زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کد گذاری قطبیbiphase(شبکه ی پارسه دکتر حقیقت)

ارسال:

jameshenas پرسیده:

سلام بچه ها...من تو این قسمت کد گذاری با این روش مشکل دارم...البته فهمیدم چرا از وسط کلاک ها داره کار میکنه ها...فقط نمیدونم چه وقتی از یک به صفر میره یعنی از بالا به پایین یا بلعکسش رو مشکل دارم .
ممنون میشم بچه هایی که بلدن راهنماییم کنن
اینم لینک تصویرم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Mehrdad7soft پاسخ داده:

RE: کد گذاری قطبیbiphase(شبکه ی پارسه دکتر حقیقت)

هرچند سوال قدیمیه اما من جواب درست میگم در راه پیشرفت علمSmile

اولا :اون لینک اول که گذاشتید شکل اولش مشکل داره ۰-۱‌ها باید همه یه گام برن به راست اشتباه چاپی هست

۲:در روش منچستر سطح سیگنال منطق مشخص می‌کنه یعنی‌ اگر شما در یک بیت(بین ۲ خط چین) از ولتاژ منفی‌ به سمت ولتاژ مثبت برید =منطق ۱ و اگر در یک بیت از ولتاژ مثبت به سمت منفی‌ برید =منطق ۰ (هر بیت جدا فرض کنید )

۳:در منچستر تفضلی که هم ساده اگر در شروع بیت(اول خطچین) تغییر سطح داشته باشیم منطق ۰ اگر نداشته باشیم منطق

موفق باشید

۰
ارسال:

y_amin پاسخ داده:

(۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۰ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  سلام بچه ها...من تو این قسمت کد گذاری با این روش مشکل دارم...البته فهمیدم چرا از وسط کلاک ها داره کار میکنه ها...فقط نمیدونم چه وقتی از یک به صفر میره یعنی از بالا به پایین یا بلعکسش رو مشکل دارم .
اینم لینک تصویرم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام ببینید تا اونجا که من از کتاب دکتر حقیقت دیدم ،وقتی از ولتاژ منفی به مثبت رفته ،بیت ۱ و برعکس ،صفر در نظر گرفته شده(در منچستر). در منچستر تفاضلی وقتی تغییری در ابتدا (خط چین ها) باشه، به معنی بیت صفر و اگه تغییری نباشه،بیت یک در نظر گزفته شده.
امیدوارم کمکی کرده باشم!Shy

ارسال:

jameshenas پاسخ داده:

(۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ب.ظ)y_amin نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۰ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  سلام بچه ها...من تو این قسمت کد گذاری با این روش مشکل دارم...البته فهمیدم چرا از وسط کلاک ها داره کار میکنه ها...فقط نمیدونم چه وقتی از یک به صفر میره یعنی از بالا به پایین یا بلعکسش رو مشکل دارم .
اینم لینک تصویرم

سلام ببینید تا اونجا که من از کتاب دکتر حقیقت دیدم ،وقتی از ولتاژ منفی به مثبت رفته ،بیت ۱ و برعکس ،صفر در نظر گرفته شده(در منچستر). در منچستر تفاضلی وقتی تغییری در ابتدا (خط چین ها) باشه، به معنی بیت صفر و اگه تغییری نباشه،بیت یک در نظر گزفته شده.
امیدوارم کمکی کرده باشم!Shy
مرسی که جواب دادین فقط یه سوال؟ الان تو منچستر بیت سوم و چهارم هر دو یک هستن ولی یکی مثبت(بالا ) و یکی منفی(پایین)
چرا انوقت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

hamed9060 پاسخ داده:

در منچستر:
۱:نیمه اول بالا، نیمه دوم پایین
۰:نیمه اول پایین، نیمه دوم بالا

در منچستر تفاضلی:
اگه به بیت یک برسیم، تغییر نمیکند.
اگه به بیت صفر برسیم تغیییر میکند.

۰
ارسال:

adel28 پاسخ داده:

(۱۶ دى ۱۳۹۱ ۰۴:۱۷ ب.ظ)hamed9060 نوشته شده توسط:  در منچستر تفاضلی:
اگه به بیت یک برسیم، تغییر نمیکند.
اگه به بیت صفر برسیم تغیییر میکند.

میشه رو این شکل کتاب حقیقت یکم توضیح بیشتر بدید:

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

(۲۰ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۰۶ ق.ظ)adel28 نوشته شده توسط:  میشه رو این شکل کتاب حقیقت یکم توضیح بیشتر بدید:

سیکل اول که مقدار یک داره که مشخص هست اما بیت دوم که صفر هست پس باید تغییر سطح داشته باشیم یعنی سطح بیت قبلی تو هر سطحی که تموم شده باید سطحو معکوس کرد
مثلا به سیکل ۴ دقت کنید سطح بیت قبلی در v0- تموم شده پس در این سیکل بیت صفر داریم پس باید تغییر سطح بدیم به V0
اما برای بیت یک کاملا برعکسه هرجا که به بیت یک رسیدیم سطح بیت قبلی باید حفظ کنیم مثلا به سیکل ۳ دقت کنید بیت قبلی در V0- تموم شده پس از سطح V0- بیت یک رسم میکنیم اما مثلا در سیکل ۷ ، بیت قبلی سطح V0 داره پس برای بیت یک باید از سطح V0 بیت رسم بکنیم

پس در مجموع :
در هر سیکل که خواستیم بیت یک رسم کنیم، سطح بیت قبل حفظ میکنیم
در هر سیکل که خواستیم بیت صفر رسم کنیم، سطح بیت قبل معکوس میکنیم

۰
ارسال:

adel28 پاسخ داده:

پس میشه گفت خیلی شبیه NRZ-I هست. درسته؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود جزوه شناسایی آماری الگو دکتر بیگی Jooybari ۲۲ ۲۱,۸۶۸ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: studentstar
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۲۵ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۲۸ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۴۷۶ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  درخواست جزوه زبان تخصصی دکتر مظفری commasoud ۲۵ ۲۱,۲۲۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: miss meri
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۱۷۵ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  درخواست فیلم نکته تست نظریه دکتر کارگهی juyaye danesh ۰ ۱,۸۴۲ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: juyaye danesh
  دانلود وویس درس سیستم های توزیعی دکتر پدرام x86 ۴۴ ۳۹,۶۱۴ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: محسن افضلی
  سیستم های عامل(دکتر نقیب زاده) y.zare64 ۵ ۹,۱۳۷ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: slayermind
  مدار منطقی دکتر اجلالی بهتره یا موریس مانو _student_98 ۹ ۸,۵۶۱ ۰۶ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close