زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نکته خیلی مهم در مورد کارنامه های ۹۰ و تاثیر معدل موثر

ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۰۵ ق.ظ، توسط fatima1537.)
Exclamation نکته خیلی مهم در مورد کارنامه های ۹۰ و تاثیر معدل موثر
سلام
یه نکته مهم که بهش توجه نشد این بود که تو محاسبه رتبه‌ها هم نمره علمی تاثیر داره هم معدل تراز شده‌، تو خیلی از بحثای که بین بچه‌ها پیش اومد در مورد رتبشون و تناقضاتی که بود بین درصدای کسانی که خیلی به هم نزدیک بودن اما رتبه هاشون تفاوت فاحشی داشت نذاشتن اسم دانشگاه بود اگه دوستانی که کارنامه هاشونو میذارن لطف کنن اون قسمتی که هم معدل رو داره و هم اسم دانشگاه‌، رو بذارن راحتتر قابل هضمه برا کسایی که با درصد یکسان اما رتبه متفاوت هستن.
اگه بد میگم بگین بد میگه....
الووووووووووووووو کسی نظری نداره؟؟؟؟؟؟

در قنوت سحرگاه عشق

ما را هم چشم تمنایی هست !!!!!!!!!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: msdn , Fardad-A , shahryar , Jabar-Asadi , alime , ali_computer69
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۸ ب.ظ
RE: نکته خیلی مهم در مورد کارنامه های ۹۰
این معدل موثر چرا در یک رشته مثلا IT برای همه یکسان نیست؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۱۸ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۸ ب.ظ)sina_n نوشته شده توسط:  این معدل موثر چرا در یک رشته مثلا IT برای همه یکسان نیست؟

یعنی چی؟
اگه بیشتر توضیح بدی منظورتو شاید بشه یه جوابی پیدا کرد.

در قنوت سحرگاه عشق

۰
۰
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۰۹ ب.ظ
این معدل موثر مگه به این معنی نیست که اگر معدلت ازون بیشتر باشه معدلت هم تاثیر داشته؟

خب چرا برای افراد مختلف معدل موثر مختلف نوشته شده مگه نباید برای همه ثابت باشه یا لااقل برای افرادی که در یک دانشگاه بودن یکسان باشه
۰
۰
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۱۲ ب.ظ
نکته خیلی مهم در مورد کارنامه های ۹۰
ولی فکر کنم هرچی معدلت بیشتر باشه رو رتبه تاثیر بهتری میذاره!
۰
۰
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۳۷ ب.ظ
معدل موثر یعنی اینکه به واسطه معدلی که خودتون که تو دانشگاه کسب کردید و بر اساس رتبه بندی دانشگاه ۱ معدل برا شما حساب می کنه و به عنوان معدلتون در نظر می گیره مثلا کسی که دانشگاه صنعتی اصفهان خونده اگه معدلش مثلا ۱۵/۵۰ باشه مثلا تو معدل موثر میزنه ۱۶ ولی یک نفر دانشگاه سطح پایین تری خونده معدلش هست ۱۵/۵۰ میزنه ۱۵
حالا این ۱۵ و ۱۶ میشه معدل های جدید دیگه کاری به دانشگاه نداره و بر اساس معدل موثر شما ۲۰% را به شما اختصاص میده
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_n , ali_computer69
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۵۰ ب.ظ
ولی برای من معدل دوره کاردانی رو با معدل دوره کارشناسیم جمع زده و میانگین گرفته حتی با صدم درست نوشته یعنی دقیقا میانگین معدل دو دوره کاردانی و کارشناسی= معدل موثر

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
۱
۰
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۵۵ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۰ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  ولی برای من معدل دوره کاردانی رو با معدل دوره کارشناسیم جمع زده و میانگین گرفته حتی با صدم درست نوشته یعنی دقیقا میانگین معدل دو دوره کاردانی و کارشناسی= معدل موثر
برای معدل من و خواهرم هم دقیقاً همینطوره، ربطی به رتبه بندی دانشگاه نداره.
۱
۰
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۵۵ ب.ظ، توسط sina_bhh.)
(۰۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۳۷ ب.ظ)va_Sh114 نوشته شده توسط:  معدل موثر یعنی اینکه به واسطه معدلی که خودتون که تو دانشگاه کسب کردید و بر اساس رتبه بندی دانشگاه ۱ معدل برا شما حساب می کنه و به عنوان معدلتون در نظر می گیره مثلا کسی که دانشگاه صنعتی اصفهان خونده اگه معدلش مثلا ۱۵/۵۰ باشه مثلا تو معدل موثر میزنه ۱۶ ولی یک نفر دانشگاه سطح پایین تری خونده معدلش هست ۱۵/۵۰ میزنه ۱۵
حالا این ۱۵ و ۱۶ میشه معدل های جدید دیگه کاری به دانشگاه نداره و بر اساس معدل موثر شما ۲۰% را به شما اختصاص میده

البته این حرفهایی که دوستمون گفتن درسته.ولی هیچ وقت معدل موثر کمتر از معدل کسب شده در دانشگاه نیست.معدل هر کسی با توجه به دانشگاهی که درس میخونه در یه ضریبی ضرب میشه.
مثلا معدل کسایی که تو داشگاه آزاد هستن ،ضریبش ۱ هستش.یعنی معدل کسب شده با معدل موثر یکسان هستش.
تا اونجایی که من میدونم بیشترین ضریب برای دانشگاه شریف هست و ضریبش ۱/۰۷ هستش.مثلا برای کسی که تو شریف درس میخونه:
نفر اول‌: معدل ۱۳/پس معدل موثر میشه ۱۳*۱/۰۷=۱۳/۹۱
نفر دوم‌: معدل ۱۷/پس معدل موثرمیشه ۱۷*۱/۰۷=۱۸/۱۹
پس با توجه به اینکه هر دو تو یه دانشگاه درس میخونن ولی نفر اول ۰/۹۱ افزایش معدل داره و نفر دوم ۱/۱۹ افزایش معدل داشته.
حالا با توجه به حرف دوستمون این معدلها میشه معدل های جدید .دیگه کاری به دانشگاه نداره و بر اساس معدل موثر شما ۲۰% را به شما اختصاص میده
البته برای کسانی که اول کاردانی خوندن و بعدش کارشناسی خبر ندارم چطوری محاسبه میشه

علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود (انیشتین)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_n , Mahtab_m , آرمین , ali_computer69 , berkeley
ارسال: #۱۰
۰۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۴۴ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۵۵ ب.ظ)**sara** نوشته شده توسط:  
(02 خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۰ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  ولی برای من معدل دوره کاردانی رو با معدل دوره کارشناسیم جمع زده و میانگین گرفته حتی با صدم درست نوشته یعنی دقیقا میانگین معدل دو دوره کاردانی و کارشناسی= معدل موثر
برای معدل من و خواهرم هم دقیقاً همینطوره، ربطی به رتبه بندی دانشگاه نداره.
دوستان ببینید، معدل تراز شده یعنی اینکه معدل شما رو بر اساس رتبه بندی دانشگاه‌ها که به وسیله سنجش انجام میشه رو تراز میکنه تا بر اساس اون معیار‌، معدلها برای محاسبه نهایی و تاثیر در رتبه و قبولی انجام بشه‌، حالا تراز به این صورته که کسی که تو یه دانشگاه معتبر مثل تهران فارغ التحصیل شده و سطح علمیش بالاست با کسی که مثلا از دانشگاه آزاد لامرد فارغ التحصیل شده و هر دوتا معدلشون ۱۵ شده در گزینش نهایی فرق داشته باشه به این صورت که یه ضریبی برا دانشگاهای تاپ در نظر میگیرن و در اون ضرب میشه و معدل بر اساس اون ضریب بالا میره اما اونی که از دانشگاه آزاد فارغ شده ضرب در ۱ میشه یعنی همون معدل خودش!!!
ضرایب دانشگاه آزاد و پیام نور و موسسه های غیر انتفاعی همه یکه!!!؟؟؟؟!!!!
بعد که تراز شد تو گزینش نهایی حساب میشه همون ۲۰ درصد

در قنوت سحرگاه عشق

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , Mahtab_m , ایرسا , ali_computer69
ارسال: #۱۱
۰۳ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۶ ب.ظ
من فکر می کنم که بین معدل مؤثر و درصدها هم رابطه ای هست. مثلا من امسال معدلم ۱۶/۴۳ بود و آزمایشی تو کنکور بودم برای من معدل مؤثر رو زده بود ۱۶/۵ . ولی برای دوستم که رتبه ۱۹ آورد و معدلش ۱۶/۵ بود زده بودن معدل مؤثر رو ۱۷/۴/ هر دومون هم تو یه دانشگاه هستیم.لازم به ذکر هست که تنها نکته تفاوتمون درصدهامون هست.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۰۵ ب.ظ
برای من که معدل موثر رو همون معدل خودم توی دوره کارشناسی رو زده
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۴ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۰۹ ق.ظ
(۰۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ب.ظ)farhoudjk نوشته شده توسط:  من فکر می کنم که بین معدل مؤثر و درصدها هم رابطه ای هست. مثلا من امسال معدلم ۱۶/۴۳ بود و آزمایشی تو کنکور بودم برای من معدل مؤثر رو زده بود ۱۶/۵ . ولی برای دوستم که رتبه ۱۹ آورد و معدلش ۱۶/۵ بود زده بودن معدل مؤثر رو ۱۷/۴/ هر دومون هم تو یه دانشگاه هستیم.لازم به ذکر هست که تنها نکته تفاوتمون درصدهامون هست.

همینطوره

۵Qf9RaOtxNB2OpEY1sDMlaAYf5v6b/3vaUrm+gEmp5w5uv2OxkMnUrVzPtTbLX008Qov0woyeCY=
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۴ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۵۸ ق.ظ
و یه چیز دیگه...اگه واسه ویرایش معدل تا روز انتخاب رشته هم فرصت میدن این چه معنی میده؟یعنی اینکه بعدش که معلوم شد طرف مثلا معدل ۱۹ واسه خودش زده و بعد تو انتخاب رشته معدل ۱۵ میزنه! واسه ویرایش کل، رتبه‌ها جابجا میشه با تراز جدید این طرف؟؟؟

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mary-joon , ali_computer69
ارسال: #۱۵
۱۴ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۶ ب.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۵۸ ق.ظ)NoOne نوشته شده توسط:  و یه چیز دیگه...اگه واسه ویرایش معدل تا روز انتخاب رشته هم فرصت میدن این چه معنی میده؟یعنی اینکه بعدش که معلوم شد طرف مثلا معدل ۱۹ واسه خودش زده و بعد تو انتخاب رشته معدل ۱۵ میزنه! واسه ویرایش کل، رتبه‌ها جابجا میشه با تراز جدید این طرف؟؟؟

واقعا چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یاران ره عشق منزل ندارد *** این بحر مواج ساحل ندارد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mary-joon , ali_computer69

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۶۱۰ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  کارنامه ارشد ۱۴۰۰ فاطمه دیبا ۰ ۱,۵۹۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۹۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۱۸۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۴۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close