زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اصول طراحی کامپایلر

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ ق.ظ، توسط admin.)
Information اصول طراحی کامپایلر
سلام به دوستان,
من خودم تو دانشگاه استاد خوبی نداشتم!(استاده تا نصفه های LL1 بیشتر درس ندادAngry)
برای همین و چون از ترجمه کتاب مرجع هیچ چی نمی فهمیدم (به نظر من که خیلی بد ترجمه شده) و وقت خوندن متن انگلیسی هم نبود!رفتم کلاس (دکتر کارگهی)
البته کلاس تمام فصول کتاب رو شامل می شد حتی جاهاییکه تا حالا ازش هیچ چی تست نیومده!
انتشارات پوران پژوهش هم یک کتاب کامپایلر داره که مثالهای زیادی داره و مفاهیم رو بهتر از ترجمه کتاب مرجع گفته! و درصد زیادی از مطالب رو هم شامل میشه! ولی غلط های تابلو تو حل مسائلش داره!! و در ضمن مطالب مربوط به تولید کد و از این دست مطالبش رو به نظرم خوب نگفته...
انتشارات گسترش علوم پایه هم یک کتای کامپایلر زده که به نظر من اصلا خوب نیست!در سطح خیلی پایین هستش و خیلی از مطالب رو مثل بهینه سازی و تولید کد رو شامل نمیشه...
ولی اگه کسی تو دانشگاه استاد خوبی داشته و تو مفاهیم مشکلی نداره به نظرم جزوه پارسه واسه جمع بندی بد نیست و تقریبا از بقیه کاملتر و خلاصه‌تر هستش (کپیش خیلی جاها گیر میاد مثلا انشارات دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر)
اینایی که گفتم نظر شخصیم بود و امیدوارم بتونه کمک کنه...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , hoseng , Morris , یگان , samiranw
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۴۱ ب.ظ
کامپایلر
کامپایلر گسترش علوم پایه کامل نیست و غلط هایی داره که اصلا مناسب برای شروع نیست. مثال های این کتاب که بیشتر در انتهای آن است، به نظرم ارزش وقت گذاشتن داره ولی جواب های همه درست نیست و باید دقت کرد.
کامپایلر راهیان ارشد شباهت زیادی به جزوه‌ی پارسه داره و کتاب مفیدی است. به نظرم برای شروع خوب هست. همچنین این کتاب در انتها پاسخ سوال های کامپایلر ارشد دولتی را آورد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , Morris , samiranw
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
RE: کامپایلر
برای این درس کتاب مرجع آهو و اولمن می باشد که ۲ ترجمه از این کتاب دیدم یکی جعفرنژاده که میگن طبق معمول خوب نیست یکی هم ترجمه مهندس سالخورده که ندیدم ولی چند تا ترجمه دیگه از سالخورده رو دیدم بد نیست دوستان کسی خونده؟ نظرش چیه؟

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۴۰ ب.ظ
نقل قول: یکی جعفرنژاده که میگن طبق معمول خوب نیست
من کتابای دیگه ای رو هم از جعفر نژاد دیده بودم که خوب نبودن و باید دوباره متن جعفرنژاد رو یک دوره دیگه خودت ترجمه میکردی! ولی کامپایلرش رو کسی رو سراغ ندارم که چیزی ازش فهمیده باشه!! یکی از بچه‌ها میگفت که چون هیچ چی نمیفهمیده و هیچ امیدی هم به فهمیدینش نداشته کتاب رو انداخته دور!!!

آب را گل نکنیم: شاید این آب روان می رود پای سپیداری، تا فروشوید اندوه دلی...
 سپاس‌گزاری شده توسط: HighVoltage , خانه سبز
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۵۵ ب.ظ
کامپایلر
کتاب پیام نور هم کتاب خوبیه، مطالبو کامل باز کرده و مثالهای زیادی داره، ۱۰۰تا تست تالیفی هم آخرش داره
من برای تست کتاب پورانو خوندم، تستهای تالیفی زیادی داره که شامل همون ۱۰۰تا تست پیام نور + سوالای تستهای امتحانات دانشگاه پیام نوره!(بدون ذکر منبع!!!)
در کل برای درس کتاب خوبیه، البته ما استاد خوبی داشتیم و این کتابو کامل به ما درس داد

*****شکست پله های موفقیت است*****
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , saeid1389 , soniasa
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۱۸ ب.ظ، توسط hanif.)
کامپایلر
والا من خودم پیام نوری هستم و اون کتاب رو امتحان دادم اگه بگم خیلی بده چیزی به گزاف نگفتم. ایهو ترجمه قلزم رو دارم فکر کنم بد نیست

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۳۹ ب.ظ
من کتاب آهو المن ترجمه دکتر دلداری و سالخورده رو کتابخونه دانشگاهمون داشت دیدم خیلی خوب ترجمه کرده به کسایی که می خوان کتاب ترجمه بخونن این رو پیشنهادمی کنم.از انتشارات خراسان.

ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۳۹ ب.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۵۵ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  کتاب پیام نور هم کتاب خوبیه، مطالبو کامل باز کرده و مثالهای زیادی داره، ۱۰۰تا تست تالیفی هم آخرش داره

درسته، کتاب پیام نور(مهندس پور امینی) بسیار زبان ساده ای داره و برای شروع خیلی خوبه، اما کامل نیست، بعد از خوندن و درک این کتاب که خیلی زود اتفاق میفته میشه رفت سراغ کتابهای کامل دیگه.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , saeid1389
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۱۷ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۱۶ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  والا من خودم پیام نوری هستم و اون کتاب رو امتحان دادم اگه بگم خیلی بده چیزی به گزاف نگفتم. ایهو ترجمه قلزم رو دارم فکر کنم بد نیست

به نظرم ترجمه‌ی سالخورده از قلزم بهتره، اما کتابو کامل ترجمه نکرده و فصول مورد نیاز ترجمه شده.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
ارسال: #۱۰
۲۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۳۶ ب.ظ
کامپایلر
برای شروع کتاب پیام نور خوبه اما باید یه خورده حواستو موقع خوندن جمع کنی چون یه مقدار اشتباه تایپی داره، اما هرچی باشه خداییش از ترجمه های کتاب اهو بهتره. من هم ترجمه سالخورده رو خوندم هم ترجمه قلزم رو. اصلا انگار این کتابا رو ویرایش نکرده بردن برای چاپ!
خیلی ببخشید ولی، واقعا چرتن.

Compiler Construction-Principles and Practice,.K.C.Louden,.PWS.1997,.CMP.2002

این کتاب ظاهرا بد نباشه میتونین از gigapedia دانلودش کنین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasservb
ارسال: #۱۱
۰۱ تیر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۹ ب.ظ
کامپایلر
اینم از لینک کامپایلر اهو (زبان اصلی)، ویرایش دومش، همونی که جعفرنژاد خودمون زحمت ترجمشو کشیدن!!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فقط بعد ازاینکه دانلودش کردین قسمت آخر اسم فایلو؛ __AW__2؛ رو به rar تغییر بدین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: popp
ارسال: #۱۲
۰۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۹:۱۰ ق.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۸۹ ۱۱:۱۹ ب.ظ)dyako نوشته شده توسط:  اینم از لینک کامپایلر اهو (زبان اصلی)، ویرایش دومش، همونی که جعفرنژاد خودمون زحمت ترجمشو کشیدن!!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فقط بعد ازاینکه دانلودش کردین قسمت آخر اسم فایلو؛ __AW__2؛ رو به rar تغییر بدین.

این فایلتون بعد از اینکه از حالت فشرده باز کردیم با چی نرم افزاری باز میشه؟
پسوندش djvu هست.
ارسال: #۱۳
۰۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۲:۳۹ ب.ظ
کامپایلر
سلام دوستان جزوه کامپایلر دانشگاه تهران که به صورت تایپی هستش رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید امیدوارم مفید باشه.

پسورد:"www.manesht.ir" بدونه کتیشن

سپاس‌گزاری شده توسط: Raavak , hamidkhl , h_1234 , -Ali- , امین , mohamaduis , mahmoodabadi , marzieh , fariba_gh , kaviresabz
ارسال: #۱۴
۰۹ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۶ ق.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ)m.saleh نوشته شده توسط:  
(01 تیر ۱۳۸۹ ۱۱:۱۹ ب.ظ)dyako نوشته شده توسط:  اینم از لینک کامپایلر اهو (زبان اصلی)، ویرایش دومش، همونی که جعفرنژاد خودمون زحمت ترجمشو کشیدن!!!

این فایلتون بعد از اینکه از حالت فشرده باز کردیم با چی نرم افزاری باز میشه؟
پسوندش djvu هست.

با نرم افزار winDjView‌، رایگانه و تو گوگل سرچ کنید پیداش می کنید

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshtdatir
ارسال: #۱۵
۱۳ تیر ۱۳۸۹, ۰۲:۴۲ ب.ظ
کامپایلر
نظرتون در مورد کتاب کامپایلر راهیان ارشد چیه؟
از پوران پژوهش بهتره یا نه؟

*****شکست پله های موفقیت است*****

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۳۶۳ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۶۴ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۷۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۸۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۵۵ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۵۲۶ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۳۷۱ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۱۲ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
Sad سوال ۱۰۷ کامپایلر ۹۸ zohre.notash ۰ ۱,۴۹۳ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: zohre.notash

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close