زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۳۶ مهستان ۲۵ درصد اول

ارسال:

ahmadnouri پرسیده:

دوستان لطفا نظرتون رو در مورد این سوال بگین به نظر من که جواب مهستان غلطه اگه نیست لطفا توضیح بدین

خانمی ۸ میهمان دارد ۲ نفر از آنها برادر و خواهرش هستند اگر میهمان‌ها به تصادف وارد شوند احتمال اینکه برادرش دقیقا بعد از خواهرش وارد شود چقدر است

۱- ۱۲۵/.
۲- ۵/.
۳-۸۷۵/.
۴-۱

مهستان ۳ رو زده

اما به نظر من گزینه ۱ درسته و استدلالم به این صورته
اگه بخوایم برادره همیشه بعد از خواهره وارد بشه این دو تارو به عنوان یه گروه که همیشه خواهر بعد برادر وارد بشه در نظر می گیریم که در این صورت کل حالات میشه !۷ و احتمال هم !۸/!۷ میشه

دوستان اشکال من کجاست؟ یا اینکه مهستان اشتباه زده؟

۰
ارسال:

hkarimi پاسخ داده:

سلام. وقت بخیر
والا منم نظرم گزینه ۱ یعنی ۰/۱۲۵ هس و استدلالتون رو قبول دارم. اما خب، مثل خودتون مطمئن نیستم چون گسسته رو در حد تیم ملی نخوندم. :rolleyes:

۰
ارسال:

mat پاسخ داده:

سلام
من چک کردم تو پاسخنامه متمم رو حساب کرده ...مطمنید صورت سوال احتمال اینکه برادرش دقیقا بعد از خواهرش وارد شود؟
چون خودش هم حل کرده گفته اگر بیاد ۰/۱۲۵ میشه...
با حرف شما ۰/۱۲۵ و اگر نباشه همون ۰/۸۷۵ گزینه درست میشه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

ahmadnouri پاسخ داده:

(۰۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۳۳ ب.ظ)mat نوشته شده توسط:  من چک کردم تو پاسخنامه متمم رو حساب کرده ...مطمنید صورت سوال احتمال اینکه برادرش دقیقا بعد از خواهرش وارد شود
بله متاسفانه یاسخنامه متمم رو حساب کرده منم گفتم شاید دلیلی داره که اینکارو کرده مثل اینکه اشتباه نوشته چون روی سوال همینیه که نوشتم ممنوم از دوستان

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

RE: سوال ۳۶ مهستان ۲۵ درصد اول

خوب احتمال برابر میشه با (تعداد حالات ممکن برای شرط خواسته شده)/(تعداد حالات ممکن بدون هیچ شرطی)
تعداد حالات ممکن بدون هیچ شرطی که واضح هست و برابر !۸
اما تعداد حالات ممکن برای شرطی که خواسته شده من فکر میکنم میشه[tex]\frac{8!}{2}[/tex]
چون در نیمی از حالات اولA وارد میشه و بعد B و در نیم دیگر حالات برعکس
پس در نتیجه احتمال برابر میشه با[tex]\frac{\frac{8!}{2}}{8!}=0.5[/tex]
و به این نکته هم توجه کنید که اگر گفته بود A دقیقا بعد از B وارد بشه یا حالا برعکس اونوقت A و B را یک نفر در نظر میگرفتیم و تعداد حالات ممکنو محاسبه میکردیم که برابر !۷ میشه

نظرتون راجع به جوابم چیه؟ لطفا نظر بدید

وایی
تو صورت سوال گفته برادر دقیقا بعد خواهر وارد بشه!
من با این همه بی دقتی بنظرتون چکار کنم؟!Sad

ارسال:

blackhalo1989 پاسخ داده:

RE: سوال ۳۶ مهستان ۲۵ درصد اول

(۰۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۲ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  من با این همه بی دقتی بنظرتون چکار کنم؟!Sad
تمرین کنید و صبر.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

presidenthamid پاسخ داده:

ُلام دوستان
من آمار تا حالا نخوندم،چون از این درس خوشم نمیاد.من ۶ واحدم مونده که پروژه و آمار هستش و مرخصی گرفتم.
من اکر ۲ فصل آخر کتاب طورانی رو بخونم می فهمم یا به فصول قبلش ربط داره؟؟؟

منتظر جواباتون هستم

۰
ارسال:

hkarimi پاسخ داده:

(۰۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۲۴ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  فکر کنم سوال آماره!Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

سلام. مثل اینکه سوء تفاهم شده. این سوالی که شما فرمودید مربوط به اصول بنیادی شمارش میشه. فصل ۱ کتاب گریمالدی این مبحث رو ترکونده. بدون شک بهترین منبع این مبحث همونیه که عرض کردم.
موفق باشید دوست عزیز

۰
ارسال:

ghaderiyaser پاسخ داده:

مطمئنا گزینه ۱ درسته- منطقی نیست با این محدودیت که حتما پشت سرهم بیان احتمالش نزدیک ۱(۰/۸۷۵)باشه!!!!!!!

۰
ارسال: #۱۰

Jooybari پاسخ داده:

با این فرض سوال که برادر دقیقاً بعد از خواهر "بیاید" مسلماً گزینه ۱ درسته. منظورش از پشت سر هم اومدن باهم نیومدنه. یعنی مهمونامون رو میشه با ترتیب اومدن توی یه صف چید. حالا میگه دو فرد مشخص توی این صف هستن. به چه احتمالی یک فرد خاص دقیقاً پشت سر فرد مشخص دیگر جاداره. من با جواب دوستان موافقم و میگم برای جواب گزینه ۳ باید صورت سوال رو عوض کرد. اگه "بیاید" رو به "نیاید" تبدیل کنیم مسئله حله.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۰۰۲ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۸۴۶ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۴۶ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
Information اعلام درصد آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۲۰ ۱۳,۱۲۱ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۵:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Fot30
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۸۷۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
Tongue درصد های رشته نرم افزار و الگوریتم دکتری ۹۷ amir5107 ۱۰ ۷,۴۸۸ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  سوال ۱۱۵- مهندسی ۹۶- منطق مرتبه اول mzi ۰ ۱,۵۲۷ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mzi
Exclamation فروش کتاب های ارشد کامپیوتر با بیش از ۵۰ درصد تخفیف csun ۱ ۲,۲۸۷ ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Elham Pr
  درخواست pdf طرح ۹۰ درصد پارسه طراحی الگوریتم okok ۰ ۲,۵۰۱ ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: okok
  قویترین بسته جزوات کدینگ لغات زبان (۵۰۴ و ۱۱۰۰ و تافل) با ۲۵ درصد تخفیف ali.arr74 ۰ ۲,۳۰۴ ۲۱ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close