زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال درباره مالتی‌پلکسینگ TDM

ارسال:

reimei پرسیده:

سلام؛
در TDM تمام فرکانس به به یک فرستنده اختصاص داده میشه یا اینکه پهنای باند بین ایستگاه ها تقسیم میشه؟ مثلا اگه ما رسانه ای داشته باشیم با نرخ ارسال ۱۰Mbps و ۱۰۰ تا ایستگاه داشته باشیم، در هر تایم اسلات ۱۰Mbps به هر ایستگاه داده میشه یا ۱۰۰kbps ؟ (۱۰Mbps/۱۰۰ = ۱۰۰kbps)
ممنون میشم راهنمایی‌م کنید.

۰
ارسال:

majid_22 پاسخ داده:

در هر دو پهنای باند تقسیم می شود اما یک فرق مهم بین TDM و STDM این است که در اولی به هر فرستنده یک زمان اختصاص میدهد حال اگر داده ای داشته باشد بفرستد یا نه!! اینجوری زمان تلف میشود یعنی به درستی از ظرفیت کانال استفاده نمیشه . اما درSTDM میان زمان استفاده از کانال رو بین ماشین هایی که داده ای دارند بفرستند تقسیم میکنن.پس کانال در هردو تقسیم میشه اما در STDM فقط بین ایستگاه هایی که میخوان ارسال کنند کانال تقسیم میشه.امیدوارم تونسته باشم منظورم و برسونم. اگه بخوای جوابو از یه راه ساده حل کنم برات.

ارسال:

reimei پاسخ داده:

RE: سوال درباره مالتی‌پلکسینگ TDM

(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۵:۳۳ ب.ظ)majid_22 نوشته شده توسط:  در هر دو پهنای باند تقسیم می شود اما یک فرق مهم بین TDM و STDM این است که در اولی به هر فرستنده یک زمان اختصاص میدهد حال اگر داده ای داشته باشد بفرستد یا نه!! اینجوری زمان تلف میشود یعنی به درستی از ظرفیت کانال استفاده نمیشه . اما درSTDM میان زمان استفاده از کانال رو بین ماشین هایی که داده ای دارند بفرستند تقسیم میکنن.پس کانال در هردو تقسیم میشه اما در STDM فقط بین ایستگاه هایی که میخوان ارسال کنند کانال تقسیم میشه.امیدوارم تونسته باشم منظورم و برسونم. اگه بخوای جوابو از یه راه ساده حل کنم برات.

ممنون از پاسخ کاملتون. متاسفانه این مبحث رو بعضی کتابها خوب توضیح ندادن. ولی سوال ۴۰ فصل ۶ کتاب ۳۰۰۰ مسئله حل شده، یه شکل خوب داره که مطلب رو توضیح میده خیلی خوب. راسته که میگن ۱picture = 1000words Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

تا جایی که می دونم در tdm همون ۱۰ مگا تخصیص داده می شه و در sdm هست که ۱۰۰k تخصیص داده می شه.

۰
ارسال:

reimei پاسخ داده:

RE: سوال درباره مالتی‌پلکسینگ TDM

ولی من جواب این سوالی که پیوست کردم رو در مقسمی و راهیان ارشد نگاه کردم، هر دوتاشون ۱۰Mbps/۱۰۰ = ۱۰۰kbps رو جزئی از راه حل کرده بودند.

فایل‌(های) پیوست شده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۸۲ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۷۲ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۲۳ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۸۴۴ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  مالتی مدیا آموزشی ۱۰۲ Linux LPIC 1 به زبان فارسی (Linux Administrator) faraz_linux ۱ ۲,۷۲۰ ۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sahar1176
  درباره سطح دانشگاه شاهدروزانه و شبانه امیرکبیر واحد گرمسار tondar.sal ۳ ۴,۵۷۹ ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  کمک درباره دانشگاه فارابی قم Gamatria ۶ ۷,۴۹۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  سوال درباره کنترل ترافیک شبکه zorro ۱ ۳,۰۵۶ ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Amir V
  مقایسه سیستم های تکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس و مالتی مدیا شهید بهشتی sk95 ۰ ۱,۶۵۴ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: sk95
Question درخواست راهنمایی درباره دانشگاه (لطفا کمک کنید) sina72 ۱۴ ۹,۸۸۹ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close