زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمان انتظار و برگشت

ارسال:

aatwo پرسیده:

Question زمان انتظار و برگشت

سلام درسها رو مرور نکردم یادم رفته میشه زمان اجرا یا برگشت نمودار گانت مربوط به srt زیر رو برای p1 ...p4 یکی یکی تحلیل کنید؟
[تصویر:  wqrvks3u4ka5w2fc2bmh.jpg]

۰
ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

زمان انتظار و برگشت؟

دوست عزیز اولا بگم که از اون جوابی که برای سوالتون آوردید می شه فهمید که توی متن سوال حتما باید اطلاعات دیگه ای هم آورده می شد. که من صورت سوال رو با توجه به جوابی که زیرش آمده اصلاح و کامل کردم (قسمت قرمز رنگ)

اما جواب:

زمان انتظار :
p0 : در زمان صفر وارد شده و در همین زمان هم اجرا شده تا اینکه کلا به پایان رسیده پس انتظارش می شه صفر.
p1 : در زمان صفر وارد شده . تا زمان ۳ منتظر مونده بعد تا زمان ۴ اجرا شده . بعد در زمان ۴ قطع شده و دوباره انتظار کشیده تا زمان ۱۰ . در زمان ۱۰ تا ۱۵ ادامه ی اجرا رو برای p1 داریم تا اینکه تموم شه.
پس کلا p1 چقدر انتظار کشید؟ یه ۳ تا و یه ۶ تا که کلا می شه ۹ تا .
p2 : در زمان ۴ وارد می شه و همون موقع هم اجرا می شه و تا ۸ میلی ثانیه کار خودش رو تموم می کنه. پس انتظارش صفره.
p3 : در زمان ۶ وارد می شه. تا زمان ۱۵ انتظار می کشه تا نوبتش بشه. بعد هم اجرا و تموم می شه. پس انتظارش می شه ۹
p4 : در زمان ۸ وارد می شه و همون موقع هم اجرا شده و تا زمان ۱۰ کار خودش رو تموم می کنه. پس انتظارش صفره.

میانگین ۵ پراسس بالا می شه ۱۸ تقسیم بر ۵ که می شه سه ممیز ۶ دهم.

اما زمان برگشت : فرمولش اینه : زمان اتمام نهایی پراسس منهای زمان ورودش
خوب با فرضیات من (یعنی اون قسمت قرمز که من به سوال اضافه کردم) برای هر پراسس زمان برگشت رو حساب کنید و آخرش میانگین بگیرید. می شه ۷ ممیز ۶ دهم.

پ ن : صورت سوال شما نسبت به جواب شما کامل نیست. من بر اساس جواب زیر آن که شما قرار داده اید ، فرضیات سوال رو حدس زدم (قسمت قرمز رنگ در پست قبلیم) و بعد حلش کردم.

ارسال:

aatwo پاسخ داده:

RE: زمان انتظار و برگشت؟

(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۳۰ ب.ظ)Ferestadeh نوشته شده توسط:  دوست عزیز اولا بگم که از اون جوابی که برای سوالتون آوردید می شه فهمید که توی متن سوال حتما باید اطلاعات دیگه ای هم آورده می شد. که من صورت سوال رو با توجه به جوابی که زیرش آمده اصلاح و کامل کردم (قسمت قرمز رنگ)

اما جواب:

زمان انتظار :
p0 : در زمان صفر وارد شده و در همین زمان هم اجرا شده تا اینکه کلا به پایان رسیده پس انتظارش می شه صفر.
p1 : در زمان صفر وارد شده . تا زمان ۳ منتظر مونده بعد تا زمان ۴ اجرا شده . بعد در زمان ۴ قطع شده و دوباره انتظار کشیده تا زمان ۱۰ . در زمان ۱۰ تا ۱۵ ادامه ی اجرا رو برای p1 داریم تا اینکه تموم شه.
پس کلا p1 چقدر انتظار کشید؟ یه ۳ تا و یه ۶ تا که کلا می شه ۹ تا .
p2 : در زمان ۴ وارد می شه و همون موقع هم اجرا می شه و تا ۸ میلی ثانیه کار خودش رو تموم می کنه. پس انتظارش صفره.
p3 : در زمان ۶ وارد می شه. تا زمان ۱۵ انتظار می کشه تا نوبتش بشه. بعد هم اجرا و تموم می شه. پس انتظارش می شه ۹
p4 : در زمان ۸ وارد می شه و همون موقع هم اجرا شده و تا زمان ۱۰ کار خودش رو تموم می کنه. پس انتظارش صفره.

میانگین ۵ پراسس بالا می شه ۱۸ تقسیم بر ۵ که می شه سه ممیز ۶ دهم.

اما زمان برگشت : فرمولش اینه : زمان اتمام نهایی پراسس منهای زمان ورودش
خوب با فرضیات من (یعنی اون قسمت قرمز که من به سوال اضافه کردم) برای هر پراسس زمان برگشت رو حساب کنید و آخرش میانگین بگیرید. می شه ۷ ممیز ۶ دهم.

پ ن : صورت سوال شما نسبت به جواب شما کامل نیست. من بر اساس جواب زیر آن که شما قرار داده اید ، فرضیات سوال رو حدس زدم (قسمت قرمز رنگ در پست قبلیم) و بعد حلش کردم.

مرسیییییییییHeart
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳ ب.ظ)praiseworthy_a نوشته شده توسط:  دوستمون صورت سوال رو کامل کردن. حالا این اطلاعات چطور بدست اومده؟ اول باید مفهوم زمان انتظار بدونیم. زمان انتظار، مجموع پریودهای زمانی صرف شده در صف آماده است.
در ابتدا می بینید که زمان انتظار p0 برابر ۰ قرار داده شده. یعنی p0 در زمان صفر وارد شده و در همان لحظه هم اجرا شده و در صف منتظر نمونده.
برای p1 که در دو مرحله اجرا شده محاسبه بصورت ۰-۳ و ۴-۱۰ بوده. یعنی p1 در زمان صفر رسیده که ۳ واحد زمانی منتظر شده و دوباره از لحظه ۴ تا ۱۰ منتظر مونده. پس جمعا ۳+۶ واحد زمانی منتظر مونده. برای بقیه فرایندها هم به همین ترتیب محاسبه انجام شده.
زمان برگشت فاصله زمانی از لحظه تحویل کار تا لحظه تکمیل کاره. مثلا برا کار p4 که در لحظه ۸ وارد شده و در لحظه ۱۰ تموم شده برابر ۲ هست.

مرسییییHeart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

praiseworthy_a پاسخ داده:

RE: زمان انتظار و برگشت؟

دوستمون صورت سوال رو کامل کردن. حالا این اطلاعات چطور بدست اومده؟ اول باید مفهوم زمان انتظار بدونیم. زمان انتظار، مجموع پریودهای زمانی صرف شده در صف آماده است.
در ابتدا می بینید که زمان انتظار p0 برابر ۰ قرار داده شده. یعنی p0 در زمان صفر وارد شده و در همان لحظه هم اجرا شده و در صف منتظر نمونده.
برای p1 که در دو مرحله اجرا شده محاسبه بصورت ۰-۳ و ۴-۱۰ بوده. یعنی p1 در زمان صفر رسیده که ۳ واحد زمانی منتظر شده و دوباره از لحظه ۴ تا ۱۰ منتظر مونده. پس جمعا ۳+۶ واحد زمانی منتظر مونده. برای بقیه فرایندها هم به همین ترتیب محاسبه انجام شده.
زمان برگشت فاصله زمانی از لحظه تحویل کار تا لحظه تکمیل کاره. مثلا برا کار p4 که در لحظه ۸ وارد شده و در لحظه ۱۰ تموم شده برابر ۲ هست.

۰
ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

زمان انتظار و برگشت؟

صورت سوال شما نسبت به جواب زیرش کامل نیست.
برای اینکه جواب شما درست باشه باید سوال این اطلاعات رو هم می داد:
p0 و p1 در زمان صفر
p2 در زمان ۴
p3 در زمان ۶
p4 در زمان ۸
وارد سیستم می شوند.

حالا اگه حساب کنیم :
میانگین زمان انتظار --> ببینید هر پراسسی چقدر باید منتظر بمونه تا نوبت اجراش برسه : به ترتیب ۰ و ۹ و ۰ و ۹ و ۰ که میانگینش می شه سه ممیز ۶ دهم

میانگین زمان برگشت --> ببینید یک پراسس زمان بین ورود تا اجرای کاملش چقدره : به ترتیب ۳ و ۱۵ و ۴و ۱۴ و ۲ که میانگینش می شه ۷ ممیز ۶ دهم

۰
ارسال:

aatwo پاسخ داده:

زمان انتظار و برگشت؟

دوسته عزیز اگه میشه کامل تر توضیح بدید اینطور که شما گفتید !!!!!!!!!!!!
نحوه بدست آوردن زمان اجرای p1 p2 p0 p3 p4
را جدا جدا بفرمایید می خواهم بدونم چطور حساب شده

۰
ارسال:

aatwo پاسخ داده:

زمان انتظار و برگشت؟

بچه ها همکاری کنید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۵۲۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۰۶ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
Exclamation زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ به تعویق افتاد elect ۲ ۲,۶۹۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  تعیین زمان سفارت کشور فرانسه zpv1234 ۰ ۲,۰۹۴ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zpv1234
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۱۱۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  بهترین زمان برای ساخت یک درخت BST با nکلید و ارتفاع دقیقا n-1 Mr.R3ZA ۶ ۴,۲۱۵ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  درخواست معرفی یک منبع خوب و خلاصه برای استفاده در حداقل زمان! hrh_fourtyseven ۷ ۸,۶۶۲ ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mevm
  بهترین زمان بهینه برای مساله بزرگترین زیر دنباله صعودی(LIS) امیدوار ۳ ۴,۱۶۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۹۷۵ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close