زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه ایده های ساده منجر به اکتشافات علمی می شوند.

ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط luna.)
اگه فکر می کنید که برای کار علمی باید نابغه باشید و سوال ها و ایده های خیلی نابی به ذهنتون برسه حتما این ویدئو رو ببینید. این ویدئو نشون میده که چطور یک سری سوال های ساده که در ذهن دانشمندا شکل گرفته و با استفاده از چه تکنیک های ساده ای چه مسایل پیچیده ای حل شدند.
واقعیت اینه که یکی از مشکلاتی هم که ما در بحث پژوهش داریم اینه که گاهی ایده هایی به ذهنمون میاد ولی انقدر این ایده ها ساده هستند که جرات نمی کنیم دنبالشون بریم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

---------------------------------------------------------------------
این یکی لینک بدون مشکل باز میشه ولی خوب معمولا کامنت های سایت TED خودش کلی آموزنده است.(البته خود سایت از لینک بالا باز میشه ویدئو لود نمیشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , homa , baran , parsaNA , rezatotti , farazin , hamidkhl , nomad:D , pos , Masoud05 , Avicenna , Hera
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ق.ظ
RE: چگونه ایده های ساده منجر به اکتشافات علمی می شوند.
اول راهنمایی بودم یکی ار همسایه هامون که برای المپیاد ریاضی می خوند (و مدال نقره جهانی هم گرفت) این سوالو از من پرسید که اگه یه کاغذو ۵۰ بار تا کنیم چند متر میشه؟ اون موقه من همینطوری گفتم یه ۲۰-۳۰ سانتی باید بشه!!!Big Grin
وقتی برام توضیح داد هیچی نفهمیدم تا اینکه با یه کاغذ و چنتا کتاب برام توضیح داد، کلیت قضیرو گرفتم ولی بازم پیش خودم میگفتم این زیاد درس خونده زده به سرشTongue! مگه میشه با ۵۰ تا تا، یه کاغذ اندازه فاصله زمین تا ماه بشه!Dodgy
چند سال بعد فهمیدم راست می گفتهBig Grin

*****شکست پله های موفقیت است*****
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , pos , Masoud05 , Hera
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ ب.ظ
سلام.
بازم طبق معمول بحث منحرف میشه ولی میخوام یه چیزی درباره تا کردن کاغذ بگم.
خب واسه ما کامپیوتریا خیلی چیز پیش پا افتاده ایه که اگه یه کاغذ به ضخامت ۱میلی متر (خیل ضخیمه ولی فرض کنیم) رو ۵۰بار تا کنیم چون هر بار با مرتبه نمایی ضخیم تر میشه، یعنی هر بار ضخامتش دو برابر دفه قبلش میشه، بعد از ۵۰ باز خدا میدونه که ضخامتش چقد میشه.
ولیییی...هر تیکه کاغذ رو بیشتر از ۸ بار نمیشه تا کرد. همین الان امتحان کنید. خانم "Britney Gallivan" از سال ۲۰۰۱ و با تلاش زیاد و استفاده از فرمولای ریاضی تونسته این تعدادو افزایش بده. ایشون تو سال ۲۰۰۱ با ۹ بار تا زدن یه کاغذ متوجه شد که "این عمل الزاما غیر ممکن نیس" و به فعالیتای خودش ادامه داد تا تو سال ۲۰۰۶ تونست با ۱۲ بار تا زدن کاغذ اسم خودشو تو کتاب رکورد های گینس ثبت کنه اما دست از کار نکشیده و ادعا میکنه که امسال تونسته یک کاغذو ۱۶ بار تا کند!! این خانوم یه کتابم به اسم "چالش غیر ممکن" نوشته که توش درباره تحقیقاتش تو این زمینه نوشته.
خیلیه ها... طرف از ۱۱ سال پیش نشسته داره محاسبه میکنه که یه تیکه کاغذو تا بزنه، عجب پشتکاری داره.

خدایا افکنم در چه خدایا بنهم اندر ره --- ز هر امرت بوم راضی منم عبد و تویی قاضی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pos , luna , انرژی مثبت , Masoud05 , مهشاد , baran , Lantern , Hera
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۳:۰۰ ب.ظ
چطور میشه این ویدئو رو دانلود کرد.یا حداقل ببینیم؟چون من نتونستم ببینمش
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۶۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۲۶۰ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۴۱۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۳۶ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۶۲ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Star ایده طراحی یک وب سایت stabesh ۱ ۲,۲۹۱ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۵۰۵ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
Photo ساده سازی عبارت منظم etedadi ۰ ۱,۸۲۸ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: etedadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close