زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سایز کش

ارسال:

sanaz5 پرسیده:

سایز کش

سلام وقتی تو سوال میپرسه سایز کش ۴ بلاک ۴ کلمه ای است یعنی چی ؟ مثلا تو جزوه اجلالی میگه سایز کش ۸ است و بلوک سایز ۴ است که ایندکس از روی سایز کش بدست میاید حالا این جمله ۴ بلاک ۴ کلمه ای یعنی سایز رو گفته یا سایز بلا کو گفته من اینا رو قاطی کردم

۱
ارسال:

nazaninzahra2 پاسخ داده:

RE: سایز کش

(۱۴ دى ۱۳۹۱ ۱۲:۱۰ ب.ظ)sanaz5 نوشته شده توسط:  سلام وقتی تو سوال میپرسه سایز کش ۴ بلاک ۴ کلمه ای است یعنی چی ؟ مثلا تو جزوه اجلالی میگه سایز کش ۸ است و بلوک سایز ۴ است که ایندکس از روی سایز کش بدست میاید حالا این جمله ۴ بلاک ۴ کلمه ای یعنی سایز رو گفته یا سایز بلا کو گفته من اینا رو قاطی کردم

سلام
خوب وقتی میگه چهار تا بلوک چهار کلمه ای یعنی کلآ ۱۶ تا کلمه تو این کش جا میشهٰ، از تعداد بلوک ها لگاریتم بگیر میشه ایندکس
همچنین word number هم از لگاریتم تعداد کلمات در هر بلوک به دست میاد یعنی از ۴ لگاریتم بگیر که بازم میشه دو

ایندکس = لگاریتم تعداد بلوک ها
ورد نامبر = لگاریتم تعداد کلمات در هر کش

ارسال:

sanaz5 پاسخ داده:

(۱۵ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ق.ظ)nazaninzahra2 نوشته شده توسط:  
(14 دى ۱۳۹۱ ۱۲:۱۰ ب.ظ)sanaz5 نوشته شده توسط:  سلام وقتی تو سوال میپرسه سایز کش ۴ بلاک ۴ کلمه ای است یعنی چی ؟ مثلا تو جزوه اجلالی میگه سایز کش ۸ است و بلوک سایز ۴ است که ایندکس از روی سایز کش بدست میاید حالا این جمله ۴ بلاک ۴ کلمه ای یعنی سایز رو گفته یا سایز بلا کو گفته من اینا رو قاطی کردم

سلام
خوب وقتی میگه چهار تا بلوک چهار کلمه ای یعنی کلآ ۱۶ تا کلمه تو این کش جا میشهٰ، از تعداد بلوک ها لگاریتم بگیر میشه ایندکس
همچنین word number هم از لگاریتم تعداد کلمات در هر بلوک به دست میاد یعنی از ۴ لگاریتم بگیر که بازم میشه دو

ایندکس = لگاریتم تعداد بلوک ها
ورد نامبر = لگاریتم تعداد کلمات در هر کش

سلام ممنون از جواب ما یه block size darim ke mishe alan chand? درسته جواب بدم چهار یه سایز کش داریم درسته ؟ که تعداد فرضا الان یه ادرس ۲۵۷ حافظه داری میای تقسیم ۴ میکنی خارج قسمت اینو تقسیم چند میکنی ؟ که باقی ماندش بشه ایندکس اینو بهم جواب بده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

اگر کش از نوع direct map باشه وقتی مثلا ادرس ۲۵۷ حافظه داری و ۴ تعداد کلمه در هر بلاک هست، اول ۲۵۷ به ۴ تقسیم میکنی تا باقیمانده نشون بده ادرس مورد نظر کلمه چندم در بلاک هست و از خارج قسمت شماره بلاک در حافظه بدست بیاد بعد شماره بلاک در حافظه رو به تعداد بلاک موجود در کش تقسیم میکنی تا با باقیمانده بدست امده بفهمی این ادرس در کدوم بلاک کش قرار میگیره
به همین سادگیSmile

ارسال:

sanaz5 پاسخ داده:

(۱۵ دى ۱۳۹۱ ۰۴:۵۱ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  اگر کش از نوع direct map باشه وقتی مثلا ادرس ۲۵۷ حافظه داری و ۴ تعداد کلمه در هر بلاک هست، اول ۲۵۷ به ۴ تقسیم میکنی تا باقیمانده نشون بده ادرس مورد نظر کلمه چندم در بلاک هست و از خارج قسمت شماره بلاک در حافظه بدست بیاد بعد شماره بلاک در حافظه رو به تعداد بلاک موجود در کش تقسیم میکنی تا با باقیمانده بدست امده بفهمی این ادرس در کدوم بلاک کش قرار میگیره
به همین سادگیSmile
نه خارج قسمت حاصل به تعداد بلاک ها تقسیم نمیکنی مثلا اگر تعداد بلاک ۴ باشه و سایز کش ۸ باشه ۲۵۷ بر ۴ تقسیم بعد خارج قسمت حاصله به ۴ تقسم نمیشه به ۸ تقسیم میشه

۰
ارسال:

masoud.bala پاسخ داده:

سایز کش

سلام نرگس خانم می شه یک مثال واسه حرفی که زدی عنوان کنی و بیشتر توضیح بدی ممنونم از جوابت

۰
ارسال:

sanaz5 پاسخ داده:

سایز کش

سلام بچه ها من یه چیزی اینجا مینویسم بگید فقط درسته یا نه هیچ توضیحی ندید مگر که اشتباه باشه چون قاطی میکنم اگر تو سوال به ما بگه تعداد block size= 4 است و کش ۸ خانه دارد یعنی ما ۸ بلوک داریم که هر کدام از این بلوک ها چهارقسمت هستند

و وقتی میگویند ۴ بلاک ۴ کلمه ای منظور اینه که ما ۴ خانه داره کشمون که هرکدوم ۴ کلمه داره درسته؟

ارسال:

nazaninzahra2 پاسخ داده:

(۱۹ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۲۱ ق.ظ)sanaz5 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها من یه چیزی اینجا مینویسم بگید فقط درسته یا نه هیچ توضیحی ندید مگر که اشتباه باشه چون قاطی میکنم اگر تو سوال به ما بگه تعداد block size= 4 است و کش ۸ خانه دارد یعنی ما ۸ بلوک داریم که هر کدام از این بلوک ها چهارقسمت هستند

و وقتی میگویند ۴ بلاک ۴ کلمه ای منظور اینه که ما ۴ خانه داره کشمون که هرکدوم ۴ کلمه داره درسته؟

سلام
"سوال به ما بگه تعداد block size= 4 است و کش ۸ خانه دارد" منظور از ۸ تا خونه داره یعنی چی ؟ اگه منظور اینه که ۸ تا بلوک داره حرف شما درسته. (شاید منظورش این باشه که کش ما گنجایش ۸ کلمه حافظه رو داره که در این صورت کش ما دو تا بلوک چهار کلمه ای بیشتر جا نداره)
"و وقتی میگویند ۴ بلاک ۴ کلمه ای منظور اینه که ما ۴ خانه داره کشمون که هرکدوم ۴ کلمه داره درسته؟" اگه منظور از خانه همون بلوک باشه آره درسته.

۰
ارسال:

sanaz5 پاسخ داده:

سایز کش

والا تو جزوه اجلالی من اینو دیدم که نوشته ۸ خانه از جواب هایی که داده شد فهمیدم خانه همون بلاک

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زمین شناسی از بهترین رشته ها: کشف پوکه fardinamiri ۰ ۱,۵۳۹ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۴۳۸ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۴۵۹ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۹۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  تعیین زمان سفارت کشور فرانسه zpv1234 ۰ ۲,۰۹۳ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zpv1234
  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام رشته‌های جدید ۹۷ The BesT ۱ ۳,۳۵۱ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  پنجمین ازمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور naghmeh70 ۷ ۷,۱۰۷ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  تصاویر کنکوری (زحماتی که کشیدیم :( موج ۱۹۲ ۱۲۱,۴۵۲ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: NP-Cσмρℓєтє
  نتایج چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور (شهریورماه سال ۹۶) edward71 ۲۵ ۱۷,۴۶۶ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close