زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اشکال در یال و راس برشی گراف(علوم ۹۱)

ارسال:

۸Operation پرسیده:

Question اشکال در یال و راس برشی گراف(علوم ۹۱)

دوستان عزیز یشه توضیح بدید کدوم یک از جملات زیز غلطه؟! و چرا؟! (برای گراف G با n>=3 )

۱/اگر Gراس برشی نداشته باشد آنگاه Gیال برشی ندارد.
۲/اگر G یال برشی نداشته باشد آنگاه Gراس برشی ندارد.

مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

mahdiii پاسخ داده:

به نظر من یک صحیح و دو غلطه. چرا؟ چون شما فرض کنید یک گراف دارای یال برشی است یعنی اگر یالی حذف کنیم گراف غیر همبند می شود. پس این گراف حتما دارای راس برشی نیز هست. تنها کافیه یک راس از دو راسی که آن یال را تشکیل داده برداری تا گراف غیر همبند شود. بنابراین این گزاره صحیحه. می تونیم این گزاره رو چپه کنیم و بگیم. اگر گرافی دارای راس برشی نباشد دارای یال برشی نیز نیست.

مثالش هم مثل این شکل که یال برشی ندارد اما راس برشی دارد.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سلام. دو گراف k4 رو درنظر بگیرید که یک راس از هرکدوم با یه یال به همدیگه وصل هستن. این یال برشیه ولی گرافمون راس برشی نداره.

۰
ارسال:

esi66 پاسخ داده:

RE: اشکال در یال و راس برشی گراف(علوم ۹۱)

(۰۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۴ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  دوستان عزیز یشه توضیح بدید کدوم یک از جملات زیز غلطه؟! و چرا؟! (برای گراف G با n>=3 )

۱/اگر Gراس برشی نداشته باشد آنگاه Gیال برشی ندارد.
۲/اگر G یال برشی نداشته باشد آنگاه Gراس برشی ندارد.

مرسی

یال برشی: یالی که روی هیچ دوری در گراف نیست . پس ممکن راس برشی وجود داشته باشه اما یال نباشه

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. دو گراف k4 رو درنظر بگیرید که یک راس از هرکدوم با یه یال به همدیگه وصل هستن. این یال برشیه ولی گرافمون راس برشی نداره.
کلید سنجش اینه که ۱ درسته و ۲ غلطه!
مقسمی هم تایید کرده!اما من که واقعا نمی فهمم چجوری میشه!دقیقا هم منم استدلال مشابه شما رو کردم و اشتباه زدم تست رو!
(۰۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۷ ب.ظ)esi66 نوشته شده توسط:  یال برشی: یالی که روی هیچ دوری در گراف نیست . پس ممکن راس برشی وجود داشته باشه اما یال نباشه
میشه بیشتر توضیح بدی esi جان!
یا یه مثال اگه بزنی خیلی عالی میشه!واقعا گیج شدم!

دوستان یه ابهام اساسی واسه من به وجود اومد.مگه راس برشی همون راس منفصل نیست که تو ساختمان داده مطرحه؟!
آخه توی یکی از تاپیکا دیدم یه عزیزی نوشته :
"راس برشی تعریفش راسیه که با حذف یک یال درجش صفر میشه "
جریان چیه؟!
-----------------------------------------
الان
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو پیدا کردم(شرمنده قبلش پیداش نکردم،کلا تاپیکا خیلی راحت نیمشه پیداشون کرد). اینجا همون حرف جویباری عزیز هستش!!من دیگه واقعا گیج شدم!
سوال ۷۱ میشه گزینه ۲:

"اگه یه گراف پل نداشته باشه پس مسلماً همه رئوس عضو دوری هستن. پس پل نداریم. تعریف دیگه ای از یل میتونه این باشه "یالی که عضو هیچ دوری نباشه." ولی دلیل نداره گرافی که راس برشی نداره باشه پل نداشته باشه. مثال نقض برای گزینه ۲ میتونه گرافی باشه تشکیل شده از دو k3 که یک راس از هردو بخش به هم متصل شده باشه. یا هر دو گراف بدون پل که با یک یال (پل) به هم متصل شده باشن."
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

فکر کنم این مشکلات بخاطر تعریف غلط راس برشی باشه. شما میگید گرافی که تعریف کردم راس برشی داره. تعریفی که من ازش داشتم راس با درجه ۱ بود. اگه منظور از راس برشی راسی باشه که با حذف اون و تمام یالهاش، گراف ناهمبند بشه فرمایش شما کاملاً درسته و مسلماً گرافی که تعریف کردم راس برشی داره. چون اگه با حذف یه یال گراف ناهمبند بشه، مسلماً راسی که اول یال بهش وصله هم طبق این تعریف برشیه.

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۹ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  به نظر من یک صحیح و دو غلطه. چرا؟ چون شما فرض کنید یک گراف دارای یال برشی است یعنی اگر یالی حذف کنیم گراف غیر همبند می شود. پس این گراف حتما دارای راس برشی نیز هست. تنها کافیه یک راس از دو راسی که آن یال را تشکیل داده برداری تا گراف غیر همبند شود. بنابراین این گزاره صحیحه. می تونیم این گزاره رو چپه کنیم و بگیم. اگر گرافی دارای راس برشی نباشد دارای یال برشی نیز نیست.
مرسی مهدی جان....خیلی لطف کردی....خداخیرت بده.....
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۳۸۳ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۲۴۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۳۴۹ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۰۳ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تعداد مسیرها در گراف ss311 ۰ ۱,۸۱۸ ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۲۹۸ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فاصله دو راس(دکتری ۹۷) ss311 ۱ ۱,۶۸۸ ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  کوتاه ترین مسیر در گراف Sanazzz ۳ ۳,۶۵۷ ۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  درخواست کتاب شبکه کراس راس ویرایش هفتم fallah_o68 ۱ ۳,۲۳۸ ۰۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mraict@gmail.com
  کتاب خوب در باره نظریه گراف ماهی ۲۵۸ ۰ ۱,۷۷۳ ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ماهی ۲۵۸

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close