تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۱ ب.ظ

جدای از بحث دعوا میخوام بدونم یه زن از مردش توقع داره چه حق و حقوقی رو ازش رعایت کنه
چون خانما بیشتر این بحثو مطرح میکنن که آقایون به حقوقشون احترام نمیزارن، بهشون به عنوان موجوداتی ضعیفتر از خودشون نگاه میکنن و ...

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - dr.a_AI - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۶ ب.ظ

[تصویر:  371990_5a68b578-51c0-43d1-bcb3-1bb65f276a7e-medium.jpeg]

آفرین ... حالا که توی روند دعوا وقفه ایجاد شده دوستان لطف کنن بحث رو عوض کنن دیگه در مورد مهریه و جهیزیه و ... صحبت نشه. به قول دوستان این بحثا به جواب نمیرسه و همون طور که همین جا هم دیدیم چندین صفحه پیش برده شد ولی همش به دعوا و ادعای مظلومیت از طرف هر دو جنس هست. حالا کمی هم از عشق بگیم Smile
به قول جناب اگه نمیخواید آزادی های دوران مجردیتونو از دست بدید ازدواج نکنید ولی ببینیم در مقابل چیزی که در ظاهر از دست میدیم چی ها بدست میاد HeartHeart آرامش خیال چیز کمی نیست

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kingmax - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۲ ب.ظ

من این نکته را بگم درسته بالا گفتم بالا که زن وظیفه ای نداره اما خدا این حقوق را با توجه به شخصیت زن و عشق های مادری و ... و همین طور ظلم هایی که به زن میشده و میشود بیان شده و هیچ مادری حاضر نیست در عوض محبت به فرزندش چیزی طلب کنه

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - dr.a_AI - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۵ ب.ظ

به جای نگرانی در مورد پیامدهای بدی که ممکنه بعد ازدواج پیش بیاد ببینیم چطوری میشه عشق و علاقه رو نگه داشت تا کار به اونجاها نکشه . فایل پایین هم در مورد همین مسئله است که چطور میشه عشق پرحرارت اولیه ازدواج رو حفظ کرد. فایلش یکمی شاید قدیمی باشه و دوستان شنیده باشن ولی دوباره شنیدنش بد نیست HeartHeart

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۸ ب.ظ

منم موافقم بحث حق و حقوق رو فعلا تموم کنید و به بحث های زیباتری بپردازیم Cool

به قول باباطاهر :
سیاهی دو چشمانت مرا کشت
درازی دو زلفانت مرا کشت
به قتلم حاجت تیر و کمان نیست
خم ابرو و مژگانت مرا کشت

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - khordad.girl - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ ب.ظ

(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۶ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  میشه لطفا خانما بگن دقیقا حق و حقوقشون بعد از ازدواج چیه؟
حق دارن واسه بیرون رفتناشون مجردی بیرون رفتنشون بی حوصله بودنشون یه روز آشپزی نکردنشون برنامه های چتشون!! و اینستا و فیس بوک داشتنشون سرکار رفتنشون پوشش و حجابشون و خیلی چیزای دیگه مث یه آدم بالغ خودشون تصمیم بگیرن...و فقط با همسرشون مشورت کنن و تصمیم آخر بازم با خودشون باشه که بازم مشورت لطف خانوم رو میرسونه....
اینجا آقایون فک میکنن وقتی ازدواج میکنن میتونن تو هممممممممممممه ی مسائل زندگی خانوم دخالت کنن و فک میکنن تصمیم های خیلی خصوصی زندگی خانوم رو هم ایشون باید بگیرن.....
من به شخصه اگه یکی رو دیدم که افکارش تا حدودی شبیه خودم باشه و در کل خوش اخلاق باشه (پایه باشه)و خانواده دار ....واقعا کاری به چیزای دیگه ندارم....نه خونه و ماشین میخوام نه شغل و تحصیلات آنچنانی .....! با همه چی کنار میام الا بد اخلاقی و دخالت در حریم خصوصیم....

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - khordad.girl - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۶ ب.ظ

ما که نظرمونو گفتیم
شمام حق خودتونو بگید !

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - A V A - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۳ ب.ظ

اقای بشیر تا وقتی که هممون متوجه نشیم عقایدمون کاملو صحیح نیست، انتقاد سازنده نخواهد بود، اقای بهنام حرف خوبی زدن که گفتن عقاید ۲۰ و اندی ساله ی ماها با چند تا ارسال تغییر نمیکنه، چون جبهه گیرانه جلوش وایسادیم و اگر کسی مخالفمون صحبت کنه باید بکوبیمش! کاش درک کنیم عقایدامون کامل نیست!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - A V A - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ ب.ظ

اقای بشیر منظورم دلیل اینی بود که میگین خیلیا ساکتن و توو بحث شرکت نمیکنن چون جنجال و جبهه گیری رو میبینن، وگرنه به هیچوجه منظورم این نبود که شخص شما انتقاد پذیر نیستیدSmile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - tabassomesayna - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۱ ب.ظ

(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۳ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  دخترا لطفا یکم خوبی ما مردا (مثلا بابا یا داداش خودتون) رو هم بگید دیگه :دی شما نیازها و خواسته هاتونو یه جوری میگید و بعدش با یه پتک میزنین تو سر یه غولی بنام مرد که واسه خودتون ساختید و معتقدید که جلوی خواسته های شما واستاده :دی والا ما هم آدمیم :دی اصلا هم زنمونو تو خونه زندانی نمیکنیم :دی
منتهی یه نکته به نظرم مهمه: اینکه خانوم قبول کنه اگه در یه شرایطی مرد لازم دونست خانوم یه کاری رو اگه انجام نده بهتره،بهش اعتماد کنه (و بدونه مردش اونو هنوز هم دوست داره و حتما یه دلیل مناسب داره) اصرار بر انجام اون کار و یا پرخاش برای فهمیدن دلیل و ... رو نکنه. البته اگه عشق و محبت بینشون باشه،در طول زندگی مشترک، اعتمادشون بهم افزایش پیدا میکنه و خانوم کم کم به رفتارهای منطقی و منصفانه همسرش اطمینان پیدا میکنه. اینجا نقش پررنگ "رفتارهای > آگاهانه" و "منطق > گفتگو" و "بررسی > منصفانه" مشخص میشه.
یه مرد دوس داره وقتی همسرش اونو قبول کرد، بهش اعتماد کنه! البته خانوما کلا باید حواسشون به "غرور" مرد هم باشه و حتی اگه مردشون اشتباهی رو مرتکب شد، بصورت زننده اشتباهشو به روش نیارن و در عوض در مکان و زمان مناسب به موضوع رسیدگی کنن و واسه هم شفاف سازی کنن و راخ حل خودشونو پیدا کنن.
دقیقا" دارید با عوض کردن جملات و قشنگ تر کردنش میگید که مردا بهتر میفهمن و کلا" هر تصمیمی اونا بگیرن درسته!و اگه اشتباهی هم کردن زیاد کاری به کارشون نداشته باشیم چون مردا حساسن و به غرورشون بر میخوره!

(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۷ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  اصلا شاید بحث حق درست نباشه. ما دو تا انسان هستیم چطوری یکی می تونه حقی را از ما سلب کنه یا نه.
مثلا یک نفر دوست داره بره کلاس، باشگاه، خونه ی فامیلم ها، با دوستاش بره تفریح. یا دوست داره در سال با همسرش بره مسافرت. چیزهایی برای خونه بخره. اینا یه چیزهایی عادی تو زندگی هست. اگر قراره کسی رو از این موارد منع کنیم خوب درست نیست.

قرار نیست یک خانم تو خونه زندانی بشه. هر جا رفت با شوهرش بره یا اینکه هر کاری خواست بکنه شوهرش بگه من اجازه نمیدم. بالاخره برای همه ی این کارها مشورت می کنه. همون طور که مرد هم باید مشورت کنه.

مگر اینکه از حد خودش خارج بشه. همچین که یک مرد می تونه توی بعضی چیزا زیاده روی کنه و خانم بهش اجازه نده و اعتراض کنه. اگر هم واقعا با این چیزها کنار نمیاد و یک دغدغه ی جدی تو زندگیش هست باید حتما قبل ازدواج اینا رو با خانمش مطرح کنه. چون اگر بخواد این چیزها رو تحمل کنه که زندگی نمیشه. سالیان سال این طوری زندگی کرده این عقاید رو داره مگه میشه یک شبه عوض شد.
مثلا پدری که دست رو خانومش بلند میکرده میبینی پسره هم همون طوری با همسرش رفتار می کنه.
دقیقآ" موافقم و اینکه خیلی کم پیش میاد اقایون مثلا" بگن امروز اشپزی نکن بریم بیرون یا کارای خونه و باهم انجام بدیم تو برو یکم واسه خودت باش! ولی برعکسش زیاد میبینم که خانم مجبوره بچه داری کنه خونه داری کنه و اقا مثل با دوستاش میره فوتبال بازی کنه و.. چون اقا واسه این کارها محدودیت نداره ولی خانم داره.
من اولین بار بود که از یکی از دوستام شنیدم که گفت شوهرم بهم گفت من امروز بچه رو نگه میدارم تو برو کلاس شنا! واقعا" تعحب کردم که همچین مردی پیدا بشه که"درک" کنه زن ربات نیست و به استراحت نیاز داره ..دقیقا" مثل اقا.
الان اقایون میان میگن کی کجاTongue

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - khordad.girl - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۸ ب.ظ

(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۱ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  
(13 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۳ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  دخترا لطفا یکم خوبی ما مردا (مثلا بابا یا داداش خودتون) رو هم بگید دیگه :دی شما نیازها و خواسته هاتونو یه جوری میگید و بعدش با یه پتک میزنین تو سر یه غولی بنام مرد که واسه خودتون ساختید و معتقدید که جلوی خواسته های شما واستاده :دی والا ما هم آدمیم :دی اصلا هم زنمونو تو خونه زندانی نمیکنیم :دی
منتهی یه نکته به نظرم مهمه: اینکه خانوم قبول کنه اگه در یه شرایطی مرد لازم دونست خانوم یه کاری رو اگه انجام نده بهتره،بهش اعتماد کنه (و بدونه مردش اونو هنوز هم دوست داره و حتما یه دلیل مناسب داره) اصرار بر انجام اون کار و یا پرخاش برای فهمیدن دلیل و ... رو نکنه. البته اگه عشق و محبت بینشون باشه،در طول زندگی مشترک، اعتمادشون بهم افزایش پیدا میکنه و خانوم کم کم به رفتارهای منطقی و منصفانه همسرش اطمینان پیدا میکنه. اینجا نقش پررنگ "رفتارهای > آگاهانه" و "منطق > گفتگو" و "بررسی > منصفانه" مشخص میشه.
یه مرد دوس داره وقتی همسرش اونو قبول کرد، بهش اعتماد کنه! البته خانوما کلا باید حواسشون به "غرور" مرد هم باشه و حتی اگه مردشون اشتباهی رو مرتکب شد، بصورت زننده اشتباهشو به روش نیارن و در عوض در مکان و زمان مناسب به موضوع رسیدگی کنن و واسه هم شفاف سازی کنن و راخ حل خودشونو پیدا کنن.
دقیقا" دارید با عوض کردن جملات و قشنگ تر کردنش میگید که مردا بهتر میفهمن و کلا" هر تصمیمی اونا بگیرن درسته!و اگه اشتباهی هم کردن زیاد کاری به کارشون نداشته باشیم چون مردا حساسن و به غرورشون بر میخوره!

(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۷ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  اصلا شاید بحث حق درست نباشه. ما دو تا انسان هستیم چطوری یکی می تونه حقی را از ما سلب کنه یا نه.
مثلا یک نفر دوست داره بره کلاس، باشگاه، خونه ی فامیلم ها، با دوستاش بره تفریح. یا دوست داره در سال با همسرش بره مسافرت. چیزهایی برای خونه بخره. اینا یه چیزهایی عادی تو زندگی هست. اگر قراره کسی رو از این موارد منع کنیم خوب درست نیست.

قرار نیست یک خانم تو خونه زندانی بشه. هر جا رفت با شوهرش بره یا اینکه هر کاری خواست بکنه شوهرش بگه من اجازه نمیدم. بالاخره برای همه ی این کارها مشورت می کنه. همون طور که مرد هم باید مشورت کنه.

مگر اینکه از حد خودش خارج بشه. همچین که یک مرد می تونه توی بعضی چیزا زیاده روی کنه و خانم بهش اجازه نده و اعتراض کنه. اگر هم واقعا با این چیزها کنار نمیاد و یک دغدغه ی جدی تو زندگیش هست باید حتما قبل ازدواج اینا رو با خانمش مطرح کنه. چون اگر بخواد این چیزها رو تحمل کنه که زندگی نمیشه. سالیان سال این طوری زندگی کرده این عقاید رو داره مگه میشه یک شبه عوض شد.
مثلا پدری که دست رو خانومش بلند میکرده میبینی پسره هم همون طوری با همسرش رفتار می کنه.
دقیقآ" موافقم و اینکه خیلی کم پیش میاد اقایون مثلا" بگن امروز اشپزی نکن بریم بیرون یا کارای خونه و باهم انجام بدیم تو برو یکم واسه خودت باش! ولی برعکسش زیاد میبینم که خانم مجبوره بچه داری کنه خونه داری کنه و اقا مثل با دوستاش میره فوتبال بازی کنه و.. چون اقا واسه این کارها محدودیت نداره ولی خانم داره.
من اولین بار بود که از یکی از دوستام شنیدم که گفت شوهرم بهم گفت من امروز بچه رو نگه میدارم تو برو کلاس شنا! واقعا" تعحب کردم که همچین مردی پیدا بشه که"درک" کنه زن ربات نیست و به استراحت نیاز داره ..دقیقا" مثل اقا.
الان اقایون میان میگن کی کجاTongue
دقیقا ! مثلا ماهم در جواب بگیم عزیزم به من اعتماد کن من خودم میدونم دارم چیکار میکنم!! این که نشد زندگی! باید به یه فهم مشترک رسید
بعد تصمیم گرفت....

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۹ ب.ظ

(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۳ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  منتهی یه نکته به نظرم مهمه: اینکه خانوم قبول کنه اگه در یه شرایطی مرد لازم دونست خانوم یه کاری رو اگه انجام نده بهتره،بهش اعتماد کنه (و بدونه مردش اونو هنوز هم دوست داره و حتما یه دلیل مناسب داره) اصرار بر انجام اون کار و یا پرخاش برای فهمیدن دلیل و ... رو نکنه. البته اگه عشق و محبت بینشون باشه،در طول زندگی مشترک، اعتمادشون بهم افزایش پیدا میکنه و خانوم کم کم به رفتارهای منطقی و منصفانه همسرش اطمینان پیدا میکنه. اینجا نقش پررنگ "رفتارهای > آگاهانه" و "منطق > گفتگو" و "بررسی > منصفانه" مشخص میشه.

خداروشکر که خیلی از ماها برای تصمیم گیری و انتخاب در آینده به احتمال یک صدم درصد هم با آدمایی که چنین طرز تفکری دارن روبه رو نیستیم...
‌ به قول آقای بهنام تفکری که تو ۲۰ وخرده ای سال شکل گرفته به راحتی تغییر نمیکنه.
علت سکوت خیلی از خانومای تاپیک هم الان همینه.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - tabassomesayna - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۸ ب.ظ

(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۱ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  مثل اینکه الان پدرم به من بگه دخترم سر این کار نرو من می دونم. تو نمی دونی. دلیلش رو هم نپرس.
دخترم با فلانی حرف نزن.
دخترم این رشته رو انتخاب نکن.
دخترم ساعت ۹ شب خونه باش از من نپرس برای چی.
من عقل دارم، می فهمم پدرم حتما باید دلیلش رو به من بگه وگرنه حتما قبول نمی کنم و دیگه باهاش مشورت نمی کنم Smile و حتما لج خواهم کرد Smile
آدم مطمئنا از یکسری از خواسته هاش کوتاه میاد. زندگی مجردی نیست که ولی نه دیگه به دلیل و منطق.

منم دیگه ادامه نمیدم
افتادیم تو دور باطل به قول دوستان
یا حق
حالا پدر یه چیزی ..میگیم چهار تا پیراهن بیشتر پاره کرده گردنمون حق داره ..چند دهه بزرگتره ولی هیچ توجیهی نیست که بخوایم اطاعت امر کسی که تقریبا" هم سن و سالیم رو بدون چون و چرا بپذیریم!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۰۵ ب.ظ

خدا رو شکر پیشنهاد اون بنده خدا در
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
عملی نشد. با این وضع دو قطبی که من اینجا تو این تاپیک میبینم تهش به کشت و کشتار می انجامید.Confused

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - A V A - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۴ ب.ظ

اگر شما اقایون فکر میکنید هنوز هم کسی هست که اینطور کورکورانه " چشم" بگه، سخت در اشتباهید، البته میتونید دختری که" تحصیلکرده ، بله تحصیلکرده!!!" نیست و تا حالا جز با پدر مادرش جایی نرفته و ترس از مستقل شدن رو داره پیدا کنید!
پاسخ به ارسال اقای بشیر قسمتی که زیاد نقل قول شده