زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تبدیل nfa به dfa

ارسال:

payman84ce پرسیده:

تبدیل nfa به dfa

سلام
یادمه یه روش بود که یه جدول می کشیدیم بعد سطرهایش حالات و ستونهاش حروف الفبا بوود بقیش یادم نیست
متاسفانه به دلیل شرایط کاری تنها منبع من اینترنت است
لطفا در صورت امکان لینک بدید ممنون

۲
ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

تبدیل nfa به dfa

(۳۰ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۴۶ ب.ظ)variant20002000 نوشته شده توسط:  بچه‌ها اینجا نمیشه توضیح داد. ۲ صفحه است این مطلب که توی کتاب لینز خیلی راحت‌تر از اون روش جدول کشی گفته. (استادمون به ما هم همین روش جدول کشیدن رو درس داد) ولی این روشی که لینز گفته تقریباً همونه ولی یهکم سریع‌تر عمل میکنه.
صفحه ۶۳ و ۶۴ کتاب لینز ترجمه پور محقق رو یه نگاه بندازید یادتون میاد (انقدر این روش قشنگه که من حیفم اومد نگم) Big Grin
ولی به نظر من روش جدول کشی خیلی راحت و سریع هست .من اصلا از روی کتاب خوندم متوجه نشدم تا زمانی که جزوه‌ی خودمو دیدم !

توی این روش یه جدول میکشیم که سمت چپ یه سری حالت هست که درون آکولاد نوشته میشه.حالت اولی که مینویسیم {q0} هست .سمت راست جدول حالت های مختلف ورودی(یا الفبا) رو می نویسیم.(منظورم از سمت چپ جدول یه چیزی مثل ورودی جدول درستی توی منطقی هست )بعد NDFA رو نیگاه میکنیم که با مثلا وروی صفر (یا ورودی a) به چه حالت یا حالت هایی میره.مثلا اگه q0 به خوندن a به q1 و q2 میرفت‌، سمت راست جدول و زیر ستون صفر مینویسیم {q1,q2} و بعد ورودی ۱ رو برای حالت q0 مینویسیم و برای ادامه کار حالت های بدست اومده توی مراحل مختلف رو بررسی میکنید( توی مثالی که زدم سمت راست جدول زیر صفر {q1,q2} بدست اومد پس در قسمت حالت ها(یعنی سمت چپ جدول) این حالت رو اضافه میکنیم و بررسی میکنیم که در حالت q1 و q2 به چه حالت یا حالت هایی (ماشین غیر قطعی) میره) اگه در یکی از حالات فقط ماشین ۱ رو میخوند توی جدول واسه قسمت صفرش تهی میذاریم.جدول که تکمیل شد ماشین رو رسم میکنیم.و حالات نهایی و غیر نهایی هم به این صورت تعیین میشه که اگه مثلا q1 در ماشین غیر قطعی نهایی بود هر حالت دیگه ای که همراهش بوجود اومد مثل {q1,q2} اون هم نهایی میشه !

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

تبدیل nfa به dfa

من هم یادم یک چنین چیزی را یکی از استادامون برای ساده سازی گفته بودند که خیلی راحت بود. متاسفانه جزوش را ندارم. اگر این را هم کسی بلده ممنون میشم بگه.

۰
ارسال:

variant20002000 پاسخ داده:

تبدیل nfa به dfa

بچه‌ها اینجا نمیشه توضیح داد. ۲ صفحه است این مطلب که توی کتاب لینز خیلی راحت‌تر از اون روش جدول کشی گفته. (استادمون به ما هم همین روش جدول کشیدن رو درس داد) ولی این روشی که لینز گفته تقریباً همونه ولی یهکم سریع‌تر عمل میکنه.
صفحه ۶۳ و ۶۴ کتاب لینز ترجمه پور محقق رو یه نگاه بندازید یادتون میاد (انقدر این روش قشنگه که من حیفم اومد نگم) Big Grin

۰
ارسال:

nasim_sh پاسخ داده:

RE: تبدیل nfa به dfa

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام دوستان در این NFA از q1 با ۰ و ۱ هم به q0 هم به q2 هم به q1 رفته ایم ولی چرا تو DFA معادلش از q1 با ۰ و ۱ به q2 رفته ؟
جریانش چیه ؟ Huh

(توی شکل NFA از q0 با ۰ و ۱ به q1 و از q1 با ۰ و ۱ به q0 رفته . شاید تو شکل واضح نباشه .Cool )

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

تبدیل nfa به dfa

سلام. این dfa فقط از روی یه الگوریتم از روی nfa شکل سوال ساخته شده. مسلماً ساده تر هم میشه. عبارت منظمشم میشه [tex]0^*(0 1)[/tex]. مشکل کجاست؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۹ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  تبدیل به pdf homeless ۲ ۳,۰۱۷ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: homeless
  کمک در تبدیل به فرم گریباخ hadizd ۳ ۳,۴۹۶ ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hadizd
  مهندسی کامپیوتر ۹۵ - تبدیل لاپلاس در مدار mahshid_dd ۰ ۲,۲۸۲ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid_dd
Information فتوشاپ و تبدیل عکس به سیاه و سفید setareh238 ۰ ۱,۹۹۷ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: setareh238
  تبدیل قالب سایت به اچ تی ام ال sanaz98 ۱ ۲,۵۲۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.rafami
  چگونه xml را تبدیل به html کنیم؟ zohre321 ۲ ۲,۸۶۰ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  تبدیل pdf به word بدون بهم ریختگی kingmax ۸ ۸,۲۹۵ ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hamechiz
  تبدیل تصویر به ماتریس در نرم افزار متلب negar.v ۳ ۸,۸۶۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  آزمون تبدیل وضعیت شهرداری maryamemoghadas ۳ ۳,۴۵۳ ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hadiranji

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close