زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نمونه ای برای خلاصه برداری از یه درس مثل پایگاه داده ها

ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۱ ب.ظ
سلام

می خوام اعتراف کنم که اصلا از خلاصه برداری چیزی نمی دونم و بلد نیستم!

می خواستم یکی از دوستانی که معتقده خوب خلاصه برداری می کنه و البته از این کار کلی نتیجه عایدش شده بیاد لطف کنه و یه نمونه از خلاصه برداری درسی مثل پایگاه داده ها رو (فقط یه بخش خاص) برای ما اینجا بذاره

پیشاپیش از لطفش تشکر می کنم
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ ق.ظ
RE: نمونه ای برای خلاصه برداری از یه درس مثل پایگاه داده ها
بلد بودن نمی خواد
زمانیکه در حال خوندن درس هستی نکات مهم و خصوصا نکاتی رو که در آینده با یکبار دیدن اونها اون مطالب یادت می یاد رو یادداشت کنی
البته بهتره که خیلی منظم و با چند رنگ بنویسی که زمان مرور از خوندنش لذت ببری و کسل کننده نباشه

چیزی رو که گفتم اصول اصلی است که ممکنه برای هرنفر کمی فرق داشته باشه
خلاصه درس یک چیز عمومی نیست که یکبار نوشته بشه و برای همه یکسان باشه بلکه یه چیز شخصیه که هر نفر باید طبق فهمی که در زمان یادگیری از اون درس داشته با زبونی که بیشتر خودش متوجه میشه بر طبق شرایط خودش اون رو بنویسه
۲
۱
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۲ ق.ظ، توسط mohammadali1990.)
به نظر من دور دوم خوندن یه درس باید خلاصه برداری کرد -- چون دور اول مبحث جدیدی داری میخونی - شاید همش واست مهم و باحال بیاد ..بعد مینویسی ... ی فصل رو ک تموم کردی بر میگردی میبینی خلاصت عملا همون کتابه شد ...این بی فایدست ..دور دوم بهتره... چون میفهمی کجاها آسون بوده و تابلو و ارزش نوت برداری نداشته

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۱ ب.ظ)soniasa نوشته شده توسط:  پایگاه داده ها رو (فقط یه بخش خاص) برای ما اینجا بذاره
واسه پایگاه هم کتابای موجود خیلی خلاصه اند ..مث مقسمی و پوران ... و به حل تست و تمرین بیشتر احتیاج دارن تا حفظ کردن نکات و عبارات ... مثلا وابستگی ها ...ک تو آیتی امسال تمرکز روشون شده بود و همینطور نرمال سازی

*الا بذکرالله تطمئن القلوب*
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: soniasa , aydingol
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۰ ق.ظ)mohammadali1990 نوشته شده توسط:  واسه پایگاه هم کتابای موجود خیلی خلاصه اند ..مث مقسمی و پوران ... و به حل تست و تمرین بیشتر احتیاج دارن تا حفظ کردن نکات و عبارات ...

نظر شما برای یه کتاب پایگاه داده خوب و کامل، برای یادگیری و زدن تست کنکور چیه؟
۱
۰
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۴۵ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۵۴ ق.ظ)soniasa نوشته شده توسط:  نظر شما برای یه کتاب پایگاه داده خوب و کامل، برای یادگیری و زدن تست کنکور چیه؟
من خودم مقسمی خوندم ... وتست هاشو هم کامل بررسی کردم ...
واسه جبرخطی و SQL هم ۲فصل از بانک اطلاعاتی حق جو ...بیشتر هم بخوای PDF جزوه ارشد روحانی رانکوهی هم خوبه...
این نظر منه البته

*الا بذکرالله تطمئن القلوب*
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: soniasa , kahkeshane_besetareh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۴۹۷ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۱۸۹ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۹ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  جزوه ی خلاصه مدار های منطقی HamidReza1 ۰ ۶۸۷ ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۲۴۳ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۹۰ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۱۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close