زمان کنونی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توزیع پواسون

ارسال:

امیدوار پرسیده:

توزیع پواسون

۱-اگر نرخ ورود افراد به فروشگاهی با توزیع پواسون با میانگین ۲۰ نفر در ساعت باشه و اگر ۰/۰۲۵ مشتریان مرد باشند.چقدر احتمال داره ظرف یک ساعت ۴ مرد وارد فروشگاه شده باشد به شرطی که بدانیم ۱۲ نفر وارد شده اند؟(جواب‌: ۰/۱۹۶)

۲-تعداد افرادی با توزیع پواسون با میانگین ۱۰ نفر در ساعت وارد یک سیستم بانکی می شوند حال اگر بدانیم یک نفر ساعت ۱۱ الی ۱۳ به سیستم وارد شده است چقدر احتمال داره این شخص بین ۱۱ الی ۱۲/۵ وارد شده باشد؟(جواب: ۱/۴)

۰
ارسال:

امیدوار پاسخ داده:

RE: توزیع پواسون

اینم اسکن سوالات پاسخ تشریحی نداره

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

توزیع پواسون

عجب سوالای سختیه . من فکر میکنم سوال اول رو باید از قانون احتمال کل بریم ولی نمیدونم متغیرها رو دقیقا باید چی بگیرم!

۰
ارسال:

grayman پاسخ داده:

سلام
به جای نالیدن از اینکه این سوال سخته یا بدرد نمی خوره ،اینجا گذاشته شده تا حل بشه - البته با عرض پوزش که اینقدر رک می گم (البته این نقد به خودم هم هست که چند تا پست قبل گفتم به درد نمی خورن این سوالا و ...)- پس بهتره راه حل‌ها هرچند نصفه و نیمه رو بگذاریم اینجا شاید در مجموع به جواب برسیم.
من این سوال رو اینطوری مدل کردم
برای سوال ۲:
[tex]P(11\leq x\leq 12.5|11\leq x\leq 13)=\frac{P(11\leq x\leq 12.5)}{P(11\leq x\leq 13)}=\frac{1.5}{2}=\frac{3}{4}[/tex]
جواب مطابق گزینه در نیومد. در واقع من فقط از توزیع یکنواخت استفاده کردم و نمیدونم که آیا به اون توزیع پواسن با میانگین ۱۰ نفر در ساعت ربطی داره یا فقط می خواسته گمراه کنه که از راه پواسن بریم.

و برای سوال ۱ هم مدل من اینطوری بدست اومد:
A‌: ورود مردان در یک ساعت
B‌: ورود افراد به فروشگاه
حالا داریم:
[tex]P(A=4|B=12)=\frac{P(A=4\bigcap B=12)}{P(B=12)}[/tex]
تواین سوال اگر بتونیم اون مقادیر A و B رو بدست بیاریم حل میشه کارمون.
چون توزیع افراد پواسن با میانگین ۲۰ نفر در ساعت هست پس میتونیم اینطوری بگیم:
[tex]P(B=12) = \frac{e^{-20}.20^{12}}{12!}[/tex]
حالا از اینجا به بعدش که اون احتمال اشتراک هست من راهی به نظرم نرسیده که آیا این‌ها مستقل از هم هستن یا نه. اگر مستقل از هم باشن که ضرب دو احتمال میشه و اگر هم نباشن از تعریف احتمال مجموع باید حساب کنیم. من تا اینجا به فکرم رسید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

(۲۸ دى ۱۳۸۹ ۱۰:۰۴ ق.ظ)امیدوار نوشته شده توسط:  1-اگر نرخ ورود افراد به فروشگاهی با توزیع پواسون با میانگین ۲۰ نفر در ساعت باشه و اگر ۰/۰۲۵ مشتریان مرد باشند.چقدر احتمال داره ظرف یک ساعت ۴ مرد وارد فروشگاه شده باشد به شرطی که بدانیم ۱۲ نفر وارد شده اند؟(جواب‌: ۰/۱۹۶)
دوستان در مورد این سوال دقت کنید عدد ۲۵% هستش نه ۰/۰۲۵ و فک میکنم دلیل حل نشدنش همین باشه و من بعد از کلی حل وقتی دیدم به جواب نمیرسم کتاب رو تهیه کردم و متوجه شدم اشتباه ما همه اشتباه تایپی بوده و من با ۲۵% به راحتی به جواب رسیدم الان وقت ندارم اما خوب تا شب جواب رو میزارم خسته نباشید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۳۱ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  توزیع موضوعی ارشد ۹۵ marjan sadat ۹ ۸,۹۰۱ ۱۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ali03
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس سیستم های توزیع شده دانشگاه فردوسی jazana ۱ ۴,۶۲۶ ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: okok
Exclamation تولید اعداد تصادفی با توزیع نمایی samira4972 ۱ ۲,۹۰۳ ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  کتاب سیستم های توزیع شده تننباوم اخرین ویرایش unknown! ۴ ۷,۶۶۷ ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unknown!
  سوال از توزیع نمایی zak ۱ ۲,۳۴۱ ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۳:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gunnersregister
  تا فصل چند کتاب سیستم عامل توزیع شده تنبام باید خوند ؟ shahryar711 ۶ ۵,۴۶۵ ۲۳ دى ۱۳۹۵ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: yayarety
  بدست آوردن تابع توزیع یکنواخت گسسته H-Arshad ۶ ۴,۸۳۹ ۱۵ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  محاسبه CDF در توزیع پوآسن H-Arshad ۱ ۲,۶۶۹ ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  محاسبه واریانس در توزیع گسسته H-Arshad ۳ ۲,۷۰۰ ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: signal_micro

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close