زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست‌های مهندسی نرم افزار کنکور آی تی ۹۲

ارسال: #۴۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ ب.ظ
RE: تست‌های مهندسی نرم افزار کنکور آی تی ۹۲
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ ب.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  باشه usc غلط
لطفا یکی بگه نمودار ارتباط کجا کاربرد داره تو شی گرایی؟ من ۷ ماه درس خوندم بمن ربطی نداره طراح به جای collaboration می نویسه ارتباط سوالی که ۱۲ درصد میشه واسه من و من را ۵۰ نفر جابجا میکنه میشه -۴ درصد.
نمودار ارتباط چیه؟یکی بگه کاربردش کجاست؟

من هم اسمی از نمودار Communication تو کتابها ندیده بودم!!
اما دیروز که سرچ کردم تو ویکی پدیا دیدم برای نشان دادن ارتباط بین اشیا تو UML2 ازش استفاده میشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

A Communication diagram models the interactions between objects or parts in terms of sequenced messages. Communication diagrams represent a combination of information taken from Class, Sequence, and Use Case Diagrams describing both the static structure and dynamic behavior of a system.

However, communication diagrams use the free-form arrangement of objects and links as used in Object diagrams. In order to maintain the ordering of messages in such a free-form diagram, messages are labeled with a chronological number and placed near the link the message is sent over. Reading a communication diagram involves starting at message 1.0, and following the messages from object to object.

Communication diagrams show a lot of the same information as sequence diagrams, but because of how the information is presented, some of it is easier to find in one diagram than the other. Communication diagrams show which elements each one interacts with better, but sequence diagrams show the order in which the interactions take place more clearly
.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۳۳ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ ب.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  باشه usc غلط
لطفا یکی بگه نمودار ارتباط کجا کاربرد داره تو شی گرایی؟ من ۷ ماه درس خوندم بمن ربطی نداره طراح به جای collaboration می نویسه ارتباط سوالی که ۱۲ درصد میشه واسه من و من را ۵۰ نفر جابجا میکنه میشه -۴ درصد.
نمودار ارتباط چیه؟یکی بگه کاربردش کجاست؟

من هم اسمی از نمودار Communication تو کتابها ندیده بودم!!
اما دیروز که سرچ کردم تو ویکی پدیا دیدم برای نشان دادن ارتباط بین اشیا تو UML2 ازش استفاده میشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

A Communication diagram models the interactions between objects or parts in terms of sequenced messages. Communication diagrams represent a combination of information taken from Class, Sequence, and Use Case Diagrams describing both the static structure and dynamic behavior of a system.

However, communication diagrams use the free-form arrangement of objects and links as used in Object diagrams. In order to maintain the ordering of messages in such a free-form diagram, messages are labeled with a chronological number and placed near the link the message is sent over. Reading a communication diagram involves starting at message 1.0, and following the messages from object to object.

Communication diagrams show a lot of the same information as sequence diagrams, but because of how the information is presented, some of it is easier to find in one diagram than the other. Communication diagrams show which elements each one interacts with better, but sequence diagrams show the order in which the interactions take place more clearly
.

دوست گرامی این مقاله مقدمه اش اینه

A communication diagram in the Unified Modeling Language (UML) 2.0, is a simplified version of the UML 1.x collaboration diagram.[1]
این خط میگه این نمودار ساده شده نمودار collaboration و نام دیگه از نمودار collaboration تو uml2 که به جای همکاری بهش میگن ارتباط
این میگه نمودار ارتباط ساده شده نمودار زخ
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مورتن
ارسال: #۴۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ، توسط Helmaa.)
الان مشکل کجاست؟!

تو این لینک هم مثال واضحی واسه اش زده:

در ضمن من این سوال رو گزینه Communication diagram رو زدم ...

۱
۰
ارسال: #۴۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ق.ظ، توسط Helmaa.)
دوستان من از روی که کنکور دادیم ذهنم درگیر همین یه سوال هست ،جایی هم ندیده بودم تا حالا اسمش رو!!
"آنچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک".
یه سال به اعتمادی که به سنجش داریم میشینیم درس میخونیم و از همه چیز میزنیم ،چون فقط اعتماد داریم که عمری است از خودشون تعریف میکنند و هزار جور ادعا دارند،اما تو عمل حاضر نیستند تنها یه ربع وقت بذارن واسه سوالهایی که طراحشون طرح میکنه یه آدم درست و درمون و با سواد بیارن تا تنها یه بار یه مروری روی این سوالها داشته باشه!!!
گرچه چشمم اب نمیخوره واسه این سوال اما اگر موقعی که کلید اومد خواستید اقدامی واسه اش بکنید همینجا اعلام بکنید.
لیست ۱۱ مرجع درسی رو هم لطف کنید قرار بدید.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: golabijat
ارسال: #۵۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۱۶ ق.ظ
به نظر من این سوال دنبال یک مفهوم بوده
نمودار use case هم در شی گرا ی و هم در جریان داده ازش برای مرحله تحلیل استفاده می کنیم نمودار communication هیجا شی گرا در uml ازش استفاده نکردیم نمودار (use case, class ,sequence ,collabartion و state.activity استقرار داریم ) که این ها نوعا شی گرا هستند.
۱
۰
ارسال: #۵۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۰ ب.ظ، توسط مورتن.)
دارم میتکرم میگم communiction یعنی ارتباط و ارتباط هم یعنی محاوره و محاوره هم از همکاری می آد. این ۱۰۰ بار

فرض کنید گزینه ۴ ، گزینه ای بنام تربچه بود که اصلا تو هیچ مرجع درسی وجود ندارد. وقتی جواب واضح است که گزینه ۱ است چیکار به گزینه ای که نمیدونیم چیه داریم و شکایت به کی داریم. جواب مورد کاربرد است .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۵۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  دارم میتکرم میگم communiction یعنی ارتباط و ارتباط هم یعنی محاوره و محاوره هم از همکاری می آد. این ۱۰۰ بار

فرض کنید گزینه ۴ ، گزینه ای بنام تربچه بود که اصلا تو هیچ مرجع درسی وجود ندارد. وقتی جواب واضح است که گزینه ۱ است چیکار به گزینه ای که نمیدونیم چیه داریم و شکایت به کی داریم. جواب مورد کاربرد است .

دقیقا
۲
۰
ارسال: #۵۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  دارم میتکرم میگم communiction یعنی ارتباط و ارتباط هم یعنی محاوره و محاوره هم از همکاری می آد. این ۱۰۰ بار

دقیقا
به نظرم اگر یک با national rose کار می کردی هیچ وقت دلت نمی آمد بگی use case نمودار شی گرا نیست.
۲
۰
ارسال: #۵۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۶ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ب.ظ)osho نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  دارم میتکرم میگم communiction یعنی ارتباط و ارتباط هم یعنی محاوره و محاوره هم از همکاری می آد. این ۱۰۰ بار

دقیقا
به نظرم اگر یک با national rose کار می کردی هیچ وقت دلت نمی آمد بگی use case نمودار شی گرا نیست.

شما شاید تحلیلگر خبره ای باشی اما من هم به اندازه خودم سیستم تحلیل کردم. هدف use case نمایش عملیات و سرویس و خدمات است و همینطور افراد و موجودیتها و سیستمهای خارجی که ازآن استفادده میکنند. من فکر نکنم بازیگران و نقشها رو بعنوان شیء درنظر بگیریم.
۱
۰
ارسال: #۵۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  [
شما شاید تحلیلگر خبره ای باشی اما من هم به اندازه خودم سیستم تحلیل کردم. هدف use case نمایش عملیات و سرویس و خدمات است و همینطور افراد و موجودیتها و سیستمهای خارجی که ازآن استفادده میکنند. من فکر نکنم بازیگران و نقشها رو بعنوان شیء درنظر بگیریم.
برادرمن لزومی نداره این ها از همون مرحله اول شی در نظر بگیره. ببیند شما به خاطر سوال کنکور سال ۹۰ که اونجا گفته بود کدام یک از دیاگرام ها منطقی هستند و نسخه فیزیکی ندارند داری اشتباه فکر می کنید نمودار use case نموداری است منطقی که نسخه فیزیکی نداره و توهمون مرحله تحلیل باقی می ماند ولی در هر صورت شما باید قسمت تحلیل را انجام دهی.و این کار رو با نمودار use case و روابط extend , include بین مورد کاربردها انجام می دهی.
۱
۰
ارسال: #۵۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ ب.ظ
برای جواب سوال ۵۴ که همگی دربارش مشکل دارین مراجعه کنید به ویرایش هفتم پرسمن ضمیمه یک مقدمه ای بر UML
اونجا درباره تمام ابن نمودارها توضیح داده و communication diagram رو هم در صفحه ۸۵۱ توضیح داده.
فکر میکنم این سوال از اونجا طرح شده.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , mohammadali1990
ارسال: #۵۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۲۱ ب.ظ
اتفاقا بنده دلیل آوردم ندیدید گویا و شما بدون دلیل استناد میکنید. دیگرام رابطه خالی نداریم و نهاد رابطه داریم که تعریفش مشخصه اینجارو بخونید فکر کنم کافی باشه مگر اینکه انقدر مثل بعضیها بی اعتماد باشید که بگید یکی سوال کنکور رو دیده اومده این صفحه رو ساخته:

ترجمه: نمودار ارتباط نوع ساده شده نموار همکاری از Umlx.1 است. درحقیقت ترکیبی از نمودارهای ترتیب و کلاس و مورد کاربرد میباشد که به هردومورد ساختار و رفتار ایستا و پویا سیستم اشاره میکند. از نمودارهای ارتباط از چیدمانی از اشیا و بعنوان لینکیی که در نودار شی بکار برده میشود، استفاده میشود
۰
۰
ارسال: #۵۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۷ ب.ظ، توسط jahani.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  دارم میتکرم میگم communiction یعنی ارتباط و ارتباط هم یعنی محاوره و محاوره هم از همکاری می آد. این ۱۰۰ بار

چقدر اینجا راجع به این سوال بحث شده:پی جواب تست مورد کاربرد است زیرا تو صورت سوال گفته که مبتنی بر مفاهیم خاص شی گرایی نیست. این یعنی که این که کدام نمودار به جز پروژه های شی گرا در جاهای دیگر نیز میتواند استفاده شود. نمودار مورد کاربرد در متدولوژِی های ساخت یافته هم میتواند استفاده شود. اصلا یکی از موردهای استفاده ان استخراج نیازمندی ها میباشد. بنابراین بهترین پاسخ برای این تست گزینه اول میباشد.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۱
۰
ارسال: #۵۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۴۹ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۵ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  

چقدر اینجا راجع به این سوال بحث شده:پی جواب تست مورد کاربرد است زیرا تو صورت سوال گفته که مبتنی بر مفاهیم خاص شی گرایی نیست. این یعنی که این که کدام نمودار به جز پروژه های شی گرا در جاهای دیگر نیز میتواند استفاده شود. نمودار مورد کاربرد در متدولوژِی های ساخت یافته هم میتواند استفاده شود. اصلا یکی از موردهای استفاده ان استخراج نیازمندی ها میباشد. بنابراین بهترین پاسخ برای این تست گزینه اول میباشد.
میشه بگید تو کدوم مرجع گفته که نمودار comminucation بر مبنا مفاهیم شی گرا است.؟
۰
۰
ارسال: #۶۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط jahani.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  بچه‌ها یعنی تست smoke جز تست‌های سیستمی نیست؟؟؟؟ پس جز کدوم تست‌ها قرار می‌گیره؟ از قدیم تست قبل از تست پذیرش همین نوع تست‌ها بوده. مگه می‌شه جزو سیستمی‌ها نباشه؟
شاید من آلزایمر گرفتم. آخه این ترم هم می‌خوام به بچه‌های مردم نرم‌افزار درس بدم Big Grin

تست smoke حز تستهای یکپارچه سازی محسوب میشه بر طبق گفته جناب پرسمن.

(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۹ ب.ظ)osho نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۵ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  

میشه بگید تو کدوم مرجع گفته که نمودار comminucation بر مبنا مفاهیم شی گرا است.؟
این که communication چی هست خیلی مهم نیست. من خودم هم وقتی تست رو دیدم درست نفهمیدم که منظورش از این ارتباط چیه. اما با توجه به تجربه ای که از تستهای مهندسی نرم افزار دارم و با توجه به سوابق قبلی احتمال ۹۰ درصد به بالا جواب تست همون مورد کاربرد میباشد. علتشم یه بار گفتم بازم میگم که این تست گفته کدام یک نوعا جز مفاهیم خاص شی گرایی نیست. یعنی کدام یک فقط مختص به شی گرایی نمیباشد. یا بهتره بگیم کدام یک به جز پروژه های شی گرایی در پروژه های دیگر نیز میتواند استفاده شود که به دلیل استفاده عام نمودار مورد کاربرد این نمودار بهترین پاسخ برای این تست میباشد.

به نظر من تنها سوال نرم افزاری که دارای ابهام بود سوال ۵۰ بود که راجع به کاربرد اصلی CRC بود. مشکل این سوال این بود که تو واژه تشخیص ابهام وجود دارد. در مورد تشخیص اگر منظور شناسایی این که چه مواردی کلاس هستند و چه مواردی نیستند باشند پاسخ این گزینه نمیوشد. چون اصولا این کار با نمودار کلاس انجام میشود. یعنی نمودار crc بعد از نمودار کلاس رسم میشود و چون در نمودار کلاس، کلاسها را مشخص کرده ایم خوب دیگه بعد مشخص کردن کلاس تشخیص این که چه چیزهایی کلاس هستند بی معنا است. اما اگر منظور تشخیص خواص کلاسها باشد همین گزینه جواب میشود. سه گزینه دیگر نیز به نوعی قادر به شناسایی در کارتهای crc هستند . به هر حال راجع به این تست نمیتوان با قطعیت گفت کدوم یکی پاسخ هست. بقیه موارد به طور قطع پاسخشان اینها خواهد بود:
۴۹: ازمون بازیابی یا احیا
۵۱:نمودار pert
۵۲:انسجام ارتباطی
۵۳:ترتیب اجرای فرآیندها(حبابها)مشخص نمیشود
۵۴:نمودار مورد کاربرد

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۲۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۲۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۳۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۳۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۰۴ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۲۷۹ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۲۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۹۴۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۱۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۱۱ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close