زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معرفی استاد دکتر حسن سید رضی

ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۳ ب.ظ

دکتر حسن سید رضی متولد سال ۱۳۱۹ در تهران است.وی مدرک دکتری کامپیوتر را از دانشگاه بروکسل و تخصص در شبکه های کامپیوتر از NEC ژاپن اخذ کرده است.ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با درجه دانشیار می باشد.
گروه : فنی و مهندسی رشته : مهندسی کامپیوترگرایش : کامپیوتر
والدین و انساب : پدر حسن سید رضی از تجار بازار تهران بود .دکتر سید رضی فرزند اول در خانواده شانزده نفری است.با آنکه انتظار پدرش از وی کمک در امور فروشگاه بود،ولی در عین حال پدرو مادر ش اورا به درس خواندن مورد تشویق قرار می دادند برای اینکه حسن فرزند اول خانواده اگر درس بخواند بقیه فرزندان به تبعیت از وی راه او را ادامه خواهند داد.
دکتر سید رضی در این باره چنین می گوید:" من امروز خدارا شاکرم چون که تمام خواهران و برادران من دارای تحصیلات عالیه هستند ."خاطرات کودکی : حسن سید رضی در باره این دوران از زندگی خود چنین به یاد می آورد: "یاد دارم در کلاس سوم دبستان که بودم با پدرم مشغول هرس کردن درختان باغ بودیم و از این بس در این کار ماهر بودیم تقریبا هیچ شاخه ای به درختان باقی نمی گذاشتیم. در همین حال با تعجب به درختانی که به تیر چراغ شبیه تر بودند نگاه می کردم.پدرم چهره بهت زده مرا دید و گفت : پسرم نابرده رنج گنج میسر نمی شود که از مهارت کار در تعجبی ولی بدان بدون رنج این کار را نیاموختم.
این سخن از آن روز در گوش من مانده و فهمیدم که اگر گنجی می خواهی رنجی باید کشید و ..."تحصیلات رسمی و حرفه ای : تحصیلات رسمی حسن سید رضی به ترتیب زیر است:
- مهندسی الکترومکانیک رشته برق از دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال ۱۳۴۳
تخصص در الکترونیک صنعتی از انستیتوی بین المللی فلیپس هلند در سال ۱۳۴۵
دکتری کامپیوتر از دانشگاه بروکسل در سال ۱۳۴۹
خاطرات و وقایع تحصیل : حسن سید رضی از خاطره خود در بروکسل چنین می گوید: "در زمانی که در دوره دکتری خود را در دانشگاه بروکسل می گذراندم روزی استادم از من سوال کرد در بلژیک مشکلی نداری ،من در جواب گفتم : نه ولی ، صاحب خانه من بدون اینکه درب را بزند ناگهان درب اطاق را باز میکند و وارد اطاق من می شود ! استاد از من پرسید شغل صاحب خانه چیست؟ گفتم ک راننده ترن شهری است . در جواب گفت که اوه ! چون راننده ترن در شهر اولویت دارد . ایشان فکر میکنند همه جا اولویت دارند و از همه برترند.
"فعالیتهای ضمن تحصیل : حسن سید رضی در کنار تحصیل به ورزش های چون والیبال و پینگ و پنگ می پرداخت.همسر و فرزندان : حسن سید رضی متاهل و دارای همسر و دو دختر می باشد.وقایع میانسالی : حسن سید رضی بهترین خاطره این دوران را قبولی دختر ارشدش در رشته مهندسی صنایع غذایی دانشگاه تهران و همچنین کسب رتبه اولی دختر دیگرش در المپیاد ادبیات در بین مدارس راهنمایی منطقه ۶ می شمارد.
مشاغل و سمتهای مورد تصدی : مشاغل و مسئولیت های مورد تصدی حسن سید رضی به ترتیب زیر است:
- استاد یار دانشگاه بروکسل (بلژیک) - رئیس مرکز کامپیوتر دانشگاه تهران -
رئیس بخش تلفن و تلگراف مرکز تحقیقات مخابرات ایران -
رئیس گروه برق و کامپیوتر دانشگاه تهران -
رئیس گرایش نرم افزار دانشگاه تهرانفعالیتهای آموزشی
حسن سید رضی بیش از ۲۵ سال است که به تدریس در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران و همچنین تدریس دروس رشته کامپوتر در دانشگاه کانادا مشغول است.
عناوین دروس آموزشی ارائه شده توسط حسن سید رضی در دانشگاه تهران:
کارشناسی • (برق )معماری کامپیوتر • پروژه ۱ • آزمایشگاه معماری کامپیوتر • اصول میکروکامپیوترها • معماری کامپیوتر • میکروپروسسورها کارشناسی ارشد • مباحث ویژه درمعماری کامپیوتر۱ مراکزی که فرد از بانیان آن به شمار می آید
مراکز و کارهایی که حسن سید رضی یکی از بانیان آن بوده است به قرار زیر می باشد:
- راه اندازی و ایجاد آزمایشگاه مدارهای منطقی ،معماری کامپیوتری و میکروکنترلرها در دانشگاه تهران. -
بنیان گذار گرایش مهندسی نرم افزار در دانشکده فنی دانشگاه تهران -
نویسنده اولین کتاب کامپیوتر در ایران در سال ۱۳۵۳ تحت عنوان ساختمان و سیستمهای کامپیوتری -
برگزار کننده اولین کنفرانس کامپیوتر در دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۱جوائز و نشانها : حسن سید رضی جزو منتخب شخصیت های علمی برجسته از موسسه WHO IS WHO در آمریکا در قرن ۲۱ در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۵ بودند و همچنین بیوگرافی وی در کتاب چاپ شده از طرف آن موسسه به چاپ رسیده است.
چگونگی عرضه آثار : حسن سید رضی تعداد از مقالات خود را در کنفرانسها و مجلات داخلی و خارجی ارائه کرده است. طرحهای تحقیقاتی به پایان رسیده حسن سید رضی:
• بانک اطلاعاتی پروژه های اینتر شیپ-۱۳۸۴
,ایران خودرو و دانشگاه تهران • ۱۳۸۶-۱۳۸۶,
پرسش و پاسخ با استفاده از توابع پویا و استنباط های مقبول
آثار : تکنیک پالس ویژگی اثر : تالیف- در سال ۱۳۵۹ توسط انتشارات دانشگاه امیر کبیر به چاپ رسیده است
حل تشریحی تمام مسایل معماری کامپیوتر ویژگی اثر : تالیف- انتشارات ناقوس در سالهای ۱۳۸۳-۱۳۸۴-۱۳۸۵ چاپ شده است.
۳ زبان ماشین و اسمبلی وکاربرد آن در کامپیوترهای شخصی ویژگی اثر : تالیف- انتشارات ناقوس در سالهای ۱۳۷۹-۱۳۸۰-۱۳۸۲-۱۳۸۳-۱۳۸۴-۱۳۸۵ چاپ شده است.
۴ ساختار کامپیوتر و سیستم منطقی ویژگی اثر : تالیف- در سال ۱۳۵۳ به چاپ رسیده است و اولین کتاب منتشر شده در زمینه کامپیوتر در کشور ایران است
طراحی خودکار مدارهای دیجیتال با FPGA و زبان توصیف سخت افزار VHDL ویژگی اثر : تالیف,انشارات ناقوس ,
۱۳۸۴۶ طراحی دیجیتال (مدار منطقی) ویژگی اثر : ترجمه - مولف : پروفسور .م.مانو.- انتشارات ناقوس که در سالهای ۱۳۸۱-۱۳۸۳-۱۳۸۴-۱۳۸۵ به چاپ رسیده است
کوبل و ساختار داده ویژگی اثر : تالیف- در سال ۱۳۵۳ توسط انتشارات دهخدا چاپ شده است
.۸ مدارهای منطقی ویژگی اثر : تالیف- در سال ۱۳۷۵ توسط انتشارات دانشگاه امیر کبیر به چاپ رسیده است
.۹ معماری کامپیوتر ویژگی اثر : ترجمه - مولف : پروفسور .م.مانو -انتشارات ناقوس که در سالهای ۱۳۷۹-۱۳۸۰-۱۳۸۱-۱۳۸۳-۱۳۸۴ به چاپ رسیده است
.۱۰ میکروکنترلر ۸۰۵۱ ویژگی اثر : ترجمه - مولف ک پروفسور . اس .مکنزی-انتشارات ناقوس در سالهای ۱۳۸۳و ۱۳۸۴ چاپ شده است
Fardad-A، در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لطفا" در حدی بزنید که خونده بشه. مطالب مفصل که فقط کپی بشوند خونده نمیشوند. لطفا" مطالب را بخونید و در حد مناسبش کنید بعد درج فرمایید .

امام علی علیه السلام:
فرصت ها همچون ابر در گذرند پس فرصت های نیک را غنیمت شمارید
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , unicornux , Xilinx , deh-ab , majid67110 , GAMA , sepidsal , sina_bhh , teacherpc , *Najmeh* , احسان مومنی
ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ب.ظ، توسط Xilinx.)
من این کتاب(طراحی خودکار مدارهای دیجیتال با FPGA و زبان توصیف سخت افزار VHDL ویژگی اثر : تالیف,انشارات ناقوس ) از ایشون رو ترم ۷ خوندم و واقعا خوب تالیف شده بود.
یه کتاب دیگه در زمینه ی ریزپردازنده های AVR هم دارند که توی دانشگاه ما تدریس میشد.
سبک تالیف ایشون خیلی منظم و شمرده و گویا هست و از جملات روان و ساده ای هنگام تالیف استفاده می کنند.

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Studious , deh-ab
ارسال:
۱۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۲۱ ق.ظ
واقعا تو کتاب نوشتن که استادن

امام علی علیه السلام:
فرصت ها همچون ابر در گذرند پس فرصت های نیک را غنیمت شمارید
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال:
۱۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۲۲ ق.ظ
RE: معرفی استاد دکتر حسن سید رضی
ای پسر پارسال همین موقع ها بود که با ایشون در دانشکده شمسی پور معماری کامپیوتر داشتم .
خیلی استاد باحالیه . فقط نمیدونم چرا ۳ فصل بیشتر از معماری موریس مانو به ما یاد نداد . ولی همون سه فصلم به قدری زیبا همراه با مثال های انیمیشنی یاد داد که کسی نبود که چیزی یاد نگیره .
از بهترین های استاد های شمسی پور میباشد ایشون .
۳
۰
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ ب.ظ
الان کتابش راجع به به برق رو بچه های ارشد برق دانشگاه تهران میخونن
۲
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۰ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ق.ظ)majid67110 نوشته شده توسط:  ...مثال های انیمیشنی یاد داد ....

Big Grin Tongue
۰
۰
ارسال:
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۲۹ ب.ظ
ایشون استاد خوب وبا سوادی هستند

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۴۹۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۳۶۸ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۶۶ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۳,۱۲۲ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۳ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۲ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  معرفی استاد در دیتاماینینگ و بیگ دیتا heelii ۱ ۲,۱۲۱ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  پی دی اف های سید ناصر رضوی ardaaalan ۳ ۴,۲۳۵ ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۶۵ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close