زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اوضاع و احوال تجارت الکترونیک چطوره؟

ارسال:

hajar2261 پرسیده:

سلام به همه دوستان . من هرچی توی سایت گشتم در مورد رشته تجارت الکترونیک چیزی ندیدم . می خواستم بدونم چه مباحثی درش مطرح میشه؟ چه دانشگاهایی دارند؟ کیفیت آموزشی کدوم بهتره؟ یعنی واقعا مباحث تجاری و حقوقی رو یاد می دهند یا فقط یک عنوان هست؟ آینده شغلیش چطوره؟ انگار اصلا کسی تو این سایت علاقه ای به این رشته نداره چرا؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hajar2261 پاسخ داده:

واقعا کسی از این رشته اطلاعی نداره؟ یا این که اینقدر این رشته بی ارزش هست که کسی بهش اهمیت نمیده؟

۰
ارسال:

maryam88 پاسخ داده:

RE: اوضاع و احوال تجارت الکترونیک چطوره؟

سلام اونطور که من متوجه شدم بیشتر بستگی به زمینه هایی دارد که اساتید هر دانشگاه روش کار میکنند،اینکه اساتید کامپیوتری باشند یا دارای دید صنایعی. باید در این مورد تحقیق کنین.
به این پست نگاهی بیندازید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من لیست دروسی که در این گرایش خونده میشه را پیوست کردم(برای هر درس توضیح مختصری داده شده که میتونه به درکتون از این گرایش کمک کنه)،امیدوارم مفید باشه.
tejarat.pdf
اندازه فایل: ۸۹۴/۹۹ KB

۰
ارسال:

hajar2261 پاسخ داده:

سلام لطف کردید. ولی به نظر می رسه اقبال عمومی به این رشته کم هست. شاید به خاطر این که بازار کار خوبی نداره؟ یا شاید آینده روشنی نداره

۰
ارسال:

maryam88 پاسخ داده:

اگر از اینکه کسی پاسخ سوالتون را نداده برداشت کردین اقبال عمومی به این رشته کمه، اشتباه کردین !

ترتیبی که من از سطح علمی دانشگاههای این گرایش میدونم:۱/صنعتی امیرکبیر
۲/علم و صنعت
۳/خواجه نصیر
۴/قم
اما همونطور که گفتم باید نگاه کنین ببینین که آیا زمینه هایی که اساتید هر دانشگاه بیشتر روش کار می کنن مورد علاقتون هست یا نه و این را در اولویت بندی تون در نظر داشته باشین!

دقیقا از وضعیت بازار کاری این گرایش اطلاعی ندارم.

۰
ارسال:

Potential پاسخ داده:

بله گرایش تجارت ، خوب و پر ظرفداره ...

این ترتیب دانشگاه ها فقط برای گرایش تجارت درسته ...

اگه معماری سازمانی بهشتی و سیستمهای اظلاعاتی مدرس و آی تی تهران رو اضافه کنیم، یه کم انتخاب به علاقه به گرایش وابسته میشه ...

۰
ارسال:

hajar2261 پاسخ داده:

سلام معماری سازمانی که توی دفترچه نبود. اصلا این رشته چی هست؟ بیشتر به نظر مربوط به رشته نرم افزار میشه تا ای تی.
یک سوال دیگه من قبل از این که وارد پروسه امتحان بشم خیلی دوست داشتم رشته ای رو انتخاب کنم که به مباحث کلی و کلان مشکلات و مسائل مدیریتی مربوط به دنیای ای تی و کامپیوتر بشم و دیگه درگیر مسائل جزئی تر نباشم به نظرتون این مباحث رو در کدوم رشته میشه دنبال کرد؟

(۰۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۸ ب.ظ)hajar2261 نوشته شده توسط:  این ترتیب دانشگاه ها فقط برای گرایش تجارت درسته ...

اگه معماری سازمانی بهشتی و سیستمهای اظلاعاتی مدرس و آی تی تهران رو اضافه کنیم، یه کم انتخاب به علاقه به گرایش وابسته میشه ...
با این تفاسیر میشه لطف کنید ترتیب کلی دانشگاه هارو بگید

۰
ارسال:

Potential پاسخ داده:

سلام

چرا بود ... شما تو گرایش مهندسی آی تی ، اگه روبروش (ملاحظات) رو بخونید ، نوشته گرایش معماری سازمانی

................................................................................​............................................................

اگه به مباحث مدیریتی علاقه دارید ... رشته مدیریت سیستم های اطلاعاتی خواجه نصیر رو بزنید .... شنیدم سیستم های اطلاعاتی مدرس هم همینطوره (البته مطمئن نیستم ... پرس و جو کنید) .... بهشتی هم که معماری سازمانی هست، اونجا هم تا حدودی مباحث مدیریتی مطرح میشه ....

................................................................................​............................................................

در مورد ترتیب انتخاب، راستش نمی دونم ... سال قبل بهشتی و مدرس قبل از خواجه نصیر پر شد (یکی از دوستام با ۴۰ معماری سازمانی بهشتی قبول شد) ... (تجارت خواجه نصیر از بچه ها پرسیدم بین ۷۰ تا ۹۰ قبول شدن، البته شاید رتبه های بیشتر یا کمتری هم باشه ،ولی این رتبه ها هستند در دانشگاه)... (مدیریت سیستم های اطلاعاتی خواجه نصیر دقیقا بین رتبه های ۹۹ تا ۱۲۵ قبول شدند)

ولی کلا بین بچه های تجارت و سیستم های اطلاعاتی خواجه نصیر هیچ فرقی نیست .... اکثرا درسها مشابه هستند

... حالا نمیدونم بهشتی بهتره یا مدرس یا خواجه نصیر ... ! فکر نمیکنم تفاوت محسوسی باشه بینشون!

در مورد دکتری، مثل اینکه قراره خواجه نصیر امسال ۳ نفر آی تی دکتری بگیره، سال قبل من خودم خواجه نصیر رو بعد از بقیه زدم چون دکتری نداشت ولی امسال میخوان بذارن ... باید ببینیم تو دفترچه هست یا نه!

................................................................................​...........................................................

موفق باشید

۰
ارسال:

hajar2261 پاسخ داده:

سلام یادمه تو یک تاپیک دیگه آقای تنهایی گفته بودند که خواجه نصیر که دانشگاه نیست و جزو سایر دانشگاه ها قرار داده بودند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۴۷ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۰۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۴۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۶۱۳ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۴۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۲۳ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
  درآمد فروشگاه کامپیوتری چطوره چقدر سرمایه می خواد؟ friends ۶ ۱۷,۸۲۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  معماری سازمانی بهشتی یا تجارت علم و صنعت ؟ amir1371 ۱ ۲,۶۰۹ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ysh
  معماری سازمانی بهشتی یا تجارت علم و صنعت؟ moein7tl ۳ ۳,۲۶۷ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ysh
  منبع خوب برای دروس الکترونیک دیجیتال و vlsi Mehran jam ۰ ۱,۵۴۷ ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close