زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ایجاد یک آرایه سلولی ۱*۳ در یک سلول در نرم افزار مطلب

ارسال:

maryam bagheri پرسیده:

سلام دوستان خوبید؟
من پایان نامم در مورد تشخیص احساسات در چهره هست که با متد LBP-TOP قراره پیاده سازیش کنم. متدش اینطوری هست که تا فریم یا همون تصویر را میگیره بعد به یه بلوک ۹*۸ تقسیم می کنه بعد روی هر بلوک این متد اجرا میشه که من از پایگاه داده FERET استفاده کردم(فقط دو حالت خوشحالی و حالت خنثی)، البته فراموش نکنم بگم که این متد مقاله ای که من کار کردم روش مختص ویدئو هست بنابراین من ۳ مجموعه تشکیل دادم : خنثی ، خنثی-خوشحال ، خوشحال (یعنی پشت سر هم عکس گرفته شده تا فرد از حالت خنثی به خنده رسیده ممکنه این بین ۷ تا فریم گرفته شده باشه که من از ۳ فریم آن استفاده می کنم)
یعنی ۳ پوشه دارم که هر کدوم ۱۲۹ تصویر دارند(خنثی ، خنثی-خوشحال ، خوشحال ). این متد طوری هست که فریم وسط رو بعنوان فریم جاری در نظر می گیره و ۲ فریم دیگر به عنوان فریم های قبلی و بعدی هستند (مقادیر آستانه در هر پیکسل در هر کدام از فریم ها توسط پیکسل مرکزی در فریم جاری می باشد).
توی تابع مشگل ندارم حالا ۳ تا فایل رو ضمیمه می کنم که یکی تابع برنامه یکی تو محیط editor نوشتم و اون یکی دیگه هم اینه که می خوام یه سلول بسازم که در هر خانه اش یه آرایه سلولی ۳*۱ باشه که نمیشه همچین چیزی

این تابع من هست
function LBPTOP.txt
اندازه فایل: ۹/۴۵ KB

این کدی که در editor نوشتم برای اجرای برنامه
editor code.txt
اندازه فایل: ۱/۳۹ KB

و این هم کدی که سلول آرایه رو قراره بسازه
cell array.txt
اندازه فایل: ۱/۶۴ KB

بچه ها من واقعا نیاز دارم به این راهنمایی شما فوریه فوری هست
مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

منظورتون ساخت آرایه ای از آرایه هاست ؟!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال:

maryam bagheri پاسخ داده:

RE: ایجاد یک آرایه سلولی ۱*۳ در یک سلول در نرم افزار مطلب

(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۱ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  منظورتون ساخت آرایه ای از آرایه هاست ؟!

سلام آفاق جان خوبی؟ ممنون سایت های خوبی بود ، اگر کدهامو نگاه کرده باشی تقریبا درست نوشتم ولی آن چیزی که باید رو در اجرا نمیده بهم(همون کدی که برای ساخت سلول آرایه نوشتم)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

من نتونستم برنامه تون رو دانلود کنم ، زیاد هم اطلاعات ندارم ، توی گوگل به زبان انگلیسی سرچ کنید شاید راه حلش رو پیدا کنید Smile

ارسال:

(۱۵ خرداد ۱۳۴۹ ۰۵:۳۲ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من نتونستم برنامه تون رو دانلود کنم ، زیاد هم اطلاعات ندارم ، توی گوگل به زبان انگلیسی سرچ کنید شاید راه حلش رو پیدا کنید Smile

مرسی آفاق جان از اینکه می خونی و جواب میدی ، یه خطا دارم در قطعه کدزیر تو اینترنتم سرچ کردم منتها ظاهرا که برنامه درسته خطای عجیب غریبی میده

cell array1.txt
اندازه فایل: ۸۳۱ bytes

این هم خطایی که داره هست:

??? Conversion to cell from double is not possible.
ممنون میشم راهنماییم کنید

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

use cell2mat to convert from a cell array (what textscan returns) to a numeric array, which you can use (like append to,
in your case) with other numeric arrays.

Strings are generally stored in cell arrays. So you need to index with {}, not ()

You should use the function NUM2CELL to convert the right hand side to a cell array before assigning it to your cell array

اینا توصیه هایی بود که به کسانی که مثل شما این مشکل رو داشتن شده بود.

شما کجا آرایه سلولی رو مقدار اولیه دادین؟!

ارسال:

(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  use cell2mat to convert from a cell array (what textscan returns) to a numeric array, which you can use (like append to,
in your case) with other numeric arrays.

Strings are generally stored in cell arrays. So you need to index with {}, not ()

You should use the function NUM2CELL to convert the right hand side to a cell array before assigning it to your cell array

اینا توصیه هایی بود که به کسانی که مثل شما این مشکل رو داشتن شده بود.

شما کجا آرایه سلولی رو مقدار اولیه دادین؟!

ببین آفاق جان من باید ورودی voldata را اول آماده کنم(که این یکی از ورودی های تابع اصلی من هست) واسه همین براش یه قطعه کد نوشتم که تو این کد باید این متغیر هر دفعه سه تصویر با سایز۲۸۰*۴۴۰ را بگیره و بعد وارد تابع اصلی میشه یعنی اطلاعات یه تصویر درش هست ، که من اول تصویر را با دستور imread خوندم بعد تبدیل به grayscale کردم و بعد imresize کردم (در کل من باید یه آرایه سلولی داشته باشم با سایز ۳*۱۲۹ که ۱۲۹تعداد تصاویر من هست، بعد روی هر کدوم از سلول ها که کلیک می کنیم باید یه آرایه سلولی ۱*۳ باشد که سایزآنها باید ۲۸۰*۴۴۰ باشد و این باید در همه آنها مشابه باشه) حالا این کدش رو نوشتم که بالا هم ضمیمه کردم نمی دونم حالا چرا خطاهای بیخود دارهSadSad

۰
ارسال:

blackhalo1989 پاسخ داده:

سوالتون رو جزیی بگید شاید بشه کمک کرد.
اون اروری که خانم آفاق گذاشتن رو من وقتی خواستم رشته در سل ذخیره کنم دیده بودم. راهشم اینه که اینجوری ذخیره کنید:
{"رشته"}

ارسال:

(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۲۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  سوالتون رو جزیی بگید شاید بشه کمک کرد.
اون اروری که خانم آفاق گذاشتن رو من وقتی خواستم رشته در سل ذخیره کنم دیده بودم. راهشم اینه که اینجوری ذخیره کنید:
{"رشته"}

نمی دونم شاید چون رو این پروژه چند وقته دارم کار می کنم این توضیحات به نظرم کامل هست ، چه خوب میشد دقیقا بگید کدوم قسمت نا مفهوم هست ، من تمام کدهایی که تابحال نوشتم و خطاهاشون رو گذاشتم الآن میخوام اون خطا ها برطرف شه خصوصا ایآخریه که روی نوع double خطاگرفته و نمی دونم چرا راهنمایی هایی که آفاق جون کرده بود رو انجام دادم تمام مراحلش رو ولی بازم جواب ندادSad

۰
ارسال: #۱۰

arshadism پاسخ داده:

xout { b } =xin(b);

۰
ارسال: #۱۱

blackhalo1989 پاسخ داده:

مشکلش دقیقا کجاست؟ شما دارید اینارو تو command windows وارد می کنید. سر یه دستوری باید ارور بده. اون خط کدومه؟
اصلا معلوم نیست مشکل کجاست. یعنی اون قسمت اوله که حلقه داره؟ بعد پس اون قسمت های بعدش چی هستن؟

۰
ارسال: #۱۲

ف.ش پاسخ داده:

برنامه تون رو کپی نکنید توی command window دایرکتوری که فایل برنامه هست انتخاب کنید بعد اسم فایل رو بزنید تا اجرا بشه و وقتی خطا میده میگه کدوم خط مشکل داره.

ارسال: #۱۳

(۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  برنامه تون رو کپی نکنید توی command window دایرکتوری که فایل برنامه هست انتخاب کنید بعد اسم فایل رو بزنید تا اجرا بشه و وقتی خطا میده میگه کدوم خط مشکل داره.

سلام دوستان مرسی از اینکه راهنمایی می کنید،آفاق جان این کار رو کردم فایلم رو توی currentfolder آوردم وبعد در command window فقط نام فایل رو زدم ولی خطی رو نشون نداد توی ارورش
>> cell array1
??? Error using ==> cell
Conversion to cell from char is not possible.

(۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مشکلش دقیقا کجاست؟ شما دارید اینارو تو command windows وارد می کنید. سر یه دستوری باید ارور بده. اون خط کدومه؟
اصلا معلوم نیست مشکل کجاست. یعنی اون قسمت اوله که حلقه داره؟ بعد پس اون قسمت های بعدش چی هستن؟

تو command window اجرا میکنم، فکر کنم وقتی می خواد این خط و اجرا کنه voldata{i,2}=face(j+1); خطا میده یعنی وقتی می خواد مقدار رو توی سلول بریزه مشگل داره چون این face(j+1) قبلش تبدیل نوع double روش انجام شده، به توصیه آفاق جان البته نوشتم اگر پایین رو نگاه کنید همون کا رو کردم ولی بازم ارور داشت

۰
ارسال: #۱۴

سلام دوستان خوبید؟ من اون خطا رو برطرف کردم یعنی الآن آرایه سلولی از سلول ها را دارم و همونطور که میخوام اجرا میکنه(که این چیزی که به دست آوردم برای ورودی متغیر voldata در تابع اصلیم هست که قراره اطلاعات تصاویر درش قرار بگیره حالا این کار انجام شده)، حالا اون تابع اصلیم متغیر voldata سه اطلاعات [height][width][Length] درش قرار میگیره در حالیکه کدی که من در editor نوشتم بصورت {voldata{i}{1}=face{j این هست که این به معنای سلول هست دیگه، حالا باید یا سلول رو به آرایه تبدیل کنم یا کلا کد اصلیم رو تغییر بدم . شما چه پیشنهادی دارید؟ وقتم هم خیلی کم هست باید رو فاز دسته بندی هم کار کنم تازهSad دو تا فایل رو پیوست کردم یعنی کدی که در editor نوشتم(manafzade.m) و کد تابع اصلیم (LBP-TOP.m) ممنون میشم بازم کمکم کنید
مرسی

cellarray-manafzade.txt
اندازه فایل: ۹۱۰ bytes

function LBPTOP.txt
اندازه فایل: ۹/۴۵ KB
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۵

سلام دوستان خوبید؟ من اون مشگلی که داشتم حل شد ولی الآن به این نتیجه رسیدم با این پایگاه داده ای که دارم نمیتونم برای محاسبه همسایگی از روش دایره ای استفاده کنم (یعنی نمیشه در هربلوک یه دایره زد و ۸ همسایگی رو محاسبه کرد)باید از روش مربعی استفاده کنم و کدش رو ندارم خواستم درخواست کنم اگر کسی این کد آماده رو داره یا این روش رو بلد هست به من کمک کنه
مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۷ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۷۱ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  تکمیل قطعه کد مجموع آرایه Xzrix ۰ ۱,۳۲۱ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close