زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کد هافمن

ارسال:

Sanazzz پرسیده:

کد هافمن

سلام
میشه در مورد این سوال کمکم کنین ممنون میشم
[تصویر:  467672_i3td_p_20190423_155418_vhdr_on_1.jpg]
جوابش رو گفته گزینه فقط ب
من یه مدل کوچیکشو برای خودم کشیدم ولی درست در نیومد
[تصویر:  467672_d3gh_p_20190423_155541_vhdr_on_1.jpg]
من میگم چون هر کارکتر ۸ بیتی و ما اینجا سر جمع ۱۵ تا کاراکتر داریم تعداد بیت لازم برای قبل از فشرده سازی میشه ۱۵×۸=۷۵
و برای حالت بعد از فشرده سازی از فرمول عمق هر کاراکتر ×فراوانی هر کاراکتر= تعدادکل بیت لازم برای کاراکتر استفاده کردیم که برای کاراکتر a جوابش ۵ برای کاراکتر b جوابش ۶ و برای کاراکتر c جوابش ۸
ولی الان نمیدونم اینکه هر کاراکتر ۸ بیت رو چجوری باید برای حالت بعد از فشرده سازی حساب کنم
خواهشا کمک کنین
ممنون میشم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

ph0en1x پاسخ داده:

RE: کد هافمن

(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۲۰ ب.ظ)Sanazzz نوشته شده توسط:  سلام
من میگم چون هر کارکتر ۸ بیتی و ما اینجا سر جمع ۱۵ تا کاراکتر داریم تعداد بیت لازم برای قبل از فشرده سازی میشه ۱۵×۸=۷۵
و برای حالت بعد از فشرده سازی از فرمول عمق هر کاراکتر ×فراوانی هر کاراکتر= تعدادکل بیت لازم برای کاراکتر استفاده کردیم که برای کاراکتر a جوابش ۵ برای کاراکتر b جوابش ۶ و برای کاراکتر c جوابش ۸
ولی الان نمیدونم اینکه هر کاراکتر ۸ بیت رو چجوری باید برای حالت بعد از فشرده سازی حساب کنم
خواهشا کمک کنین
ممنون میشم

مشکل اینجاست که شما حالتی که در نظر گرفتید با صورت سوالی که داده شده تطابق نداره.
برای اینکه مدل کوچیک شده شما با صورت سوال مطابقت داشته باشه باید تعداد نوع کاراکترها توانی از ۲ باشه؛ این حالتو در نظر بگیرید:
یک فایل متنی متشکل از ۸ نوع کاراکتر ۳ بیتی
حالا بدترین حالت هافمن زمانی اتفاق میفته که فراوانی کاراکتر‌ها نزدیک به هم باشه و تمام کاراکتر‌ها تو یه سطح قرار بگیرن و در این صورت یه درخت کامل تشکیل میشه که هر کاراکتر دارای کد ۳ بیتی تو هافمن میشه که برابر میشه با حالت بدون فشرده‌سازی.
حالا گزینه فقط ب این حالت رو بیان میکنه. یعنی اگه بیشترین فراوانی، کمتر از دوبرابر کمترین فراوانی باشه حالتی پیش میاد که تمام کاراکتر‌ها تو یه سطح قرار می‌گیرن و اون حالتی که گفتم پیش میاد.

ارسال:

Sanazzz پاسخ داده:

RE: کد هافمن

(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۲۷ ب.ظ)ph0en1x نوشته شده توسط:  
(03 اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۲۰ ب.ظ)Sanazzz نوشته شده توسط:  سلام
خواهشا کمک کنین
ممنون میشم

مشکل اینجاست که شما حالتی که در نظر گرفتید با صورت سوالی که داده شده تطابق نداره.
برای اینکه مدل کوچیک شده شما با صورت سوال مطابقت داشته باشه باید تعداد نوع کاراکترها توانی از ۲ باشه؛ این حالتو در نظر بگیرید:
یک فایل متنی متشکل از ۸ نوع کاراکتر ۳ بیتی
حالا بدترین حالت هافمن زمانی اتفاق میفته که فراوانی کاراکتر‌ها نزدیک به هم باشه و تمام کاراکتر‌ها تو یه سطح قرار بگیرن و در این صورت یه درخت کامل تشکیل میشه که هر کاراکتر دارای کد ۳ بیتی تو هافمن میشه که برابر میشه با حالت بدون فشرده‌سازی.
حالا گزینه فقط ب این حالت رو بیان میکنه. یعنی اگه بیشترین فراوانی، کمتر از دوبرابر کمترین فراوانی باشه حالتی پیش میاد که تمام کاراکتر‌ها تو یه سطح قرار می‌گیرن و اون حالتی که گفتم پیش میاد.

بی نهایت تشکر
وااقعا ممنونممممممم
دوباره نوشتم درست شد
واقعا ممونمممم
[تصویر:  467724_kz0x_p_20190424_154918_vhdr_on_1.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  محاسبه طول کلمه در هافمن Mr.R3ZA ۳ ۳,۷۷۵ ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  علوم کامپیوتر - کدینگ هافمن ali.majed.ha ۳ ۲,۳۹۶ ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  سوال ۴۷ آیتی ۹۲ فشرده سازی هافمن a-t-e-f-e-h ۴ ۳,۶۷۵ ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: a-t-e-f-e-h
  کد هافمن mcse2010 ۱ ۱,۵۴۴ ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69
  درخت هافمن shamim_70 ۵ ۲,۶۷۸ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: L3ic
  پیدا کردن دو نویسه با کمترین فراوانی در هافمن shayesteNEY ۳ ۳,۰۴۸ ۰۸ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Pakniat
  راهنمایی در مورد حل الگوریتم هافمن vahidir ۴ ۳,۲۰۷ ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vahidir
  درخت هافمن ماهسان لیما ۲ ۲,۶۶۶ ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: soheila2012
  رسم های متفاوت درخت هافمن explorer ۴ ۳,۹۲۷ ۲۲ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hosshah
  رسم درخت هافمن tarane1992 ۱۵ ۲۲,۱۵۹ ۲۱ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: hosshah

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close