زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت Clear وPreset در مدارات ترتیبی

ارسال:

پشتکار پرسیده:

تفاوت Clear وPreset در مدارات ترتیبی

این سوال چطوری حل میشه؟
فرق ریست با کلیر چیه؟

فایل‌(های) پیوست شده

۲
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

سوال از مدارات ترتیبی

تفاوت reset و clear اره ولی تو سوال نوشته preset و clear یعنی واسه پریست تمام فلیپ فلاپها مقدار یک رو دارن واسه کلییر همه مقدار صفر رو دارن
خوب اگه تمام فلیپ فلاپها رو برابر ۱ قرار بدیم و معادلات ورودی فلیپ فلاپها رو بنویسید که می شه DA=C و DB=A و DC=BandAbar در این صورت وقتی مقادیر مربوط به D‌ها رو که همون مقادیر بعدی فلیپ فلاپها هستند رو بدست میارید می بینید که عدد ۳ رو می ده پس گزینه ۳ غلطه
از طرفی اگر مقادیر غلیپ فلاپ‌ها رو صفر بذارید و مقادیر مربوط به D‌ها رو بدست بیارید می بینید که باز هم ۰ می شن پس با کلییر شدن خروجی همچنان در همون حالت باقی می مونه پس گزینه ۲ هم غلطه اینجا دیگه می تونید بدون چک کردن گزینه۱‌، گزینه ۴رو انتخاب کنید ولی اگه گزینه ۱ رو هم چک کنی می بینید سیکلی که می شماره ۱->4 ->2->1 هست و ۶ نداره.

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

سوال از مدارات ترتیبی

ریست را که من نگفتم شما گفتین. فلیپ فلاپ‌ها ممکن هست دو تا ورودی داشته باشند که هر دو هم آسنکرون هست یعنی به محض اینکه فعال بشن یک عملی را انجام میدن. این دو تا clear و preset نام دارند.
clear: هنگامی که فعال بشه درجا و بدون هیچ تاخیری (یعنی کاری به کلاک پالس نداره) خروجی فیلپ فلاپ را صفر می کنه. حالا فلیپ فلاپ از هر نوعی و با هر ورودی که می خواد باشه.
preset‌: هنگامی که فعال بشه در جا و بدون هیچ تاخیری خروجی مدار را یک می کنه.

یعنی توی این شمارنده که عکسش بالا هست اگر کلیر هر سه فعال بشه خروجی میشه ۰۰۰ و اگر پریست فعال بشه میشه ۱۱۱

۰
ارسال:

amin222 پاسخ داده:

RE: سوال از مدارات ترتیبی

سلام دوستان
این قضیه اینقدر کش دادن نداره
clear , preset ورودی آسنکرون هستند یعنی هیچ وابستگی به کلاک ندارن و کاملا مستقل عمل می کنند preset فوری فلیپ فلاپ رو ۱ میکنه و clear هم فوری صفرش میکنه بدونه اینکه منتظر رسیدن سطح یا لبه کلاک باشن.

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

سوال از مدارات ترتیبی

یکی از این دو تا سیگنال سنکرون و اون یکی اسنکرونه بهمین دلیل با هم فرق می کنند ولی دقیقا یادم نیست کدوم یک از این دو تا بودند فکر کنم تو کتاب نوشته باشه

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

RE: سوال از مدارات ترتیبی

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۶:۵۰ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  یکی از این دو تا سیگنال سنکرون و اون یکی اسنکرونه بهمین دلیل با هم فرق می کنند ولی دقیقا یادم نیست کدوم یک از این دو تا بودند فکر کنم تو کتاب نوشته باشه

یعنی Clear و Reset تفاوتشون در سنکرون و آسنرون بودنشونه؟
خب جوابش چی میشه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

سوال از مدارات ترتیبی

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۶:۴۴ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  فرق ریست با کلیر چیه؟

این ریست نیست. پریست(preset) هست. کلیر بلافاصله خروجی را صفر می کنه و پریست بلافاصله خروجی را یک می کنه.

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

سوال از مدارات ترتیبی

بله. کتاب پوران صفحه ۲۰۳ (چاپ ۸۸) بخش ورودی های آسنکرون فلیپ فلاپ ها.

(۱۶ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۱۷ ق.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  ریست را که من نگفتم شما گفتین. فلیپ فلاپ‌ها ممکن هست دو تا ورودی داشته باشند که هر دو هم سنکرون هست
ببخشین این قسمت را اشتباه گفتم. من این دو تا را قاطی می کنم. هر دو ورودی آسنکرون هستند.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۶۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۷۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تفاوت Back-endو Front-end virtual girl ۳ ۳,۷۱۷ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: webctcir
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۲,۹۷۰ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟ Br2012 ۴۴ ۷۶,۵۷۰ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: TexteRasmi.info
  تفاوت گرایش های ارشد it saeid sharifzade ۱ ۲,۶۸۲ ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: khaste2
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۲۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  تفاوت چاپ ک z__z ۳ ۳,۰۶۷ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: z__z
  تفاوت (logn!l) با !(logn) Mr.R3ZA ۵ ۴,۰۳۴ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: somaye-z
  تفاوت مجازی و غیرانتفاعی مجازی?? Mehrsana606693 ۲ ۳,۰۷۱ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: SASSAN.S

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close