زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند کلمه حرف با بچه های کنکوری.

ارسال: #۱۶
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۳ ق.ظ، توسط برنامه نویس.)
سلام اتفاقا امسال برا یکی از آشناهای نزدیک من هم همین اتفاق افتاد اونم رتبش ۹۹ شد بدون اینکه حتی یه کتاب بخونه یا حتی یه تست بزنه تازه اون دوره کارشناسیشم ۱۱ ترمه تموم کرده و از درسا هیچی نفهمیده بود در ضمن اونقدر به من نزدیک بود که مطمینم تقلب نکرده بود و درسم نخونده بود
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ق.ظ، توسط abbassep.)
شک نکنید که توی کنکور شانس وجود داره . اینکه می بینید تقریبا کل کشورهای دنیا اومدن و کنکور رو ورداشتن علتش این بود که کنکور نتیجه تلاش آدمو درست حسابی نمیده. ولی اینکه که کسی هیچی نخونه و رتبه ۲ رقمی بیاره به قول خودشون فقط می تونه معجزه باشه. یه نمونه از شانس رو همین امسال همه توی درس کامپایلر دیدین، خیلی از بچه ها این درس رو کنار می ذارن خوب من و شمایی که ۲ یا ۳ ماه با دقت این درس و خوندیم وجدانا با کسی که این درس رو اصلا نخونده چه فرقی داریم. این برای من و شما فقط بدشانسیه و برای کسی که این درس رو نخونده خوش شانسی

الگو یعنی: Andres Hejlsberg طراح و توسعه دهنده Pascal , Delphi , J++ , C Sharp
۲
۰
ارسال: #۱۸
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۴۰ ب.ظ
RE: چند کلمه حرف با بچه های کنکوری.
(۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ق.ظ)abbassep نوشته شده توسط:  شک نکنید که توی کنکور شانس وجود داره . اینکه می بینید تقریبا کل کشورهای دنیا اومدن و کنکور رو ورداشتن علتش این بود که کنکور نتیجه تلاش آدمو درست حسابی نمیده. ولی اینکه که کسی هیچی نخونه و رتبه ۲ رقمی بیاره به قول خودشون فقط می تونه معجزه باشه. یه نمونه از شانس رو همین امسال همه توی درس کامپایلر دیدین، خیلی از بچه ها این درس رو کنار می ذارن خوب من و شمایی که ۲ یا ۳ ماه با دقت این درس و خوندیم وجدانا با کسی که این درس رو اصلا نخونده چه فرقی داریم. این برای من و شما فقط بدشانسیه و برای کسی که این درس رو نخونده خوش شانسی

دقیقا این حرفتو قبول دارم من پارسال بدلیل یه مشکل نتونستم همه ی کتابها رو بخونم و فقط تابستون چند تا کتاب رو خوندم. یکی از همون کسایی که خیلی رو همین کامپایلر تمرکز کرد من بودم . متاسفانه دیدین دو تا سوال اومده بود ، اونم هر دوتا به اون شکل طرح شده بودن که همش ابهام بود.
۰
۰
ارسال: #۱۹
۳۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۴۷ ب.ظ
RE: چند کلمه حرف با بچه های کنکوری.
(۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۴۵ ب.ظ)شاپری نوشته شده توسط:  این جمله من رو هم زمانی به فکر فرو میبرد
اما الان یه چیز دیکه ذهنمو مشغول کرده
من امسال سر نتیجم خیلی گریه کردم که یعنی بله ، درسته، کم کاری کردم... اما باز تلاشمو کردم.. بیکار ننشسته بودم پارسال!
اما
وقتی یکی از آشناها که ۱۰ترمه لیسانس گرفت و پارسال نه کتابی واسه ارشد خرید نه آزمونی رفتنه ،نه کلاسی رفت نه در راه خدا تستی زد!!! حتی از زمان ثبت نام آزاد خبر نداشت ..
حتی نمیدونست کارنامه اومده... ۵ روز بعد از نتیجه فهمید کارنامه ها اومده!!!!!!!!!!!!! Idea
وقتی ازش پرسیدن رتبت چند شد نمیدونست باید کجای کارنامشو بخونه و کدوم رتبشه!!!!!!!! کدوم ترازشه!!!!!!!
بعد دو رقمی شد
شاخ در آوردم

شانسه؟؟؟Confused

حتی ۱ کتاب واسه ارشد نداشت!!!!!!!

بعد فهمیدم باید جای اشک خون گریه کنم

پس با این الفاظ خودتونو سرگرم نکنین... زیادم به فکر فرو نرین... همه جا داره معجزه رخ میده!!!!

من اینو واسه مثبت منفی گرفتن ننوشتم.... تا دلتون میخواد منفی بدین! آزادین!
فقط خواستم حرفی که رو دلم مونده بود و داشت خفم میکرد رو بهتون بگم! هنوزم داره خفم میکنه!
من چند تا چیز میگم خانم شاپری دیگه قضاوت با خودتون.
اول اینکه فرض کن تو یه قرعه کشی بانک شرکت کردی و پانصد هزار تومان پس انداز داشتی بعد یه نفر با پنج هزار تومان پس انداز برنده میشه ولی شما برنده نمیشی. چی کار میکنی؟ بیخیال قرعه کشی میشی؟ یا سال دیگه پس اندازت رو میکنی پنج هزار تومان؟ یا تلاش میکنی پس اندازت رو بیشتر کنی؟ عقل سلیم میگه هر چی پس اندازت بیشتر باشه شانس موفقیتت بیشتره ولی این به این معنی نیست که کسی که پنج هزار تومان پس انداز داره شانس برنده شدن نداره...
مسئله اصلی اینه که کنکور یه بازی شانسه.. تمام تلاش های داوطلبان در تمام طول تحصیل صرفا برای اینه که کاری کنند که میزان نقش شانس تو موفقیتشون رو پایین بیارند. هر چی اماده تر باشی کمتر به شانس نیاز داری. و هر چه کمتر بلد باشی بیشتر به شانس نیاز داری. نمیدونم دوستون چطور این طوری شده ولی احتمال زیاد شانسش هم خوب بوده... همه چی همون طور بوده که میخواسته..
نکته دوم اینه که فرض کنیم دوست شما قبول نمیشد چه اتفاقی می افتاد؟ رتبه شما از ۲۰۰ میشد ۱۹۹ ایا باز هم قبول میشدی؟ باز هم شانس داشتی؟ پس بود یا نبود اون فرقی نمیکنه خیلی...بالای نود درصد ادمهایی که تو کنکور موفق میشن زحمت کشیدن و ممکنه ده درصدی هم باشند که خوش شانس باشند...
نکته بعدی این که میشه از دوستتون پرسید چی کار کرده؟ یا تفاوتهای اون با شما چی بوده؟ مثلا احتمالا درصد زبانش خیلی خوب بوده. میشه پرسید چند تا تست جواب داده؟ غلطهاش چقدر بوده/ شاید فقط همون چند تا سوال ساده رو زده .. تو هر کنکور همیشه یه تعداد سوال بی نهایت اسون داره که اتفاقا اگه نخونده باشی هیچی راحتتر میتونی جواب بدی چون وقتی خیلی خوندی اصلا تصور نمیکنی که یه سوال میتونه این قدر ساده باشه... به هر حال اگه براتون مقدوره حتما پیشنهاد میکنم بپرسید چی کار کرده؟ ببینید راز موفقیتش چی بوده.. شاید راز جالبی داشته باشه.
نکته اخر این که همیشه بعد از هر شکست سرکوفت و ناراحتی و غصه وجود داره. ماهیت شکست اینه ولی ببینید تو این شکست چه چیزهای مثبتی بوده؟ الان اگه ازاد قبول شده بودی باید کلی شهریه ازاد میدادی و دو سال عمرتو میزاشتی برای دانشگاه ازادی که تهش با مدرکش خیلی سخت بتونی کار گیر بیاری. ولی الان با کلی تجربه بیشتر یه سال فرصت داری بهتر تلاش کنی تا حتی تو دانشگاه سراسری قبول بشی.. حکمت بعضی چیزهای رو فقط خدا میدونه و بس...
امیدوارم سال دیگه بیای بگی خوشحالم پارسال ازاد قبول نشدم و یه سال دیگه تلاش کردم....

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۹
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: misagh01 , elize , **sara** , zarei1991 , Mohammad-A , Engineer , yasminaa , رتبه۱سال۹۴ , mhma_1367 , mshelman , d_felfelak , mrsh1372 , دختر مهربان , hun73r.9h0s7
ارسال: #۲۰
۲۹ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۵۷ ق.ظ
چرا من این پستو ندیده بودم؟

ممنونم از لطفتون حرفاتون به من یکی که کلی انرژی داد.

بچه هایی که تلاش میکنید اما با ترس و ناامیدی، دارین میدون رو از حالا برای بقیه خالی میکنید درس خوندن همه کنکور نیست بلکه امید و اعتماد به نفس جز مهمی از کنکوره. امید به تو انرژی میده و یه نیروی محرکه قویه.

من وقتی ناامید میشم یا میترسم کنکور رو تو ذهنم یه بازی تصور میکنم بعد با خودم میگم یه بازیه دیگه مثه همه بازیا یه روزم نوبت برد من میشه بازی ای که کلی برنده میتونه داشته باشه و اینطوری خودمو از دام ترس رها میکنم.

ضمنن بچه ها چرا با زدن حرف از شانس ذهن بچه ها رو درگیر میکنید؟ همه ما میدونیم که شانس وجود نداره. با اینکه دارم تلاش زیادی میکنم اما از اینکه گفتید بعضیا نخونده دو رقمی شدن برعکس شما خیلی امیدوار شدم.

همه ما تحصیلکرده ایم و میدونیم برای هرچیزی دلیلی علمی وجود داره لطفا درباره تکنیک های موفقیت مطالعه کنید بعد متوجه میشید از نظر "علمی" چرا بعضیا با وجود تلاش موفق نمیشن و بعضیا موفقیتاشون چشم گیره. من تکنیک های موفقیت دکتر فرهنگ رو توصیه میکنم.

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahsa_a3moon , Engineer , npour , d_felfelak , mrsh1372
ارسال: #۲۱
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۳۰ ق.ظ، توسط sanahin.)
جالب بود و تامل برانگیز.ممنون آقای جهانی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour
ارسال: #۲۲
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ
"ضمنن بچه ها چرا با زدن حرف از شانس ذهن بچه ها رو درگیر میکنید؟ همه ما میدونیم که شانس وجود نداره."
واقعا؟
من یکی که مطمئنم شانس وجود داره
بعدشم نمی شه که حقیقتو بذاریم کنار چون ی عده درگیر می شن !

ی مدل دیگه هم هست ب نظر من حالا اسمش چیه نمی دونم اما ی مدل ترس از موفقیت هست
جدی گفتما
یه عده می ترسن شایسته ی اون چیزی ک به دست میارن نباشن! تو صیفش خیلی سخته
برای دفاع در برابرشم فقط باید خود پنداره مثبت داشت

CoolBig Grin
۱
۰
ارسال: #۲۳
۱۴ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۲۴ ب.ظ
عالی بود مثل همیشه

یک راند دیگر مبارزه کن
وقتی پاهایت چنان خسته اند که به زور راه میروی
وقتی که سر و رویت زخمی شده
یک راند دیگر مبارزه کن
و به یاد داشته باش
مردی که همواره یک راند دیگر مبارزه میکند
هرگز شکست نمیخورد...
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۳۷ ب.ظ
سلام اقای جهانی
ممنون از پست های و مطالب خوبتون

یه سوال و شاید یه خورده بی ربط باشه

همه ساله شاهد قبولی بچه های از دانشگاههای درجه سه و چهار در دانشگاههای مثل شریف-امیرکبیر-تهران و... هستیم. و دیگه این جمله که خروجی های دانشگاه x همان ورودی های دانشگاه x در مقطع بالا هستن دیگه داره کم رنگ میشه. این موضوع رو چطوری میبینید؟ ایا اونا قله رو فتح کردن و دیدن خبری نیست؟ یا دوستانمون در دانشگاههای درجه سه و چهار تشنه ی دیدن قله شدن؟
ممنون
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , d_felfelak
ارسال: #۲۵
۲۴ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۴۶ ب.ظ
آقای جهانی ممنونم، من داشتم جز گروه دوم کوه نوردها میشدم، خداروشکر یه تلنگری بهم وارد شد.
با تقدیم بهترین احترامها ازتون تشکر میکنم .

خود را بشکن تا شکنی قلب جهان را
این فتح میسر به شکست دگری نیست...
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۱۵۷ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۲ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۰۵۶ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۲ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۶۷ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۱,۸۲۹ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۶۷۴ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  باز شدن یک دیکشنری با کلیک روی یک کلمه moslem73421 ۵ ۴,۱۴۸ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moslem73421
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close