زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

K C L

ارسال:

asemani پرسیده:

K C L

۱-در قانون kcl متغیر های مستقل چطوری شناسایی میشن؟در واقع همون جریان هایی که با استفاده از ائنها میشه بقیه جریانارو بدست اوورد. تعدادشون رو می دونم .

۲-اگر در شاخه ای جهت جریان مشخص نباشه علامت اون شاخرو چی در نظر بگیریم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید. Smile
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hamidkhl پاسخ داده:

K C L

تو KCL داریم جمع جریانهای ورودی به یک گره برابر جمع جریانهای خروجی از اون گره هستش،اگه جهت جریان مشخص نباشه شما یه جهت انتخاب میکنید در نهایت اگه علامت جریان منفی شد جهت جریانو برعکس میکنید.
در مورد سوال اولتون دقیقاً منظورتونو متوجه نشدم، مشه یه مثال بزنید با هم حلش کنیم؟

ارسال:

asemani پاسخ داده:

RE: K C L

(۲۸ مهر ۱۳۸۹ ۰۹:۰۱ ق.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  تو KCL داریم جمع جریانهای ورودی به یک گره برابر جمع جریانهای خروجی از اون گره هستش،اگه جهت جریان مشخص نباشه شما یه جهت انتخاب میکنید در نهایت اگه علامت جریان منفی شد جهت جریانو برعکس میکنید.
در مورد سوال اولتون دقیقاً منظورتونو متوجه نشدم، مشه یه مثال بزنید با هم حلش کنیم؟

کتاب مدار جبه دار - مسائل فصل اول - سوال ۱ - فسمت پ
سوال ۲ - قسمت پ رو هم مشکل دارم البته مربوط به kvl میشه

اگه کتاب جبه دارو ندارین بگین تا سوالو اسکن کنم

ممنون.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Soheil پاسخ داده:

K C L

در مورد جهت جریان حمید درست میگه، یه جهت دلخواه خودتون انتخاب میکنید بعدا وقتی جریان شاخه بدست اومد از روی منفی یا مثبت بودنش جهت واقعی رو میفهمی، بقیشن یادم نیست چیزی! p:

۰
ارسال:

asemani پاسخ داده:

بچه‌ها کسی جواب سوال اولو میدونه؟ Huh

۰
ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

K C L

بله . جواب سوال شما خیلی پیچیده نیست. پاسخ ساده اش به موضوع وابستگی خطی در معادلات برمیگرده که نمیدونم
شما میدونید یانه.
اگر اشتباها" یک متغیر غیر مستقل رو انتخاب کنید معادله ای بدست میاد که وابستگی خطی داره با سایر معادلاتkcl،یعنی چیز جدیدی بشما نمیده. مثلا" دو معادله i1+5i2+3i3=4وi1+i2+i6=0 رو داریم حالا اگه معادله دیگری از شکل مدار بدست بیاریم که مثلا" جمع معادله اول با دو برابر معادله دوم باشه خب معادله جدیدی بحساب نمیاد چون وابستگی خطی با دو معادله دیگه داره و این ناشی از اشتباه در انتخاب متغیرهای مستقله.اما جواب سوال شما:
راه اولش در صورتیکه مدار خیلی مفصل بنظر برسه، استفاده از روش توضیح داده شده در فصل ۱۱ از کتاب جبه دار(جلد دوم) هست.
راه دوم اینه که اگه مدار خیلی پیچیده نیست با توجه باینکه از فرمول میدونید چند تا متغیر مستقل دارین ،جریانهایی رو انتخاب کنید که مابقی انتخاب نشده‌ها را بتونید با استفاده از اونها نوشت.
راه سوم که نیازمند دونستن اطلاعات ماتریسهاست اینه که بیاییم تمام معادلات را با تمام متغیرها بنویسیم. بعد دستگاه معادلاتی که بدست میاد را بصورت ماتریسی در بیاریم. بشکل
AI=C حالا َAکه ماتریس ضرایب هست رو با توجه به رتبه ماتریس ضرایب به ماتریسB تبدیل کنیم که وابستگی خطی سطرها از بین بره. در اینصورت معادلات وابسته از بین میرند و با حل دستگاه باقیمانده که همان بدست آوردن متغیرهای مستقله،جواب مسئله بدست میاد چون سایر متغیرها رو میشه با ترکیب خطی مستقلها بدست آورد.اگه رشته تون ریاضی بوده باشه و جبرخطی رو بدونید این مبحث همان حل دستگاههای معادلات خطی است که در جبر خطی گفته میشه و اینراه رو میتونید استفاده کنید.
کتابهای تست معمولا" دو راه اول رو پیشنهاد میدن. بهر حال ببخشید که توضیح کامل نیازمند حل یک مثاله و نمیشه اینجا انجام داد ولی دکترجبه دار مثالهای خوبی رو مطرح کرده بخونید حتما" متوجه میشید.
جواب سوال دومتون رو اگه دوستان جواب ندادن تا دو سه روز دیگه میگذارم.

ارسال:

asemani پاسخ داده:

(۰۲ آبان ۱۳۸۹ ۱۱:۳۱ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ......
جواب سوال دومتون رو اگه دوستان جواب ندادن تا دو سه روز دیگه میگذارم.

احتیاجی به جواب سوال دوم نیست متوجه شدم
ممنونSmile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

m2m3m92 پاسخ داده:

K C L

سلام
راستش من مدتها می خواستم برا ارشد تغییر رشته بدم همه کتابای مورد نیازم خریدم ولی تقدیر این بود که دوباره سر از همین رشته در بیارم میشه لطفا راهنماییم کنید که الکترونیکی فقط باید مدار الکترونیکی رو بخونم یا مدار ۲ و مدار ۱ هم هست. مرسی

۰
ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

K C L

با عرض پوزش از دوستمون که این موضوع رو از اول ایجاد کرده اند باید عرض کنم:
اگر اشتباه نکنم در مهندسی برق درسی دو واحدی هست بنام مدارهای الکترونیکی(درسی جدا از الکترونیک ۱،۲ و۳) ولی منظور از ایجاد این موضوع درس مدارهای الکتریکی است که در دو گرایش معماری و هوش از مهندسی کامپیوتر هست و نه مدارهای الکترونیکی. همانطور که میدونید این درس در قالب دو درس سه واحدی مدار۱ و۲ ارائه میشه.
درس مدار۲ در واقع مباحث درس ۱ رو با استفاده از مفاهیم ریاضی وجبر خطی وعادلات دیفرانسیل کلیت داده است. اگه سوالات در حد مدارهای ساده باشه همون مدار یک کفایت میکنه ولی اگه سوالات برای مدار بزرگتر بیاد بهتره روشهای مدار۲ استفاده بشه.
البته یه مباحثی هم هست که فقط در مدار۲ هست ودر۱ نیست مثل ترانسهای تزویج شده،معادلات حالت،و دوقطبی ها. من فرصت نکرذه‌ام تستهای سالهای قبل رو نگاه کنم ولی پارسال تا جایی که یادم هست با دانستن مدار۱ میشد بیشتر از نصفش رو زد. اگه وقتتون کمه بنظر میرسه بهتره ۲ رو بی خیال شین. چون کلا" نسبت به یک گسترده تره.
البته این پیشنهاد منه. نکنه خدای ناکرده گمراهتون کنم.چون من طراح سوال نیستم.TongueBig Grin

۰
ارسال: #۱۰

m2m3m92 پاسخ داده:

K C L

من می خوام ارشد معماری کامپیوتر شرکت کنم پس فقط مدار ۱ و مدار۲ .مرسی به خاطر راهنمایی خوبتون. امیدوارم همیشه موفق باشید.مرسی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۱۴ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  تشخیص گوگل مپس با Live View AR برای مکان دقیق elecomco ۱ ۳,۹۱۹ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kooshaideal1
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۵۰۶ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  start learning english saad ۳ ۳,۲۹۰ ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: saad
  مالتی مدیا آموزشی ۱۰۲ Linux LPIC 1 به زبان فارسی (Linux Administrator) faraz_linux ۱ ۲,۷۵۰ ۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sahar1176
  آموزش(Exam 101,102) LPIC-1 faraz_linux ۱ ۱,۹۸۲ ۰۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ela98
  آموزش(Exam 101,102) LPIC-1 faraz_linux ۰ ۱,۶۸۵ ۰۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: faraz_linux
  دوره آموزشی رایگان +Linux یا LPIc 1 - Exam 101 faraz_linux ۰ ۱,۶۴۸ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
  دوره آموزشی رایگان Linux Essentials faraz_linux ۰ ۱,۹۷۰ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
  پرینتر تک کارۀ لیزری اچ پی LaserJet Pro M12a dexter_sh ۱ ۲,۰۳۷ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bitaa00

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close