زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بیوانفورماتیک و مصاحبه و پذیرش دکترا

ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۰۶ ب.ظ، توسط saba_1984.)
سلام دوستان

می خواستم بدون شما اطلاع دارید که تو دانشگاهتون تو مقطع دکترا در زمینه بیوانفورماتیک کار میشه یا نه؟

اگه بخوام سوالم رو یه جور دیگه بپرسم اینجوری میشه که:

من گرایشم نرم افزاره اگه من پایان نامه ارشدم رو تو زمینه بیوانفورماتیک کار کنم (مباحث دیتاماینیگ و کاربردش در بیوانفورماتیک) موقع مصاحبه دکترا موضوع و حیطه کاریم چقدر تاثیر داره ؟ و تو چه دانشگاههایی شانس پذیرش دارم؟

آیا فقط باید دکترای بیوانفورماتیک شرکت کنم که دانشگاه تهران هم فقط پذیرش داره؟
اگه بخوام واسه دکترا هوش امتحان بدم وضعیتم چطور میشه؟
انرژی مثبت، در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

به بخش مباحث عمومی دکتری منتقل شد.

مست عشقم ، مست یارم، مست دوست
مست آن یارم که عالم مست اوست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۵ ق.ظ
باید از دانشگاه تهران سوال کنید با ارشد ریاضی و علوم کامپیوتر که میدونم دانشجو میگیرن فکر کنم با ارشد کامپیوتر هم بگیرن.
دانشگاه ما هم امسال برای بیوانفورماتیک دانشجوی دکتری میگرفت.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: saba_1984 , lsamimi , morweb
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ب.ظ
سلام
در گروه ما هم تعدادی در این مورد کار کردند در مقطع ارشد و تا جایی که اطلاع دارم سال دیگه احتمال داره که دکترای الگوریتم و محاسبات دانشکده فنی تهران هم میارن که البته اساتید گروه الگوریتم خیلی این فیلد رو دوست ندارند ولی در مورد پروژه ها دست بچه ها رو باز گذاشتند و در ضمن آقای دکتر صادقی هم که با گروه الگوریتم همکاری دارند بیشتر در این زمینه کار میکنند که در صورتیکه گروه الگوریتم دکترا بیاره ایشون هم میتونند از جمله اساتید راهنما باشند
تا اونجایی که میدونم علوم تحقیقات هم تو این زمینه کار میکنند البته بچه های هوش. در هر صورت شما تو هر زمینه ای کار کنید ممکنه نتونید همون رو توی دکترا ادامه بدید اما اون طور که من میدونم این تو این فیلد کاری زیاد میشه مقاله داد و یکی از رمزهای موفقیت در دکتری هم داشتن تعداد مقاله زیاد هست
میدوارم موفق باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: saba_1984 , MajidManesht2012 , morweb , majidgeek
ارسال:
۲۵ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ ق.ظ
RE: بیوانفورماتیک و مصاحبه و پذیرش دکترا
سلام
ممنون از راهنمایی هاتون

نقل قول: تو این فیلد کاری زیاد میشه مقاله داد

اینطور که بر میاد این فیلد Favorite کامپیوتری ها نیست

و چون کلا یه فیلد بین رشته ای هست داوری مقالاتش سخت میشه و عملا فقط جاهای خاص میشه فرستاد.

یه سوال دیگه :
استادا موقع مصاحبه دکترا چقدر به فیلد ارشدت اهمیت میدن . یعنی فقط رزومه واسشون مهمه ؟ اینکه بدونن می تونی خوب مقاله بدی و research واسشون کفایت می کنه؟ یا دنبال دانشجویی هستند که قبلا هم تو فیلد اونا کار کرده باشه؟

مست عشقم ، مست یارم، مست دوست
مست آن یارم که عالم مست اوست
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۵ ب.ظ
RE: بیوانفورماتیک و مصاحبه و پذیرش دکترا
(۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ)saba_1984 نوشته شده توسط:  استادا موقع مصاحبه دکترا چقدر به فیلد ارشدت اهمیت میدن . یعنی فقط رزومه واسشون مهمه ؟ اینکه بدونن می تونی خوب مقاله بدی و research واسشون کفایت می کنه؟ یا دنبال دانشجویی هستند که قبلا هم تو فیلد اونا کار کرده باشه؟

معمولا اکثر اساتید خیلی به فیلد ارشد اهمیت میدن. اما رزومه مهمتره واسشون. تو یکی از جلسات مصاحبه ای که داشتم یکی از اساتید خیلی مشتاق بود که من دانشجوی دکتراش باشم با اینکه ابدا ذره ای هم فیلد کاری مشابهی نداشتیم. واسه همین هم ازم پرسید که اگه بخوام فیلدم رو تغییر بدم مشکلی ندارم.
البته معمولا توی مدارکی که میفرستید معمولا باید ایده یا ایده های پژوهشی تون را قرار بدید و معمولا اساتید به جای خوندن خلاصه پایان نامه بیشتر مشتاق خوندن ایده های پژوهشی شما هستند. من سعی کردم سه چهار تا ایده رو بزارم که احتمال اشتراک تو فیلد کاری رو بالا ببرم. من فکر میکنم داشتن ایده پژوهشی مهمترین بحث توی جلسات مصاحبه میتونه باشه حتی اگر از شما در این مورد نپرسند میتونید ازشون وقت بگیرید و در این مورد صحبت کنید
موفق باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , saba_1984 , انرژی مثبت , eliazad , MajidManesht2012 , CATIGA , morweb

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۶۶ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۰۹ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۱ ۱,۹۵۵ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۴۴ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  کنکور دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۵ ۳,۲۷۶ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mbashiri
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۲۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۶۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close