زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال کنکور از پارسر ها LR

ارسال:

لهمشد پرسیده:

سوال کنکور از پارسر‌ها LR

با سلام:
دوستان ببنید من یه سوال از کنکور ۸۵ می گذارم ببنید اگه بخواهیم با رد گزینه این سوال رو حل کنیم گرامر الف LALR1 هستش چرا ؟؟ به این دلیل که تو همه گزینه‌ها اومده پس حالا کافیه که ما بیایم گزینه های دیگه رو حساب کنیم (ب ج د) بریم سراغ گزینه ب چون تو دوتا گزینه هستش گزینه به گرامر lalr 1 نیست چرا ؟؟؟ بازهم خودم می گم گرامر مبهم کافیه id+id+id رو بررسی کنید متوجه میشد اما سوال من فلسفی هستش گرامر ج و گرامر د ما شین LR1 چی میشه این اقا اومده برای گرامر ب که مبهم ما شین LR1 رسم کرده ایا درسته و این من رو با اشکال مواجه کرده بود ؟؟ حالا اگه ممکنه برای یکی ازگرامر‌ها منهای ب مثلا گرامر د یه ماشین LR1 رسم کنید ؟؟
اینم سوال:[تصویر:  idks28w15bkgcb6os.gif]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

لهمشد پاسخ داده:

RE: سوال کنکور از پارسر‌ها LR

با سلام:
این لینکش ببنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال:

بی رنگ پاسخ داده:

شما این گرامرها رو نظر تداخل shift reduce یا reduce reduce بررسی کردید؟

۰
ارسال:

لهمشد پاسخ داده:

ببنید دوست عزیز من:
شما جای من اگه سر جلسه کنکور بخواهی ایتم lr1 رو رسم کنی فقط کل وقت کنکور رو باید واسه همین سوال بگذاری کنار چیزی که من در صورت سوال مطرح کردم فکر کنم کا ملا واضح باشه ؟؟اگه هر جایش رو واضح نبود بگید من تشریح کنم

۰
ارسال:

بی رنگ پاسخ داده:

همانطور که خودتون گفتید ب درست نیست چون مبهم هست و هیچ گرامر مبهمی نیست که LR باشه الف هم که توی همه گزینه‌ها اومده پس ناچارا گزینه ۳ صحیح میشه( اینطوری جدول هم رسم نکردیم)

۰
ارسال:

لهمشد پاسخ داده:

چه پاسخ سر راستی Smileاین به فکر خودم هم رسیده بود‌ها مهندس ولی سوال اینجاست
احتمال ندادی یه وقت ج ود یه وقت LALR1 نباشند دیگه با احتمال صفر گفتی حتما هست بدون اینکه بررسی کنی Angel

ارسال:

بی رنگ پاسخ داده:

(۰۳ دى ۱۳۸۹ ۰۲:۰۰ ب.ظ)لهمشد نوشته شده توسط:  چه پاسخ سر راستی Smileاین به فکر خودم هم رسیده بود‌ها مهندس ولی سوال اینجاست
احتمال ندادی یه وقت ج ود یه وقت LALR1 نباشند دیگه با احتمال صفر گفتی حتما هست بدون اینکه بررسی کنی Angel
میدانیم که هر گرامر ll1
lalr 1 هم هست اگر ج و د بررسی کنید می بینید که گرامرهای ll1 هستند پس lalr 1 هم هستند(اینطوری جدول هم رسم نکردیم)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

بی رنگ پاسخ داده:

lalr 1 خودشون زیرمجموعه clr 1‌ها هستند

ارسال:

mehr.iman پاسخ داده:

(۰۵ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۵۸ ق.ظ)بی رنگ نوشته شده توسط:  lalr 1 خودشون زیرمجموعه clr 1‌ها هستند
خب LALR1 زیر مجموعه CLR1 هست درست ولی این دلیل نمیشه که هر LL1ای یه LALR1 هم باشه.
ما میگیم هر LL1ای یه CLR1 هست ولی یه CLR1 میتونه LALR1 نباشه،با توجه به تعریف زیر مجموعه بودن بدیهیه دیگه.

۰
ارسال: #۱۰

لهمشد پاسخ داده:

بارها گفتم باز هم می گم لطفا اگه مطلبی رو عنوان می کنید با ذکر دلیل و چرایی هاش
نقل قول: lalr 1 خودشون زیرمجموعه clr 1‌ها هستند
مهندس کی چنین چیزی گفته ؟؟Exclamationببنین دوست عزیز اگه دقت کنید می بینید که LL‌ها زیر مجموعه LR ‌ها هستند نه زیر مجموعهLALR متوجه منظور شدید با چه استدلالی می گید که چون LL هستش LALR1 هم هستش من می‍تونم گرامری مثال بزنم که LL باشه ولی LALR نباشه فقط تو رو خدا نگو که مثال بزن با کمی فکر کن پیدا میشه فقط هر چیزی که عنوان می کنید با دلیل بگید لطفا
و اما این مطلب
نقل قول: هر گرامر LL1 یک گرامر CLR1 هست،نه LALR1،درسته
بله درسته

۰
ارسال: #۱۱

بی رنگ پاسخ داده:

این را استادمون گفت که به صورت یک طرفه هر ll1 یک lalr 1 هم هست
البته خودم هم خواستم دلیلشو بپرسم ولی تابحال بهش دسترسی نداشتم

ارسال: #۱۲

mehr.iman پاسخ داده:

(۰۶ دى ۱۳۸۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ)بی رنگ نوشته شده توسط:  این را استادمون گفت که به صورت یک طرفه هر ll1 یک lalr 1 هم هست
البته خودم هم خواستم دلیلشو بپرسم ولی تابحال بهش دسترسی نداشتم
استادتون کی بوده؟
فک کنم مثال نقض داشته باشه،بررسی میکنم.

۰
ارسال: #۱۳

admin پاسخ داده:

ببینید دوستان هنوز رابطه درستی بین گرامرهای LL1 و گرامرهای LALR1 تشخیص داده نشده و بر سر زیر مجموعه بودن این دو تا هم دعوا هست.
LL1‌ها با شرایطی می‍تونن LALR1 هم باشند: اینکه هیچ قانونی وجود نداشته باشه که empty باشه. یعنی اگه زبان شما چنین قانونی نداشت و LL1 هم بود می‍تونید اطمینان داشته باشید که LALR1 هم هست.
گرامر زیر رو ببینید:

کد:
S -> aA | bB
A -> Cc | Dd
B -> Cd | Dc
C -> FE
D -> FH
E -> empty
F -> empty
H -> empty

این زبان LL1 هست اما LALR1 نیست.

متاسفانه برخی از نویسندگان هم توی کتابهاشون چنین اشتباهی رو کردن که LL1 رو جزئی از LALR1 بدونن. مثل این منبع که توی اصلاحاتش درست کرده این اشتباه رو Modern Compiler Implementation in ML: Basic Techniques

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال: #۱۴

mehr.iman پاسخ داده:

(۰۷ دى ۱۳۸۹ ۰۴:۵۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  LL1‌ها با شرایطی می‍تونن LALR1 هم باشند: اینکه هیچ قانونی وجود نداشته باشه که empty باشه. یعنی اگه زبان شما چنین قانونی نداشت و LL1 هم بود می‍تونید اطمینان داشته باشید که LALR1 هم هست.
ممنون از پاسختون
و البته هر LL1ای که اون شرطی که شما گفتینو داشته باشه LR0 هست و در نتیجه همه چی هست!

۰
ارسال: #۱۵

manager_66 پاسخ داده:

سلام .
من ۴ ساعته دارم روی پارسر LR کار میکنم باز هم نمیفمم . موضوع مربوط میشه به ساخت جدول تجزیه LR که یک نوع تجزیه کننده پایین به بالاست . یک مثال رو کتابم زده (انتشارات پیام نور - جعفر پور امینی )که در اون یک جدول تجزیه کشیده و سطرهاش شده حالات و ستون هاش به دو بخش action , go to تقسیم شده . حالا میخوام بدونم این حالات به چه چیزهایی بستگی داره یعنی چی باید درونش قرار بگیره و چطور پر میشه و بعد اینکه غیر ترمینال هایی که در goto وجود دارن بر چه اساسی پر میشن . اگه میشه یک مثال بزنید و مراحل تکمیل شدن جدول رو قد بقدم بهم نشون بدین . خیلی ممنون میشم از کمکتون .

۰
ارسال: #۱۶

- rasool - پاسخ داده:

همانطور که می دانید ما روی سمت راست قوانین گرامر بصورت نقطه ای از چپ به راست حرکت می کنیم. مجموعه action مربوط به پایانه‌ها و مجموعه goto مربوط به غیرپایانه هاست.
جدول هم براساس آن dfa یی که ترسیم کرده‌اید پر می شود.
منظورتون مثال ص ۲۰۰ پیام نوره؟
اگه هنوز با این بحث مشکل دارید بفرمایید تا انشاءالله مثال را کامل حل کنم.

۰
ارسال: #۱۷

meshkat پاسخ داده:

(۲۰ آذر ۱۳۸۹ ۰۴:۵۴ ب.ظ)لهمشد نوشته شده توسط:  با سلام:
دوستان ببنید من یه سوال از کنکور ۸۵ می گذارم ببنید اگه بخواهیم با رد گزینه این سوال رو حل کنیم گرامر الف LALR1 هستش چرا ؟؟ به این دلیل که تو همه گزینه‌ها اومده پس حالا کافیه که ما بیایم گزینه های دیگه رو حساب کنیم (ب ج د) بریم سراغ گزینه ب چون تو دوتا گزینه هستش گزینه به گرامر lalr 1 نیست چرا ؟؟؟ بازهم خودم می گم گرامر مبهم کافیه id+id+id رو بررسی کنید متوجه میشد اما سوال من فلسفی هستش گرامر ج و گرامر د ما شین LR1 چی میشه این اقا اومده برای گرامر ب که مبهم ما شین LR1 رسم کرده ایا درسته و این من رو با اشکال مواجه کرده بود ؟؟ حالا اگه ممکنه برای یکی ازگرامر‌ها منهای ب مثلا گرامر د یه ماشین LR1 رسم کنید ؟؟
اینم سوال:[تصویر:  idks28w15bkgcb6os.gif]

سلام
قبول دارید الف LALR1 هست .گرامر د هم LALR1 هست چون طبیعتش عین گرامر الف است فقط یه قانونش کم شده "گرامری که یه سری خواص داره اگه ازش یه قانون کم کنی خواصشو حفظ میکنه"
(۰۴ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۴ ق.ظ)yaali نوشته شده توسط:  
(09 دى ۱۳۸۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۸۹ ۰۴:۵۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  LL1‌ها با شرایطی می‍تونن LALR1 هم باشند: اینکه هیچ قانونی وجود نداشته باشه که empty باشه. یعنی اگه زبان شما چنین قانونی نداشت و LL1 هم بود می‍تونید اطمینان داشته باشید که LALR1 هم هست.
ممنون از پاسختون
و البته هر LL1ای که اون شرطی که شما گفتینو داشته باشه LR0 هست و در نتیجه همه چی هست!

درسته؟

بله درسته.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۰۲ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۲۹۹ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  lookahead در پارسر LR 1 kilookiloo ۲ ۳,۱۷۵ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  سوال ۵۵ کنکور آیتی ۹۳ سوال TCP zaree ۲ ۲,۴۳۷ ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  سوال از نقض صفحه با الگوریتم های بهینه lru و fifo maryam.iii ۷ ۷,۳۰۵ ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: soomo
  الگوریتم LRU و NRU dokhtare payiz ۲ ۳,۲۶۱ ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dokhtare payiz
  زمان و دروس کنکور و شرایط کنکور دکترا friendchp ۱۱ ۷,۸۷۸ ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: yaser.b
  کنکور ارشد بدون کنکور ازمایشی!!!!! vahid_sh@hotmail.com ۳ ۳,۸۷۳ ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kazhal@
  بررسی LR0 joyebright ۴ ۳,۰۶۱ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba.h
Question مشکل در پارسر LR1 sadegh2013 ۳ ۱,۸۹۲ ۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Hamid_0311

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close