زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

محاسبات ۹۲

ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ب.ظ
محاسبات ۹۲
بچه ها سوالات محاسبات رو تحلیل کنید
من فقط یکی زدم با اینکه تمام تستهای سراسری محاسبات تو اکثر گرایش ها زده بودم ولی هیچکدوم بدردم نخورد شیوه طرح سوال خیلی برام عجیب بود خدا بگم چیکارش کنه این طراح رو با این سوالات مسخره اش؟ اینا تست بودند یا اثباتی!!!!!!!!!!!!!!!!

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۳ ق.ظ
محاسبات ۹۲
من از ریاضی ها فقط محاسبات رو خونده بودم که اونم ۳تا سوال داده بودن نامردا تازه حل هم نمیشدن
ریاضی صفررررررررررر ای خداSad
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ق.ظ، توسط mohsen.srn.)
محاسبات ۹۲
من برای محاسبات اینها رو زدم... شک هم دارم و داشتم، ولی حیفم اومد نزنم.

(شماره ی گزینه ها بر اساس دفترچه ی B هستش که الان روی سایت برای دانلود هست.)
۳۹ -> 4 --- یه جورایی سوالش ساده بود. در واقع همون مسئله ی تفریق اعداد نزدیک به هم.
۴۰ -> نمیدونم کودوم رو زدم! اصلا نمیدونم زدم یا نزدم. ولی خیلی روش فکر کردم. نگاه کن وقتی ما ۳ تا نقطه داشته باشیم، بر اساس نیوتن، ما حداکثر میتونیم تابع درجه ی ۲ پیدا کنیم. و من فکر میکنم با این حقیقت، بشه به یه چیزهایی رسید!

۴۱ -> بین ۲ و ۴ شک دارم. نمیدونم کودوم رو زدم... فکر کنم ۲ میشه. باید از طرف راست معادله ی بازگشتی داده شده مشتق بگیریم و قدرمطلقش رو کمتر از ۱ قرار بدیم تا بازه بدست بیاد. توی سرعت همگرایی شک دارم، ولی بنظرم چون باید همگراییش یک باشه و من فکر کنم به اشتباه دو رو زدم که میشه ۴/
(فکر کنم من همه ی ۵۰-۵۰ ها رو زدم...)
۰
۰
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۲۱ ق.ظ
RE: محاسبات ۹۲
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۶ ق.ظ)mohsen.srn نوشته شده توسط:  من برای محاسبات اینها رو زدم... شک هم دارم و داشتم، ولی حیفم اومد نزنم.

۳۹ -> 4 --- یه جورایی سوالش ساده بود. در واقع همون مسئله ی تفریق اعداد نزدیک به هم.
۴۰ -> نمیدونم کودوم رو زدم! اصلا نمیدونم زدم یا نزدم. ولی خیلی روش فکر کردم. نگاه کن وقتی ما ۳ تا نقطه داشته باشیم، بر اساس نیوتن، ما حداکثر میتونیم تابع درجه ی ۲ پیدا کنیم. و من فکر میکنم با این حقیقت، بشه به یه چیزهایی رسید!

۴۱ -> بین ۲ و ۴ شک دارم. نمیدونم کودوم رو زدم... فکر کنم ۲ میشه. باید از طرف راست معادله ی بازگشتی داده شده مشتق بگیریم و قدرمطلقش رو کمتر از ۱ قرار بدیم تا بازه بدست بیاد. توی سرعت همگرایی شک دارم، ولی بنظرم چون باید همگراییش یک باشه و من فکر کنم به اشتباه دو رو زدم که میشه ۴/

تو پارسه فقط بازش بود .در مورد سرعت همگرایی نبو دولی فکر کنم خطی بشه چون تکرار ساده نمی دونم بازم خداکنه خطی شه ولی
۰
۰
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۰۳ ق.ظ
محاسبات ۹۲
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۶ ق.ظ)mohsen.srn نوشته شده توسط:  من برای محاسبات اینها رو زدم... شک هم دارم و داشتم، ولی حیفم اومد نزنم.
من یه نکته بلد بودم این که مشتق اگه بشه صفر نیوتن همگرای یک میشه و اگه نشه صفر میشه همگرای دو
ولی سرجلسه نمیدونستم حالا چه جوری بکارم میاد به نظرم اون که میشد درجه ۲ درست بود

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۲۰ ق.ظ
محاسبات ۹۲
منم همون مرتبه یک رو زدم. چون تکرار ساذه یکه از اونطرف هم بخاطره ضریبهاش فکر نکنم نیوتن باشه که ۲ بشه
۰
۱
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۱۳ ق.ظ
محاسبات ۹۲
دوستان این نکات هایی که میگید تو چه کتاب هایی بوده؟؟به نظرتون من واسه سال بعد برای محسبات چه کتابی بخونم؟
۰
۰
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۹ ق.ظ
محاسبات ۹۲
دوستان سوال ۴۰ اینجوریه که برای تعداد نقاطی بیشتر از درجه تابع اصلی، چند جمله ای درونیاب با خود تابع یکسان خواهد بود. این توی کتاب پارسه هست نکتش .
البته من فکر میکنم این باید میشد n>max(k,t) که توی گزینه ها حالت بزرگتر مساویش هست.
متاسفانه خودم با اینکه اینو میدونستم و طبق همین قضیه هم سر جلسه بدست آوردم فکر کنم گیچ بازی دراوردم گزینه کوچکتر رو زدم!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۶ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۱۳ ق.ظ)alagh نوشته شده توسط:  دوستان این نکات هایی که میگید تو چه کتاب هایی بوده؟؟به نظرتون من واسه سال بعد برای محسبات چه کتابی بخونم؟

والا کتابی نمونده که ما واسه محاسبات عددی نخونده باشیم اما این طراح نامرد حال مارو گرفت . تمام تستهای محاسبات این ۱۰ سال رو هم تقریبا حل کردم ولی تو ۹۲ حتی یه دونه هم نزدم. حالا سوای اینا اگه قبلا پاس کردی که راهیان ارشد خوبه اگه نه یه کتاب مثل نیکوکار بهتر توضیح داده .

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi
ارسال: #۱۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ق.ظ
محاسبات ۹۲
من یک سوال بیشتر از محاسبات نزدم اون هم سوال آخرش بود که فکر میکنم روش تکرار ساده بود و الآن رفتم از تو کتاب دیدم که خطی هست.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۰
۱
ارسال: #۱۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۰ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۶ ق.ظ)younes نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۱۳ ق.ظ)alagh نوشته شده توسط:  دوستان این نکات هایی که میگید تو چه کتاب هایی بوده؟؟به نظرتون من واسه سال بعد برای محسبات چه کتابی بخونم؟

والا کتابی نمونده که ما واسه محاسبات عددی نخونده باشیم اما این طراح نامرد حال مارو گرفت . تمام تستهای محاسبات این ۱۰ سال رو هم تقریبا حل کردم ولی تو ۹۲ حتی یه دونه هم نزدم. حالا سوای اینا اگه قبلا پاس کردی که راهیان ارشد خوبه اگه نه یه کتاب مثل نیکوکار بهتر توضیح داده .

من خودم پوران خوندم واسه سوالای سال های قبل هم خوب بود ولی امسال....
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۱۲ ب.ظ
چرا ۳۹ رو ۴ زدید من گزینه ۲ زدمHuhHuhHuh

۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۲۸ ب.ظ، توسط m2h.)
محاسبات پوران واسه کسایی مثل من که پاسش نکردن افتضاحه! پارسه واسه کنکورای قبل خوب بود ولی واسه امسال نه.
اون سوال تکرار ساده هم من تو یه کتاب(نمی دونم پارسه بود یا پوران) خونده بودم درجه همگرایی تکرار ساده برای ریشه های مرتبه m، همون m میشه ،پس حداقل سرعتش برای ریشه ی سادس که میشه یک. تو کنکور نمیدونستم چجوری مرتبه ی ریشه رو حساب کنم اما چون چند تا مثال دیده بودم که مرتبه ی تکرار ساده رو همون یک میگیرن، ۲ رو زدم.

منم ۳۹ رو ۲ زدمUndecided اصلا منظورش از U تو گزینه ها چی بود؟!
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ب.ظ
طبق تصویر صفحه ١٥ کتاب پوران به نظر میرسه همگرایی از مرتبه ٢ باید بشه Huh
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۵۴ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۲ ب.ظ)Bahar-AI نوشته شده توسط:  چرا ۳۹ رو ۴ زدید من گزینه ۲ زدمHuhHuhHuh

به نظر میرسه همون گزینه ی ۲ درسته. فرمولش اصلا به نیوتن نمیخوره. تنها فرمولی که از درجه ی ۲ بود نیوتن بود.

من هم چون زیاد به این سوال ور رفتم و خیلی توی ۴ و ۲ شک داشتم، واقعاً یادم نیست بالاخره چی رو زدم.
خدا کنه من هم ۲ رو زده باشم...

آخه من یه مقدار توی تست زنی کم تجربم...
اگه تجربه داشتم شاید خیلی ها رو اصلا نمیزدم!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۷۳۰ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
Question معرفی رشته الگوریتمها و محاسبات marvelous ۰ ۳,۲۳۴ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Star محاسبات ابری موبایل gitareghashang ۱۲ ۱۱,۲۰۳ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nilbarati
  الگوریتم محاسبات شریف ahrmb ۹ ۱۰,۰۵۹ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  نرم افزار بهشتی یا الگوریتم-محاسبات دانشگاه تهران؟ Sepideh96 ۱۳ ۹,۸۴۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  منابع آزمون دیوان محاسبات shahryar711 ۱۲ ۹,۰۵۴ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: egzabyte
Exclamation الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران faramarzi_1 ۳ ۱۱,۶۳۵ ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Bazooka
  گرایش الگوریتم محاسبات چجوریاست؟ alim4f ۴ ۳,۴۶۷ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  سوالات محاسبات سال۹۴؟ mahsa72 ۳ ۳,۵۶۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: soroush_a
  نیاز به محاسبات عددی پوران MBe ۱ ۱,۸۵۹ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: javad94

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close