زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پردازشگر ۱۰ هسته ای اینتل سال آینده ارائه می شود

ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۵ ق.ظ، توسط berkeley.)
[تصویر:  Intel-Ivy-Bridge-EP-Launch-Roadmap.jpg?1350549297]
تصویر لو رفته جدیدی از نقشه راه شرکت اینتل نشان می دهد که در فصل سوم سال آینده میلادی باید منتظر پردازشگری با نام Xeon E5-2600 V2 بر مبنای معماری Ivy Bridge-EP باشیم. پردازشگری که دارای ۱۰ هسته است و روی مادربوردهای LGA 2011 socket کار می کند.

سی پی یو جدید مصرف انرژی بسیار کمتری هم دارد و با ۱۰ هسته فیزیکی می تواند تا ۲۰ thread را اجرا کند. هر کدام از هسته های این پردازشگر به ۲۵۶KB کش L2 دسترسی دارند و کل چیپ دارای ۳۰ مگابایت کش L3 نیز هست.

این پردازشگر از رم های DDR3 تا سرعت ۱۸۶۶MHz هم پشتیبانی می کند. البته محصول جدید در واقع از نظر توانایی در انتهای مسیر سال آینده اینتل قرار ندارد. سال آینده باید منتظر پردازشگرهای ۱۲ هسته ای اینتل هم باشید که می توانند تا ۲۴ thread همزمان را اجرا کنند؛ پردازشگرهایی با معماری ۲۲ نانومتری و طراحی ترانزیستورهای سه بعدی. البته آنها را بیشتر در کامپیوترهای سرور خواهیم دید و شاید کمتر کسی بخواهد چنین چیزی را روی کامپیوتر شخصی اش داشته باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
انرژی مثبت، در تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۹ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

ممنون می شم اگه منبع خبر ور هم ذکر کنید
همونطور که می دونید اخبار بدون منبع حذف می شن
با تشکر

۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: edge , esi , Xilinx , Pakzad , eris229
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۴:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۵:۱۹ ب.ظ، توسط esi.)
میشه بگید دقیقا ما کجای این نقشه ای ایم الان Big Grin
واقعا عقب موندیم از علم روز کامپیوتر، کتابای ۲۰و۳۰ سال پیش برامون سنگینه یعنی بار علمی لازم رو فعلا تو کشور نداریم با این رشد صعودی با شیب خفن علم کامپیوتر.
حالا با چه اومدی من کتاب مانو رو بخونم(تکذیب نمی کنم چون پایه درسیه) و بتونم این تصویر هارو تجسم کنم Smile
اما مسلما نباید از تلاش غافل شد اما یسری کارای دیگه باید انجام بشه که مهمترینش تغییر در سیلابس کتب آموزشی و ارتقاء کیفی دانشگاه ها ( بخدا کمی رو نمی گم Big Grin!!!) هستش

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bagion , Xilinx
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۵:۰۸ ب.ظ
ما یه دو هسته ای داریم، خدارو هم شکر میکنیم که یه زمانی قیمتا ارزون بود تونستیم یکی بخریم وگرنه با قیمت های الان که mp3player هم نمیشه خرید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , bagion , nomad:D , m450ud , Pakzad , eris229
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۵:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۵:۱۷ ب.ظ، توسط esi.)
رفتم یه ipod از این nano بگیرم واسه زبان،قیمتا رو که دیدم علاوه بر افت فشارو عوارض دیگه بی خیال زبان شدم Big Grin !!!!!!!!!
چه برسه به سی پی یو دو هسته الی ۱۰ هسته ای . واقعا اوضا خرابه و نمیشه بین خرج و درآمد بالانس ایجاد کرد ، ما که نمی تونیم و آخرش کم میاریم ، مجبوریم از یونی بزنیم و بریم سره کار !!! Smile
برای اینکه از بحث دور نشیم ، واقعا عجبه سی پی یو میخوان بسازن Big Grin

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , bagion , Pakzad
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ، توسط MSZ.)
تبلت داخلی که تولید کردیم! (البته از نوع یک بار مصرف!!!)
حتما سی پی یو ی داخلی هم تولید میشه (از نوع هسته جدا با قابلیت پیوند به هندونه!!!)
۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , m450ud , Pakzad , azad_ahmadi
ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ق.ظ، توسط nomad:D.)
یک سوال:
"هر کدام از هسته های این پردازشگر به ۲۵۶KB کش L2 دسترسی دارند و کل چیپ دارای ۳۰ مگابایت کش L3 نیز هست."
من این رو درست متوجه نشدم میشه یه کم برام توضیح که یعنی چی؟

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۰
۰
ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۴۲ ق.ظ
منبع خبر : نارنجی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D
ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ ب.ظ
و یک سوال دیگه هم دارم. اینکه:
وقتی میگه ۲۰ thread همزمان اجرا میشه واقعا همزمانه یا شبه همزمانه؟

۱
۰
ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ب.ظ
ایها الناس کسی نیست که مرا از گمراهی برهاند؟!

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۱۰
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
RE: پردازشگر ۱۰ هسته ای اینتل سال آینده ارائه می شود
(۲۸ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ق.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  یک سوال:
"هر کدام از هسته های این پردازشگر به ۲۵۶KB کش L2 دسترسی دارند و کل چیپ دارای ۳۰ مگابایت کش L3 نیز هست."
من این رو درست متوجه نشدم میشه یه کم برام توضیح که یعنی چی؟

یعنی هر کدوم از پردازنده ها دارای کش جدا گانه هستن. و یک حافظه ی روی تراشه (on-chip) هم به عنوان کش سطح سوم داره که بین پردازنده ها مشترک هست. و طبیعتا با یک سری واسط به dram در لایه ی بعدی وصل هستن.
این که می گن ۲۰ تا ترد هم زمان بله واقعا همزمانه. داخل پردازنده احتمالا یک scheduler قرار داره که برنامه ها رو لانچ می کنه. این که چه تعداد برنامه ی مستقل رو می تونه همزمان اجرا کنه بستگی به معماری داره. جزئیات معماری طبیعتا هنوز افشا نشده. Smile

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , Xilinx , انرژی مثبت
ارسال: #۱۱
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ ب.ظ
مرسی خانم از توضیحات کاملتون Smile

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۲۳ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۱۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۸۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۱۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  برای استخدام به اخرین مدرک نگاه میکنن یا میشه مدرک پایین تر ارائه داد؟ R.g- ۴ ۴,۴۳۲ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منظور از "ارائه مدل" در برخی پایان نامه ها چیست؟ one hacker alone ۰ ۱,۹۸۳ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  اگر در مصاحبه ی برای قبولی دانشگاه رد بشویم چه می شود ؟(لطفا فوری راهنمایی کنید) sadjadt ۱ ۲,۷۰۱ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  با بدهی استقلال و پرسپولیس چند کلاس کپری حذف می شود؟ H-Arshad ۰ ۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  دروس ارائه شده در دانشگاههای دولتی تهران kadoos ۱ ۲,۶۳۱ ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kadoos
  آیا کلمه پردیس در مدرک تحصیلی مقطع دکتری پردیس درج می‌شود؟ SAJDEHGAR ۱ ۳,۵۵۱ ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hani89

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close