زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با ۴ شبکه، ۵ آیتی، ۸۰ نرم افزار، ۷۶ الگوریتم

ارسال: #۳۱
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۳۷ ب.ظ
ببخشید یه سوال برام پیش اومده اونم اینه که کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت رو چطور میخوندید؟ چون کتاب پرحجم و پرنکته ای و در کل تو دانشگاه هم سیستم منو یکم اذیت کرد و نامفهوم بود . خواستم ببینم شما این کتاب رو چطور مطالعه و مرور میکردید چون خلاصه کردنش هم برخلاف بقیه درسها و کتاب ها یکم مشکله ( مثلا من گسسته و داده رو خلاصه میکنم که هم حجمش یکم کم شه هم متنش با لحن خودم باشه و مرورش راحت تر باشه ولی این سیستم رو نمیشه خلاصه کرد اصلا)
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۰۵ ب.ظ
RE: مصاحبه با ۴ شبکه، ۵ آیتی، ۸۰ نرم افزار، ۷۶ الگوریتم
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۳۷ ب.ظ)mrh72 نوشته شده توسط:  ببخشید یه سوال برام پیش اومده اونم اینه که کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت رو چطور میخوندید؟ چون کتاب پرحجم و پرنکته ای و در کل تو دانشگاه هم سیستم منو یکم اذیت کرد و نامفهوم بود . خواستم ببینم شما این کتاب رو چطور مطالعه و مرور میکردید چون خلاصه کردنش هم برخلاف بقیه درسها و کتاب ها یکم مشکله ( مثلا من گسسته و داده رو خلاصه میکنم که هم حجمش یکم کم شه هم متنش با لحن خودم باشه و مرورش راحت تر باشه ولی این سیستم رو نمیشه خلاصه کرد اصلا)

والا روش خاصی نداشتم،
منظور از "روش" رو خوب نمیدونم، من تمام کتابها رو از ابتدا میخوندم تا انتها، تست هم خیلی زدم.خیلیییی، هر تست رو چند بار، طوری که حفظ شده بودم.
یکبار تا دوبار درسنامه رو میخوندم و بعد همه تستها رو میزدم
یه چیز هم بگم شاید خیلی خوب نباشه و نمیدونم که درسته یا نه : اینه که من اصلا تو هیچ درسی خلاصه نویسی یا نکته برداری نکردم، سعی میکردم اینقدر تست بزنم که فرمولها و نکات از این طریق حفظم بشه. البته من وقت این کارا رو هم نداشتم و همینطور خیلی هم حوصله این جعبه که بهش میگن لایتنر رو ندارم

من این درس رو کلا مفهومی میخوندم، اصلا چیزی حفظ نکردم. توی دانشگاه هم برای درس آزمایشگاه سیستم عامل خیلی اذیت شدم، سخت میگرفت استادش، کلا یه برنامه مسخره میداد من کل هفته رو درگیرش بودم اونم واسه یه واحد، و این باعث شد خوب بفهمم این درس رو، مخصوصا سمافورها رو
سعی کنید درس رو بفهمید حفظ کردنش فایده نداره، توی کنکور هم این چند سال اخیر سیستم عامل ساده تر شده. نکته برداری از همچین کتابی هم به نظرم بی فایده هست. چون مجبورید کل کتاب نکته کنید

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , Sector , Saman
ارسال: #۳۳
۱۲ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۱۰ ق.ظ
ببخشید شما فرمودید ۴ فصل اول کتاب کراس . یعنی از اون ۹ فصل کتاب فقط ۴ ۵ فصل اول رو بخونیم و امنیت شبکه و شبکه های وایرلس و اینا دیگه لازم نیست ؟
۰
۰
ارسال: #۳۴
۱۲ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۰ ق.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰ ق.ظ)mrh72 نوشته شده توسط:  ببخشید شما فرمودید ۴ فصل اول کتاب کراس . یعنی از اون ۹ فصل کتاب فقط ۴ ۵ فصل اول رو بخونیم و امنیت شبکه و شبکه های وایرلس و اینا دیگه لازم نیست ؟

۱۰۰% ، همه کتاب جزء سرفصلهای کنکور نیست. فقط ۴ فصل اول یا ۵ فصل اول
اگه کتاب قدیمی حقیقت رو هم میخونید فصل ۵ رو لازم نیست بخونید ولی اگه حقیقت رو نمیخونید فصل ۵ رو هم بخونید

۰
۰
ارسال: #۳۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۰۱ ب.ظ
ممنون . لطف کردی .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sixsixsix
ارسال: #۳۶
۱۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۳۸ ق.ظ، توسط mrh72.)
بزرگوار شرمنده من هی که کارم میره جلوتر به سوالات جدیدتری میرسم از طرفی هم فکر نکنم واقعا کسی بهتر از شما بتونه بهشون جواب بده برا همین هی مزاحم میشم . الآن من یه مقدار معماری پوران خوندم دیدم بعضی جاهاش بدون توضیح پیشنیازها از مسائل مدار منطقی استفاده کرده مثلا از جمع کننده ها استفاده کرده بدون این که بگه طرز کارش چیه . منم چندسال پیش مدارمنطقی و معماری پاس کردم الآن از نظر پیشنیاز تقریبا صفرم . ولی یکم از فیلمهای دکتر گودرزی رو دیدم نسبتا قابل فهم بود و اولش گفت که پیشنیازهای منطقی رو میگه . حالا به نظر شما لازمه که بازم برم یه جزوه مدار منطقی بخونم و بعد برم سراغ معماری (با توجه به این که معماری ضریب یکه و نمی ارزه خیلی براش وقت گذاشت ) یا همون فیلمارو اول ببینم بعد پوران کافیه؟
(با توجه به این که یکی از دوستان که سال ۹۴ از رشته ی شیمی رتبه تک رقمی ارشد شبکه شده بودن هم این فیلمها رو توصیه کرده بودن و باتوجه به رشته ی کارشناسیشون قطعا مدار پاس نکرده بودن! )
۰
۰
ارسال: #۳۷
۱۸ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۴ ق.ظ
(۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۱۷ ق.ظ)mrh72 نوشته شده توسط:  بزرگوار شرمنده من هی که کارم میره جلوتر به سوالات جدیدتری میرسم از طرفی هم فکر نکنم واقعا کسی بهتر از شما بتونه بهشون جواب بده برا همین هی مزاحم میشم . الآن من یه مقدار معماری پوران خوندم دیدم بعضی جاهاش بدون توضیح پیشنیازها از مسائل مدار منطقی استفاده کرده مثلا از جمع کننده ها استفاده کرده بدون این که بگه طرز کارش چیه . منم چندسال پیش مدارمنطقی و معماری پاس کردم الآن از نظر پیشنیاز تقریبا صفرم . ولی یکم از فیلمهای دکتر گودرزی رو دیدم نسبتا قابل فهم بود و اولش گفت که پیشنیازهای منطقی رو میگه . حالا به نظر شما لازمه که بازم برم یه جزوه مدار منطقی بخونم و بعد برم سراغ معماری (با توجه به این که معماری ضریب یکه و نمی ارزه خیلی براش وقت گذاشت ) یا همون فیلمارو اول ببینم بعد پوران کافیه؟
(با توجه به این که یکی از دوستان که سال ۹۴ از رشته ی شیمی رتبه تک رقمی ارشد شبکه شده بودن هم این فیلمها رو توصیه کرده بودن و باتوجه به رشته ی کارشناسیشون قطعا مدار پاس نکرده بودن! )

خواهش میکنم دوست عزیز
یه پیشنهاد که شاید خیلی ها نپسندن، به نظرم فصل یک پوران رو که محاسبات هست نـخونید!!!!!
این فصل خیلی وقت گیـــره و نیاز به پیش نیاز داره و همینطور برای ما ضریب یک داره، به نظر من اگه بتونید روی بقیه فصل ها مخصوصا فصل حافظه (که تقریــــبــــا مفاهیم مشترکی با یکی از فصلهای سیستم عامل داره) تسلط پیدا کنید میشه ۵۵ تا ۶۰ درصد زد که خیلی هم خوبه. من خودم محاسبات رو بار اول خوندم و تستهاشو زدم ، حتی فیلمهای مدارمنطقی شریف رو هم میخوندم (چون اون موقع میگفتن شبکه زیر مجموعه کامپیوتر هست و من داشتم دروس کامپیوتر رو میخوندم). منتهی بار بعد دیدم این فصل هم سنگینه و هم میشه خیلی تستهای سنگینی از توش در آورد از طرفی شبکه زیرمجموعه آیتی موند و همچنین ضریب درس هم یک بود و من تصمیم گرفتم از این فصل صرفنظر کنم چون وقتی که برای این فصل باید میذاشتم به اندازه دو تا سه فصل بود
به نظر من این فصل رو حذف کنید. برای سایر فصل ها هم ابتدا فیلمهای گودرزی رو ببینید بعد هم پوران رو بخونید. فیلمهای گودرزی دیدتون رو باز میکنه
خود من حتی سرجلسه هم تستهاشو نزدم، حتی تستهاشو نخوندم
اگر هم اصرار به خوندنش دارید مسلما کم و بیش نیاز به تسلط به مدار منطقی دارید

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۳۸
۱۸ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۵ ب.ظ
خیلی ممنون . اتفاقا الآن دیدم فصل ۲ پوران هم همون کارایی هست که قسمت اول درس دکتر گودرزی هست .
۰
۰
ارسال: #۳۹
۱۸ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
(۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ب.ظ)mrh72 نوشته شده توسط:  خیلی ممنون . اتفاقا الآن دیدم فصل ۲ پوران هم همون کارایی هست که قسمت اول درس دکتر گودرزی هست .

آره دقیقا، خود دکتر گودرزی اصلا محاسبات رو درس نمیده (فقط تا اونجایی که یادم میاد اولش یه خورده در مورد مالتی پلکسرها و ... توضیح میده). همچنین دکتر فصلها رو جابه جا درس داده، گفتم که یهو گیج نشی
اینو هم بگم من تنها چیزی رو که از تو کل درسها حذف کردم فقط و فقط و فقط فصل یک معماری پوران بود، دیگه هیچ چیزی رو تو هیچ درسی حذف نکردم، یهو تصمیم نگیرید مطلب دیگه ای رو حذف کنیدا Smile

۱
۰
ارسال: #۴۰
۱۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۳۵ ب.ظ
سلام و وقت بخیر
ویس اقای یوسفی همراه کتابشون به نظرتون خوبه؟
من چند باری فیلم دکتر گودرزی رو دیدم ولی احساس من سطحم پایین تره
فقط با کتای اقای یوسفی میشه تست ها رو زد؟

باز میشه این در..صبح میشه این شب..صبر داشته باش
۰
۰
ارسال: #۴۱
۱۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۴۱ ب.ظ
(۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ق.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  خواهش میکنم دوست عزیز
یه پیشنهاد که شاید خیلی ها نپسندن، به نظرم فصل یک پوران رو که محاسبات هست نـخونید!!!!!
سلام
اینو خوب اومدید.من دقیقا یادمه برای این فصل چند جلسه ای مدار منطقی تابنده رفتم. بعد کمی مدار خوندم. بعد از پارسه خوندم بعد کمی هم از مدرسان. آخر سر باز دوره ش نکردم و هر چی خوندم پریدBig Grin.خلاصه از میادین محاسبات کلا خداحافظی کردمBig Grin
۱
۰
ارسال: #۴۲
۱۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۲۷ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
(۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۱ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  
(18 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ق.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  خواهش میکنم دوست عزیز
سلام
اینو خوب اومدید.من دقیقا یادمه برای این فصل چند جلسه ای مدار منطقی تابنده رفتم. بعد کمی مدار خوندم. بعد از پارسه خوندم بعد کمی هم از مدرسان. آخر سر باز دوره ش نکردم و هر چی خوندم پریدBig Grin.خلاصه از میادین محاسبات کلا خداحافظی کردمBig Grin
Big GrinBig GrinBig Grin
آره شاید باورت نشه سامان، ولی اواسط دوران مطالعه کنکور بود تو یه تاپیک نوشتی که این فصل من رو نابود کرده، من همون موقع فهمیدم با حذف این فصل ضرر که نکردم هیچ، خیلی هم سود کردم
خلاصه برای من رقابت با محاسبات مثل رقابت با رژیم صهیونیستی بود برای همین انصراف دادم Smile

(۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۵ ب.ظ)همیلا نوشته شده توسط:  سلام و وقت بخیر
ویس اقای یوسفی همراه کتابشون به نظرتون خوبه؟
من چند باری فیلم دکتر گودرزی رو دیدم ولی احساس من سطحم پایین تره
فقط با کتای اقای یوسفی میشه تست ها رو زد؟

حقیقتش من ویس دکتر یوسفی رو گوش ندادم، ولی واقعا سطح فیلمهای گودرزی هم اینقدر بالا نیست، برای امتحان هم شده یکبار فیلم یکی از فصلها رو ببینید بعد پوران رو بخونید و تستهاشو بزنید ببینید نتیجه چی میشه. البته بگم با فیلم گودرزی به نظر من نمیشه تست زد، باید پوران رو هم خوند
و باز هم حتی با خوندن کتاب یوسفی هم بعضی از تستها خیلی سخته
اگه دیدید تو این درس ضعیفید و حس میکنید فیلمهای خود یوسفی کمک میکنه پس دیدن فیلمهاشو از خودتون دریغ نکنید

در ضمن اینجا ما یه نفر رو داریم که کارشناسی شیمی بوده (Densike عزیز که دوست خوب و راهنمای خوبی برای من بوده) و با دیدن همین فیلمهای گودرزی و کتاب یوسفی خیلی موفق بوده، پس شما که حتما توی معماری پیش زمینه صفر ندارید باید سطحتون از اونموقع ایشون بالاتر باشه و ناامید نشید.

در مورد اینکه میشه با کتاب دکتر یوسفی تستها رو زد یا نه بگم که تو معماری تستهای پیچیده زیاد داده شده و بعضا بعضی تستها رو من خودم توی دور سوم خوندنم تازه میفهمیدم چی شده و چی میخواد Big Grin

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , همیلا , d_felfelak
ارسال: #۴۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۸ ق.ظ
سلام
واقعا ممنون از مصاحبه بسیار عالیتون بشخصه خیلی کمکم کرد Smile
یه سوال کوچک داشتم راجب این که کتاب پوران برای درس معماری تفاوتی کرده چاپ جدیدهاش ؟ Huh
۰
۰
ارسال: #۴۴
۱۹ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۲ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
(۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۸ ق.ظ)adel71 نوشته شده توسط:  سلام
واقعا ممنون از مصاحبه بسیار عالیتون بشخصه خیلی کمکم کرد Smile
یه سوال کوچک داشتم راجب این که کتاب پوران برای درس معماری تفاوتی کرده چاپ جدیدهاش ؟ Huh

خواهش میکنم، نظر لطفتون هست

حقیقتش من دو تا نسخش رو داشتم یکی ۹۰ و یکی ۹۲، که آره تفاوت داشت و من از روی ۹۲ خوندم، البته موقعی که من میخواستم برای کنکور بخونم توی سایت پوران آخرین نسخه برای سال ۹۳ بود که یکسال به نظرم خیلی تفاوت نداشت و من هم بیخیالش شدم. ولی الان ۹۴ هست
اگه ۹۲ رو داری و میخوای تفاوتش با ۹۴ رو بفهمی یه راه اینه که به تعداد صفحات نگاهی بندازی، ویراست ۹۴ش تو سایتش زده تقریبا ۳۸۰ صفحه
و مقایسه با تعداد صفحات ویراستی که داری ، که خیلی دقیق نیست ولی میشه تخمین زد که آیا مطلب جدیدی اضاف شده یا نه
راه دوم اینه که بری یه کتابفروشی و نسخه جدید رو ببینی و اگه خیلی تغییر نکرده بود که خیالت راحت میشه و اگه تغییر کرده بود که نسخه جدید رو تهیه کنی
حتما هم تستهای کنکور سالهای جدید رو بزن، چون بعضی از تستهای این درس بد قلق هست و اگه بمونه برای روز های نزدیک کنکور ممکنه گند بزنه به اعتماد به نفستون، که متاسفانه خود پوران هم در حد گزینه فلان درست است اکتفا کرده و توضیحی نداده ولی راه چاره نیست

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: adel71 , Sector , stateless , ele , d_felfelak
ارسال: #۴۵
۲۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۲۲ ب.ظ
سلام شهریوری موفق
تبریک میگم بهتون خیلی خیلی مبارکتون باشه
یه سوال دارم راجع به گسسته راستش من پایه قوی ندارم درسنامه چی پیشنهاد میدین شما؟
بعد چند سال دوباره تصمیم گرفتم درس بخونم میخوام اینبار بترکونم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال ۶۱ آیتی ۹۰ *tarannom* ۴ ۱,۹۶۹ ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: parsanaz
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close