زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معافیت پزشکی

ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۰۵ ب.ظ
معافیت پزشکی
دوستان من بیماری دارم که مشکوک به دیسک کمر هست....
برای تایید اون باید MRI بدم...اگر من بیرون عکس بگیرم ببرم نظام وظیف قبول میکنن یا حتما باید جای خاصی عکس بگیرم؟
اگر کسی روی معافیت پزشکی رو میدونه اینجا بذاره، شاید به درده یکی دیگه هم خورد
پست قفل شده است نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۳۹ ب.ظ، توسط موج.)
معافیت پزشکی
(۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۰۵ ب.ظ)milad_iq نوشته شده توسط:  دوستان من بیماری دارم که مشکوک به دیسک کمر هست....
برای تایید اون باید MRI بدم...اگر من بیرون عکس بگیرم ببرم نظام وظیف قبول میکنن یا حتما باید جای خاصی عکس بگیرم؟

شما باید روند طبیعی درخواست اعزام رو طی کنید با مراحل اضافه
اول میرید دفترچه میگیرید
دفترچه رو پر میکنید و واکسن و پزشک عمومی مراجعه میکنید (به پزشک عمومی بیماریتون رو میگید تا اون قسمت رو براتون تیک بزنه خودتون هم قسمت درخواست معافیت پزشکی رو تیک میزنید)
در دفتر پلیس+۱۰ ثبت میکنید
نامه ای میاد در خونه برای مراجعه به بیمارستان ناجا
بیمارستان آزمایش رو انجام میده و نامه دیگری براتون میاد برای کمیسیون پزشکی - که اینجا اصلا افراد متخصص نیستند و بر طبق همون نامه بیمارستان قضاوت میکنند درضمن اون روز کمیسیون هم کلی وقتتون رو میگیرند و از آخرش اسامی رو میخونند که به ترتیب افراد دسته اول باید برند خونه (سرباز) دومی ها هم میرند خونه ولی با اینکه بخشی از معافیت نصیبشون شده (معاف از رزم) دسته سوم اونهایی هستند که میگند برند پرونده بگیرند و پول واریز کنند و غیره برای کارت معافیت (معاف دائم)

این روال فعلی هست و میدونید که کلا این روند جذب سرباز دائما در حال تغییره .
موفق باشید (معاف باشیدBig Grin)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372
ارسال:
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ق.ظ
معافیت دارم یا نه
سلام خسته نباشید من تولد ۶۸ ترم یکی مونده به آخر کارشناسی -پدرم برج ۵ -۵۹ سال تمام می شود پدرم ۱ ماه پیش عمل قلب باز کرد دیابت فشار اضافه دارد حقوق بازنشتگی می گیرد و لی کم است ۵۰۰تومن همین حالا راه می رود من تک پسرم و ۳ خواهر که ازدواج کرده اندمن تنها نوه پسر .پسری هستم عمویم ۶۳ سال داره ازدواج نکرده عمه دارم که پسر داره من چکار کنم معاف می شود ازچه طریق کمکم کنید من برنامه ریزی واسه ازدواج کردم و کارکرده ام کمکم کنید تابرم سربازی برگردم حدودا ۲۶/۵ سال یا بیشتر می شه که :cry: :cry: :cry: وقتی برگردم هیچی :cry: ندارم و پدرم هم هیچی نداره که به من بده :cry: :cry: :cry: :cry: :sad: مغزم تهی شده با این همه اطلاعات که از قبل داشتم من نمی خوام گناه کنم می خوام ازدواج کنم ................
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۰ ب.ظ
معافیت پزشکی
دوستای عزیز من یه سوالی داشتم در مورد معافیت پزشکی

اینکه یکی معافیت پزشکی بگیره آیا تو استخدامی های دولتی مشکلی براش پیش میاد؟

برای استخدامی پایان خدمت حتما باید داشته باشن؟

ممنون میشم اگه توضیح بدین.

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۰۳ ب.ظ
RE: معافیت پزشکی
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۰ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  دوستای عزیز من یه سوالی داشتم در مورد معافیت پزشکی

این به علت معافیت و نوع کاری که می خواهد برای آن استخدام شود بستگی دارد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۹ ب.ظ
معافیت پزشکی
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۰۳ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  این به علت معافیت و نوع کاری که می خواهد برای آن استخدام شود بستگی دارد.

آخه من شرایط عمومی برای استخدامی ها رو که می خونم تو بیشترشون فقط نوشته
/ داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم قانونی برای متقاضیان آقا/

خیلی معدود پیدا میشه که نوشته
دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم غیرپزشکی.

یکی بعد هفت ماه گذروندن خدمت سربازی یه مشکلی براش پیش میاد و میفرستنش کمیسیون حالا براش معافیت دائم نوشتن
حالا مونده که چیکار کنه، با این وضعیت که میگن استخدامی معافیت پزشکی سخته، و اینکه دیگه کلا از خدمت سربازش هفت ماه مونده.
بنظرتون معافیت مشکلی برای استخدامی های آینده براش نداره؟ منظورم سازمان خاصی نیست کلا میپرسم.

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۱۷ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۰۵ ب.ظ)milad_iq نوشته شده توسط:  دوستان من بیماری دارم که مشکوک به دیسک کمر هست....
سلام دوست عزیز من قبلا این مراحل رو طی کردم البته برای صافی کف پا اونم ۵ سال پیش که معاف نشدم ومعاف از رزم شدم ولی خوب رفتم دانشگاه اما اون موقع من دفترچه رو گرفتم فرمش رو پر کردم فرستادم توی دفترچه تقاضای معافیت پزشکی دادم بعدا نامه دادن که فلان موقع برو بیمارستانی توی بهارستان تا دکتر معاینه کنه بعد دکتر یه نامه نوشت برای نظام وظیفه بعدا گفتا فلان وقت برو کمیسیون پزشکی چند تا دکتر اونجا بود به من گفت کمی راه برو بعد اون یکی گفت بشین پاشو منم خیلی سریع نشستم وبلند شدمBig Grin بعدا فهمیدم همین سریع بلند شدنه مانع از معافیت پزشکی من شد ومعاف از رزم اعلام کردن منم رفتم دانشگاه سربازی نرفتم
از طرفی الان هم به واسطه همون صافی کف پا دچار دیسک کمر شدم ولی این طور که فهمیدم باید خیلی اوضات حاد باشه تا معاف کامل بشی می گن که می تونی که پشت کامپیوتر که بشینی این مسئله برای دوستم اتفاق افتاده
تازه اصلا چیزه بدرد بخوری نیست اگه می خوای جای دولتی استخدام بشی اصلا طرفش نرو حتی هیئت علمی ،من عدم استخدام کسایی توی جاهایی مثل ایران خودرو ،سازمان هوا فضاوپارس خودرو،دیدم
منم یه جورایی وضعم خرابه ولی ریسک نمی کنم شرایط درخواست ومراحل معافیت پزشکی رو می تونی توی سایتشون بری ببینی

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۸ ق.ظ
معافیت پزشکی
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۰ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  دوستای عزیز من یه سوالی داشتم در مورد معافیت پزشکی

البته این تجربه شخصی من از همین دوران اخیر خدمته
تنها چیزی که خدمت داره این هست که بعضی محرومیتهاش روحیه آدم رو برای اتکا بخودش قوی میکنه و الا هیچ چیز دیگری نداره و برای مایی که تحصیل کرده ایم هر صورت دیگه ای وقتمون رو بگذرونیم مفیدتر خواهد بود از اون مهارت ها و علومی که در خدمت قرار بدست بیاریم
به نظر من که معافیت از هر نوعش خیلی بهتر از این جور بیگاری کشیدنه بعلاوه این مطلب که معافیت پزشکی هم فقط در بعضی از استخدامی ها مشکل داره و نه تمام استخدامی ها و نه کارهای غیر استخدامی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , Empire Neama
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۳۳ ب.ظ
معافیت پزشکی( چشم) بگیرم یا نه؟
سلام دوستان ، من ترم مهر ، کارشناسیم تموم میشه و حجم درسایی که موندن واسه ترم مهر خیلی کمن میخوام از تابستون شروع به خوندن کنکور ارشد کنم نکته ای که اینجا هست اینه که وقتی ترم مهر تموم شد معافیت بگیرم یا ایشالله دوباره معافیت تحصیلی و ارشد؟ یا اصلا این جوری بگم که در کل معافیت پزشکی بگیرم یا هرجوریه برم سربازی؟ راستش از هر کس میپرسم که چیکار کنم ضدونقیض جواب میشنوم . یکی میگه هرجوریه برو سربازی فقط معاف از رزم بگیر یکی میگه معافیت بگیر هیچ فرقی با پایان خدمت نداره .
اگر راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون میشم.
ارسال: #۱۰
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۳۴ ب.ظ
معافیت پزشکی
سلام
این تجربه شخصی خودمه برادر
خدمت اگه تو شهر خودت باشی و جای خوبی هم بیوفتی و کلا اوضاع به کامت باشه.....در بهترین حالت حدود ۲ سال از بهترین سالهای عمرت به فنا میره

اگر نمیدانی از من بپرس ،اگر قبول نداری با من بحث کن،اگر دوست نداری به من بگو،اما هیچ وقت در مورد من یک طرفه به قاضی نرو
----*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*--*--*-*-*-*-*-*-*-*-*--
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال: #۱۱
۰۷ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط misled.)
سلام

من ۴ ماهه متوجه شدم دیابت دارم البته شدید نیست FBS ناشتا ٢٠٠ بود اونمقع و A1C هم ٨،٤٪ ، به دکتر که مراجعه کردم برام قرص متفورمین روزی ۲ بار نوشته و الان حدود ۳ ماهه میخورم

الان برام برگه مراجعه به بیمارستان سجاد اومده، کسی میدونه اونجا مراجعه کنم مراحل بررسی دیابت چیه ؟
ازم فقط آزمایش FBS می گیرن ؟ هم ناشتا هم ۲ ساعت بعد یا فقط ناشتا ؟ بستریم می کنن مطمئن شن ناشتا هستم یا مراجعه کنم آزمایش می گیرن و قبول میکنن که ناشتا هستم ؟
ازمایش A1C نمی گیرن ؟ اخه بعد سه ماه مصرف دارو، A1C یم امده پایین و میترسم زیر حد نصاب رسیده ؟؟؟؟
مرسی

٢ روز دیگه واس برم بیمارستان و استرس دارم
ارسال: #۱۲
۱۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۱۳ ب.ظ
(۰۷ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ ب.ظ)misled نوشته شده توسط:  سلام

من ۴ ماهه متوجه شدم دیابت دارم البته شدید نیست FBS ناشتا ٢٠٠ بود اونمقع و A1C هم ٨،٤٪ ، به دکتر که مراجعه کردم برام قرص متفورمین روزی ۲ بار نوشته و الان حدود ۳ ماهه میخورم

الان برام برگه مراجعه به بیمارستان سجاد اومده، کسی میدونه اونجا مراجعه کنم مراحل بررسی دیابت چیه ؟
ازم فقط آزمایش FBS می گیرن ؟ هم ناشتا هم ۲ ساعت بعد یا فقط ناشتا ؟ بستریم می کنن مطمئن شن ناشتا هستم یا مراجعه کنم آزمایش می گیرن و قبول میکنن که ناشتا هستم ؟
ازمایش A1C نمی گیرن ؟ اخه بعد سه ماه مصرف دارو، A1C یم امده پایین و میترسم زیر حد نصاب رسیده ؟؟؟؟
مرسی

٢ روز دیگه واس برم بیمارستان و استرس دارم

سلام
برو تو سایت

اونجا بت جواب میدنSmile
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۳
۰۷ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۱۲ ب.ظ
با سلام دوستان
من ۳ ساله مبتلا به دیسک کمر شدم سال اول نفهمیدم بسکه کمر درد شدید داشتم mri دادم و گفتن دیسک ۴ و ۵ ورم شدید داری و کانال نخاعتم تنگ شده. برا خوب شدن باید حتما عمل کنی
حقیقتش من ترسیدم و نکردم و با دردش تا الان به هر بدبختی بوده ساختم.الان یک ساله درد علاوه بر کمرم به پام زده و تا پشت پاشنه پام میاد بطوری که از راه رفتن موندم و فوقش میتونم ۱۰۰ متر پیاده راه برم و بعدش باید بشینم از شدت درد.پام بی حس میشه و سرد میشه.روزی نیست که پا درد و کمر درد نداشته باشم. توی را رفتنم هم اثر گذاشته و ناخاسته کج راه میرم همه بهم میگن.جدیدا موقع راه رفتن حتی کف پام به شدت درد میگیره . خلاصه تو تمام زندگیم اثر گذاشته و دارم تصمیم میگیرم برم عمل کنم حالا دو تا سوال دارم ازتون
۱ آیا میشه دیسک من بدتر شده باشه بجای بهتر شدن؟
۲ من میخام برا معافیت اقدام کنم آیا معاف میشم به نظرتون؟ چون اگه نشم واقعا نمیتونم زیاد راه برم یا حتی ده دقیقه بدون نشستن سرپا واستم
ارسال: #۱۴
۱۹ آبان ۱۳۹۴, ۰۸:۵۲ ب.ظ
سلام دوستان
من چند ماهه ک دیابت دارم ولی قند خونم ثابت نیست و بالا پایین میشه

الانم اقدام کردم برا خدمت و مراحل اولیشو طی میکنم که به پزشک عمومی ک نظام وظیفه معرفی کرد مراجعه کردم
ایشون هم لطف کردن فقط پول ویزیت رو گرفتن و اصن شما بگید دریغ از یک درصد معاینه ، خودشون فرم رو گرفتن و الکی پر کردن حتی قد اینا رو الکی نوشتن!

بعد از پر کردن فرم و وقتی دیدم ازم هیچ سوالی نپرسیدن خودم جریان قند خونم رو گفتم و ایشون برام سه تا آزمایش نوشتن (قند ناشتا، قند بعد از خوردن غذا و A1C )

قند ناشتام روز آزمایش ۱۱۱ بود که طبیعیه
قند بعد از صبحانه ۱۹۶ بود ک یکم بالاس

و نکته مهم A1C آزمایشم بود ک ۷/۷ بود که مقدار طبیعیش بین ۴تا ۶ هست و تو سایت نظام وظیفه بالاتر از ۷ رو زده معاف دائم

نتیجه رو به دکتر معاینه اولیه نشون دادم و ایشون در کمال ناباوری بهم فرمودن کاملا سالمی و هیچ نشانی از دیابت نداری!
بهشون میگم حتی تو سایت نظام وظیه مقدار A1C رو برای معافیت بالا ۷ اعلام کرده (A1C درصد غلظت قند در خون طی سه ماه گذشتس)
که ایشون در جوابم گفتن نه! این عدد باید بالای ۱۰ باشه!!!!

الان تکلیف من چیه؟ چطور میتونم اعتراض کنم و این موضوع رو پیگیری کنم؟
آیا اصن مقدار A1C به تنهایی ملاک قرار میگیره؟ چون قند من ثابت نیست میترسم دفعه بعد هم ک آزمایش میدم قند ناشتام نرمال باشه
ارسال: #۱۵
۱۴ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۰۶ ق.ظ
سلام عرض و ادب خدمت همه دوستانی که مشمول خدمت سربزی یا در حین انجام خدمت مقدس سربازی هستن من می تونم بهتون مشاوره بدم و هر کمکیم از دستم بر بیاد براتون انجام میدم خوشحال میشم از طریق جی میل با من در تماس باشید
کسری خدمت . اتقالی
Gmail: arashsafari34@gmail.com

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۸۱۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  اهدای کتاب های انفورماتیک پزشکی ya mohaymen ۱ ۲,۹۵۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۵ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  فروش کتابهای کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی pinkspring9@gmail.com ۰ ۲,۷۹۶ ۰۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pinkspring9@gmail.com
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۰۳ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۳۰۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
Big Grin کدام منابع برای هوش مصنوعی برای مهندسی پزشکی؟ sajadg ۳ ۴,۰۹۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کتاب های ارشد فیزیک پزشکی mahsa76 ۰ ۲,۹۱۹ ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa76
Lightbulb فروش کتابهای ارشد انفورماتیک پزشکی خیلی ارزان homiii ۲ ۵,۰۰۹ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close