زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از آمار

ارسال:

azam84 پرسیده:

سوال از آمار

دوستان میتونید تو حل این سوالا کمک کنید:
۱-در جامعه ای نرمال با میانگین ۲۰ و انحراف معیار ۱۰، ۹۷/۵ درصد میانگین های نمونه های تصادفی به حجم ۲۵ کمتر از کدامیک از مقادیر زیر هستند؟
۲۴
۲۳
۲۲
۲۱
جواب:۲۴

۲- سکه ای دو بار پرتاب می شود احتمال اینکه یک روی سکه دو بار تکرار شود کدام است به شرط اینکه حداقل یک روی سکه همان روی مورد نظر باشد؟
۱/۴
۱/۲
۱/۳
۲/۳
جواب:۱/۳

۰
ارسال:

azam84 پاسخ داده:

RE: سوال از آمار

یعنی هیچکی نمیتونه این سوالارو حل کنه!!!HuhConfused

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سوال از آمار

سلام. ممکنه درمورد سوال دوم یکم توضیح بدید؟ با چیزی که من از سوال فهمیدم؛ احتمال دوبار مشابه اومدن یک سکه ۱/۲ هست. احتمال دوبار شیر یا دوبار خط اومدن هم هرکدوم ۱/۴ میشه.
شاید منظور سوال صرف نظر از احتمال مشابه باشه. یعنی یا دوبار شیر یا یکبار شیر و یکبار خط و یا دوبار خط هست. در حالت معمول احتمال یکبار شیر و یکبار خط (بخاطر اهمیت ترتیبشون) میشه ۱/۲ و دوبرابر هرکدوم از دوتا احتمال دیگست. ولی اگه با فرض اتفاق افتادن این پرتاب ها، روی نتیجه گیری (به نظر من غلط) برابر بودن هرسه احتمال، احتمال هرسه تا ۱/۳ میشه. ولی بنظر من جواب این سوال همون ۱/۴ درسته.

ارسال:

azam84 پاسخ داده:

RE: سوال از آمار

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۹ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. ممکنه درمورد سوال دوم یکم توضیح بدید؟ با چیزی که من از سوال فهمیدم؛ احتمال دوبار مشابه اومدن یک سکه ۱/۲ هست. احتمال دوبار شیر یا دوبار خط اومدن هم هرکدوم ۱/۴ میشه.
شاید منظور سوال صرف نظر از احتمال مشابه باشه. یعنی یا دوبار شیر یا یکبار شیر و یکبار خط و یا دوبار خط هست. در حالت معمول احتمال یکبار شیر و یکبار خط (بخاطر اهمیت ترتیبشون) میشه ۱/۲ و دوبرابر هرکدوم از دوتا احتمال دیگست. ولی اگه با فرض اتفاق افتادن این پرتاب ها، روی نتیجه گیری (به نظر من غلط) برابر بودن هرسه احتمال، احتمال هرسه تا ۱/۳ میشه. ولی بنظر من جواب این سوال همون ۱/۴ درسته.

خودمم منظور سوالو نفهمیدمSmile
به نظر منم ۱/۴ درسه ولی کتابی که ازش میخونم بدون هیچ توضیحی نوشته۱/۳! فکر میکنم هرجوری در نظر بگیریم جواب ۱/۳ نمیشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود جزوه شناسایی آماری الگو دکتر بیگی Jooybari ۲۲ ۲۱,۸۳۶ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: studentstar
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۳۹ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  سوال آمار moradi265 ۱ ۱,۹۲۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  آمار و احتمالات مهندسی moslemrahmati ۳ ۲,۶۴۸ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۵۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۱۰۹ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question مشورت در حل یک تست آمار marvelous ۶ ۴,۳۵۵ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  پایگاه داده آماری Baran15 ۰ ۱,۴۹۰ ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  کتاب شناسایی آماری الگو F.N.44 ۳ ۳,۸۰۷ ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: خانه سبز
  آمار قبولی های آیتی ۹۷ Happiness.72 ۰ ۲,۲۴۹ ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close