و نمیدونم چه کاری برای آینده ام باید انجام بدم. متاسفانه کنکور امسال رو خراب کردم و حالا میخوام برای کنکور آینده بخونم ولی برخی مسائل گیجم میکنه و میخوام دوستان تا حد امکان راهنمایی کنن.....
در حال حاضر به نظر خودم پایه درسی مناسبی برای کنکور ارشد ندارم ولی :

۱- نمیدونم در حال حاضر برای کنکور دانشگاه آزاد بخونم یا وقتم رو بذارم برای کنکور سراسری سال دیگه ؟!؟ ( اگر وقت برای آزاد بذارم از اون طرف وقت برای سراسری کم میارم چون به نظرم ضعیف هستم و باید وقت بیشتری برای درس خوندن بذارم. همزمان هم نمیتونم انرژی روی چند درس بذارم )

۲-هر چند وقت یکبار یه اطلاعیه استخدام زده میشه و نمیدونم درس باید بخونم یا منابع آزمون استخدامی !!! ؟؟؟ وسط برنامه ام همه چی بهم میخوره......

وقتی خیالم راحت نباشه که میخوام چی کار کنم، هیچ کاری رو نمیتونم درست انجام بدم................
حالا به نظرتون برای آزاد بخونم یا سراسری ؟ برای آزمون استخدامی بخونم یا کنکور ؟ یا برای همه اش( آزاد،سراسری،آزمون استخدامی) بخونم ؟؟ ( تا حالا کسی تو همچین برزخی گیر کرده ؟؟ )

ممنون Heart

همت بلند دار که مردان روزگار / از همـت بلنـــد به جایــی رسیـده اند
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , saeedehs
ارسال:
۰۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۸:۱۲ ب.ظ
کمک فکری میخوام [لطفا راهنمایی کنید]
(۰۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۰۷ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  چند سالته...مجردی یا متاهل...وضعیت مالیت چجوریه...از نظر علمی سقف آرزوهات چیه....بیل گیتس رو بیشتر دوست داری یا دنیس ریچی رو! بگو تا بگم.

البته تو ایران امکان بیل گیتش شدن یا دنیس ریچی شدن هر دوش خیلی کمه. فکر به کارمند یا زیر دست شدن این دوتا کمی بهتر و دست یافتنی تره
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ubc
ارسال:
۰۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۲ ۰۳:۳۹ ب.ظ، توسط azad_ahmadi.)
سلام دوست عزیز.
اگه سیستم فکری و برنامه ریزی بصورت مالتی پروگرامینگ نباشه، زندگی بسیار مشکل برما خواهد گرفت.
اهداف شما (و یا همه ما) یک کار خوب، قبولی تو ارشد، و بسیاری چیزهای دیگه هست، فقط باید سیستم برنامه ریزیمون رو طوری بنویسیم که هیچگونه تداخل و تضادی باهمدیگه نداشته باشه. بنظر من خوندن برای ارشد و درکنارش شرکت در آزمون های استخدامی مشکلی رو ایجاد نخواهد کرد، شما فکر کن که این ۲ ۳ تا کتاب (معارف، ادبیات، قانون و اطلاعات عمومی) هم جزئی از دروست هستند، هر آزمونی رو که می خوای شرکت کنی از یک ماه قبلش برنامه ریزی براش داشته باش که بتونی براساس اون برنامه به کارای دیگه ت هم برسی. هیچ کاری سخت نیست، فقط "درک این سخت نبودن ها" خودش سختی رو ایجاد میکنه که باید ذهن رو برای تغییر آماده کرد.
خوندن ارشد بصورت سراسری یا آزاد به بسیاری مسائل بستگی داره که به خود شما ربط پیدا می کنه، تقبل هزینه، ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و ... هرچقدر هم که پایه درسی مون هم ضعیف باشه دلیلی بر این نمیشه که "فقط" اسم مهندس کامپیوتر رو یدک بکشیم. تلاش کنیم که بردرس ها مسلط شویم. ذهن آدم سیری ناپذیره، حتما می تونیم ما هم جایگاه خوبی داشته باشیم، فقط تلاش و کوشش می خواد.
(ضمایر رو اول شخص جمع نوشتم که خودمم هم جزئی از مخاطب پیام باشم).
در پناه حق انشالله موفق باشید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer , Eternal , Mänu , ubc , amku , khatere987 , shima_24 , maedeh
ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ ق.ظ
سلام دوست عزیز . سال نو مبارک
اینطور که از صحبت هات متوجه شدم بیشتر نگرانی برای کار پیدا کردن داری . اگه اینطوره نه برا کنکور بخون نه استخدامی . برو تو یه زمینه که رو بورس باشه تخصص پیدا کن . ۴ تا کلاس برو یا خودت کتاب بگیر و بخون و حسابی تخصص پیدا کن و باهاش پول در بیار . چند تا از دوستان من همین کار رو کردن الان پول خوبی دارن در میارن ( منظورم از تخصص یعنی تو اون زمینه خبره بشی . یعنی همه ریزه کاری هاشو بدونی ) .
اگه بخوای با این طرز فکر و ذهن اشفته پیش بری به هیچ کدوم نمیرسی نه ارشد نه استخدامی . باید هدفت رو کاملا مشخص کنی و بعد برای رسیدن به اون هدف برنامه ریزی کنی .
ازمون های استخدامی هم به نظر من همش فرمالیته ست . و کاملا بستگی به فاکتور های دیگه داره و نه خود ازمون . این رو به این خاطر میگم که چند تا از بستگان نزدیک خودم تو این ازمون ها شرکت کردن و با وجود نتیجه خیلی خوب در ازمون معلوم نبود چطوری اما رد شدن !‌
ازمون ارشد هم برای کسیه که میخواد تو رشته تحصیلیش به قله ها برسه . وگرنه کار خاصی نیست که یه ارشدی بتونه بکنه و لیسانس نتونه (تو رشته کامپیوتر البته . این نظر شخصی منه که به عینه هم دیدم ) .
در نهایت برات ارزوی موفقیت میکنم. یا علی

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer , Mänu , neda_Network , ubc , amku , saeedehs , sahar121 , shima_24 , maedeh
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ب.ظ
ارشد سراسری چقدر برات مهمه؟ بی اهمیت نیست ولی اگه اهمیت زیادی نداره واست و از لحاظ مالی با آزاد مسئله ای نداری به نظر من بخون واسه آزاد. بیخودی یک سال خودت رو عقب ننداز- گمان کنم تو این برزخی که میگی احتمالا به این نتیجه رسیدی که زمان چیز خیلی مهمی است و این یک سال رو میتونی بیخودی هدر ندری و ازش استفاده کنی
تو این دو ماه بخون واسه آزاد که قطعا میتونی قبول بشی. بعد این دو ماه هم فکر آزمونهای استخدامی باش.
کما اینکه آزمونهای استخدامی خیلی هم سخت نیستن
عمومی رو شصت درصد به سادگی میتونی بزنی بدون یک برگ خوندن (البته اگه اطلاعات عمومیت خوب باشه) چون معمولا در حد سوالات عمومی و کمی بالاتر میپرسن که ساده هستن
سوالات تخصصی ازمون استخدامی هم اکثر با دروس تخصصی کنکور موارد مشابهی دارن.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Eternal , ubc
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۳۲ ب.ظ
به نظر من به علاقت فکر کن و یکبار قاطع تصمیم بگیر.
من هم امسال وضعیت شما رو داشتم در کنار آزمونهای پارسه، آزمونهای استخدامی رو هم شرکت میکردم.
با اینکه پارتی هم نداشتم استخدام بانک شدم.
ولی الان که کار دارم حسرت اینو رو میخورم که چرا به موقع ارشد نخوندم و از قافله عقب موندم.
من هنوز نمیدونم من موفقم یا دوستام که دارن ارشد میخونن!
منم مثل شما به قول دوستمون مالتی پروگرمینگ جلو رفتم ولی الان احساس میکنم که علاقم به ادامه تحصیل بیشتر بوده.
بعضی وقتها با خودم عهد میبندم که اگه بتونم دانشگاه خوب قبول بشم استعفا بدم و برم دنبال تحصیل.
هرچند همه میگن اگر با این وضع اقتصادی و تحریم بری دنبال درس و نچسبی به کار اشتباه کردی!
خوب فکر کن من فقط مشکل خودم رو گفتم.

-
منابع سوالات زبان کنکور ارشد امسال و سال قبل

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

-
کارمند بانک/در حسرت ارشد - شاید اگه قبول هم بشم نتونم بخونمSad
۱
۱
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۸:۱۷ ب.ظ
(۰۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۴۸ ب.ظ)ubc نوشته شده توسط:  مدتی هست که گیج هستم و نمیدونم چه کاری برای آینده ام باید انجام بدم. متاسفانه کنکور امسال رو خراب کردم و حالا میخوام برای کنکور آینده بخونم ولی برخی مسائل گیجم میکنه و میخوام دوستان تا حد امکان راهنمایی کنن.....
در حال حاضر به نظر خودم پایه درسی مناسبی برای کنکور ارشد ندارم ولی :
ببین ارشد و بالاتر برای افرادی مفید هست که واقعا ایده ای در ذهن شون دارند ؛ درسته که همه اینجوری نیستند اما اگر نظرت به کار کردن هست این مدرک پول ساز نیست - همه چیز به هدفت بستگی داره
یه چیز دیگه : شما وقتی برای آزاد خوب بخونی ، برای سراسری آمادگی پیدا می کنی .
موفق باشی
۲
۱
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۴۴ ب.ظ
سلام
سال نو مبارک
خیلی از دوستان نظرشونو گفتند و درست بود
به نظر من اول هدفت ببین چیه آیا کاره و پول در اووردن؟؟؟ یا نه مثلآ درس دادن
اگر میخوای کار کنی به نظر من اصلآ نیازی به ارشد نیست میدونی چرا؟
چون خود آی تی لیسانسش به قدری براش بازار کار هس(از شبکه برنامه نویسی طراحی سایت گرافیک و...)که نیازی به ارشد نی
یه نکته دیگه هم هست بازار کار ایران از جامعه دانشگاهی و آکادمیک خیلی عقب تره من استادم قسم میخورد میگفت رفته بود برای کار تو شرکت نفت بعد گفت کارایی که بهش میدادن اونقدر ساده بود در حد یه تکنسین میگفت اصلآ نا امید شده بود...مثلآ شما بری ارشد هم بخونی بعد بری سره کار بگند خب بیا این ۲۰ سیستم که ورک گروپ هم هست رو مدیریت کن.خب این کارو کسی که فقط دوره ویندوز ۷ ماکروسافت رو گذرونده باشه میتون
یه چیز دیگه ایی هست کسی برای ارشدت بهت کار نمیده برای لیسانسته که کار میده،پوله اضافی که نداره بده؟؟
پس نتیجه اگر میخوای آکادمیک تو دانشگاه درس بدی و استاد بشی بشین ارشدو بخون و دانشگاه خوب در غیر این صورت بدرد نمیخوره
ولی اگر میخوای کار کنی اول برو کار بعد ضمن کار بشین ارشدتو بخون اینطوری با کار عملی هم آشنا شدی و میتونه تو درس کمکت کنه
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم
۴
۰
ارسال:
۰۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ق.ظ
از همه دوستان ممنونم...

همت بلند دار که مردان روزگار / از همـت بلنـــد به جایــی رسیـده اند
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۱۳ ق.ظ
ارشد
سلام
من تایپیکو به طور کامل خوندم. من دقیقا عین شما بودم پارسال!!! هاج و واج که چه کنم!! و این طور بیشتر توش گیر کرده بودم!!
شما اگر الان(منظورم از همین الانه) برای کنکور بخونید!! و اونم در حد آزاد بخونید.که بتونید به اکثر درسای کنکوری برسید. با این کار چند تیر به هدف میزنید
۱- فکرتون مشغول چیزهای دیگه نمیشه
۲- برای کنکور آزاد و همینطور( دولتی )هم اماده میشید از الان!
۳- برای آزمونهای استخدامی هم آماده میشد و چیزهایی که خوندید به دست فراموشی نمیره و میتونید ازش تو آزمونهای استخدامی استفاده کنید
چرا گفتید نمی دونید برای آزاد بخونید یا سراسری یا استخدامی؟؟؟ اینا هیچ ربطی الان یهم ندارند دوست من!!!!!!
شما بشین الان به آزاد فکر کن،بخون.حالا قبول شدی چه بهتر اون وقت میخوای بری میری. اگم نه نمیخوای بری .برای آزمونهای استخدامی و دولتیت دوباره یاد آوری شده... شما بخون فقط بخون
آزمون استخدامی رو انقدر بها ندید.. به تخصصی ها که میرسید...عمومی هم که چیزی نداره..یه کتاب از این سووالات آزمون استخدامی بخر..گه گداری حوصله داری بشیت به تستاش نگاه کن!!همین!۱ من خودم پارسال از شما بدتر بودم .فکر میکردم چی باشه آزمون استخدامی..انقدر نگرانش بودم..دیدم نه... همه چی بسته به....
در این بین..کاری هم برات پیدا شده..که بتونی هم ادامه تحصیل بدی و هم کار که برات مناسب باشه رو انجام بده... شما میتونی..پارسال خوندی و تو ذهنته..یا اگم میخواین فقط وقت واس کنکور بزارید تا بهترین نتیجه رو بگیرید بازم خوبه..همش تا آخر بهمن بیکار میمونید و میخونید و بعد یا علی.

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: GoodStudent67 , ubc
ارسال: #۱۱
۱۰ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۳۱ ب.ظ
ارشد
سخت ترین راه برای پول در اوردن توی ایران اینه که بشینی درس بخونی برای مقاطع بالا بعد بگی میرم یه کار خوب گیرم میاد اگر کسی دنباله پوله همون لیسانسشم زیادیه ولی خوب برای بعضیا مثل خود من همه چی پول نیست و اهداف دیگه ای داریم که ناچارا باید قید پول درشتم زد البته اینجا این طوریه که علم پول نمیاره والا توی کشورهای غربی سطح درامد با سطح تحصیلاتشون کاملا رابطه مستقیم داره و عموما هرچقدر تحصیلات شون بیشتر باشه درامد بیشتری دارن ولی اینجا برعکسه البته توی کشورهای غربیم مسیله مهم اینه که کسی برای پیدا کردن ککار نمیره دانشگاه چون حتی بدون تحصیلات عالیه هم اونجا میشه کار ابرو مند کرد و حتی اگر کسی توی یه زمینه عملی مهارت داشته باشه ولی مدرک دانشگاهی داشته باشه بازم همه جا قبولش دارن ولی اینجا همه برای کار میرن دانشگاه و خیال میکنن لیسانس و فق و گرفتن دیگه میشن مدیر کل ولی ذهی خیال باطل اگر دنبال پولید قید درسو بزنید و خودتونو الاف ازاد و پیام نورو این دانشگاه های در پیت نکنید اگرم دنبال علم و دانش و ادامه تحصیلید که باید قید پولو بزنید مسیله به همین سادگیه و توی جهان سوم گزینه دیگه ای وجود نداره
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: ubc , sahar121
ارسال: #۱۲
۱۰ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۴۵ ب.ظ
RE: ارشد
(۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ب.ظ)nirvana123 نوشته شده توسط:  سخت ترین راه برای پول در اوردن توی ایران اینه که بشینی درس بخونی برای مقاطع بالا بعد بگی میرم یه کار خوب گیرم میاد اگر کسی دنباله پوله همون لیسانسشم زیادیه ولی خوب برای بعضیا مثل خود من همه چی پول نیست و اهداف دیگه ای داریم که ناچارا باید قید پول درشتم زد البته اینجا این طوریه که علم پول نمیاره والا توی کشورهای غربی سطح درامد با سطح تحصیلاتشون کاملا رابطه مستقیم داره و عموما هرچقدر تحصیلات شون بیشتر باشه درامد بیشتری دارن ولی اینجا برعکسه البته توی کشورهای غربیم مسیله مهم اینه که کسی برای پیدا کردن ککار نمیره دانشگاه چون حتی بدون تحصیلات عالیه هم اونجا میشه کار ابرو مند کرد و حتی اگر کسی توی یه زمینه عملی مهارت داشته باشه ولی مدرک دانشگاهی داشته باشه بازم همه جا قبولش دارن ولی اینجا همه برای کار میرن دانشگاه و خیال میکنن لیسانس و فق و گرفتن دیگه میشن مدیر کل ولی ذهی خیال باطل اگر دنبال پولید قید درسو بزنید و خودتونو الاف ازاد و پیام نورو این دانشگاه های در پیت نکنید اگرم دنبال علم و دانش و ادامه تحصیلید که باید قید پولو بزنید مسیله به همین سادگیه و توی جهان سوم گزینه دیگه ای وجود نداره

به شدت تایید میشه...مرسی
۰
۱

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close