زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سربازها بیان تو !!!

ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۲۵ ب.ظ
سربازها بیان تو !!!
بچه‌ها من ۱۲/۱ میرم خدمت هر کی اسفند میره اینجا بیاد بگه کجا افتاده شاید هم خدمتی شدیم

شنیده‌ها از این خبر میده که این ماه بیشتر بچه‌ها رو انداختن ارتش و نیروی انتظامی بیاد بگید کدام پادگان افتادید . این مطالب پایین رو از یکی از سایت‌ها پیدا کردم گفتم شاید بدرد شمام خورد

چه چیز همراه خود ببریم ؟( مخصوص هوای گرم و تابستان )
۱- یک ساک کوچک
۲- شامپو‌، لیف و یک عدد صابون
۳- یک بسته کیسه فریزر و تعدادی کیسه های بزرگ تر
۴- چشم بند خواب و ماسک صورت( اگر به گرد و خاک و پتوهای پشمی حساسیت دارید )
۵- یک بشقاب پلاستیکی‌، لیوان بزرگ دسته دار پلاستیکی( ابتدا در آن چایی بریزید ببینید دستتان را نمی سوزاند !)‌، یک عدد چاقوی پلاستیکی همیشه در جیبتان باشد‌، فلاسک های کوچک دستی هم اگر بخواهید به دیگران بدهید برایتان چایی بیارند بسیار مناسب است .
۶- لباس زیر شامل ۱ عدد شورت سفید بدون طرح!( در موقع حمام رفتن باید شورت نظامی کاملا سفید تنتان باشد )‌، ۲ زیر پوش سفید بدون طرح( ایضا )‌، همان جورابی که پایتان می کنید و به پادگان می روید‌، دمپایی همراه خود نبرید چون می دهند‌، کفشی که پایتان هست . هیچ پیژامه و لباس خوابی نبرید چون باید با همان لباس هایی که تنتان است و در خاک غلط می زنید به خواب بروید و امکان تعویض لباس ندارید .
۷- ۲ متر کش پهن و نواری برای گت کردن شلوار‌، بستن به در یقلوی و کاربرد های دیگر
۸- سوزن و نخ
۹- ۲ عدد قفل‌: یکی اندازه متوسط برای بستن در کمد( اگر گیرتان آمد !) یکی قفل خیلی کوچک جهت قفل کردن زیپ ساک( ساک نظامی دو زیپ دارد که کنار هم هستند و این قفل باید از سوراخ زیپ‌ها رد شود )
۱۰- مجله جدول‌، کتاب شعر‌، کتاب کت و کلفت نبرید که حوصله خواندن نخواهید داشت / دفتر خاطرات( صفحه اول می نویسید امروز صبح ساعت سه و نیم بیدار شدم‌، رفتم نماز خوندم‌، صبحانه خوردم و ...و ساعت ۱۰ خوابیدم . سپس ۵۹ صفحه بعد را ایضا می زنید !! )
۱۱- در باز کن
۱۲- نمک و نمکدان
۱۳- یک شیشه آبلیمو به همراه یک شیشه شکر و مقداری خاک شیر .
۱۴- مقدار زیادی شیشه‌ها و قوطی های کوچولو که در آن مواد مورد نیازتان را بریزید و به راحتی در جیبتان حمل کنید . مثلا همین آبلیمو را در شیشه کوچکی بریزید به غذاخوری ببرید چون اگر شیشه پر بزرگ ببرید دوستان الطفات می کنند و نهایتا یک شیشه خالی می ماند .
۱۵- داروهای مورد نیازتان و داروهای تقویتی شامل‌: ۳ بسته قرص جوشان که خیلی حیاتی است‌، قرص روغن ماهی‌، شربت ضد سرفه اکسپکتورانت‌، تعدادی قرص سرماخوردگی‌، استامینوفن( قایم کنید )‌، بروفن( قایم کنید که پیدا نکنند )‌، قرص اسهال همراه خود نبرید چون جلوگیری به این نحو بسیار خطرناک می باشد( نهایتا ۲ عدد )‌، قطره نفازولین‌، ویتامین ad‌، کرم ضد آفتاب .
۱۶- چسب قطره ای و چسب نواری خیلی مورد نیاز است .
۱۷- اسپری زیر بغل‌، عطر‌، مام .
۱۸- یک عدد تیغ ژیلت یکبار مصرف( قایم کنید )
۱۹- دستمال برای تمیز کردن عینک
۲۰- مسواک و خمیر دندان( البته بعدا به شما می دهند )
۲۱- جوراب زنانه مشکی در پوتین راحت‌تر است
۲۲- صابون جیبی
۲۳- --
۲۴- آینه کوچک‌، نخ دندون‌، دستمال جیبی پارچه ای( هنگام زدن گاز اشک آور روی صورت قرار دهید
۲۵- مقدار کمی قند‌، نبات‌، چای کیسه ای همراه نبرید چون دم در از ما گرفتن .
۲۶- ناخنگیر بدون چاقو‌، کرم ترک پا ،
۲۷- مقداری ترشی لیته در ظرفی کوچک با در محکم
۲۸- لواشک و برگه زردآلو برای موقع نظام جمع و رژه‌، یک بسته قرص relax بسیار مقید است . مقداری هله هوله .
۲۹- پودر شربت فوری اگه دلتون خواست
۳۰- از این پودر های شربت فوری ۱۰۰ تومنی که کنار خیابون می فروشن که هی برای دژبان‌ها درست کنید و به خوردشون بدید .
۳۱- تعدادی شیشه یک لیتری و یک و نیم لیتری خیلی لازم است .( همین شربته رو کجا می خوای درست کنی ؟)
۳۲- تخمه و تنقلات‌، چندتایی گردو برای صبحانه . حوله همراه خود نبرید
۳۳- یک عدد ماژیک برای نوشتن یادگاری درون توالت‌ها و مخابرات و دیگر اماکن قابل دسترس .
۳۴- پول حداقل ۶۰ هزار تومان
۳۵- یک کیلو پیاز شیرین و نقلی برای ناهارتون
۳۶- تعدادی پونس برای آنکادر تختتون
یک قیچی کوچک تاشو جیبی
مقداری پنبه برای کف پوتین

جیره که به شما می دهند‌Sad این جیره مخصوص سپاه است از ارتش خبری ندارم )
۱- حوله بزرگ و کوچک
۲- ۳ عدد زیرپوش( موقع تحویل دقت کنید سایزشان بزرگ و مناسب باشد ۹
۳- ۳ عدد شورت سفید( خیلی دقت کنید که شرت تنگ به شما نندازند
۴- سه دست لباس و شلوار نظامی( ایضا )
۵- اورکت
۶- ۲ عدد پوتین( پوتین گشاد باشد بهتر از تنگ بودن آن است اما سعی کنید اندازه بردارید . اگر اندازه مناسب نبود در آسایشگاه با بقیه عوض کنید. پوتین‌ها را هر روز مقابل افتاب قرار دهید تا پوک و سبک بشوند )
۷- واکس و فرچه( واکس بلدرچین خیلی بهتر از ستاره است بگویید از این بدهد )
۸- قرآن
۹- چندتا صابون‌، شامپو‌، مسواک و خمیر دندان
۱۰- کلاه و کمربند و یک کیسه انفرادی که همه چیز را درون آن بریزید .
۱۱- دمپایی
۱۲- ۶ جوراب مشکی و چفیه .
۱۳- چندتا آت و آشغال دیگه که الان یادم نیست .

یک توصیه‌: نگران نباشید خیلی زود تموم میشه .
یک پیشنهاد‌: تا می توانید دوستان خوب و بدرد بخور پیدا کنید .
یک نصیحت‌: هرگز با کسی دعوا نکنید‌، اگه خواستید حال دژبانی را بگیرید به فرمانده تیپ آموزشتان نامه بنویسید و زیرابش را بزنید . خیلی بهتر جواب می دهد .
یک اتفاق‌: خشم شب‌: بعد از یک روز دویدن و پا کوبیدن در خواب ناز هستید که یکهو احساس می کنید صاعقه به شما اصابت کرده یا آتشفشان فوران کرده یا اینکه کل دنیا کن فیکون شده و قیامت است . لحظه ای بعد می بینید که دارید از کنار فردی که تفنگ را روی رگبار گذاشته و در آسایشگاه دود گرفته و تاریک مشغول شلیک است رد می شوید و سپس پابرهنه روی سنگ‌ها ایستاده‌اید( همه این صحنه‌ها مثل یک فیلم از جلوی چشتان رد می شود ). مقداری بشین پاشو و بغلط و برو می روید بعد به داخل رفته در عرض سه سوت تخت را آنکادر کرده پوتین پا می کنید و در بیرون به خط می شوید و شروع می کنید پیاده روی و سینه خیز و غلط که یهو دود سفیدی بلند می شود و پس از چند ثانیه چشمانتان شروع به سوزش وحشتناک می کند و شروع به سرفه می کنید( گاز اشک آور )خلاصه آن شب سرویس می شوید . خودتان باید ببینید . شبی که شام هندوانه و پنیر باشد خشم شب می زنند که زیاد بالا نیاورید . اگر توانستید از قبل آمار بگیرید

امیدوارم مطالب بالا به دردتان خورده باشد . قربان تومن . بدرود .

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdi.s.c
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۱۰ ب.ظ
سربازها بیان تو !!!
سلام .
من افتادم نیروی انتظامی جهرم‌، حیف که دوره تکمیلی منو قبول نکردن وگرنه می افتادم سپاه . مثل خان صبح میرفتم و ظهر بر می گشتم.
تاریخ اعزام ۱/۱۲/۸۹

.... Loading
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۳۳ ب.ظ، توسط mahdi20.)
سربازها بیان تو !!!
من کسر خدمت زیاد دارم وگرنه امریه می گرفتم
yasemi خودت کجا افتادی ؟

.... Loading
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۱۱ ق.ظ
سربازها بیان تو !!!
موفق باشید !

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۲۰ ق.ظ
سربازها بیان تو !!!
من که مثل مرد بعد از گرفتن فوق دیپلم در هوای گرم بهار در مرکز آموزش ۰۴ بیرجند نزاجا(نیروی زمینی ارتش) دوره اموزشی رو تمام و ادامه خدمت در تهران در یگان(محرمانه) خدمت سربازی را به پایان رساندم و خوب الان خیالم راحته اما دوستانی دارم که ۱/۱۲ اعزام هستند واااااااااااااااای خدا یادم میاد از دوران اعصابم بهم میریزه دوران بدبختی کوله به دوش در خیابان های تهران
فلافل خوردن دور میدون امام خمینی(توپخونه)،متروی حرم و... جنگل های زیبای لو یزان

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۱۱ ق.ظ
سربازها بیان تو !!!
دوستان یه سوالی دارم که هنوز کسی جواب درست و حسابی بهم نداده؛ حداقل چند ماه بعد از فرستادن مدارک به خدمت اعزام میشیم ؟من که تا اول شهریور سال بعد وقت دارم مدارکم رو ارسال کنم حداقل چند ماه بعد تاریخ اعزاممه ؟شرایط تمدید تاریخ اعزام چطوریه؟(برای شرکت تو کنکور سراسری یا آزاد سال بعد)
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۳۴ ق.ظ، توسط mahdi20.)
سربازها بیان تو !!!
۲ هفته بعد که دفترچه را فرستادی تاریخ اعزامت مشخص میشه حداکثر ۶ ماه بعد باید بری سربازی که میتونی ۲ ماه جلوش بندازی یا دو ماه عقب .
به احتمال زیاد تاریخ اعزام شما هم ۲/۱۲/۹۰ هست .

.... Loading
 سپاس‌گزاری شده توسط: مانشتی
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹ ق.ظ، توسط samanium.)
RE: سربازها بیان تو !!!
(۲۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۲۱ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  من که فعلا ۸ ماه خدمت هستم و امریه سازمان فنی حرفه ای
۲ ماه اول ارتش بودیم هتل ۰۱ تهران.(فاصله حمام یگان تا تخت خوابت ۲۰ متر هم نمی شد.) خشم شب هم نداشتیم.کلا اردوگاه هم نرفتیم.مثل کولی‌ها ۳ شب جلو یگان تو چادر خوابیدیم.
۲ ماه هم مرکز پژوهش های فنی حرفه ای آموزش مربی گری میدیدیم (بخور بخواب) باحال بود.

سلام
کدوم علی هستین؟
منم ۰۱ و مرکز تربیت مربی کرج بودم
هردو هتل بودن فقط ستاره هاشون فرق داشتBig Grin
کدوم یگان کدوم هنگ؟
به پایداری جمهوری اسلامی‌، تککککککبیرBig Grin
جالبه بدونین یکی از تفکرات ارتش رو:
اگه به یه اتاق در حال شعله ور شدن و خاکستر شدن وارد بشی به عنوان نیروی آماده باش
توی سه گزینه زیر به کی باید کمک کنیBig Grin
یک. مسدوم (احتمالا از هم سربازای خودت باشه شهرامی پهرامی ...)
دو. (صبر کن کجا رفتی نگفتم بدو Big Grin )اسناد و مدارک در حال سوزش.
سه. عکس قاب شده فرمانده کل ...

پاسخ
: چی داری میگی ؟
مسدوم اگه جونشو دوست داره خودش فرار میکنه

در مورد اسناد خیالت راحت حتما زیاد مهم نبودن اونجا ولشون کردن.....
Big Grin

هر که او از هم‌زبانی شد جدا
بی‌زبان شد گرچه دارد صد نوا
چونکه گل رفت و گلستان درگذشت
نشنوی ز آن پس ز بلبل سرگذشت
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۵:۰۸ ب.ظ
سربازها بیان تو !!!
جدیدا قبل از اینکه امریه بگیری باید تعهد بدی تمام طول خدمت را بگذرونی حتی خیلی جاها اجازه مرخصی برای ادامه تحصیل نمیدن .

.... Loading
ارسال: #۱۰
۲۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۵۵ ق.ظ، توسط max_15s.)
ببخشید مورد ۲۳ از لوازم مورد نیاز چی بود؟ و چرا سانسور شد؟
من ۱/۲ اعزام هستم و بیشتر از چیزای سانسوری می ترسم.
ارسال: #۱۱
۲۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۰۳ ق.ظ
سربازها بیان تو !!!
خیلی از چیزایی که توی اون لیست نوشته شده لازم نیست با خودمون ببریم .

.... Loading
ارسال: #۱۲
۲۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۵۱ ب.ظ، توسط yasemi.)
(۲۲ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۵۵ ق.ظ)max_15s نوشته شده توسط:  ببخشید مورد ۲۳ از لوازم مورد نیاز چی بود؟ و چرا سانسور شد؟
من ۱/۲ اعزام هستم و بیشتر از چیزای سانسوری می ترسم.

موبایل بود چون بردنش = بازداشت و حفاظت بود حذف کردم که شر دست خودتون ندید Big GrinBig GrinTongueTongue
(۲۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ)mohanddes نوشته شده توسط:  من کسر خدمت زیاد دارم وگرنه امریه می گرفتم
yasemi خودت کجا افتادی ؟

من که مازاد خوردم HuhHuhHuhBig GrinBig GrinBig Grin

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
ارسال: #۱۳
۱۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۲ ب.ظ
سربازای اعزامی اول شهریور بیان تو
سلام دوستان مانشتی
من اول شهریور اعزامم به خدمت مقدس سربازیRolleyes
اگه درست حساب کرده باشم میشه حدود ۵۱ روز دیگه!
خواستم این روزای آخری دور هم باشیم و با هم آشنا بشیم
شاید هم خدمتی شدیم
مشتاق دیدارتون هستم

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
ارسال: #۱۴
۱۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۴۳ ب.ظ
کابوسی هست بالای سرم این سربازی
هر جور برنامه ریزی میکنم برا زندگیم میاد وسط خرابش میکنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۵
۱۶ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۵۵ ب.ظ
دیگه سربازی رو باید پذیرفت!
دوسال از زندگیت رو باید بذاری کنار!
دو سالی که توش به هیچی نباید فکر کنی جز پایان خدمت
سربازی واسه چشم زخم برنامه ریزیات همیشه هست... !!!

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سایت تولید محتوا,سفارش تولید محتوا fafaferdos ۰ ۱,۷۳۳ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: fafaferdos
  تولید گره در لحظه ی تولید و بسط wskf ۲ ۱,۹۶۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: پرهوده
  مرتبه زمانی عدد نپر به توان رادیکال n در مقایسه با همین تابع به همراه یک ضریب در توان sMohammad ۱ ۲,۲۷۶ ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۲:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  دوستانی که پردیس می خونن بیان کمک arezojon ۳ ۲,۹۲۵ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: matt2007
  هم دانشکده ای ها بیان (دانشگاه رازی کرمانشاه ) media_68 ۰ ۱,۲۵۵ ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: media_68
Rainbow قبولی های مجازی فردوسی مشهد یا دانشجوهای سال بالاییش بیان اینجا ali reza ۴ ۳,۶۵۲ ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  خدا! (دعوت به بحث اصولی و بیان آزادانه‌ی اعتقادات) MShariati ۱۳ ۶,۷۸۲ ۰۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: MShariati
  طبقه بندی بیان ژن sabash ۰ ۱,۰۵۶ ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sabash
  فینال و جشن اختتامیه مسابقات برنامه نویسی بیان daredevil ۰ ۲,۰۵۶ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: daredevil
  دوستانی که میخوان برنامه نویسی یاد بگیرن یا ایده ای رو پیاده سازی کنن بیان تو one hacker alone ۵۴ ۱۵,۷۱۴ ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: fo-eng

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close