زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مینی ماکس و هرس + تست کامپیوتر ۸۳(درمورد هرس)

ارسال:

shaghayegh پرسیده:

مینی ماکس و هرس + تست کامپیوتر ۸۳(درمورد هرس)

از کجا بفهمم از ریشه باید ماکس بگیریم یا مین ؟ تو این سوالها هر دفعه یکجوری شده من سر در نمیارم ...یکدفعه ریشه را مین میگیره یکدفعه ماکس؟؟

یکی دیگه اینکه چرا کل شاخه آخر حذف میکنه؟

۰
ارسال:

bijibuji پاسخ داده:

RE: مینی ماکس و هرس

(۲۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ)shaghayegh نوشته شده توسط:  از کجا بفهمم از ریشه باید ماکس بگیریم یا مین ؟ تو این سوالها هر دفعه یکجوری شده من سر در نمیارم ...یکدفعه ریشه را مین میگیره یکدفعه ماکس؟؟

شما ریشه رو اگر مشخص نکرد همیشه Max بگیرین. من هم تضمین می کنم که درست باشه. امضا هم می دم اگر لازمه Big GrinTongue

نقل قول: یکی دیگه اینکه چرا کل شاخه آخر حذف میکنه؟
اینو دیگه نفهمیدم منظورتون رو اصلا
کدوم شاخه آخر رو حذف می کنه؟ کی حذف می کنه؟

ارسال:

shaghayegh پاسخ داده:

(۲۴ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ)bijibuji نوشته شده توسط:  
(23 بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ)shaghayegh نوشته شده توسط:  از کجا بفهمم از ریشه باید ماکس بگیریم یا مین ؟ تو این سوالها هر دفعه یکجوری شده من سر در نمیارم ...یکدفعه ریشه را مین میگیره یکدفعه ماکس؟؟

شما ریشه رو اگر مشخص نکرد همیشه Max بگیرین. من هم تضمین می کنم که درست باشه. امضا هم می دم اگر لازمه Big GrinTongue

نقل قول: یکی دیگه اینکه چرا کل شاخه آخر حذف میکنه؟
اینو دیگه نفهمیدم منظورتون رو اصلا
کدوم شاخه آخر رو حذف می کنه؟ کی حذف می کنه؟

چون شمایی بدون امضا قبوله..
بازهم سپاس بسیار
منظورم شاخه سمت راست هستش که همیشه حذف میشه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

bijibuji پاسخ داده:

مینی ماکس و هرس

مثل همون حالته و هیچ فرقی نمی کنه
در هر صورت اولین سطح Max هست مگر خلاف اش ذکر بشه
سطح به سطح بیاید پایین تا بدونید که باید مینیمم رو انتخاب کنید بین مقادیر داده شده یا ماکزیمم
بعدش پله پله برگردید بالا و در هر سطح با بقیه گره های هم سطح مقایسه کنید.
دقیقا همون کاری که در ۳ سطح می کنید در ۴ سطح هم تکرار کنید. هیچ تفاوتی ندارن این دو حالت
یه سطح اضافه شده فقط

۰
ارسال:

bijibuji پاسخ داده:

مینی ماکس و هرس

اگر چیزی نگه ریشه همیشه ماکسه
دایره همیشه مین و مربع همیشه ماکسه
-----------------------
والا این درخت که مشکل داره چون ریشه گره مین هست اما ماکزیمم رو انتخاب کرده برای برچسب اش. اما اگر اشتباه گره ریشه رو نادیده بگیریم:

گره های L و H و J هرس می شن
توضیح کامل نیاز نداره
منطق مین و مکس رو بکار ببرین. L هرس می شه چون F گره مین هست و B ماکزیمم F و ۶ رو می خواد انتخاب کنه. چون F از فرزند اولش یعنی K مقدار ۴ رو داره پس مقدار F کمتر یا مساوی ۴ خواهر بود که این مقدار کمتر از ۶ هست. پس گره B مقدارش ۶ خواهد شد. به همین ترتیب گره های دیگه هم هرس می شن

موفق باشین
من حالم داره از این پول زور اضافه (۳۳۰۰ تومن) که می دم به هم می خوره
باور کنین هنوز پرداخت اش نکردم و حس گندی دارم
(تهـــــــــــوع)

۰
ارسال:

bijibuji پاسخ داده:

مینی ماکس و هرس

نخیر همیشه حذف نمی شه
قانون حذف آلفا بتا رو مطالعه کنید. توضیح اش نیاز به شکل داره. اگر شکلی دارید آپلود کنید تا ابهام رو روی شکل خودتون برطرف کنیم.

۰
ارسال:

Maryam-X پاسخ داده:

مینی ماکس و هرس

یه سوال اساسی‌تر در همین مورد:

من min-max رو فولم ..ولی وقتی به جای ۳ سطح(max-min,MAX) چهار سطحی میشه توش گیر می کنم.در این حالت تو بازدید برگ و شاخه‌ی اول اون رو تا کجا بالا می بریم؟؟

۰
ارسال:

Maryam-X پاسخ داده:

مینی ماکس و هرس

یه ذره فرق می کنه...(توی هرس)
سطوح رو می دونم چی اند سطح ۱ مکس ۲ مین ۳ مکس و ۴ که برگها توش هستند مین
سطح ۳ اولین انتخاب رو انجام می ده و از بین اولین دسته برگ بیشترین رو انتخاب می کنه من انتخابش رو تو دایره اش می نویسم و اگه مثل ۳ سطحی باشه اون رو تا ریشه بالا می برم.فرض کنید عدد x
حالا می خوام برگهای شاخه‌ی دوم را از چپ چک کنم.اولین برگ مقدارش y است می گم پدر این برگ که مکس هست یا y را انتخاب می کنه یا یه عددی بیشتر از y ،حتی اگر این y بیشتر از x باشه بازم ممکنه به درد نخوره چون اگه بخواد به ریشه برسه بستگی به این داره که سطح ۲ که مین هست اون رو انتخاب کنه یا نه.
در این صورت نمی دونم در صورتی که y بیشتر یا کمتر از x باشند برگهای بعدی هرس می شوند یا نه؟ یعنی نمی دونم احتمال انتخاب های توام سطح ۲و ۱ را چه جوری باید در نظر بگیرم؟

۰
ارسال:

bijibuji پاسخ داده:

منظورتون رو روی این شکل بگید تا بهتر متوجه بشم

۰
ارسال: #۱۰

shaghayegh پاسخ داده:

سوال کامپیوتر ۸۳
اگر با روش جستجوی minmax درخت جستجو پیمایش شود. با استفاده از هرس آلفا بتا کدام یک از گره‌ها ملاقات نخواهد شد؟(دایره مین و مربع‌ها ماکس)
یک سوال اینجا بپرسم اینکه اگه نگفته بود دایره‌ها مین یا مربع‌ها ماکس خوب ولی گفته مین ماکس یعنی باید ریشه را مین بگیریم؟:IdeaHuh(ببخشید دیگه سوالهام مبتدیه)

عکس بهتر از این نتونستم بگیریم ..

[تصویر:  14882_12xtpp1bjdf51qsf7f4k.jpg]

میشه یک توضیح کاملی بدید ..ممنون میشم ازتون.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Brick همه چیز درمورد ابر αɾια ۵ ۳,۷۷۸ ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  تست ۸۸ علوم کامپیوتر فصل شمارش arefeh.hp ۵ ۴,۲۰۲ ۰۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۶:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Sepideh96
  مینی کامپیوترها Mahnaz@farahmand ۰ ۱,۲۸۶ ۰۲ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahnaz@farahmand
  اعتراض به سازمان سنجش درمورد کنکور ارشد ۹۶ کامپیوتر erfan.kh67 ۴ ۵,۳۱۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zakaria200
  اعتراض به سازمان سنجش درمورد کنکور ارشد ۹۶ Sepideh96 ۸۸ ۴۲,۵۱۷ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marjan.lll
  تست ۷۱ کامپیوتر ۹۱ M a h d i ۳ ۱,۴۷۳ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  آزمون هشتم مدرسان - هرس آلفا بتا ali.majed.ha ۳ ۲,۸۷۹ ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  هرس الفابتاحاوی عنصرشانس mzha ۶ ۲,۹۳۸ ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mzha
  استخدام مهندس کامپیوتر علاقه مند به تست نرم افزار leonora ۰ ۲,۳۲۶ ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: leonora

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close