زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دیدگاه علمی قرآن

ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۴۱ ب.ظ، توسط kmc_337.)
دیدگاه علمی قرآن
سلام خدمت دوستان عزیز

وبسایت مانشت یک وبسایت با قالب علمی، و بخشی داره به نام مباحث مذهبی.
بنابر این من جالب دونستم تو این بخش هر فرد آیه ای از قرآن که درمورد مباحث علمی صحبت کرده و معنا و مفهوم اون آیه را بیاره تا یه مجموعه کامل داشته باشیم.

اولین آیه هم با خودم.

۱) سوره مبارکه یس، آیه ۴۰ :

[ لَا الشَّمسُ یَنبَغِی لَهَا اَن تُدرِکَ القَمَرَ وَلَا الّلَیلُ سابِقُ النَّهَارِ وَ کُلٌ فِی فَلَکٍ یَسبَحُونَ ]
ترجمه : نه خورشید را شاید که به ماه فرا رسد و نه شب به روز سبقت گیرد و هر یک بر مدار معینی ( در این دریای بی پایان ) شناورند .
مفهوم علمی: حرکت اجرام آسمانی در مدارهای مشخص و منظم.

به نام خداوند جان و خرد *** کزین برتر اندیشه برنگذرد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۴۵ ب.ظ
دیدگاه علمی قرآن
سرعت نور و نظریه نسبیت در قرآن :
(سوره معارج آیه ۴)

تَعْرُجُ الْمَلَئکةُ وَ الرُّوحُ إِلَیْهِ فى یَوْمٍ کانَ مِقْدَارُهُ خَمْسِینَ أَلْف سنَةٍ

ترجمه:فرشتگان و روح (فرشته مخصوص ) به سوى او عروج مى کنند در آن روزى که مقدارش پنجاه هزار سال است

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: kmc_337

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۰۷ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۴۶۱ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۲۳۵ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۷۲ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور Cina ۶ ۵,۹۶۸ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: B_Radmanesh
  مجلات داخلی (علمی پژوهشی ) با مدت زمان داوری کم javad1369 ۰ ۲,۲۷۴ ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: javad1369
  از لحاظ سطح علمی و استاداش هوش مصنوعی دانشگاه شیراز بهتره یا نرم افزار دانشگاه شیراز؟ shahryar711 ۳ ۴,۶۸۴ ۰۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: shima12
  آموزش SPSS برای نوشتن پایان نامه و مقالات علمی پژوهشی ali.arr74 ۰ ۱,۸۵۵ ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74
  آموزش SPSS برای نوشتن پایان نامه و مقالات علمی پژوهشی haana38 ۰ ۱,۲۷۱ ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: haana38
  نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش mina.ah ۹ ۸,۳۳۱ ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hassan_alikarami

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close