زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال پایگاه داده نرم افزار دولتی ۸۶

ارسال:

soniasa پرسیده:

سلام به همه شما دوستان

چرا جواب درست سوال گزینه (۱) اعلام شده در حالیکه به نظر من گزینه ( ۲) درست هست چونکه خروجی اون کوئری درونی، نتیجه تکراری ندارد زیرا کلید رابطه تولید کننده - قطعه، ترکیبی از کدقطعه + کد تولید کننده هست. پس وقتی که کد تولید کننده برابر مقدار ثابت P2 فرض شده S# نمی تونه مقدار تکراری در رابطه باشه. درسته؟

[تصویر:  103927_1_1379091781.JPG]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hadi_m پاسخ داده:

RE: سوال پایگاه داده نرم افزار دولتی ۸۶

با سلام
این نوع Query ها رو Sub Query مینامند و به نظرم تست جالبی هست من اگر خودم بخوام در یک نگاه تست رو بزنم همون گزینه دوم رو انتخاب میکنم اما وقتی به واژهای داخل پرانتز برخورد کنم سعی میکنم دقت عمل بیشتر داشته باشه . استدلال من اینه که فیلد Sname فاقد یکتایی مقدار هست و ممکنه دو تا تولید کننده دارای sname یکسان باشند چون در جدول S فقط #S یکتایی مقدار داره و کلید هست و Sname میتواند حاوی مقادیر تکراری باشد بنابراین ممکنه دو تولید کننده با نام یکسان قطعه P2 را تولید کنند و از انجا که Distinct رو به کار نبرده این مقادیر تکراری به خاطر Sname هستشکه میتواند حاوی مقادیر تکرار باشند.

۰
ارسال:

soniasa پاسخ داده:

با تشکر از جوابتون بنابراین تنها با شرط اینکه اسامی تولید کننده می تونه تکراری باشه و به قول شما عبارت Distinct رو بکار نبرده احتمال تکراری بودن نام تولید کننده وجود داره Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۵۹۶ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۲۸۸ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۱۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۳۹ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۴۲۰ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  امریه ارگان های دولتی it_man ۰ ۵۳۵ ۰۸ دى ۱۴۰۱ ۰۱:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: it_man
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۱۹ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۳۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۳۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۵۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close