زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال درباره کتاب Focus On Ielts انتشارات Pearson Longman

ارسال: #۶۱
۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۷ ب.ظ
RE: سوال درباره کتاب Focus On Ielts انتشارات Pearson Longman
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸ ب.ظ)*Najmeh* نوشته شده توسط:  کتاب مشخص نکرده کجا رو باید از روی سیدی گوش داد
تمرین های ریدینگ جوابشون توی کتاب هست؟شماره صفحه پایین تمرین نوشته ولی توی اون صفحه چیز خواستی نیست

سامری ریندگم باید تمرین کنیم؟

درسای زوج لیسنینگ دارن و اون فایلای صوتی متعلق به لیسنینگا هستش.پس فایلا مال دروس زوج هستن.و جواب یه سری سوالاتم آخر کتابه.بازم بعضی تمرینا جواباشون نیست.

من مشکلی که دارم اینه که اسکریپتای کتابو لازم دارم اما گیرم نمیاد.هر چی تو اینترنت گشتم رسیدم به همین کتاب نگارش Teachers Book!!! اما نتونستم اسکریپتا رو باز گیر بیارم.کسی نداره اونا رو؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , *Najmeh*
ارسال: #۶۲
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۱۶ ق.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ق.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  من در حال حاضر بدلیل مشکلات عدیده ای تو گرامرBig Grin دارم کتاب Grammar For IELTS Cambridge Press رو میخونم،نکته جالب کتابT لیسنینگاشه که خیلی شباهت زیادی به کتاب Focus On IELTS دارهSmile،فک کنم تا درس ۸ این کتاب کافی باشه بخونم،الان درس ۳ هستم،درس ۱ Focus ON IELTS رو هم خوندم.بقیه بچه ها چیکار کردید؟الان کجایید؟

سلام؛
من به پیشنهاد اقای arixooo فعلا دارم روی ورودی کار می کنم !
یعنی دو درس دو درس میرم جلو؛ از فردها reading و از زوجها listening رو یکی در میون می خونم و لغات ناآشنا رو هم در قسمت مربوطه تو همون دفتر چهار قسمتی مینویسم؛ البته چون شلوغی صفحات معمولا اذیتم میکنه، اصطلاحات یا تکه جمله های جالب رو سعی میکنم توی جمله ای که برای کلمه ها بعنوان مثال مینویسم قرار بدم، با یه خط زیرش؛ البته فعلا کمی کندم ولی احتمالا درست میشه به مرور؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , arixooo , *Najmeh* , mahsaii
ارسال: #۶۳
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۱۷ ق.ظ
از درس ۲ لیسنینگ اولشو گوش دادم
بلخره درس ۱ تموم شد ولی باید مرور بشه
مشکل من این که لیسنینگو کامل متوجه نمیشم
جواب سوال ها رو میتونم پیدا کنم اما نمیتونم روی برگه کامل بنویسمش
این کتاب لیسنینگ هارو هم نوشته نداره؟

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۰
ارسال: #۶۴
۲۵ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۴۹ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۶ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  یکی از دوستان سوالی پرسیدند راجع به اینکه چیکار کنیم هنگام خوندن متن های طولانی رشته کلام از دستمون در نره..
خوب توصیه اساتید آیلتس skimming and scanning است..
به این معنی که برای بار اول متن رو سریع میخونیم...شاید ۱ خط در میون...همونجوری که موقع روزنامه خوندن چشماتون سریع از این خط به خط بعدی میره..
فقط دنبال اینیم که جنرال آیدیا رو بگیریم...به این معنی که متوجه شیم متن در چه موردیه و چی میگه..
شاید حدود ۲-۳ دقیقه وقت مارو بگیره...
بعد از اون سراغ سوالات میریم..
سوال مثلا در مورد تفاوت نظر دو دانشمند در یه مسئله خاص هست...اینجاست که باید در متن جستجو کنیم...بدنبال لغات کلیدی..وقتی لغات کلیدی رو پیدا کردیم..یه خط قبل و یه خط بعدش رو میخونیم..و باید جواب بدیم..البته اگه معنی رو متوجه شده باشیم..
اما همه اینها روش های جواب دادن به سوالات در آزمون آیلتس اه و ربطی به یادگیری زبان انگلیسی نداره...
کاربر sepid از من پرسیدند که چیکار کنیم رشته کلام رو گم نکنیم...که یهو نبینیم چند پاراگراف رو خوندیم و چیزی متوجه نشدیم...
یه دلیلش نداشتن تمرکز کافیه..حواستون نباید جای دیگه باشه..هنوز اونقدر ها مسلط نشدید که بتونید حین خوندن یه متن به زبان انگلیسی Multi tasking کنید..
یه دلیل عمده دیگش اینه که خط جاری رو متوجه نمی شید..به امید اینکه در خط بعدی مسئله روشن شه جلو میرید..که در اکثر اوقات جواب نمیده..
این عدم دریافت معانی و مفاهیم یا به ضعف در دامنه لغات و اصطلاحات بر میگرده و یا از اونجایی که بعضی از متن های آیلتس واقعا تخصصی میشن به نداشتن اطلاعات در اون حوزه است..یکی از کارهایی که ما میکردیم..تحقیق درباره تمامی موضوعات علمی بود...سعی میکردیم تا اونجایی که ممکنه اطلاعات عمومی خودمون رو بالا ببریم..
مثلا در آزمونی که من دادم..
قسمت اول در مورد فالکون ها(شاهین) و تخم گذاریشون و اینکه چقدر طول میکشه جوجه از تخم بیرون بیاد و از این چیزا بود..حالا فکر کنید کسی اصلا اطلاعاتی در مورد حیات وحش نداشته باشه.متن واسش خیلی سخت تر میشه..

سلام.حالتون خوبه. من چند ساله که دیگه کلاس زبان نمیرم.زبانم بد نیست. برای دوره ی دکتری لازم دارم که آیلتس بگیرم.
کل منابع آیلتس رو گیر آوردم.به نظرتون از کجا شروع کنم؟؟؟؟؟؟کلاس نمیرم.چون تو شهره ما کلاس آیلتس نیست.اگه بخام برم کلاس باید ۲ ساعت تو راه باشم تا به شهره بزرگتری که کلاس آیلتس داره برسم.واسه همین ترجیح میدم که نرم وخودم شروع کنم. شما پیشنهاد میکنید از کجا و کدوم کتاب شروع کنم؟؟؟؟؟آیا میتونم موفق بشم اگه کلاس نرم؟
۰
۰
ارسال: #۶۵
۲۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۱۸ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۴:۴۹ ب.ظ)robot2050 نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۶ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  یکی از دوستان سوالی پرسیدند راجع به اینکه چیکار کنیم هنگام خوندن متن های طولانی رشته کلام از دستمون در نره..
خوب توصیه اساتید آیلتس skimming and scanning است..
به این معنی که برای بار اول متن رو سریع میخونیم...شاید ۱ خط در میون...همونجوری که موقع روزنامه خوندن چشماتون سریع از این خط به خط بعدی میره..
فقط دنبال اینیم که جنرال آیدیا رو بگیریم...به این معنی که متوجه شیم متن در چه موردیه و چی میگه..
شاید حدود ۲-۳ دقیقه وقت مارو بگیره...
بعد از اون سراغ سوالات میریم..
سوال مثلا در مورد تفاوت نظر دو دانشمند در یه مسئله خاص هست...اینجاست که باید در متن جستجو کنیم...بدنبال لغات کلیدی..وقتی لغات کلیدی رو پیدا کردیم..یه خط قبل و یه خط بعدش رو میخونیم..و باید جواب بدیم..البته اگه معنی رو متوجه شده باشیم..
اما همه اینها روش های جواب دادن به سوالات در آزمون آیلتس اه و ربطی به یادگیری زبان انگلیسی نداره...
کاربر sepid از من پرسیدند که چیکار کنیم رشته کلام رو گم نکنیم...که یهو نبینیم چند پاراگراف رو خوندیم و چیزی متوجه نشدیم...
یه دلیلش نداشتن تمرکز کافیه..حواستون نباید جای دیگه باشه..هنوز اونقدر ها مسلط نشدید که بتونید حین خوندن یه متن به زبان انگلیسی Multi tasking کنید..
یه دلیل عمده دیگش اینه که خط جاری رو متوجه نمی شید..به امید اینکه در خط بعدی مسئله روشن شه جلو میرید..که در اکثر اوقات جواب نمیده..
این عدم دریافت معانی و مفاهیم یا به ضعف در دامنه لغات و اصطلاحات بر میگرده و یا از اونجایی که بعضی از متن های آیلتس واقعا تخصصی میشن به نداشتن اطلاعات در اون حوزه است..یکی از کارهایی که ما میکردیم..تحقیق درباره تمامی موضوعات علمی بود...سعی میکردیم تا اونجایی که ممکنه اطلاعات عمومی خودمون رو بالا ببریم..
مثلا در آزمونی که من دادم..
قسمت اول در مورد فالکون ها(شاهین) و تخم گذاریشون و اینکه چقدر طول میکشه جوجه از تخم بیرون بیاد و از این چیزا بود..حالا فکر کنید کسی اصلا اطلاعاتی در مورد حیات وحش نداشته باشه.متن واسش خیلی سخت تر میشه..

سلام.حالتون خوبه. من چند ساله که دیگه کلاس زبان نمیرم.زبانم بد نیست. برای دوره ی دکتری لازم دارم که آیلتس بگیرم.
کل منابع آیلتس رو گیر آوردم.به نظرتون از کجا شروع کنم؟؟؟؟؟؟کلاس نمیرم.چون تو شهره ما کلاس آیلتس نیست.اگه بخام برم کلاس باید ۲ ساعت تو راه باشم تا به شهره بزرگتری که کلاس آیلتس داره برسم.واسه همین ترجیح میدم که نرم وخودم شروع کنم. شما پیشنهاد میکنید از کجا و کدوم کتاب شروع کنم؟؟؟؟؟آیا میتونم موفق بشم اگه کلاس نرم؟

اینجا بچه های که هستن خودشون دارن این کتاب رو میخونن
پس بهتر شما هم شروع کنید خودتون بخونید تا زمانی که تصمیمتون قطعی شد از چیزی عقب نیوفتید

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , equilibrium
ارسال: #۶۶
۳۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۵:۴۵ ب.ظ
سلام؛

من تا حدودی در reading پیش رفتم؛
نمیدونم به من مزه داده یا اینکه خاصیت کتاب هست، تا اینجا برام شیرین بوده (:؛
اما حس می کنم خوندن این کتاب نیاز به یک فضای گروهی داره؛ بخصوص بخش های listening و writing؛
ضمن اینکه خوندن گروهی انگیزه بیشتری برای سرعت بخشیدن به مطالعه کتاب میده؛
اگه موافق هستید میتونیم یه زیر انجمن به اسم کتاب ایجاد کنیم و درسهای کتاب رو در قالب ۵ تاپیک به مرور پیش ببریم؛ ۴ تا واسه هر کدوم از مهارتها و یکی هم برای مباحث متفرقه در مورد کتاب؛
یه برنامه زمانی هم برای درسها میزاریم تا از تابستون بهترین استفاده رو ببریم؛

نظرتون چیه؟

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farazin , arixooo , Sunshine Off , mahsaii , alirrrrrr
ارسال: #۶۷
۰۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ ق.ظ، توسط equilibrium.)
خوب خیلی هم انتظار نمیره این بخش بیش از این همراه داشته باشه (:؛
نظر من در مورد چگونگی مطالعه گروهی در قالب موارد زیر هست؛ اگه فکر می کنید موردی جالب نیست یا باید اصلاح بشه بفرمایید؛

. اول اینکه هفته ای دو درس از کتاب رو پیش ببریم؛ مثلا از شنبه تا دو شنبه فرصت مطالعه درس اول باشه و از سه شنبه تا پنجشنبه درس بعدی؛ جمعه هم میتونه به مرور دو درس خونده شده اختصاص پیدا کنه و سوالات متفرقه ای که شاید پیش بیاد؛
. تو بازه مربوط به هر درسی، هر کدوم از دوستان که بحث رو دنبال می کنند (امیدوارم روی هر درسی حداقل دو نفر بحث ها رو پیش ببرند)، بیان و به تفکیک چهار مهارت و با توجه به پیشنهادات زیر یک خروجی از مطالعه اون درسو را بگذارند؛
مثلا:
. reading: خوب این قسمت چون صرفا خوندنی و درک مطلب هست، لازمه یکم جذاب بشه تا قابلیت گروهی شدن رو داشته باشه؛ مثلا در بازه درس اول، هر کس ریدینگ (های) درس رو می خونه و از هر ریدینگ سه کلمه رو که بنظرش لغات کلیدی و مهمی بودن، همراه با معنی انگلیسی، در تاپیک ریدینگ درس اول مینویسه (علت محدودیت اینه که تاپیک شبیه دیکشنری نشه)؛ و بعد در یک پاراگراف درک خودشو از اون ریدینگ بیان میکنه (در پست جدا) که بهتره از اون سه کلمه حتما استفاده کنه؛ این موضوع هم میتونه هم لغات مهم رو برای دوستان ماندگار کنه، و هم تمرین بسیار خوبی است از درک مطلب (و البته writing)؛ ضمن اینکه پاسخ تمرینها رو هم در ادامه هر کس میتونه قرار بده و بحث بشه؛
. listening: تنها کاری که میشه کرد اینه که هر کس لیسنینگ درس مربوطه رو گوش بده و به ترتیب جمله هایی رو که فهمیده در تاپیک لیسنینگ درس مربوطه بنویسه؛ بقیه هم میتونن جملات ناقص رو کامل و یا اصلاح کنند؛ همچنین میتونیم پاسخ تمرینهای مربوط به هر لیسنینگ رو قرار بدیم؛
. writing: تکلیف این قسمت هم مشخصه؛ هر کس متن خودشو بر اساس چیزی که کتاب خواسته در تاپیک مربوطه قرار میده؛ بقیه همه علاوه بر دیدن اشکالات احتمالی خودشون، در مورد درست، غلط، یا مبهم بودن متنهای نوشته شده بحث می کنند؛
. speaking: واسه این قسمت پیشنهادی به ذهنم نمیرسه !؛

و یه نکته اینکه، نباید انتظار داشت این بخش خیلی استقبال بشه؛ چون هم زبان در اولویت کنکوری ها نیست، و هم اینکه کتاب رو تنها بعضی از دوستان دارند (البته پک کامل این کتاب و فایل های صوتیش رو میشه از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
دریافت کرد)؛ امیدوارم حداقل ۲ یا ۳ نفر بتونن با ثبات خوبی مطالب رو پیش ببرن؛

دوستان لظفا نظرتون رو بدید تا اگه موافق بودید، بعد از ایجاد تاپیک های مرتبط، از همین سه شنبه تا پنجشنبه، با درس اول شروع کنیم؛

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , mahsaii , arixooo , alirrrrrr
ارسال: #۶۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ ب.ظ
سلام
من امروز این تاپیک رو دیدم...
کتاب هارو ندارم فعلا اما برا کار گروهی موافقم و سعی میکنم کتاب هارو در اولین فرصت تهیه کنم Smile
از دوست عزیز آقای arixooo هم که تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار میدن بینهایت ممنونم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium , arixooo
ارسال: #۶۹
۱۴ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۵ ب.ظ
سلام.خیلی خوشحالم بعد از ۱ ماه دوری سرم خلوت شد می تونم بازم اینجا فعال باشم.
راستش بچه ها من الان دارم واسه تقویت کلماتم از همون دیکشنری longman بخش vocabulary trainer اون استفاده می کنم بخش Academic vocabulary.به نظرم خیلی عالیه آخه یه چیزی تو مایه های فلش کارته.
بعد واسه تقویت گرامرم هم دارم درسای cambridge grammar for ielts استفاده می کنم که خوبیش به اینه که مکالمه و اسکریپت ها توی کتاب هستن و فایلهای صوتی هم داره.واسه همین من احتمالا تا آخر تابستون درگیر اون دو تا مبحثم .میخاستم بگم هر کی موافقه یه تاپیک هم واسه گرامر بزنیم آخه بعضی جاهاش آدم واقعا گیر میکنه.یه جاهایی به یه تناقضاتی من بر خوردم!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo
ارسال: #۷۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۶ ب.ظ
فکر خوبیه....من تا جایی که سوادم اجازه بده هستم..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr
ارسال: #۷۱
۱۴ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۳ ب.ظ، توسط alirrrrrr.)
شما که استادید.خیلی خوشحال شدم که حمایت میکنین.فقط به نظرتون از اول پیش بریم یا همون بخشهایی که مشکل و سوال وجود داره؟

حقیقتش من از همون اولا یعنی از tense ها دارم میخونم.یعنی از همون اولا به نظرتون چطوره که گرامر ها رو شروع کنیم؟
۰
۰
ارسال: #۷۲
۱۴ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۳ ب.ظ
بهتره به مشکلات بپردازیم :دی

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۱
۰
ارسال: #۷۳
۱۴ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۶ ب.ظ
سلام.
من نتونستم لینک دانلود مستقیم و رایگان این کتاب رو گیر بیارم ،اما از طریق این
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
میتونید دانلودش کنید.
قبلش باید این نرم افزار (
)که حجمش هم کم هست رو دانلود و نصب کنید.

با عضویت و سرچ کردن تو سایت میتونید لینک دانلودش رو کپی کنید و از طریق نرم افزار تورنت دانلودش کنید!

...
اگر تو این سایت عضویت ندارید قبلش بگم چون زبان سایت روسی هستش با مرورگر گوگل کروم میتونید به راحتی تغییر زبان بدید و از امکانات این سایت استفاده کنید.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahsaii
ارسال: #۷۴
۱۴ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۳۷ ق.ظ
بهترین و جدیدترین محصولات آموزش زبان(تافل)

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۸ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۷۷ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۷۸۵ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۲۸۵ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
  درباره سطح دانشگاه شاهدروزانه و شبانه امیرکبیر واحد گرمسار tondar.sal ۳ ۴,۵۵۱ ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  کمک درباره دانشگاه فارابی قم Gamatria ۶ ۷,۴۳۵ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۸۸۲ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran
  سوال درباره کنترل ترافیک شبکه zorro ۱ ۳,۰۳۴ ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Amir V

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close