زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سور عمومی و وجودی

ارسال:

sani پرسیده:

Question سور عمومی و وجودی

سلام...
کسی می تونه تفاوت این دو تا عبارت رو که تو تصویر هست ،برای من توضیح بده؟ من نمی تونم تفاوتشون رو درک کنم.
(x و y اعداد صحیح منفی هستند).
[تصویر:  78878568783072981511.png]

ممنونم...

۲
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

سور عمومی و وجودی

حالت > که جواب نمیده حالت >= رو توضیح میدم.

برای اولی شما میگید حداقل یه X ای وجود داره که درمقابل اون هر Y ای که انتخاب میکنید x>=Y .
دومی میگه به ازای هر y ای که انتخاب میکنید حداقل یهX در مقابلش قرار داره که X>=y

توی یه مجموعه محدود واست مثال میزنم.
{۴,۲,۳}
الف )توی این مجموعه یه X ای هست که همه ازش کوچکتر مساوین و اون ۴ هست.
ب) هر y ای که انتخاب میکنیم یه x وجود داره که ازش بزرگتر مساویه برای ۴،۳ وجود داره برای ۳،۲ و برای ۴،۴/

برای مجموعه اعداد صحیح منفی (<0)هم به همین صورته حداقل یه X وجود داره که همه ازش کوچکترن و اون -۱
و برای هر عدد صحیح نامنفی هم یه عدد صحیح نامنفی بزرگتر از خودش وجود داره.

۰
ارسال:

grayman پاسخ داده:

سور عمومی و وجودی

بله تفاوت دارن.
عبارت اول بیان میکنه که یک دونه x (فقط یک دونه) وجود داره واسه تمام y‌ها ولی در عبارت دوم می گه واسه هر y یک x وجود داره. که این تعداد x بزرگتر مساوی ۱ هست.
در صورتی که برای عبارت اول تعداد x فقط و فقط یکی هست برای همه y ها.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

سور عمومی و وجودی

عبارت اول A:
ببین فکر کن x عضو این مجموعه هستش {۱,۲,۵,۷,۹,۱۱} و y عضو این مجموعه هستش {۱,۲,۳,۴}
میبینی که به ازای بعضی مقادیر x همه اعضای y از اون x کوچکتر هستند مثلا x رو ۹ انتخاب کنی همه مقادیر y ازش کوچکتر هستند حالا اگه x رو ۱ انتخاب کنی درست نیست ولی خوب در صورت خودش هم گفته به ازای برخی مقادیر x
اولویت با x هستش.
و عبارت بعدی هم به همین شکل هستش
من سعی کردم به اسون ترین شکل ممکن توضیح بدم

۰
ارسال:

sani پاسخ داده:

RE: سور عمومی و وجودی

از afagh1389 و grayman و javadjj به خاطر جواب های خوبشون،بی نهایت سپاسگذارم.فکر می کنم حالا دیگه تفاوت رو درک کردم.
حالا می خوام با استفاده از چیزهایی که از شما دوستان یاد گرفتم این تست سراسری ۸۳ رو حل کنم.البته برای اینکه خودم رو بهتر تست کنم دو تا قسمت دیگه هم خودم به تست اضافه کردم.خواهش می کنم اگه اشتباه کردم، باز هم راهنماییم کنین.ممنونم

تست: اگر دامنه متغیرهای xو y اعداد صحیح غیر منفی باشد.درستی عبارات زیر را تعیین کنید.(سراسری ۸۳).
[تصویر:  39363511293655851624.png]

اگر درست متوجه شده باشم:
عبارت اول(a) غلط است چون عبارت اول می گه که به ازای هر x یک y ای وجود داره که x>y . مثال نقض: اگر x=0 باشه هیچ y کوچکتر از x وجود نداره و عبارت غلطه.

عبارت دوم(b) غلط است.چون عبارت دوم می گه که یک x وجود داره که به ازای تمام مقادیر y باید x>y باشه .این غلطه چون اگه من x=n در نظر بگیرم مقادیر y که از n بیشترن در رابطه کوچکتری صدق نمی کنن

عبارت سوم© درست هست.چون عبارت سوم می گه که به ازای هر y یک x وجود داره که x>y باشه.اگر y=n در نظر بگیریم، x می تونه همیشه n+1 باشه که در رابطه صدق می کنه

عبارت چهارم (d) غلط است.چون عبارت چهارم می گه که یک y ای وجود داره که به ازای تمام مقادیر x باید x>y باشد.مثال نقض: اگه x=0 باشه هیچ y کوچکتری وجود نداره... 

اگه اشتباه می کنم،لطفا بهم بگین...ممنونم

۰
ارسال:

grayman پاسخ داده:

سور عمومی و وجودی

درسته - استدلال هاتون مشکلی نداره
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

سور عمومی و وجودی

اوکی درسته

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوالات عمومی استخدامی nobody90 ۱۰ ۸,۹۰۷ ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bayanh
  سوال در مورد رویه ها (ریاضی عمومی ۲) negar76 ۰ ۲,۲۵۶ ۰۲ دى ۱۳۹۶ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negar76
  تست های گرامر زبان عمومی ارشد (با پاسخ های تشریحی) ali.arr74 ۰ ۲,۶۶۱ ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74
  انتشارات کتاب زبان عمومی دکتر زارع matinpf ۲ ۴,۹۶۵ ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۵:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: matinpf
  تست و پاسخ گرامر زبان عمومی ارشد haana38 ۰ ۱,۳۶۹ ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: haana38
  منابع برای ریاضی عمومی ۱و۲ و معادلات دیفرانسیل moh3nsalehi ۳ ۳,۰۷۴ ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: lili36
  منبع مناسب برای زبان عمومی و تخصصی مهندسی کامپیوتر unification ۱۷ ۳۳,۵۴۵ ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sevdah
  زبان عمومی زیر ذره بین یا مدرسان؟؟؟؟ gonabad ۷ ۲۳,۴۴۴ ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sevdah
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۴۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی کنکور دکتری generalenglish ۰ ۹,۴۴۹ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close