زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[درخواست کمک] پروژه چت با سی شارپ

ارسال:
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۲۴ ب.ظ
[درخواست کمک] پروژه چت با سی شارپ
با سلام خدمت همه دوستان
من میخوام برای پروژه پایانیم یه برنامه چت کامل برای کامپیوتر بنویسم . یه برنامه مثل نیمباز .
تا به حال برنامه نویسی شبکه و سوکت رو بدرستی کار نکردم . فقط یه زمینه ی خیلی ابتدایی دارم.
برنامم رو میخوام به زبان سی شارپ بنویسم و ابن زبان رو بلدم
بنظر شما در صورت خوندن مقالات آموزشی میتونم برنامه نویسی سوکت رو یاد بگیرم و مسلط بشم؟ به نظر شما میتونم این برنامه رو بنویسم؟ چون میترسم نتونم و کم بیارم
برنامه نویسی و تحلیلم خوبه
اگه موضوع دیگری برای پروژه پایانی به نظرتون بهتر میاد بهم پیشنهاد بدین (برنامه نویسی تحت ویندوز یا وب باشه.مرسی)

ممنون میشم راهنماییم کنید
هاتف، در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام
عنوان رو اصلاح کردم، لطفا در انتخاب عناوین گویا برای موضوعاتتون دقت کنید.

برای داشتن چیزی که تا به حال نداشته اید باید کسی باشید که تا به حال نبوده اید .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۱۳ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
کمک برای موضوع پروژه پایانی
هم ساکت پروگرمینگ نیازه هم برنامه نویسی نخ. ساکت پروگرمینگ تو C# به اندازه C سخت نیست (هرچند تو C هم سخت نیست). به نظرم چند ساعت وقت بذارید ببینید چیزی از کد های ساکت پروگرمینگ میفهمید یا نه. یه برنامه ساده ساکت بنویسیند مثلا یه تل نت (تو C حدودا ۲۰-۳۰ خط هر کدوم از کلاینت و سرور میشه که بیشترش مقدار دهای اولیه ساکت و این چیزاست).
راستی باید یه درک اولیه از شبکه هم داشته باشید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , tarane.68 , irpersian20
ارسال:
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ، توسط tarane.68.)
کمک برای موضوع پروژه پایانی
ممنون و متشکر از راهنماییتون

یه برنامه کوچیک چت نوشتم که دو برنامه است که روی کلاینت و سرور نصب میشه و فقط میتونن متن ارسال کنند. بنظرتون اگه بخوام اون رو مثل یه مسنجر مثلا یاهو یا نیمباز یا ... توسعه بدم امکانش هست؟

آموزش کامل یا مقاله ای جامع در این رابطه سراغ دارید که من بتونم ازشون استفاده کنم؟
چندتا فایل آموزشی دانلود کردم ولی احساس میکنم کامل نیست

ممنون

اگه موضوعی بهتر از این موضوع به نظر شما خوبه بهم بگید

برای داشتن چیزی که تا به حال نداشته اید باید کسی باشید که تا به حال نبوده اید .
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ق.ظ، توسط IT93.)
RE: [درخواست کمک] پروژه چت با سی شارپ
برای کار کردن روی شبکه و سوکت بهتره برید سمت پایتون

(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۲۴ ب.ظ)tarane.68 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت همه دوستان
من میخوام برای پروژه پایانیم یه برنامه چت کامل برای کامپیوتر بنویسم . یه برنامه مثل نیمباز .

برنامه های چت و میشه به چند مدل نوشت.
اول باید مشخص کنید که بیشتر از ۲نفر هم ساپرت کنه یانه . اگه برا ۲ نفر میخواید بنویسید بهتره کل اطلاعات و بفرستید روی ۱ سرور و این برنامه تنها کاری که باید بککنن اینه که از روی سرور ها بخونن هر چیزی که اضافه میشه بهش.
اینی که من گفتم مدلی نیست که برنامه های رایج ازش استفاده میکنن چون ساده ترین حالته . مسنجرهای فعلی بهشون میگن "لحظه ای " یا "instant" یعنی به محض اینتر زدن پیغام ۱ راست میره سراغ طرف که داری باهاش چت میکنی؛ نه ۱ سرور
ولی اگه بشتر از ۲ بخواین بیچیده میشه.
خلاصه ازین داستان ها زیاد داره ولی کلا سخت نیست مخصوصا با پایتون ؛ ۱ سرچ ساده کنی کد امادش هم میتونی گیر بیاری خیلی پیچیده نیست

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۰۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۶۳۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۰۳ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  یادگیری برنامه نویسی تا اجرای پروژه های بزرگ The BesT ۳ ۳,۲۳۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخواست کمک برنامه نویسی پایتون hadi7m ۰ ۱,۷۸۲ ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: hadi7m
  درخواست کمک برای انتخاب شغل user123 ۱۸ ۱۰,۴۶۳ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۴ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close