زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل درتشخیص

ارسال:

asiehmohammadian پرسیده:

مشکل درتشخیص

سلام به همه دوستان
من در PI و EPI و Hazard و شمارنده ها شدیدا مشکل دارم
منظورم ازشمارنده ها اینه که یک شمارنده میدن بعد میگن چه دنباله ای رو میشماره مثل تست سال ۹۱
توروخدا هرکی میدونه کمکم کنه
میدونم ساده است ولی من کلا نمیدونم باید چکارکنم
اگرلطف کنید با یک مثال توضیح بدید ازتون ممنون میشم

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

مشکل درتشخیص

سلام به شما.
من شمارنده ها رو می گم بقیه رو خودت بخون خیلی ساده هستن.(با این تفکر که مدار ساده ترین درس کنکوره)
برای هر فلیپ فلاپ باید بدونی اگه ورودی بدی، خروجی بعدیش چی میشه. مثلا اگه به فلیپ فلاپ D یک بدی، خروجی هم یک میشه. و یا فلیپ فلاپ T یک بدی، خروجی عکس حالت قبلی میشه(۱ به ۰ و ۰ به ۱ تبدیل میشه). پس تا اینجا باید همه فلیپ فلاپ ها رو بلد باشی که چکار میکنن.
هر فلیپ فلاپ مولد یک بیت هست، یعنی اگه مثلا ۴ تا فلیپ فلاپ داده بود میشه باهاش ۴ بیت رو شمارش کرد(یعنی ۱۶ حالت).
حالا برای اینکه بدونیم شمارنده چه دنباله ای تولید می کنه، Q همه فلیپ فلاپ ها رو برابر ۰، قرار میدیم. (اگه خودش حالت اولیه داده بود که Q برابر حالت اولیه میشه). بعد از اون یه جدول می کشیم که خروجی هر فلیپ فلاپ بسته به اینکه ورودیش چی هست و چه نوع فلیپ فلاپی هست حالت بعدیش رو بدست میاریم. و برای خروجی های جدید هم همین کار رو دنبال میکنیم(کدوم کار؟؟؟ همین که اونا رو در خروجی قرار بدیم و به ازای ورودی جدید ببینیم خروجی ش برابر چی میشه). همین.
کتاب مقسمی دم دستت باشه، روونتر توضیح داده. انشالله که توضیحات مفید باشه. اما سعی کن حتما یاد بگیری ۱۰۰% یکی از سوالات میتونه همین شمارنده باشه. موفق باشی.

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

مشکل درتشخیص

به نظرم یه مثال بذارید تا دوستان توضیح بدند این جوری فکر کنم بهتر متوجه خواهید شد

ارسال:

asiehmohammadian پاسخ داده:

RE: مشکل درتشخیص

(۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  به نظرم یه مثال بذارید تا دوستان توضیح بدند این جوری فکر کنم بهتر متوجه خواهید شد

ممنونم بله موافقم
البته ازدوست خوبم که جواب دادن بی نهایت ممنونم ، من همه فلیپ فلاپها ، جداول ومعادله حالتهای بعدشون و حفظم
تمام شمارنده های فصل شمارنده های مدار پوران و هم حفظ کردم ولی راستش طریقه حل مسئله رو بلد نیستم
یک مثالش سوال ۶۳ کنکور ۹۱ مهندسی کامپیوتره
اگر ازرو این سوال توضیح بدید ممنون میشم
درمورد Hazard هم سوال ۶۰ همون سال هست
ممنونم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

مشکل درتشخیص

(۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ ب.ظ)asiehmohammadian نوشته شده توسط:  منظورم ازشمارنده ها اینه که یک شمارنده میدن بعد میگن چه دنباله ای رو میشماره مثل تست سال ۹۱
بله.معمولا اینطوره که یک شمارنده با محموعه ای از فلیپ فلاپها میدن.شما باید خروجی هر فلیپ فلاپ رو به ازای هرورودی حساب کنی
(۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ ب.ظ)asiehmohammadian نوشته شده توسط:  من در PI و EPI و Hazard و شمارنده ها شدیدا مشکل دارم
epi یعنی حتما باید شامل ۱ مینترمی باشه که توی بقیه دسته بندی ها قرار نگرفته.pi یعنی تا اونجایی که ممکنه بتونیم دسته ایجاد کنیم و تا حد ممکن بزرگ باشند.حتی اگر قبلا هم مینترمی توی دسته بندی ها قرار گرفت باز هم میتونه توی دسته بندی جدیدی به کار گرفته بشه
هازارد هم یعنی مینترم ما توی دوتا از ۰ و ۱ ها اختلاف داره.مثلا ۱۱۰۱ و ۱۱۰۰/ اگر مداری هازارد داشته باشه باید رفعش کنیم.چون اگر رفع نشه احتمال داره برای یک لحظه ۰ و بعد دوباره ۱ بشه یا بالعکس.برای رفعش هم باید تابع توی کارنو بذاریم و اون دو مینترم مجاور رو توی یک دسته قرار بدیم

۰
ارسال:

maneshty پاسخ داده:

مشکل درتشخیص

(۱۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۵ ق.ظ)hamid_c نوشته شده توسط:  اینجوری بخوام نو ضیح بدم سخته ... باید بت زنگ بزنم ۱ ۲ ساعت توضیح بدم ..میخوای شمارتو بده الان بگم تا نخوابیدم
لطفا یه فایل صوتی ضبط کنید و قرار بدید تا همه استفاده کنند.
قبلا هم هرجا لازم بوده، بچه ها همین کار رو انجام میدادن.

۰
ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

مشکل درتشخیص

سلام
PI تمام دسته های ۲ تایی و ۴ تایی و ... باید بشمارید اگر جدول کارنو حالت بی اهمین همون dont carry داره رو باید در نظر بگیرید.

EPI باید دسته هایی رو در نظر بگیری که دسته دیگه ای در دل خودشون نداشته باشن و البته اگر جدول dont carry داره رو واسش در نظر نگیری (من این قانون رو خودم فهمیدم از حل تست های این چند سال!)

واسه شمارنده ها هم این سوال بخون
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

مشکل درتشخیص

هرچند به ظاهر ساده میاد ولی برای فهمیدن pi,epi بهترین راه بعد از خوندن درس تست زنی و تحلیل تستهاست.باید چندین تست مختلف کارکنید .از روی مطالب کتاب هرچند ممکنه متوجه بشید ولی حل مسئله نکات ریزی رو درمورد این مسائل به ما یاد میده که توی درس نگفته

۰
ارسال:

kh_rouhi پاسخ داده:

مشکل درتشخیص

برای hazard از کتاب مانو بخون خیلی خوب توضیح داده.من از یوسفی خوندم متوجه نشدم ولی مانو رو خوندم سریع فهمیدم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۳۵ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۱۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۴ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۴۸۵ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۴,۹۷۷ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۳۹۳ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مشکل در پیچیدگی زمانی ماهی ۲۵۸ ۲ ۲,۷۳۵ ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  مشکل در محاسبه مرتبه ایک سوال Mr.R3ZA ۰ ۱,۶۹۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  مشکل جدی خوابگاه های شبانه دانشگاه های تهران Happiness.72 ۶ ۵,۲۹۱ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close