زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات الگوریتم مهندسی کامپیوتر ۹۲ - گرایش نرم افزار

ارسال: #۴۶
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۱ ب.ظ
دوستان سوال ۹۷ رو چی زدید؟
من گزینه ۳ رو زدم یعنی ۲ جمله درست داره که درواقع گزینه ۲ و ۳ بود. گزینه ۱ هم دیگه نیاز به گفتن نداره و غلطه!!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۷
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۹ ب.ظ
log n که نمیشه به احتمال زیاد میشه n اما بعضی دوستان میگن میشه nlogn اما من که هر طور حساب کردم همون د میشد حالا باز هم دقیق نمیدونم.دوستان بیشتر نظر بدن اگه میشه
۰
۰
ارسال: #۴۸
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۰۸ ب.ظ
(۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ ب.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  دوستان سوال ۹۷ رو چی زدید؟
من گزینه ۳ رو زدم یعنی ۲ جمله درست داره که درواقع گزینه ۲ و ۳ بود. گزینه ۱ هم دیگه نیاز به گفتن نداره و غلطه!!

۰ [url=jvoid(0);][/url] [url=jvoid(0);][/url] ۰
سلام به نظر من چون بحث رو n عنصر هست O(1) نمیتونه درست باشه چون گفته یه اجرای تصادفیش n^2 شده پس یعنی ساختار هش هم نمیتونه باشه چون توو اونجام نهایتا n میشد!! به نظر من فقط یه جمله درست داره
۰
۰
ارسال: #۴۹
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۲۴ ب.ظ

دوستان وقتی تتای n^2 داده پس تو حالت میانگین مسئله رو تو زمان n^2 حل میکنه پس دیگه تتای n معنی نمیده ممکنه تو بهترین حالت تو زمان n حل کنه ولی دیگه تو زمان میانگین که n نمیشه از طرفی دیگه تو بهترین حالت هم نمیتونه تو زمان n^3n حلش کنه و البته تو بد ترین حالت در زمان O(1) به نظر من هر سه گزینه غلطه
۱
۰
ارسال: #۵۰
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۳۲ ب.ظ
RE: بررسی سوالات طراحی الگوریتم کامپیوتر ۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۷ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  درخت که فک نکنم LOG N بشه من تا ON هم زفتم ولی بازم جواب نمیداد راه حلم بیخیال شدم Smile)

با برنامه نویسی پویا میشه n log n
۰
۰
ارسال: #۵۱
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۲۶ ب.ظ، توسط sy_NBA.)
سوال ۹۷
گزینه ۱ درسته یعنی همه موارد غلط هست.
دقت کنید که الگوریتم تصادفی هست. در الگوریتم تصادفی حالت خوب و بد باهم فرقی نداره. اگه مایل هستید میتونید کتاب CLRS رو بخونید، چون اونجا کامل در مورد الگوریتم های تصادفی و مرتبه زمانی اونها در شرایط مختلف بحث کرده

سوال ۱۰۰ که همون درخته باشه هم با یه الگوریتمی شبیه پیمایش پس ترتیب حل میشه و با مرتبه n.
اگه لازمه الگوریتمش رو توضیح بدم
۱
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۵۲
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ، توسط ۱۲۳aaa.)
RE: بررسی سوالات الگوریتم مهندسی کامپیوتر ۹۲ - گرایش نرم افزار
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۵۰ ب.ظ)mmoharrer نوشته شده توسط:  سوالاش یادم نمیاد . بچه ها کمک کنید
- سوال اول : فرض کنید میانگین اجرای یک الگوریتم A بر روی داده ها ی به اندازه n ، تتا n^2 باشد چند مورد از موارد زیر درست است؟
I - ورودی وجود دارد که مرتبه آن امگا n به توان ۳n باشد
II - ورودی وجود دارد که مرتبه آن تتا n باشد
III - ورودی وجود دارد که مرتبه آن O(1) باشد

گزینه ۲ : ۱ مورد

- سوالی که ایندکس سورت داشت : گزینه ۴ : بیشترین جابجایی وقتی اتفاق می افتد که ورودی برعکس مرتب شده باشد
- درخت متوازن که بیشترین طول وزن دار : گزینه ۱ : log n
- سوال ۳۱ جعبه در بدترین حالت چند جعبه باید باز بشه : گزینه ۱ : ۳۱ اول فکرکردم نکته خاصی داره حالتهای مختلف رو بررسی کردم اما به این نتیجه رسیدم بدترین حالت وقتیه که آخرین جعبه باشه پس باید همش باز بشه.
درود
در مورد سوال ایندکس سورت من برای تمام گزینه ها به جز یکی (که گفته بود برای یک ورودی خاص n-1جابجایی داریم )مثال نقض اوردم
بنابر این همون گزینه رو زدم

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ)ffss نوشته شده توسط:  چرا هیچ کس درباره سوال repeat-until صحبت نمیکنه،البته مربوط به طراحی پیاده سازی میشه،من گزینه ۱ زدم ؟

این شکلا عینا تو کتاب گسترش اومده در repeatابتدا دستور اجرا میشه سپس شرط چک میشه با دفترچه سی میشد گزینه یک
۰
۰
ارسال: #۵۳
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ ب.ظ
اره دقیقا سوال ۹۸ گزینه ۱ درسته یعنی ارایه ای وجود داره که با دقیقا n-1 جابجایی عمل کنه.
برای سایر گزینه ها براحتی میشه مثال نقض آورد.
۰
۰
ارسال: #۵۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۰۳ ق.ظ، توسط nelli.)
دوستان اگه ممکنه جوابتون به سوال ۹۹ رو با دلیل توضیح بدین،اینجا جوابای متفاوت دارم می بینمHuh
۰
۰
ارسال: #۵۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۵۵ ب.ظ
منم زدم n-1 جابه جایی
ورودی معکوس n/2
۰
۰
ارسال: #۵۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۴ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۶ ق.ظ)nelli نوشته شده توسط:  دوستان اگه ممکنه جوابتون به سوال ۹۹ رو با دلیل توضیح بدین،اینجا جوابای متفاوت دارم می بینمHuh

سوال ۹۹ مورد ۳ رو با شکل پیوست نقض کردم. آیا روشم اشکال داره؟

دور BCD در گراف هست که فقط یال BC با وزن مینمم را دارد ولی یال BC لزوما انتخاب نمی شود یعنی حتما در هر MST وجود ندارد. طبق کروسکال AB و AC و BD می توانند انتخاب شوند.

مورد ۲ درسته که یال مینمم در MST هست. طبق کروسکال که یالها را سورت می کند همیشه اولین یال که یال مینمم است انتخاب می شود.

مورد ۱ هم مثال نقض دارد.

فایل‌(های) پیوست شده

۱
۰
ارسال: #۵۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۱۶ ب.ظ
(۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ ب.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  اره دقیقا سوال ۹۸ گزینه ۱ درسته یعنی ارایه ای وجود داره که با دقیقا n-1 جابجایی عمل کنه.
برای سایر گزینه ها براحتی میشه مثال نقض آورد.
چرا ۳ نمیشه؟
۰
۰
ارسال: #۵۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۳۳ ب.ظ، توسط rezareza2.)
(ترتیب اعداد رو از چپ به راست بخونید )
ترتیب ۱ ۲ ۳ ۴ که عکس ترتیب هست رو در نظر بگیرید. این ترتیب اعداد ۲ بار عمل جابجایی نیاز داره.
یکبار با تعویض ۴ و ۱ تبدیل به ۱۳۲۴ میشه.دوباره با تعویض ۲ و ۳ تبدیل به ۱۲۳۴ میشه
..................................
حالا ترتیب ۱۳۲۴ رو در نظر بگیرید.
این ترتیب فقط با تعویض ۳ و ۲ مرتب میشه یعنی ۱ تعویض.
................
۲۴۱۳ رو در نظر بگیرید.
یکبار با تعویض ۲ و ۴ تبدیل به ۴۲۱۳ میشه.دوباره با تعویض ۴ و ۳ تبدیل به ۳۲۱۴ میشه.یکبار دیگه با تعویض ۳ و ۱ تبدیل به ۱۲۳۴ میشه که مرتب هست یعنی ۳ تعویض یا همون n-1.

مثال دومی که زدم گزینه ۳ و ۲ رو رد میکنه. مثال اول هم گزینه ۴ رو د میکنه و مثال سوم هم گزینه ۱ رو اثبات.
۰
۰
ارسال: #۵۹
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ق.ظ
RE: بررسی سوالات طراحی الگوریتم کامپیوتر ۹۲
درخت متواز o [n میشه.شک نکنید.Big Grin
۰
۰
ارسال: #۶۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۹ ق.ظ، توسط nelli.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ)Computer92 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۶ ق.ظ)nelli نوشته شده توسط:  دوستان اگه ممکنه جوابتون به سوال ۹۹ رو با دلیل توضیح بدین،اینجا جوابای متفاوت دارم می بینمHuh

سوال ۹۹ مورد ۳ رو با شکل پیوست نقض کردم. آیا روشم اشکال داره؟

دور BCD در گراف هست که فقط یال BC با وزن مینمم را دارد ولی یال BC لزوما انتخاب نمی شود یعنی حتما در هر MST وجود ندارد. طبق کروسکال AB و AC و BD می توانند انتخاب شوند.

مورد ۲ درسته که یال مینمم در MST هست. طبق کروسکال که یالها را سورت می کند همیشه اولین یال که یال مینمم است انتخاب می شود.

مورد ۱ هم مثال نقض دارد.

دوست عزیز تو صورت سوال(مورد سوم) گفته گراف یک دور داره،ولی تو مثال شما بیشتر از یک دور وجود داره
این نظر من بوده..لطفا بقیه هم نظرشون رو بگن
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۷۸,۷۰۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  بررسی سوالات درس مهندسی نرم افزار ارشد ۹۶ hamedy20 ۵ ۶,۴۴۶ ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: moharrami_ebrahim
  رفع ابهام در ر ابطه با سوالات پایگاه داده کنکور دکترا نرم افزار ۹۶ mos_hos ۷ ۷,۵۸۶ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nick2006
  رتبه ۹۵۵نرم افزار امنیت و شبکه و رتبه۹۹۵سخت افزار sepideh1373 ۷ ۵,۱۹۰ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: nazila73
  تمام قبولی های علوم کامپیوتر ارشد ۹۱ مانشت به همراه pdf کارنامه‌ها Parva ۴ ۷,۸۳۷ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pave
Rainbow مشورت در مورد آینده شغلی ارشد مهندسی نرم افزار و شبکه(IT) misagh01 ۱۲ ۱۵,۶۷۷ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ramin52
  درخواست سوالات دکتری آزاد نرم افزار سال های ۹۲ ۹۳ و ۹۴ aminir ۲ ۳,۳۸۹ ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: rzeini
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۰۹۱ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h
  الگوریتم نوبت گردشی mhasa ۴ ۳,۰۹۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mhasa
  ۳۴ نرم - نرم افزار شریف seied1372 ۲ ۱,۹۲۲ ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: seied1372

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close