تالار گفتمان مانشت
آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Saman - 16 آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۰۰ ب.ظ

سلام
"رنج های وِرتِر جوان"
اثر گوته

جایی که ادبیات آلمان آغاز شد . . .

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - ANGEL* - 16 آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۸ ب.ظ

سلام
کتاب"کوری" ژوزه ساراماگو هنوز نصفشو خوندم

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - stateless - 19 آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۴۷ ق.ظ

مرحوم نادر ابراهیمی قلم بسیار خوبی داشتند. ابتدا با کتابِ "ابن‌مشغله" با آثارشون آشنا شدم که اونقدر عالی نوشته شده بود که بلافاصله رفتم سراغ کتابهای دیگه‌شون: "ابوالمشاغل" که دیشب تموم شد و یک کتاب دیگه که به زودی شروع میکنم. این دو کتاب، داستانِ زندگیِ خودِ نویسنده است، البته با تمرکز بر شغلهایی که داشتند و دلایلِ تغییرِ مشاغلشون. برای نمونه از کارهای فوق‌العاده‌شون چند خط از "ابوالمشاغل" رو ذکر میکنم:

"بله... بسیاری از آرزوهای انسان، آرزوهای کوچک، و آرزوهای بسیار بزرگ انسان، هرگز برآورده نمی‌شود.
آرزوها، سربازانِ سپاهِ زندگی ما هستند.
ما برای رسیدن به پیروزی، فوج‌فوج از خوبترین و محبوب‌ترین سربازان‌مان را در تمامی جبهه‌ها از دست می‌دهیم: دلاوران را، مؤمنان را، پاکبازان را، و شاید آنها را که اگر می‌ماندند می‌توانستند جهان را عوض کنند...
تو هرگز نمی‌توانی در یک نبرد سهمگین، با شاگردانِ سخت‌ شرورِ شیطان روبرو شوی و در امتدادِ نبردی مداوم و سرسختانه حتی یک سرباز هم از دست ندهی.
...
برای یک سپاه، حتی اگر یک سرباز هم به پیروزی برسد اما آن پیروزی، واقعی، عمیق، ماندگار، و معتبر به اعتبارِ یک آرمان باشد، کافی‌ست."

- برای کوتاه شدن، بخشی از متن رو حذف کردم. سبک نوشته‌های نادر ابراهیمی اونقدر تنوع داره که در کتابی که موضوعش زندگینامه است و واقعیاتِ جامعه رو با طنزی تلخ بیان میکنه، از تعابیر سمبلیک مثل همین متن هم استفاده شده. هرچند آثار ایشون پُره از تعابیر و جملاتِ عالی که این فقط مشتی بود جهت نمونه.

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - darush12 - 19 آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۵۷ ق.ظ

عنوان: او بازگشته است
موضوع: داستان های آلمانی قرن ۲۰
نویسنده: تیمور ورمش
مترجم : مهشید میرمعزی
ناشر: نگاه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - dcashop - 16 آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۹ ب.ظ

رموز برنامه ریزی موفق از برایان تریسی و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
از شرکت تولیدکننده ایرانیش

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - diligent - 16 آذر ۱۳۹۵ ۰۴:۲۵ ب.ظ

کتاب ریاضی نهم :|

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Saman - 16 آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۱ ب.ظ

سلام

"شهریار"
" اثر ماکیاولی"
توصیه میکنم آقایونی که به سیاست علاقه دارن بخونن.البته بار سوم بود میخوندم.
======
"مائده های زمینی"
"آندره ژید"

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - negar.v - 19 آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۶ ب.ظ

من پیش از تو
جو جو مویزBlush

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - SepidehP - 25 آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۸ ق.ظ

سه شنبه ها با موری - میچ آلبوم

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - newwink - 02 دى ۱۳۹۵ ۱۲:۵۹ ق.ظ

میرا
نوشته ی کریستوفر فرانک

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - ANGEL* - 14 دى ۱۳۹۵ ۰۲:۴۹ ب.ظ

سلام
پدر پولدار پدر بی پول نوشته ی رابرت کیوساکی
بنظرم هرکسی باید یبار این کتاب رو بخونه جالبه
البته اگه پشت کنکوری هستین الان نخونینSmile))

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - NP-Cσмρℓєтє - ۱۹ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۲۲ ق.ظ

آخرین کتاب موقع امتحانات ترم پیش بود ؛ "دختر شینا"
لانم دیگه باید کتاب بعدی شروع بشه بنظرم Big Grin

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Innocence - 24 دى ۱۳۹۵ ۰۷:۰۶ ب.ظ

رمان "قرار نبود"
عاشقشم مخصوصا شخصیت آرتان محشرررره

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Riemann - 25 دى ۱۳۹۵ ۰۲:۲۶ ق.ظ

ناطور دشت

هولدن کالفیلد نوجوانی هفده ساله است که در لحظهٔ آغاز رمان، در یک مرکز درمانی بستری است و ظاهراً قصد دارد آنچه را پیش از رسیدن به این‌جا از سر گذرانده برای کسی تعریف کند و همین کار را هم می‌کند، و رمان نیز بر همین پایه شکل می‌گیرد. در زمان اتفاق افتادن ماجراهای داستان، هولدن پسر شانزده ساله‌ای است که در مدرسهٔ شبانه‌روزی «پنسی» تحصیل می‌کند و حالا در آستانهٔ کریسمس به علت ضعف تحصیلی (چهار درس از پنج درسش را مردود شده و تنها در درس انگلیسی نمرهٔ قبولی آورده است) از دبیرستان اخراج شده و باید به خانه‌شان در نیویورک برگردد.

تمام ماجراهای داستان طی همین سه روزی (شنبه، یک‌شنبه و دوشنبه) که هولدن از مدرسه برای رفتن به خانه خارج می‌شود اتفاق می‌افتد. او می‌خواهد تا چهارشنبه، که نامهٔ مدیر راجع به اخراج او به دست پدر و مادرش می‌رسد و آب‌ها کمی از آسیاب می‌افتد، به خانه باز نگردد. به همین خاطر، از زمانی که از مدرسه خارج می‌شود، دو روز را سرگردان و بدون مکان مشخصی سپری می‌کند و این دو روز سفر و گشت و گذار، نمادی است از سفر هولدن از کودکی به دنیای جوانی و از دست دادن معصومیتش در جامعهٔ پُر هرج و مرج آمریکا.

نظر شخصی من در مورد این کتاب اینه که یه پسر لوس از طبقه‌ی بالای جامعه چطور به علافی و تفکرات واهی جوونیش رو میگذرونه و بدون هیچ فکری در مورد آینده توی لحظه میاد تصمیم های عجیب قریب میگیره

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - zarisa - 25 دى ۱۳۹۵ ۰۴:۱۶ ب.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۲۶ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  ناطور دشت

ناطور دشت از نظر من که هیچ مطلب خاصی نداشت، حتی یادمه خیلی عصبانی شدم به خاطر وقتی که برای خوندنش گذاشتم.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این کتاب رو سالها پیش خوندم ، و با اختلاف در صدر فهرست کتابهای مورد علاقه ی من هست، با خوندنش رفتم اون زمانا و برگشتم. خیلی قشنگ داستان روایت شده، نگاه عجیب نویسنده به مرگ همچنان منحصربفرد هست و من یکی خیلی نتونستم باهاش کنار بیام. عجب اوضاعی بوده اون زمانا ها، بیسوادی و عدم آگاهی چه که بر سر مردم نمیاره .... . هر چند هنوز هم خیلی از جنبه های کتاب دور از وضعیت کنونی جامعه ی ما نیست، دیگه نمیگم کدوم جنبه هاش که اگه کسی نخونده اسپویل نشه براش.
جای خالی سلوچ از محمود دولت آبادی