زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ابهام در تحلیل الگوریتم پریم در پیاده سازی با binary min heap

ارسال:

reyhaneh64 پرسیده:

ابهام در تحلیل الگوریتم پریم در پیاده سازی با binary min heap

الگوریتمو ضمیمه کردم
order هر خط رو مشخص کردم بخشایی که داخل کادر قرمز رنگ هست تو تحلیل مرتبش ابهام دارم
تشکر از دوستانی که وقت میذارن.

۰
ارسال:

edge پاسخ داده:

RE: ابهام در تحلیل الگوریتم پریم در پیاده سازی با binary min heap

اگه اون زمان اجرا ها در صورت سوال بوده باشه که فک کنم منظور از خط ۱۱ o(1) رو به این دلیل گذاشته که فرض کرده درخت هیپ به صورت یه آرایه مرتبه و با یه بار دسترسی به اولین خانه کوچکترین عنصر رو پیدا میکنیم و اون عنصر از آرایه حذف میشه و اشاره گر به دومین خانه اشاره میکنه. در مورد زمان اجرا هم فک کنم زمانش v- 1 به توان ۲ در log v بشه که همونطور که خودتون میدونید برای درخت پر میشه همون elogv .
البته فک کنم.Smile

ارسال:

reyhaneh64 پاسخ داده:

RE: ابهام در تحلیل الگوریتم پریم در پیاده سازی با binary min heap

(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۰ ب.ظ)edge نوشته شده توسط:  اگه اون زمان اجرا ها در صورت سوال بوده باشه که فک کنم منظور از خط ۱۱ o(1) رو به این دلیل گذاشته که فرض کرده درخت هیپ به صورت یه آرایه مرتبه و با یه بار دسترسی به اولین خانه کوچکترین عنصر رو پیدا میکنیم و اون عنصر از آرایه حذف میشه و اشاره گر به دومین خانه اشاره میکنه. در مورد زمان اجرا هم فک کنم زمانش v- 1 به توان ۲ در log v بشه که همونطور که خودتون میدونید برای درخت پر میشه همون elogv .
البته فک کنم.Smile
ممنون از پاسختون
زمان اجرا هابا توجه به توضیحات توابع هست و فکر نکنم فرضا اگر سوالی مطرح بشه زماناشو بدن.

بخش مربوط به کادر قرمزو اشکال دارم که چطوری به elog v میرسه

Build-heap : ساخت heap با مقادیر پیش فرض key

Extract-Min:کوچکترین مقدار heap را برمیگرداند. که همان ریشه است و سپس دوباره heap رابازسازی میکند.

Decrease-Key:جایگزینی یک مقدار heap با مقدار کوچکتر و بازسازی مجدد heap

مقادیرو از توضیحات نوشتم، داخل کادر قرمزو البته شک دارم. و ابهامم همین قسمته و این که به elog v چطور رسیده.

(۲۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۰ ب.ظ)edge نوشته شده توسط:  زمانش v- 1 به توان ۲ در log v بشه که همونطور که خودتون میدونید برای درخت پر میشه همون elogv .
ورودی، گرافه
که بیشترین تعداد یالش میشه
[tex]\begin{pmatrix} v\begin{pmatrix} v-1 \end{pmatrix} \end{pmatrix}/2[/tex]
که البته تو تحلیل الگوریتم فکر نکنم استفاده ای بشه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استخدام کارشناس تحلیل داده zeinab_IT ۰ ۱,۰۵۵ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab_IT
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۴۰۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۶۱۰ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۴۷۶ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۳۰۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  کتاب شبیه سازی آمنت omnet++ berkeley ۱ ۳,۹۰۳ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  در مصاحبه کارشناس تحلیل گر سیستم چه می پرسند؟ سیما ۱۹۵۶ ۲۸ ۴۳,۹۴۵ ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۶۹۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
Question یک نکته ابهام marvelous ۶ ۴,۸۳۳ ۰۹ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close