زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تحلیل پیچیدگی زمانی و مرتبه اجرایی منو داغون کرد

ارسال:

netsupport پرسیده:

Sad تحلیل پیچیدگی زمانی و مرتبه اجرایی منو داغون کرد

سلام به دوستان و عرض تبریک به کسایی که امسال قبول شدن
من پارسال امتحان دادم و رتبم ۱۳۰۰ آی تی شدSad...... یکی از موضوعاتی که من توش می لنگیدم و همچنان هم می لنگم این بحث مرتبه اجرایی و تحلیل پیچیدگیهAngry
کتاب و جزوه هم زیاد خوندم ولی چیز زیادی دستگیرم نشده اگه از دوستان کسی هست که این مبحثو بلده به زبون ساده به ما بگه جریان چیه ....
ممنون از همه دوستان

۰
ارسال:

younes پاسخ داده:

من نمیدونم چی بگم . والا زیاد سخت نیست . من خودم هیچی بلد نبودم یعنی تو دانشگاه استادمون ما رو دور زد ، و خودم کتاب ساختمان داده مقسمی اون مو قع کارشناسی رو گرفتم و فصل اولشو خوندم نصف موضوع کاملا واسم جا افتاد و مرتبه ها رو به نظر من کتاب قدسی هم خوب گفته. الانم که Clrs رو خوندم کلا موضوع واسم جا افتاد. نظر من اینه که یه نگا به یکی از کتابای ساختمان مقسمی فصل پیچیدگی زمانی بنداز ، ان شاالله واست روشن میشه ، فقط این دید (view( خودتو مثبت کن ، هیچی نیست ، زیادی بزرگ تصورش نکن . امیدوارم مفید باشه.

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

من چیزی که به ذهنم میرسه واستون میگم اما بهتره یه سوالی که اشکال دارید ازش بپرسید تا با حل اون سوال متوجه بشید.

دنیای واقعی رو در نظر بگیرید : فرض کنید من به شما یک دستور آشپزی میدم که ۲۰ مرحله داره مثلا برنج رو آبکش کنید، لوبیا رو از شب قبل خیس کنید و ..... (۲۰ مرحله)
خوب برای یک آشپز این مراحل زیاده و اون میگه که این دستور زمان زیادی میبره.

توی کامپیوتر هم همینه ما یک الگوریتم (مجموعه دستورات) داریم که باید مو به مو اجرا کنیم حالا اگر تعداد این دستورات زیاد باشه الگوریتم پیچیده است و مرتبه زمانی بالایی داره.

حالا یک سری الگوریتم ها هستند که تعداد دستورات ثابتی دارن که میگن مرتبه خطی هست یک سری هست تعداد دستورات به ورودی بستگی داره مثلا میگه به تعداد ورودی بار به متغییر یک واحد اضافه کن پس هر چه ورودی بیشتر بشه مراحل هم بیشتر میشه اما به تعداد خود ورودی بستگی داره o(n حالا اگه بگه به تعداد مربع ورودی بار به متغییری یک واحد اضافه کن اونوقت تعداد مراحل تابعی از مربع ورودی هست یعنی از مرتبه n^2 (وقتی n ورودی باشه)

[tex]for(i=1,i<=10,i ) y ;[/tex]
خوب این الگوریتم به ورودی بستگی نداره و ۱۰ بار اجرا میشه.
[tex]for(i=1,i<=n,i ) y ;[/tex]
این مورد بسته به ورودی n به تعداد n بار اجرا میشه هر چه n بیشتر باشه مدت اجرای الگوریتم بیشتر است.
[tex]for(i=1,i<=n^{2},i ) y ;[/tex]
این مورد بسته به ورودی n به تعداد n^2 بار اجرا میشه هر چه n بیشتر باشه مدت اجرای الگوریتم بیشتر است.

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

برای بحث پیچیدگی ها علاوه بر این پست هایی که دوستان گفتن، باید مقداری هم از سری ها در ریاضیات و
دنباله و تصاعد بلد باشید، مثلا باید بدونید که n = n*(n+1) /2 + ....+ سه + دو + یک.
شاید قسمت سختش همون تابع مولد باشه که اگه کار کنی راحت دستت میاد که باید چکار کنی. تمرین، فقط تمرین.

۰
ارسال:

kiantamar پاسخ داده:

RE: تحلیل پیچیدگی زمانی و مرتبه اجرایی منو داغون کرد

من هم زیاد تو این مبحث قاطی میکنم

میشه به این سوال من جواب بدید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

RE: تحلیل پیچیدگی زمانی و مرتبه اجرایی منو داغون کرد

برای شروع و اشنایی با مبحث روابط بازگشتی و مرتبه زمانی

کتاب مرجع : فقط نیپولیتان
کتاب تست : ساختمان مقسمی + الگوریتم سپاهان ( خیلی عالیه اما یه مقدار سنگین هست ولی به جراءت از همه کتابا حتی برای این فصلش از CLRS هم بهتره )

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۵۱۷ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۸۹۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  استخدام کارشناس تحلیل داده zeinab_IT ۰ ۱,۰۵۸ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab_IT
  بلخره پیداش کردم nillshid ۰ ۹۸۸ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۱۴ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۵۰۰ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۷۱ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۹۸ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۶۱۴ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۹۸ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close